Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

nie ma znaczenia wersja konsoli alni technologia do glosnosci

MS montuje w konsolach 3 rodzaje wiatrakow i jest to losowe

w tych 3 rodzajach jeden mozna uchodzic za bardzo cichy a dwa pozostale sa slyszalne

 

inne mankamenty jakie wystepuja to nie raz zle pasta przewodzi i to podkreca obroty wiatraka i tez jest zrodlem wiekszego halasu

 

jednym slowem nie masz wplywu na to co trafisz w tej konsoli, jak i w innych...

Odnośnik do komentarza

Witam, konsola mi sie zawieszała 2 minuty po włączeniu teraz odłączyłem kable, zmieniłem położenie zaislacza, ponownie podłaczyłem i grałem z 20 minut bez zwiechy i wyłączyłem konsole. Jak sie wieszała to był charakterystyczny dźwięk takie piknięcie( z głośników). Wiecie co to może być ? Początek końca?: /

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

U mnie z kolei Xbox zaliczał dość charakterystyczne zwiechy podczas gry w Bioshocka: albo obraz stanął i pojawiał się taki trochę a la telewizyjny "śnieg" i taki sam dźwięk jak na pustym kanale w TV (częściej) lub w ogóle obraz zanikał (rzadziej). Myślałem, że to wina gry (płyta bez najmniejszej rysy...), ale ostatnio zaliczyło mi dwie zwiechy: w menu głównym i podczas oglądania trailera. Masakra :(. Dodatkowo, nieco wcześniej miałem problemy z Network Adapterem (cały czas ładowały mi się 3 pierwsze zakładki, więc pozostało tylko odpalenie gry). Jego lampka paliła się na czerwono. Teraz już problemu z NA nie ma (na razie).

 

Jakieś hipotezy? Czy mogę spodziewać się RoD w najbliższym czasie?

Edytowane przez Artix
Odnośnik do komentarza
Witam, konsola mi sie zawieszała 2 minuty po włączeniu teraz odłączyłem kable, zmieniłem położenie zaislacza, ponownie podłaczyłem i grałem z 20 minut bez zwiechy i wyłączyłem konsole. Jak sie wieszała to był charakterystyczny dźwięk takie piknięcie( z głośników). Wiecie co to może być ? Początek końca?: /

Dziś mój sprzęt robił to samo, po n-tej próbie załączenia sprzętu pojawiły się 3 czerwone diody śmierci ;)

 

W związku mam pytanko do reszty Panów, czy microsoft wymieni płytę główną na nowszą (tzn. już w tej nowej technologii)? Ktoś się orientuje w tym temacie?

Mój sprzęt to premium kupiony w listopadzie 2006 r.

Odnośnik do komentarza

Mam taki oto problem:

- Poznikały mi save'y ze wszystkich gier w, które grałem dość dawno (ok. miesiąc temu bądź później), jak wchodzę do gry to nie widzi, jak wchodzę aby sprawdzić co jest na dysku widzę, że nie ma tych save'ów, skasować napewno ich nie skasowałem. Dzwoniłem już na infolinię i stwierdzili, że dysk jest ok i że to ja musiałem coś usunąć ;) , macie może jakieś rady co do tego :| ? Dodam, że mam X360 Elite i HDD 120 GB.

Edytowane przez marcin0903
Odnośnik do komentarza

Po roku i 3 dniach wlasnie dostalem kopa w zeby :)

Ring of death....

Nigdy nie mialem z konsola problemow,dzisiaj gralem pol dnia w burnouta....skonczyly mi sie fajki wiec wylaczylem konsole jak zwykle po powrocie odpalam konsole a tu 4 czerwone diody ....powiedzcie mi teraz jak to wyglada z wymiana...mam poufne dane na dysku(numer karty i tym podobne)czy moge dysk zatrzymac czy musze go oddac wraz z konsola....bo wykasowac nie moge z wiadomych wzgledow :)dzieki za szybko odpowiedz...

 

 

Wogole uswiadomcie mnie jak to wyglada,co mam zrobic z tym fantem.

PS.Jutro pojde do sklepu gdzie kupowalem i sie zapytam bo wykupowalem u nich ubezpieczenie na konsole.

 

A i jeszcze jedno...czy mozliwe jest ze kabel jest uszkodzony?

