Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki ciekawy problem. Kiedy gram w PES2008 (X360) to wyświetla mi się informacja, że płyta jest nieczytelna, żeby przetrzeć ją wilgotną ściereczką i ponownie uruchomić konsolę. Fajnie, tylko co ja mam "przecierać" skoro płyta jest idealna i nie ma żadnych rys ani kurzu? Czasami ten błąd wyskakuje po godzinie grania innym razem nie pojawia się przez pół dnia. Najdziwniejsze jest to, że dzieje się tak tylko przy graniu w Pro Evo (jak do tej pory przynajmniej).Czy są to objawy czegoś niedobrego z konsolą? A może to PES2008 jest "trudny do czytania" przez konsolę? Aha, jestem już po doświadczeniach z "Ring of Death". Ciekawe że problem ponownie dotyczy PES2008. Gram na oryginałach.

tak właśnie konał mój 2-gi X360. Początkowo pojawiły się problemy z czytaniem R6Vegas (zawsze w tym samym miejscu, choć z czasem tych 'miejsc' robiło się coraz więcej).

 

pożniej wywalało błąd przy niektórych (tylko!) stageach w Table Tennis. Z czasem błąd z odczytem dopadł także inne tytułu, a finalnie (podczas gry w FEAR) konsola po prostu przestała czytać płyty (sprawdzałem na 12 sztukach).

Odnośnik do komentarza

Już jeden typ z USA przekonał się na własnej skórze jak to jest z tymi "listami miłosnymi" wysyłanymi do serwisu MS.

W posiadaniu miał (słowo klucz) konsolę z własnoręcznymi podpisami lwiej części ekipy Bungie, którą zamiast położyć na półkę i przykryć kloszem - wspadził pod TV i na niej ostro szarpał (zapewne w Halo 3). Pewnego dnia zobaczył 3 czerwone światełka po czym zadzwonił na infolinię i zaczął się ugadywać, żeby zamiast zamiany na nową jak ma w zwyczaju serwis MS, naprawili mu obecną i odesłali w takim stanie jak była dotychczas. I udało się. Dostał specjalny numer zlecenia w którym było zawarte to o co walczył. Wysłał konsolę kurierem, poczekał kilka dni i ... wielu w tym miejscu pewnie sądziło, że jak na szkodę wysłano mu całkowicie nową konsolę. Tak się jednak nie stało. Numery seryjne się zgadzały, sama konsola chodziła niczym nowa, tylko wyglądała jakby ... zdarta z tych wszystkich drogocennych podpisów. Ugoda - ugodą, numer seryjny - numerem seryjnym, ale serwis ma taką wewnętrzną instrukcję, że każdy wysyłany do odbiorcy Xbox musi zostać całkowicie wyczyszczony ze wszystkich brudów jakich nabawi się podczas operacji przywracania go do stanu użyteczności growej. Co to oznacza? Po prostu jakiś Jimmy wziął papier ścierny i zdjął to co w jego opinii było niezbędne do uzyskania zawartego w wewnętrznej instrukcji polecenia.

Obecnie Bungie zaserwowało chłopakowi charytatywną akcję odzyskania utraconego mienia.

Całą akcję można wyśledzić na Neogafie oraz samym forum Bungie. Tam się to wszystko zaczęło. (linków nie mam bo przekopać się przez opcję "suchen" u nich to prawdziwa sztuka).

edit: Polygamia o tym pisze: http://polygamia.pl/bungie-pomoze-nathanielowi

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

A jest możliwość naprawy tej "usterki" jak już się u mnie pojawi (oby się nie pojawiła) i ile to by kosztowało. Byłem przekonany, że po Ring of Death nie spotka mnie już nic zaskakującego. Jak na razie ten problem nie jest natarczywy, przed tym kiedy ma zamiar pojawić się ten komunikat o wyczyszczeniu płyty dosyć dosadnie słychać "zwolnienie" pracy czytnika i po chwili jest już reset. Zakładam, że nie jest regułą padnięcie konsoli po tych objawach?

Edytowane przez spider242526
Odnośnik do komentarza
, przed tym kiedy ma zamiar pojawić się ten komunikat o wyczyszczeniu płyty dosyć dosadnie słychać "zwolnienie" pracy czytnika i po chwili jest już reset.

dokładnie tak to u mnie wyglądało.

