Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

Amer ja mam Arcade od hmm 2 miesięcy, i 2 tygodnie temu miałem upragniony ,tygodniowy urlop. Konsola chodziła po 12-15 godzin dziennie przez tydzień. Raz była włączona 49h... i nic sie nie stało po tych 49 godzinach konsola była lekko ciepła od spodu. Ciekawostką jest ,ze kumpel ma starego premiuma i już po sesji (3 godz) Konsola była juz tak gorąca,że można była jajka na niej smażyć .

Edytowane przez skiz
Odnośnik do komentarza
http://squaretradebuyerblog.typepad.com/sq...fail-rates.html

 

Dane są oparte na 1040 Xboxach 360 kupionych pomiędzy 1 kwietnia, a 31 lipca 2007.

W ich skład wchodziło:

âďż˝˘ 27 Elites, the 120GB flagship model.

âďż˝˘ 57 Core models, the basic package.

âďż˝˘ 956 Premiums, the standard 20GB model.

 

Ok. 70% wszystkich awari dotyczyło nieszczęsnego ROD. Reszta przedstawiała się tak jak jest to zamieszczone na ich stronie.

ok. ale te badania wlasnie widac ze sa prowadzone na starych wersjach czyli , nawet ELITE z tego okresu byl jeszcze w techn. 90nm,, czyli wszsytkie konsole z tego badania to 90nm. bo pierwsze 65nm zaczely sie pojawiac z data produkcji koncowka sierpnia 2007 a byly sprzedawane dopiero we wrzesniu 2007...

 

wiec dalej z uporem twierdze ze nie wiem w jakim celu to podajesz skoro ciagle mowimy o 65nm a nie o starych konsolach ktore kazdy wie ze padaly jak muchy i zadnych badan do tego nie potrzeba by wiedziec ze to byla padaczka po calej lini i AMERa nikt do tych zlomow nie namawia tylko do calkiem innej konsoli...

 

PS.

chociaz badanie to fajnie zrobione jest, w przyszlosci mam nadzieje ze zrobia to samo dla nowych konsol, ale kierujac sie data produkcji juz a nie data zakupu, bo i teraz mozna kupic stara konsole w sklepie co nie oznacza ze bedzie juz to ta malo awaryjna

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
czy to arcade czy premium czy elite to wystarczy ze poszukasz wersji w techn. 65nm i jak na razie jest z nimi bardzo dobrze...

Sugerowałem sie tym postem. Czytalem ze sa jakies sposoby zeby obczaic czy wersja jest 65nm, ale mowisz ze mimo to dalej nie mozna byc pewnym czy trafi sie na nowy model ?

Wampis: Slyszalem ze mozna po zasilaczu sprawdzic, ale czy bez otwierania pudelka w sklepie mozna tez obczaic.

Edytowane przez Pijany
Odnośnik do komentarza

Przecież rozpoznać można po zasilaczu, jak na pudełku podają 175W to jest to 65nm, 203W raczej 90nm, ale pewności nie ma.

Ogólnie z awaryjnością jest coraz lepiej, już pojawiają się nawet opinie posiadaczy PS3 którym padł laser, że zastanawiają się nad zakupem X360.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza
http://squaretradebuyerblog.typepad.com/sq...fail-rates.html

 

Dane są oparte na 1040 Xboxach 360 kupionych pomiędzy 1 kwietnia, a 31 lipca 2007.

W ich skład wchodziło:

âďż˝˘ 27 Elites, the 120GB flagship model.

âďż˝˘ 57 Core models, the basic package.

âďż˝˘ 956 Premiums, the standard 20GB model.

 

Ok. 70% wszystkich awari dotyczyło nieszczęsnego ROD. Reszta przedstawiała się tak jak jest to zamieszczone na ich stronie.

ok. ale te badania wlasnie widac ze sa prowadzone na starych wersjach czyli , nawet ELITE z tego okresu byl jeszcze w techn. 90nm,, czyli wszsytkie konsole z tego badania to 90nm. bo pierwsze 65nm zaczely sie pojawiac z data produkcji koncowka sierpnia 2007 a byly sprzedawane dopiero we wrzesniu 2007...