 

PS2.Spawdzilem sposob z youtube ...Owinalem konsole w reczniki,wyciagnalem dysk,kable....podlaczylem kabel zasilajacy tylko i wlaczona zostawilem na 20 min...po tym czasie zresetowalem, wlaczylem ponownie,podlaczylem wszystkie kable...wlozylem dysk i konsola zaczela dzialac.jedyny problem ze chodzi jak odkurzacz teraz,chodz wiem ze to przez to ze sie tak nagrzala pod recznikami.Ale ratunku dla niej juz nie ma i tak ...oddaje ja, nie ma na co czekac.

 

edit again:Konsola po paru minutach jest "glosna" jak zwykle...

Odnośnik do komentarza

od ponad roku nie śledze tematu awaryjności X360, a że ostatnio złapała mnie chęć powrotu do tej platformy... (obok PS3 oczywiście. Tęskno mi do Dead Rising - powaga) mam pytanko do znawców: jak w chwili obecnej przedstawia się kwestia awaryjnosci wersji Elite?

 

pojemność dysku, hdmi i kolor konsoli nie mają dla mnie znaczenia, więc nie wiem czy warto dopłacać do wer Elite czy po prostu inwestować w standardowego Premiuma (z miejsca nastawiając się na nieuniknione serwisowanie).

Edytowane przez Amer
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z jednej strony jest Yahoo, które przedstawia wyniki, że konsola X0 jest 5 razy bardziej awaryjna niż konkurencyjne platformy. W raporcie SquareTrade mówiącym o 16% awaryjności (nie MS - sorki).

Kotaku rzecze o procencie 30%-40%.

http://videogames.yahoo.com/feature/red-ri...failure/1192354

Z drugiej w podcaście CheapAssGamer.com przedstawiono wyniki ankiety, z której wynika że 60% procent respondentów (70% jeżeli chodzi o ilość konsol biorących udział w ankiecie) spotkało się z awarią X0.

http://www.aeropause.com/archives/2008/03/..._failure_ra.php

 

Nie wiadomo komu wierzyć.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

ale o czym Ty teraz piszesz?

stare konsole znamy ich awaryjnosc, na pewno jest to poziom powyzej 30% (bo do 30% przyznal sie MS wiec zapewne to jest min.)

My piszemy o nowych konsolach w techn. 65nm, ktorych awaryjnosc jest calkowicie inna, wejdz do dzialu o awariach i przesledz ile padlo starych konsol a czy jest w nich jakas w techn. 65nm, a juz ponad pol roku minelo jak jest na rynku... Jesli tak dobrze bedzie sie sytuacja utrzymywac i nie zaczna lasery padac w BENQ (nie spotkalem sie jeszcze z zadna padaka lasera w tym napedzie) jak to w PS3 BD to moze sie okazac ze bedzie mniej awaryjna od PS3 :(, a do konca roku jeszcze maja obnizyc technologie, wiec zapewne mozna sie spodziewac jeszcze lepszych konstrukcji

zle nie bedzie, moze w koncu zapomnimy o awaryjnosci tej konsoli i skupimy sie na innych wazneijszych aspektach...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ankietę z CheapAssGamer można traktować jako doświadczenie osób posiadających oba rodzaje sprzętu, zarówno przed wprowadzeniem 65nm, jak i po. Zwłaszcza że w treści pytania nie było zaznaczone, że należy brać pod uwagę okres z którego ten sprzęt pochodzi.

Natomiast raport SquareTrade daje statystyki jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa awaryjności i że jest wyższa 5 razy od konkurencji u której ten współczynnik nie wynosi więcej niż 3%. Tak więc na moje oko w skład tego wchodzą wszystkie dostępne obecnie na rynku konsole, a więc w lwiej części w technologii 65nm.

Teraz widzę, że to właśnie ten raport będzie najbardziej odpowiedni do rozpatrzenia dla prośby Amera.

Odnośnik do komentarza
Teraz widzę, że to właśnie ten raport będzie najbardziej odpowiedni do rozpatrzenia dla prośby Amera.

dzięki :( faktycznie - troszkę to odstraszające jednak. Mam zbyt słabe serce by inwestowac w X360 "w ciemno" - stąd to rozeznanie. Szczególnie że w ciągu 6 miesięcy serwisowałem juz 2 sztuki (tak, wiem - przy rekordzistach to i tak nic) :D