 

ale czy jest to zapowiedź zgonu - nie wiem. U mnie czytnik chodził tak przez prawie miesiąc, zanim padł na amen.

 

btw, zdaje się ze jest juz jeden temat o awaryjnosci, więc dobrze bedzie jeśli jakis mod przewali tam wszystkie posty.

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza
, przed tym kiedy ma zamiar pojawić się ten komunikat o wyczyszczeniu płyty dosyć dosadnie słychać "zwolnienie" pracy czytnika i po chwili jest już reset.

dokładnie tak to u mnie wyglądało.

 

ale czy jest to zapowiedź zgonu - nie wiem. U mnie czytnik chodził tak przez prawie miesiąc, zanim padł na amen.

 

btw, zdaje się ze jest juz jeden temat o awaryjnosci, więc dobrze bedzie jeśli jakis mod przewali tam wszystkie posty.

 

Mam prawo mieć pretensje do serwisu gdzie naprawiali konsolę? Błąd ten zaczął się pojawiać po tym jak mi ją odesłali. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Dostałem jeszcze info aby nie stawiać konsoli w pionie. A może podczas transportu coś się uszkodziło?

Odnośnik do komentarza

No i pierwszy dzień walki z Microsoftem za mną. Nic nie załatwiłem, bo mieli jakieś update'y systemu (może windy:P). Dowiedziałem się jedynie, że jak komuś drugi raz konsola padnie (ta sama co wróciła z serwisu), to jest od około 2 tygodni inna procedura. Trzeba czekać na kuriera, który przywiezie specjalne pudło i do niego trzeba wrzucić X'a oraz zasilacz!! W związku z tym może mi ktoś kompetentny powiedzieć czy wersje 65nm mają inny zasilacz?? Bo z tego wniosek (ze chcą zasilacz), że tym co padł im drugi raz to dostaną już tą wersję 65nm (chyba że po coś innego im ten zasilacz). Ogólnie jeszcze "miła" Pani po postawieniu sprawy twardo, oraz po wspomnieniu o tym, że ciekawe kto mi odda pieniądze za wykupiony 12 miesięczny Live, oznajmiła ze mam szczęście. Kopara mi opadła, i pytam w jakim sensie szczęście, a ona na to, że mi konsoli nie zbanowali, bo Live u nas jest nielegalnie i wtedy biorą mnie za jakiegoś pirata. Normalnie parsknąłem śmiechem i się rozłączyłem. ŻENADA!!

Edytowane przez piecia
Odnośnik do komentarza

z tym banowaniem to wielkie WOW

 

co do zasilacza to tak slyszalem o tym ze chca go, po co? dowiemy sie jak przyjda pierwsze konsole z serwisu co oni kombinuja

wersje 65nm latwo si epozna bo to konsola juz z HDMI wiec jak wysylamy bez HDMI a dostaniemy z HDMI to znak ze zmeinili na 65nm...

 

...falconie (czyli w nowej technologi chlodzenia)ma oznaczenie 175w stare maja 220w...

 

prosze Cie nie wymyslajcie jakis pojec kosmicznych ktore sa jakims dziwolagiem

 

to nie zadna nowa technologia chlodzenia , a technologia WYKONANIA (glownie CPU)

chlodzenie a raczej radiatory to kosmetyka, nie wplywa na awaryjnosc konsoli, heatpipe maja konsole stare bez hdmi ktore przychodza z napraw MS i co z tego? po 2 tyg. znow ida na naprawe wiec tu o zadne chlodzenie nie chodzi a o technologie wykonania ktora charakteryzuje sie tym ze CPU zuzywa mnie W, a przez to mniej ciepla produkuje, chociaz awarie zawsze dotyczyly GPU wiec pytanie jest, co poprawili w GPU i jego montazu ze tak drastycznie spadla jego awaryjnosc, na to pytanie to chyba tylko znaja odpowiedz technicy MS my mozeby sie jedynie domyslac i snuc teorie, ale poprawic cos musieli w technologii montazu bo teraz to bajka z mala awaryjnoscia tego...

