Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Retro pełną gębą. Zazdroszczę. Ja w tamtych czasach porzuciłem granie gdy PS2 dominowała na rynku i najlepsze gry gościły w salonach na rzecz studiowania. Ale na szczęście skończyłem studia i wróciłem go grania już na PS3. Ominęła mnie cała biblioteka najlepszych gier na PS2 co nadrabiam dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza

Moj HC room w wersji 0.9b:

TqnP9x4.jpg

 

Wybaczcie za jakos foty, ale cos tel nie chcial sie dogadac ze mna podczas robienia zdjec. Jest tutaj cala rodzinka konsol stacjonarnych od Sony (niestety ps2 i ps3 zgubily sie w mroku na zdjeciu), ampli od Onkyo, ekran jaki rzuca mi projektor daje niecale 130 cali no i troche ksiazek lepszych lub gorszych ;). Caly czas poprawiam pomieszczenie systematycznie, kolejna do wymiany 20 letnia kanapa z lewej ;)

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Temat do dyskusji, jesli chodzi o barwy to na pewno bawilem sie z tym wiecej niz przy plazmie wczesniejszej mojej (moze to byc tez kwestia przyciemniena pomieszczenia, u mnie nie ma z tym idealnie, generalnie to zdjecie ekranu w ogole nie odzwierciedla tego bo na zywo nawet przy takim slabym zaciemnieniu wyglada to duzo lepiej, zadnego dyskomfortu), jedynie do czego sie doczepiam to odzwierciedlanie czerni, ale i tak jest dobrze. Co do ostrosci to tez sie obawialem ze przy takim duzym ekranie to nie bedzie tak fajnie wygladac, ale o dziwo gierki wygladaja lepiej niz filmy na bluerayach, gdzie czasem ziarno albo brak ostrosci jest masakryczne.

Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiałem nad tym, ale mój perfekcjonizm wymagałby włożenia duuużego nakładu finansowego i pracy (prawidłowe zaciemnienie pokoju..). Może jeżeli dojdzie kiedyś do tego, że będę kupować mieszkanie/budować dom to się na to zdecyduję (ale i tak jako alternatywa do TV).

Odnośnik do komentarza

Mój Epson w trybie eco lampy generuje 24dcb czyli prawie go nie słychać, hałas to nie jest problem, bardziej wydzielanie ciepła przy dłuższych seansach.

No i w dzień nie wyobrażam sobie używania projektora, no chyba że ma sie pokój całkowicie zaciemniony, do tego dochodzi input lag, do gier multi to kiepski pomysł.

 

Wiec w moim przypadku projektor tylko do filmów ekran ramowy kraftmann 110" gain1.0 Matt White HD, a do konsoli kupiłem Sony w8 50".

Boryz jakiego masz proja?

Odnośnik do komentarza

@Wieslaw, czasem konsolki potrafia zagluszyc projektor jesli mialbym porownac ;)

 

@Fanek, mam optome hd131xe, ponoc input lat wynosi 17ms wiec nie ma problemu, a sam upalam gierki multi i nie moglbym nic zwalic na input laga. Generalnie jesli chodzi o wydzielanie ciepla to nie ma zle, pare razy przy dlugich sesjach projektor wchodzil na wyzsze obroty co od razu zwracalo moja uwage, ale po chwili wracal do poprzedniej predkosci.

Odnośnik do komentarza

Kurde też myślę o projektorze ale ciàgle mam wrażenie że traci się na jakości obrazu (barwa, ostrość) nawet przy dobrych modelach względem TV.

Traci się. Szczególnie w giereczkach. Sam mam, to wiem. Ale do filmów to...  :ohboy:

Odnośnik do komentarza

 

Kurde też myślę o projektorze ale ciàgle mam wrażenie że traci się na jakości obrazu (barwa, ostrość) nawet przy dobrych modelach względem TV.

