Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o to, ze mamy grac bez wysilku i gra ma byc casulalowa jak spacer po parku. ;) Wyzwanie wyzwaniem, ale hardcore to juz co innego bo jak przesadzaja to podczas gry przychodzi sie frustracja, a tak nie powinno byc. Nawet swietna gre moze zepsuc zawyzony poziom trudnosci i w nowym Raymanie wlasnie tak jest - gra jest fajna, ale za bardzo hardcoreowa, poziom trudnosci ma byc wywazony, a nie przesadzony.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Saptis bez kitu, nie licząc bonusowego poziomu i bagu z jednym zębem to naprawdę nie jest to jakiś flustrujący poziom trudności. Nie wiem od kiedy grasz w platformóki ale jak by taki Rayman wyszedł w czasach amigi, snes czy nawet PSX to byłby zaliczany do tych łatwiejszych gier.

Odnośnik do komentarza

Gram nie od dzis, do tego lubie platformery. ;) Gra na pewno nie bylaby (i nie jest teraz) zaliczana do latwiejszych, porownujac ja z np. Donkey Kong Country i starszymi Marianami jest po prostu trudna.

Latwy nie jest - wyglada na przyjemna platformowke, ale tak nie jest, podobnie jak New Super Mario Bros. Wii.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

lol, rayman za trudny. Gra własnie jest prosta a jedynie bonusoway level z trupami i parę momentów podczas gonienia skrzyni jest bardziej wymagająca. Początkowo sądziłem że level z trupami to faktycznie istny HC bo sprawdziłem na YT jak wygląda dalszy fragment ale jak sam przeszedłem to okazało się że jest dużo checkpointów i to nie tylko przy drzwiach a przejście nie jest jakimś wyzwaniem.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

Dobra, dobra - pewnie bluzgales powtarzajac po sto razy ten sam level, ale jak juz przeszedles to cfaniakujesz. :D

Szkoda, ze gra nie ma online CooP - w cztery osoby w sieci bylaby swietna zabawa. Kto wie - moze Ubisoft zdecyduje sie zrobic kontynuacje, w ktorej bedzie online CooP.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

dzisiaj dosiadlem raymana i musze przyznac ze tego mi brakowalo do tej pory myslalem ze z platformerow 2D bądz 2.5D najlepsze jest tylko littlebigplanet ale nie Rayman pozamiatal. 200zl bym nie dal ale wyrwalem za stówke a to juz sie oplaca no i przejśc lewel to nie sztuka - bo sztuką jest go wymaksowac. Gra mega

Edytowane przez mattpsx
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Generalnie opinię o Rayman Origins napisałem w odp. temacie w dziale PS Vity, ale tutaj napiszę to, co mnie jako fana serii najbardziej chyba bolało w tej grze.

 

Dla wielkiego fana Raymana problemem może być nieco przekształcenie uniwersum. Rayman Origins ma miejsce jeszcze przed dwójką. Dla wielkiego fana więc problemem może być np. pytanie "jakim cudem Globox potem w dwójce był strachajłą?", albo "Co się stało, że Rayman potem strasznie spoważniał?". Fabuła tutaj niestety rodzi wiele dziur. Najlepszy kwiatek to "nagroda" po zebraniu części tych kamyczków.

 

Z kamyczków potem układają nam się dwie historyjki. I wedle jednej Rayman miał rodziców. Ale co ciekawe, w Raymanie 2 było podane, że Rayman jest SIEROTĄ. Do tego sierotą, która została znaleziona na plaży przez rybaków i który nie pamiętał dosłownie nic ze swojego życia. A obydwie gry mają akcję w tym samym świecie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ma ktośjakiś pewny sposób na glitch w skrzynce Skarb Piratów? Szlag mnie tan trafia. Już na youtubie szukałem, robiłem tak jak pisali, puszczane joya, sam przycisk do skoków i lewitowanie i na końcu zawsze ta kamera mnie zbańkuje. NIe mam sił na to już... Jest na to pewny sposób czy próbować aż kamera wreszcze zachowa się normalnie?

Odnośnik do komentarza

Przelazłem Skarb Piratów, wszystko robiłem tak samo jak zawsze i nagle załapało. z 200 prób mnie to kosztowało, z przerwami. Dla mnie bug i tyle, na końcu nie szybowałem tam tylko spadłem. Teraz jestem u truposzy i jest tam naprawdę trudno. Niech nikt nie pierniczy, że nie jest hardcorowo, bo jest. Gram od czasów atari 8 bit i mi się przypominają gry ze starych czasów. Do przejścia na jednym kredycie. Jeszcze mogli w Raymanie limit żyć zrobić 3 życia i całość od początku to by było wtedy..... NIektóre plansze szczególnie u zombiaków lub skrzynki trzeba wykuć na blache i powtarza się je po kilkanaście, kilkadziesiąt razy. Rayman jest dla dzieci tylko do pewnego czasu, później za trudny. Wiem bo gram z chrześniakiem, teraz lata jako bańka, a radził sobie prawie do końca gry. Gierka super tylko, że bardziej dla starych koni właśnie przez poziom trudności. Chyba najlepszy platformer 2d od dłuuugiego czasu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze, że nie mam pojęcia o jakim bugu piszecie, sam z żadnym się nie spotkałem.

NIektóre plansze szczególnie u zombiaków lub skrzynki trzeba wykuć na blache i powtarza się je po kilkanaście, kilkadziesiąt razy.

Dokładnie - ostatnie skrzynki trzeba znać na pamięć i biegać z precyzją niespotykana w grach ostatnich paru lat, bo te parę milimetrów, to być, albo nie być.

Odnośnik do komentarza

A przytoczone tutaj GnG przełaziłem swego czasu na 1 kredycie heheh, a plansze u zombiaków wczoraj odpuściłem po paru godzinach bo paluchy bolały. W planszy z kościstym wężem parę razu udało mi się go wyścignąć na końcu i ładnie się wkurzałem- widzę drzwi a wąż z mną i spadałem - ups. ALe dałem mu radę. Mój chrześniak przy węxu to przechodził tylko do drugiego wskoczenia na węża. Nie jest hardcorem ale tylko 8 letnim dzieckiem. Popatrzył na pudełko i powiedział - od 7 lat? Ciekawe dla kogo... Dopiero musiałem tłumaczyć, że tu nie chodzi o trudność.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Ograłem wreszscie pełną wersję. Chorobcia, najlepszy platformer od czasu pierwszego Raymana i Crasha. A przy okazji jedna z lepszych gier tej generacji IMO. Wesoła, urocza i śliczna. Polecam serdecznie.

 

I pytanko: za zebranie wszystkich zębów dostajemy dodatkowy level, tak?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...