 

nie 220w tylko 203W ( i w cale zasilacz 203W nie musi oznaczac zadnej starej konsoli, mam wiele konsol z 203W zasilaczem i jest to 65nm)

i nie jest to zadne oznaczenie 175w a trzeba troche wiedziec jak juz sie o tym pisze co to oznacza, czyli maxymalna moc zasilacza jaka mozna z niego wydobyc

akurat zasilacze 203W sa lepsze i najlepiej to jakby sie mialo konsole 65nm z zasilaczem 203W bo wtedy wiecej mozna peryferii podpiac zeby zasilacz to pociagnal...

ale oczywiscie jak ktos nie zna sie na konsolach to najprosciej mu powiedziec patrz na 175W, jak to jest to to kupuj bo to ta malo awaryjna....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Kolejny dzień z walki. Tym razem udało mi się załatwić, bo działał im system. Pani n infol. nie mogła mi pomóc w wymianie na 65nm, bo jak sama stwierdziła to nie ona o tym decyduje, a zadecydują o tym "technicy". Wypytałem też po co ten zasilacz, to pani mi wyjaśniła, że być może zasilacz daje za mało prądu i dlatego sie konsola psuje :( (????). Juz mi sie nie chciało wypytywać o szczegóły, bo zdecydowanie nie była pewna tego co mówi. Jedyną pozytywną rzeczą jest to, że wywalczyłem w ramach rekompensaty Gears of War (przynajmniej mi sie Live zwroci). I tak jak pisalem wczesniej, kurier teraz przywiezie pudło (w którym będzie nalepka adresowa) i mam przy nim wrzucić konsole i zasilacz, zakleić i nalepić nalepkę. Jak wróci do mnie konsola to dam znać jaka wróciła.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj drugi raz reda dostalem...wiec bez zastanowienia zadzwonilem na infolinie..mily pan wszystko wyjasnij i czekam juz na naklejke do wyslania.

 

mozecie mi powiedziec ile cala procedura mniejwiecej trwa?A jeszcze jedno dostalem od niego 10cio cyfrowy kod, ale za bardzo nie skumalem o co z nim chodzi.

 

ps.juchy odpalilem ponownie konsole na koce :( czy jak wysle konsole a ona bedzie chodzic to moga nie wymienic.czy oni wogole to sprawdzaja?glupie pytanie ale wole byc pewny ..

Odnośnik do komentarza
(...)Ogólnie jeszcze "miła" Pani po postawieniu sprawy twardo, oraz po wspomnieniu o tym, że ciekawe kto mi odda pieniądze za wykupiony 12 miesięczny Live, oznajmiła ze mam szczęście. Kopara mi opadła, i pytam w jakim sensie szczęście, a ona na to, że mi konsoli nie zbanowali, bo Live u nas jest nielegalnie i wtedy biorą mnie za jakiegoś pirata.

bo generalnie zamiast stawiac sprawe ostro lepiej grzecznie. ja razem z konsola dostalem zdrapke na miesiac Live za darmo.

to ze "dasz popalic" osobie na infolinii nic dobrego Ci nie przyniesie. nie chce ich bronic, ale oni sa od tego zeby z nami gadac, nie sa odpowiedzialni za niekompetencje M$, bledy serwisantow czy kretynskie zasady jakie wymysla mikrymiekki. a grzecznie wiecej mozna zalatwic.

a z nielegalnoscia LIVE u nas. no coz - to wielka przesada, ale skoro microsoft potrafil zbanowac karty platnicze za placenie za live polska karta, to moga i zblokowac za samo kozystanie. w koncu Live u nas ofucjalnie nie ma.

 

mozecie mi powiedziec ile cala procedura mniejwiecej trwa?A jeszcze jedno dostalem od niego 10cio cyfrowy kod, ale za bardzo nie skumalem o co z nim chodzi.

zalezy jaki okres trafisz. jak bylo duzo konsol w naprawie to czekalem nawet 5 tyg. nie mowiac o tym, ze konsola wrocila nienaprawiona i wrocila na kolejnie 4 tyg.

ale za pierwszym razem wymienili mi konsole w ciagu 4 dni - wiec szybko jak strzala.

ogolnie - przygotuj sie na dluzsze oczekiwanie - w najlepszym przypadku zostaniesz mile zaskoczony.

