Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Łap plusa za tip, całkiem fajnie gra wygląda, wcześniej ten tytuł zawsze pomijałem, jednakże ze względu na zbyt dużą dynamikę jazdy tytuł dla malucha odpada.

 

Wydaje mi się, że dwa tytuły na razie spokojnie wystarczą (TD+Cars), także dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szukam jakiś gier w stylu Legacy Of Kain, Shadow Man 2, Primal, Okami - Czyli action adventure z dużą dozą eksploracji, szukania znajdziek, powrotu do starych lokacji "bo znalazłem magiczny kołowrotek do windy którym mogę dostać się gdzieś, gdzie wcześniej nie mogłem"

Odnośnik do komentarza

Szukam jakiś gier w stylu Legacy Of Kain, Shadow Man 2, Primal, Okami - Czyli action adventure z dużą dozą eksploracji, szukania znajdziek, powrotu do starych lokacji "bo znalazłem magiczny kołowrotek do windy którym mogę dostać się gdzieś, gdzie wcześniej nie mogłem"

 

seria Onimusha, ICO, Metal Gear Solid, Tomb Raider Anniversary, pierwsza część Devil May Cry (choć tu jest jednak więcej action niż adventure).

Edytowane przez White
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szukam jakiś gier w stylu Legacy Of Kain, Shadow Man 2, Primal, Okami - Czyli action adventure z dużą dozą eksploracji, szukania znajdziek, powrotu do starych lokacji "bo znalazłem magiczny kołowrotek do windy którym mogę dostać się gdzieś, gdzie wcześniej nie mogłem"

 

seria Onimusha, ICO, Metal Gear Solid, Tomb Raider Anniversary, pierwsza część Devil May Cry (choć tu jest jednak więcej action niż adventure).

 

Od siebie dodałbym jeszcze serię Prince Of Persia, Beyond Good & Evil, Broken Sword: The Sleeping Dragon...

Edytowane przez Raziel81
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Na pewno któryś burnout, wybór należy do ciebie. Koniecznie też Timesplitters (miałem styczność tylko z Future Perfect) jak już chciałbyś z botami grać. Red Faction (1) jest dość mocne, chociaż tylko na PC grałem. 

Na Ps2 poleciłbym również Half-life, ma świetny tryb co-op jak masz znajomego, DM też się znajdzie.

Do wielokrotnego ogrywania Deus Ex - ta gra nigdy się nie nudzi.

 

Właśnie przypomniałem sobie: Area 51

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam się coraz mocniej nad zainwestowaniem kasiorki w serię, która na PS2 mnie ominęła szerokim łukiem. Chodzi mi o Onimushę.

Graliście na pewno, więc czy polecacie i co najwazniejszy czy jest tam jakiś ciąg wydarzeń i wątek przewodni, który nakazywałby zapoznanie serii od części pierwszej? A może da się wejść w serię, powiedzmy od części trzeciej? Chociaż hej, to Capcom. Oni nie mają w grach fabuły. :)

W skrócie. Czy mogę zacząć Onimushę od 3 czy 2, aby nie stracić nic z fabuły?

Odnośnik do komentarza

Tak jak wyżej, ale jednak proponuję ze względów estetycznych zacząć od 1, bo po ogranej trójce 1 naprawdę blado wygląda.

Poza estetyką coś jeszcze? Chodzi mi głównie o jakąś wspólną fabułę dla wszystkich części? Czy ta fabuła jest czy też raczej to luźne powiązania, bądź ich całkowity brak?

Odnośnik do komentarza

Fabuła w Onimushy? Kamaaaan, tam się liczył fantastyczny gameplay i świetny klimacik feudalnej Japonii. To jakby ktoś sie pytał, w jakiej kolejności oglądać odcinki "Podrywaczy", żeby nic z fabuły nie stracić.

Oczywiście widać w kolejnych częsciach jakis postęp techniczny, więc jak słusznie prawią koledzy, grać po kolei dla wrażeń estetycznych.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam w moim pierwszym poście. Od niedawna na nowo odkrywam PS2 z moją córeczką i czasami jej znajomymi. Obecnie to 7-latka, więc wybór gier nie jest łatwy. Okazało się, że większość gier, w które kiedyś się grało musiała iść w odstawkę, z mojej starej kolekcji zostało GT3, WRC4 i Eye Toy Play. Cała reszta sieczek się nie nadaje. No i teraz na nowo próbuję budowac biblioteczkę gier, ale z innymi wymaganiami - ma nie być krwi, zabijania, być w miarę prosta i trzymać poziom grywalności i grafiki. Na początku stwierdziłem, że nie ma takich gier, ale powoli zaczynam sobie przypominać o różnych tytułach i co najlepsze - są teraz tanie jak barszcz. Prośba o podrzucenie czegoś zgodnego z moimi wymaganiami. Na razie przetestowaliśmy:

- ET Sports, Play2, Play3, Pom Pom Party - jest taki dym na imprezkach, że dzieciaki są całe mokre po graniu, a ja muszę pilnować, żeby nie skopały TV

- Dog's Life - męczyliśmy razem chyba z pół roku, ale już doszliśmy do napisów końcowych

- SSX3 - jestem w szoku, jakie to fajne, bo kiedyś nie miałem ani jednej części, córeczka tłucze tricki i padem o podłogę, aż miło

- Fifa 09 - nie nadaje się, żadne z dzieci nas odwiedzających i ja też nie potrafiliśmy grać

- Urodzinowe przygody Kubusia Puchatka - wersja PL, wreszcie nie muszę robić za tłumacza, chyba jednak okaże się trochę za łatwa i za krótka, po dwóch dniach podejrzanie dużo udało się córeczce przejść

- Ratatuj PL i Barbie Horse Adventure - czekają w kolejce, aż Kubuś się skończy

 

I co dalej? A może jest jeszcze coś po polsku warte uwagi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...