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam problem od okolo 6 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem xboxa

jednak wczoraj nastapilo cos dziwnego gralem ze znajomymi w Pro Evolution Soccer 2008

oryginal.... nagle cos sie zrboilo dziwnego z grafika wygladala jakby gra byla z Cel Shadingu... po skonczonym meczu zresetowalem konsole ale nie wlacza mi sie obraz na tv.... normalnie dzwiek uruchamiania slysze odglosy menu itd sa ale nie ma brazu na tv pisze podglad niedostepny... podlaczenie mam przez component... nic nie bylo zmieniane od czasu 1 podlaczenia konosli do tv.... co sie moze dziac i jesli to awaria to jaki moze byc koszt narpawy w przyblizeniu...?? z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza

na moje oko to AMER pyta co kupic za konsole X360 aby miala najmneijsza awaryjnosc, i czy takowa zmiana nastapila od roku, a nie jaka awaryjnosc jest ogolna konsol X360, ktora przeciez zna bo mial i padaly mu jak muchy

dal tego odpowiedz padla, niech szuka 65nm i bedzie mile zaskoczony...

 

PS.

mnie interesuje zawsze jak ktos podaje jakies sondaze awaryjnosci jak to bylo mierzone, np podaje ze jest to 30%, ale czego 30%? w przeciagu 10 lat, w przeciagu 1 dnia?

problem jest w tym ze nie ma zadnego racjonalnego i mierzalnego testu co do awaryjnosci zadnej z konsol, jedyny jaki widzialem to jest w samochodach, podaja awaryjnosc w przedzialach wiekowych samochodu co nakresla pelen obraz awaryjnosci, co z tego ze sprzet do roku ma 0,01% awaryjnosc jak po roku moze byc to 30% bo jest jakis element ktory po takim czasie zaczyna szwankowac, inna kwestia to co uznajemy juz za awarie? rysowanie plyt to awaria? laser nie czyta to awaria?

a mieszanie wszystkich wersji X360 w jeden "worek" to jakas parodia bo zmiany sa drastyczne w tym temacie miedzy tymi wersjami i juz na poczatku widac ze awaryjnosc spadla kilkukrtonie, obraz pelen awaryjnosci 65nm bedzie znany za rok

ale i tak zadna ankieta i badania rynku nie odpowiedza na pytanie jaka awaryjnosc ma 65nm bo zwykly uzytkownik nie wie co za wersje ma tak na prawde, to tylko bardziej zainteresowani sledza ten temat i zazwyczaj wiedza co posiadaja...

 

jak znajdziesz badania w ktorych bedzie podany wyraznie przedzial w miesiacach, i czego dotyczyla awaria, jaka awaryjnosc po jakim czasie danego sprzetu to chetnie skorzystam z zapoznania sie z takimi wynikami, inne nie maja dla mnie wiekszego sensu, wole poczytac to co na forum sie ludzia przytrafilo niz ogladac jakies slupki, procenty ktore nic nie mowia

 

jak widac po tym co juz szukales jakie te wszystkie ankiety i badania sa rozbieżne i o kant t... je potluc skoro jedni podaja 16% a inni 60%-70%.

awaryjnosc X0 starego jest na poziomie 30% (liczona chyba w stosunku rocznym) i to mozna uznac za dopuszczalne po tym co sie dzieje, chociaz dla przecietnego kowalskiego to nie ma znaczenia bo i tak to jest mega awaryjnosc i praktyczne pewne ze padnie konsola...

 

dla tego pisane bylo STARA omijac, sam AMER wiesz jaka jest awaryjna :(

jak cokolwiek kupowac to tylko nowa 65nm bo bezawaryjnosc baaardzo poprawili...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

http://squaretradebuyerblog.typepad.com/sq...fail-rates.html

 

Dane są oparte na 1040 Xboxach 360 kupionych pomiędzy 1 kwietnia, a 31 lipca 2007.

W ich skład wchodziło:

• 27 Elites, the 120GB flagship model.

• 57 Core models, the basic package.

• 956 Premiums, the standard 20GB model.

 

Ok. 70% wszystkich awari dotyczyło nieszczęsnego ROD. Reszta przedstawiała się tak jak jest to zamieszczone na ich stronie.

Odnośnik do komentarza

szczerze? chyba jednak bardziej interesuje mnie Wasze (posiadaczy X360 z solidnym stażem) zdanie niż "rankingi" (choć nie powiem, warto zapozanć się z takimi statystykami).

 

doskonale zadje sobie sprawę z fakty wysokiej awaryjności "starych" wer. i prawde mówiąc nawet przez myśli by mi nie przyszło by zabierać się za nie znów, jednak zachęcony niezłymi opiniami n/t wer 65NM znów zaczynam szperać w temacie (czyli zupełnie jak przed zakupem pierwszego X360).

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...