Traci się. Szczególnie w giereczkach. Sam mam, to wiem. Ale do filmów to...  :ohboy:

 

 

No wlasnie o tym pisalem pare postow wczesniej, jak dla mnie jest dokladnie odwrotnie ;) Niektore filmy po prostu masakruja jesli chodzi o jakosc (w tym negatywnym znaczeniu, idealnym przykladem jest interstellar gdzie w niektorych scenach jest takie ziarno i rozmycie ze nie idzie uwierzyc ze to jest full hd, a w innych jest taka ostrosc ze czlowiek zaczynac kwestionowac potrzebe wybierania sie do kina). Najwieksza robote i tak robi audio, z perspektywy czasu jesli bym mial jeszcze raz decydowac to na pewno bym zainwestowal w lepsze glosniki :)

Odnośnik do komentarza

Dobrze zaciemnione pomieszczenie jest kluczem do dobrej jakości.Pełen grobowiec.Mam już projektor 3 lata i bawię się zacnie...

 

 

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/510806a64d8c3604

Jaki masz projektor? No i na co zwracać uwagę przy zakupie projektora do gier aby były jak najpepsze doznania?

Odnośnik do komentarza

 

Dobrze zaciemnione pomieszczenie jest kluczem do dobrej jakości.Pełen grobowiec.Mam już projektor 3 lata i bawię się zacnie...

 

 

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/510806a64d8c3604

Jaki masz projektor? No i na co zwracać uwagę przy zakupie projektora do gier aby były jak najpepsze doznania?

 

Zwróć uwagę na jasność projektora(ile lumenów)...minimalna różnica w jasności miedzy funkcją normal/eco a jak wiadomo przy tej drugiej funkcji dłużej będziesz cieszył się z żywotności lampy...mój projektor to Epson tw 3200.Klocek ale daje rade ^_^

Odnośnik do komentarza

 

 

Dobrze zaciemnione pomieszczenie jest kluczem do dobrej jakości.Pełen grobowiec.Mam już projektor 3 lata i bawię się zacnie...

 

 

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/510806a64d8c3604

Jaki masz projektor? No i na co zwracać uwagę przy zakupie projektora do gier aby były jak najpepsze doznania?

 

Zwróć uwagę na jasność projektora(ile lumenów)...minimalna różnica w jasności miedzy funkcją normal/eco a jak wiadomo przy tej drugiej funkcji dłużej będziesz cieszył się z żywotności lampy...mój projektor to Epson tw 3200.Klocek ale daje rade ^_^

 

EPSON TW3200 - miazga! Wiem, bo mam ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To też pochwalę się moim nowym HC ROOM. Oczywiście zademonstruje tylko troszkę - referencyjna sala kinowa dla maniaka (:

gier video i filmów. Sala cały czas tworzona jest z mega pasją z oddaniem własnej krwi i mocy przerobowej - tylko - w weekendy.

Tak tworzy się pasję... UNCHARTED 4 PRZYBYWAJ! - NOWE MOCARNE GRY - (PS4) - PRZYBYWAJCIE!!!  TATUŚ CZEKA.

PS. To moja mega osobista sala kinowa - z tej sali absolutnie zabronione jest tworzone filmów do serwisu YouTube na mój kanał.

Sala kinowa przez weekendy jest cały czas tworzona/budowana powoli i mega mega dokładnie na swojskim smacznym klimaciku. 

Na zdjęciu jeden z głównych głośników centralnych - dialogowych - przód - klasy hi-end ( ostra martwica mózgowa ) zostały już 

przeprowadzone pomiary kolumny dialogowej. Efektywność wynosi 100 dB ( ale bez problemu można uzyskać powyżej 102 dB.

Specjalna łączenia/budowa/projekt kolumny głośnikowej do sali - konstrukcja w odgrodzie z falowodem. PASJA NIE UMIERA!

Już niebawem ( :  słodka referencyjna sala kinowa DIY prawdziwy mega przedsmak piekła na żywca ( ostra martwica mózgowa )

 

0d95695281e2fb43gen.jpg

 

  

255542f1365ae1bdgen.jpg

 

 

f87e54a7e7d68353gen.jpg

 

 

a87d9cd9459f66fbgen.jpg

  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...