 

wiec dalej z uporem twierdze ze nie wiem w jakim celu to podajesz skoro ciagle mowimy o 65nm a nie o starych konsolach ktore kazdy wie ze padaly jak muchy i zadnych badan do tego nie potrzeba by wiedziec ze to byla padaczka po calej lini i AMERa nikt do tych zlomow nie namawia tylko do calkiem innej konsoli...

 

PS.

chociaz badanie to fajnie zrobione jest, w przyszlosci mam nadzieje ze zrobia to samo dla nowych konsol, ale kierujac sie data produkcji juz a nie data zakupu, bo i teraz mozna kupic stara konsole w sklepie co nie oznacza ze bedzie juz to ta malo awaryjna

 

Zobaczymy za pół roku jak minie wystarczająco dużo czasu żeby światło dzienne mogła ujrzeć kolejna ekspertyza, która jak piszesz, będzie obejmować konsole w technologii 65nm (zapewne jest już w toku). Szkoda, że najwyraźniej nie można tego procesu przyśpieszyć ponieważ przytoczona przezemnie ekspertyza mimo iż została wydana pod koniec lutego 2008, za swoje dane statystyczne obiera konsole z połowy 2007... sorry Amer. Mój błąd.

 

Pytanie było natępujące - dlaczego z uporem maniaka uparłem się przy tym jednym źródle?

Raz. Jak zaznaczyłeś jest to całkiem ładnie zrobione. W porównaniu z wieloma innymi serwisami, które brały swoje wyniki nie wiadomo skąd, przytaczając konsole których na oczy nie widziały, na których podstawie budowano całe stosy przerośniętych plotkami i nadużyciami steki fanbojskich fanabelii...

Dwa. Nie ma obecnie NOWSZYCH i co najważniejsze równie rzetelnych informacji jak się ma rzecz z X0. Tak więc idąc logicznym tokiem eliminacji nic nam innego nie pozostaje. Choć faktem jest, że awaryjność lepszych technologicznie 65nm patrząc na to, że 90nm wykazały jedynie 16% failure rate, dobrze rokuje na przyszłość. A przecież Kotaku pisało o liczbach rodem z kosmosu - 30-40%!

 

Powtórzę jeszcze raz > W chwili obecnej jednak nie ma jeszcze wiarygodnych źródeł stwierdzających jednoznacznie jak procent awari dla X0 zmienił się w interesującym nas okresie czasu (wrzesień 2007 - bliżej niesprecyzowany miesiąc 2008). Stoimy na tym co pewne i czekamy co przyniesie przyszłość.

Odnośnik do komentarza

jak jest 175W zasilacz to pewne ze 65nm bo 90nm ten zasilacz nie pociagnie bo ma za mala moc

przy 203W trzeba sprawdzac konsole

 

do tej pory koronnym argumentem w rekach ulubiencow Sony byla wlasnie awaryjnosc X0, teraz sytuacja zaczyna byc odwrotna, nie dosc ze bedzie malo awaryjny X0 to jeszcze mamy na niego 2-3 lata gwary a nie jak oficjalnie Sony 1 rok...

 

t3xz: serwisuje konsole Xbox/Xbox 360 i widze co przychodzi na serwis wiec mi akurat zadne badania by potwierdzic znikoma awaryjnosc 65nm nie sa potrzebne bo tu widac taka zmiane ze chyba bedzie trzeba zamknac serwis za rok :(

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

To jest jakaś parodia... 4 tygodnie temu padł mi X. Dostałem z serwisu X'a z wymienioną płytą i napędem dwa tygodnie temu. Przed chwilą gram w burnout'a i nagle freez ekranu. Restart konsoli.. znowu freez... Znowu restart i .... ring of death... Przecież to jest ku.... żałosne. Jak to możliwe, że Microsoft tak traktuje klientów?? Po jaki ch... moja konsola była w serwisie, że po powrocie podziała ze dwa tygodnie i znowu śmierć... Jutro im taką jazdę na infolinii zrobię, że mnie popamiętają. PORAŻKA...

