Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej, właśnie odkurzyłem swoje PS2 i wrzuciłem pod TV. Tak się zastanawiam, w co by tu zagrać?

Szukam RPGa z choćby poczuciem nieliniowości, takim na miarę Persony 4, ciekawym system walki i najlepiej jakimś scenariuszu choć trochę zbliżającym się do normalności, lecz to najmniej istotne. Możecie mi polecać wszystkie klasyki: w wiele grałem, ale przeszedłem tylko nieliczne. Jak na razie na oku mam Suikodena V, nie wiem czy spasuje mi, ale popróbuje w nim sił. No i rozglądam się za grami z serii Shin Megami Tensei i dwoma tytułami z "Tales of..." w tytule - Abyss i Legendia.

Grałem w:

Persona 4 (9+/10 dla mnie, chociaż te dungeony mogliby wypieprzyć - nie lubię tej formy rozgrywki)

Final Fantasy X (choć nie przeszedłem, bo mało mnie przyciągnęło - jednak leży na półce i czeka)

Rogue Galaxy (też dobre)

 

No, i jeszcze czeka na mnie w czytniku Ar Tonelico, ale początek niemrawy jakiś.

Spadam, bo burza mnie zaraz strąci, a Wy chociaż spróbujcie się zastanowić, co by mi tu polecić. ;)

Odnośnik do komentarza

Bierz się za Abyssa i nawet się nie oglądaj - rewelacyjna gra, zdecydowanie jeden z najlepszych erpegów w jakie miałem przyjemność szarpać na czarnulce. Skoro zaliczyłeś już Personę 4, to zwyczajnie nie wypada też nie zaznajomić się z częścią trzecią (która przynajmniej w mojej opinii jest ciut lepsza od czwórki).

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to nic mocno "Gothicowego'"nie ma na PS2, ale zainteresuj się tym co poniżej (bez klimatów japońskich)

 

TPP klimatach średniowiecznych - Knights of the Temple 1 i 2:

http://www.youtube.com/watch?v=YXoIMpFfNc0

 

Pośrednio w stylu Gothica to Summoner; spory świat do zwiedzenia, dodatkowo możliwość sterowania drużyną (dość długa gra, świetne recenzje)

 

Nic innego do głowy mi nie przychodzi

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Knights of the temple jest nawet dobre, fajnie zrobiony jest system walki, gra czasami frustruje i jest nawet trudna ale potrafi wciągnąć, porównania do Gothica nie ma bo to inne "bieguny" ale gra jest ciekawa, posiada dobrą fabułę i mroczny klimat, mnie tam się podobała, ja mam tylko 2 wiec na temat jedynki się nei wypowiem ale warto w to popykać, jest przesiąkniete walkami i średniowiecznym klimatem !

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

Widzę, że świeżynka jesteś ;)

 

Persona 3 FES to Persona 3 + dodatkowa ścieżka fabularna będąca bezpośrednią kontynuacją z podstawowej wersji.

 

Oczywiście Persona 3 FES.

 

Na PSP mamy P3P i Persona 1. P3P to generalnie Persona 3 bez FES, ale ze sporymi zmianami jeśli chodzi o rozgrywkę i trochę dodatkowego stuffu.

 

Wcześniejszych Person nie trzeba znać. Persona 3 FES to osobna historia.

 

Bierz Persona 3 FES. Później kup Persona 4, a jak masz PSP to musisz też obowiązkowo zainwestować w P3P.

 

U nas na forum jest normalnie kult Persona 3 i 4 :D Dla mnie to najlepsze gry EVER. Porównałby je wręcz do narkotyku :)

 

PS. Persona 3 FES na najwyższym poziomie trudności przy pierwszym przejściu zajmuje tak średnio ze 150h :D

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Witam, mam taką sprawe- niby czekają dziesiątki nieogranych gier na X360, ale coś mnie wzięło na odkurzenie PS2. Swego czasu totalnie oczarował mnie Silent Hill 2, wstyd przyznać ale była to jedyna część w którą grałem- chciałbym nadrobić zaległości i wgryźć się w całą serię.

 

Najsensowniejszym wydaje mi się sięgnięcie po jedynkę- tu pojawia się zagwozdka- ze względu na grafikę i sposó gry wolałbym wziąć Shattered Memories- czy jest ona (fabularnie) identyczna bądź przynajmniej bardzo podobna do 'jedynki' z szaraka??, czy jednak żeby ogarnąć całość lepiej zagryźć zęby, przeboleć archaizmy i zagrać w oryginalną jedynkę???

 

 

Odnośnik do komentarza
Witam, mam taką sprawe- niby czekają dziesiątki nieogranych gier na X360, ale coś mnie wzięło na odkurzenie PS2. Swego czasu totalnie oczarował mnie Silent Hill 2, wstyd przyznać ale była to jedyna część w którą grałem- chciałbym nadrobić zaległości i wgryźć się w całą serię.

 

Najsensowniejszym wydaje mi się sięgnięcie po jedynkę- tu pojawia się zagwozdka- ze względu na grafikę i sposó gry wolałbym wziąć Shattered Memories- czy jest ona (fabularnie) identyczna bądź przynajmniej bardzo podobna do 'jedynki' z szaraka??, czy jednak żeby ogarnąć całość lepiej zagryźć zęby, przeboleć archaizmy i zagrać w oryginalną jedynkę???

 

 

Nie jest identyczna. Pewne rzeczy z fabuły zmieniono bądź w ogóle wycięto, rozgrywka przebiega zupełnie inaczej. Jednakże jest to najlepsza obok SH2 część gry na PS2.

 

Proponuję byś poznał część pierwszą na PSX- również sięgnąłem po nią po przejściu SH2 i myślę że warto, chociażby dla klimatu. Ale Shattered Memories to pozycja obowiązkowa.

 

Więc podsumowując: zagraj w obie, to zupełnie inne gry.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...