i w razie czego znajdz sobie na miesiac inne hobby :P

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza
(...)Ogólnie jeszcze "miła" Pani po postawieniu sprawy twardo, oraz po wspomnieniu o tym, że ciekawe kto mi odda pieniądze za wykupiony 12 miesięczny Live, oznajmiła ze mam szczęście. Kopara mi opadła, i pytam w jakim sensie szczęście, a ona na to, że mi konsoli nie zbanowali, bo Live u nas jest nielegalnie i wtedy biorą mnie za jakiegoś pirata.

bo generalnie zamiast stawiac sprawe ostro lepiej grzecznie. ja razem z konsola dostalem zdrapke na miesiac Live za darmo.

to ze "dasz popalic" osobie na infolinii nic dobrego Ci nie przyniesie. nie chce ich bronic, ale oni sa od tego zeby z nami gadac, nie sa odpowiedzialni za niekompetencje M$, bledy serwisantow czy kretynskie zasady jakie wymysla mikrymiekki. a grzecznie wiecej mozna zalatwic.

a z nielegalnoscia LIVE u nas. no coz - to wielka przesada, ale skoro microsoft potrafil zbanowac karty platnicze za placenie za live polska karta, to moga i zblokowac za samo kozystanie. w koncu Live u nas ofucjalnie nie ma.

 

Tylko widzisz, z mojego punktu widzenia dobrze zrobiłem, że postawiłem sprawę ostro bo dostałem grę za darmo (wartą ponad 100 zł na allegro) i jeszcze jest szansa ze w pudle z konsolą będzie zdrapka(bonus z serwisu) oraz szansa na konsole z 65nm. I jakoś nie widzę związku z tym , że byłeś miły i z tym że dostałeś zdrapkę na Live'a. Akurat zdrapki to w Czechach w serwisie wrzucają do pudeł, i nie ma z tym nic wspólnego Pani Paulina czy inna z polskiej infolinii.

 

Aha i konsola dziś pojechała. Oczywiście kurier przyjechał z takim samym pudełkiem jak zawsze, czyli za małym na konsolę i zasilacz. W pudle była oczywiście instrukcja jak to zapakować, tylko że na fotkach było inne pudło :P. Dobrze, że kurier był kumaty i jakoś z jego pomocą wrzuciliśmy ten zasilacz do pudła. Później dzwoniłem na infolinie. Tym razem nie dało się z nikim połączyć bo wszyscy byli zajęci lol!! Gdy się dodzwoniłem, Pani mnie przeprosiła i powiedziała że sie to zdarza. I że dobrze zrobiłem, że wrzuciłem to jakoś do pudła i ona dodała info do reklamacji, że pudło za małe i jest wszystko zapakowane tak jak jest. Żeby potem nie było, że coś się podczas transportu zniszczyło.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie do fachowcow :P

 

wlozylem gre do napedu , nagle glosny dzwiek i naped sie sam zaczal otwierac-zamykac. Caly czas sie tak dzieje jak wlacze konsole , czasami przestaje sie otwierac. Gry przestal czytac. Interesuje mnie co moglo pasc w tym xboxie : /

i ile naprawa w przyblizeniu wyniesie.

 

 

jest to roczna konsola wczesniej niebylo zadnych objawow ze takie cos moze nastapic

Odnośnik do komentarza

To jest już przesada - padła mi konsola, mimo że ok.miesąc temu dostałem ją z powrotem z naprawy!!!Zepsuło się to samo - naped nie czyta płyt, jak wkładam płytę to wyskakuje mi komunikat ''dysk niemożliwy do odtworzenia''.To jest naprwde paranoja, pewnie poprzednim razem nie wymienili mi tego napedu tylko naprawili ten zepsuty.Mam nadzieje że tym razem wymienią ten napęd na nowy, bo bardzo mnie wk.u.r.w.i.l.i...

Odnośnik do komentarza

Ja chyba tez niedlugo bede musial wyslac swoja konsole do microsoftu,problemy musialy sie zaczac akurat przed swietami i jak kupilem nowy hdtv,to sobie pogalem -_-

Konsole niby dziala normalnie,ale jak wylacze,to po ponownym wlaczeniu dostaje RoD i tak przez dlugi czas,czasami odlaczenie kabli i hdd pomaga,ale za kazdym razem jak ja wylacze to dzieje sie to samo i trzeba odtajac 30 minut czy godzine...ehh

Kod bledu 0020 =/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...