Odnośnik do komentarza

daj im popalic, ja bym sprobowal tego na infolinii przekonac ze jakby Ci teraz wymieniali to niech dadza wersje HDMI 65nm, powiedz ze naczytales sie w internecie artykulow o awaryjnosci Xboxow i te wersje bez HDMI sa mega awaryjne i to raczej pewne ze padna za jakis czas a Ty nie masz czasu na taka zabawe, po to wysylasz sprzet zeby Ci wymeinili na bezaawaryjny a nie wymieniaja na taki sam bubel jaki wyslales

 

ktos na forum pisal ze mu na HDMI wymeinili ze zwyklej, chociaz malo w to wierze, ale sporobuj ich podejsc bo chyba nikt jeszcze tego nie robil a warto, wymienia Ci na 65nm to zapomnisz co to awaria, a jak dostaniesz znow stara plyte 90nm to znow za jakis czas padnie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Szukalem teraz informacji po necie i znalazlem ze by trafic wersje 65nm, trzeba sprawdzic na nalepke na pudelko, jak bedzie 175w to bedzie to nowsza wersja. To prawda ?

Decyzja juz podjeta, 14 marca jade po wersje Arcade za 777zł (tam chyba tez sa wersje 65nm ?) Nawet jak pojawia sie jakies awarie to mam 3 lata gwarancji, nowosci na allegro mozna dorwac po 100-120zl, czego chciec wiecej ?

Odnośnik do komentarza

Amer mnie sie pytasz ? Ja sie na tym nie znam, mialem przerwe w graniu 3 lata i stad te laickie pytania, poinformujcie mnie o najwazniejszych rzeczach przed zakupem, nie koniecznie tutaj by nie smiecic, ale chociazby na PW i sorry za zbaczanie z tematu.

A co kupujac konsole z Benq, jest duze prawdopodobienstwo kupienia wersji 65nm ?

Odnośnik do komentarza
Witam

 

Mam problem od okolo 6 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem xboxa

jednak wczoraj nastapilo cos dziwnego gralem ze znajomymi w Pro Evolution Soccer 2008

oryginal.... nagle cos sie zrboilo dziwnego z grafika wygladala jakby gra byla z Cel Shadingu... po skonczonym meczu zresetowalem konsole ale nie wlacza mi sie obraz na tv.... normalnie dzwiek uruchamiania slysze odglosy menu itd sa ale nie ma brazu na tv pisze podglad niedostepny... podlaczenie mam przez component... nic nie bylo zmieniane od czasu 1 podlaczenia konosli do tv.... co sie moze dziac i jesli to awaria to jaki moze byc koszt narpawy w przyblizeniu...?? z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam Bartek

 

Moze to byc pierwszy objaw ROD, a koszty naprawy? poprostu dzwon do serwisu (jezeli grasz na orginalach):)

Odnośnik do komentarza

A ja mam taki ciekawy problem. Kiedy gram w PES2008 (X360) to wyświetla mi się informacja, że płyta jest nieczytelna, żeby przetrzeć ją wilgotną ściereczką i ponownie uruchomić konsolę. Fajnie, tylko co ja mam "przecierać" skoro płyta jest idealna i nie ma żadnych rys ani kurzu? Czasami ten błąd wyskakuje po godzinie grania innym razem nie pojawia się przez pół dnia. Najdziwniejsze jest to, że dzieje się tak tylko przy graniu w Pro Evo (jak do tej pory przynajmniej).Czy są to objawy czegoś niedobrego z konsolą? A może to PES2008 jest "trudny do czytania" przez konsolę? Aha, jestem już po doświadczeniach z "Ring of Death". Ciekawe że problem ponownie dotyczy PES2008. Gram na oryginałach.

Odnośnik do komentarza
Czasami sie pojawial czasami nie loteria poprostu

 

 

NO WLASNIE problem jest taki ze mam przerobiona ale akurat zepsulo mi sie jak gralem na oryginalnym pro evo;/... a w takim wypadku jak nie mam gwar. jaki moze byc przypuszczalny koszt naprawy?? i czy wogle oplaca sie naprawiac czy lepiej zainwestowac w nowa?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.