Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dawno tu nie zaglądałem i tak sobie czytam czytam...

Są gusta i guściki.Bo np.dla mnie FFX w ogóle kiszka (jedyny FF którego nie ukończyłwm począwszy od VI-XIII),FFXII najlepsza w jaką grałem (ponad 380h) a FFXIII też mnie się podoba.

Do 100% i platynki tez trza troszkę pograć (ja miałem ponad 120h)

Btw czy ktoś z Was grał w Resonance of Fate?

Kupiłem ową grę i jakoś nie mogę się "wczuć" w klimat bo system walki jest tak zakręcony jak nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

pewnie ze mozna, ale po co? Nie wiem czemu Hela pisze, ze trzeba. Chyba, ze w końcówce gry jak chce się wszystko zdobyć

Jest parę trudniejszych starć w tej grze, do których przydaje się wypełnione crystarium, żeby później nie płakać na forum, że ostatni boss jest przesadzony, a wiele takich opinii widziałem np. na gafie.

Odnośnik do komentarza

Zatem grind pozostaje na sam koniec gry, gdzie de facto tylko wtedy może sprawa jakąkolwiek przyjemność (mnie osobiście zawsze denerwowało, że muszę kręcić się jak jakiś idiota po jednej lokacji i pół godziny expić, tylko po to, by pokonać jakiegoś bossa).

Wcześniej nie ma sensu, bo dopiero od pewnego momentu mamy dostęp do całego crystarium.

Odnośnik do komentarza

to już drugie miejsce, w którym o to pytam, ale myślę, że nie błądzę:

 

czy FFXIII to dobry tytuł dla kogoś, kto chce zabrać się za temat jRPG ale nie wie z której strony? szukam tytułu dobrego, który nie zrazi mnie do gatunku i pozwoli poznać to co w nim najważniejsze; może podchodzę do tematu ze sztampą, łapiąc się za najbardziej rozpoznawalną markę, ale ciężko mi się w tym odnaleźć i znaleźć coś na początek, by jednocześnie było kwintesencją gatunku, ale i naprawdę dobrym tytułem w ogóle;

polecicie to?

(wiem, że od podobnych pytań jest temat: jaką grę wybrać, ale tam też właśnie zadałem to pytanie; tutaj pytam, bo więcej osób znających ten tytuł zagląda i może się wypowiedzieć :))

Odnośnik do komentarza

Hmm, jeśli chcesz się wkręcić to ja bym jednak proponował Ci coś innego. ; ) Są tacy dla których "trzynastka" była pierwszy jRPGiem i bardzo ją sobie cenią, ale może być też zupełnie na odwrót i zrazisz się do gatunku, ponieważ pewne cechy jRPG są tutaj podkręcone do kwadratu (np. struktura lokacji). Jeśli chcesz zacząć od FF, a grafika to dla Ciebie nie problem, lepiej zagraj w FFVII/VIII/IX. Zacznij najlepiej od tego, od czego zaczynała większość z nas. ; )

Odnośnik do komentarza

A ja bardzo polecam Ci FF XIII na początek, gdyż.... sam zaczynałem jakikolwiek pierwszy kontakt z RPG właśnie od tej gry. XIII-2 która ma być bardziej "taka jak dawniejsze FF" troche mnie odrzuca, gdyż obawiam się, ze nie będzie w niej właśnie tej prostoty, która ujęła mnie w XIII (tło fabularne, walki, dopakowywanie i to wszystko)

Odnośnik do komentarza

Chłopaki, tak sobie postanowiłem wrócić do FFXIII jak skończę masterować Vesperię i przypomniałem sobie, że nie do końca byłem przekonany co do swojego party (Light, Fang, Hope). Stąd pytanie - kogo mieliście w party? Kogo polecacie? Kto jest niezbędny itd.

Wymieniłeś właśnie 3 postacie, którymi zrobiłem 1000/1000 GS, więc nie polecałbym nikogo innego :P

Można niektóre pozostałe postacie wykorzystać do konkretnych walk (Sazh do wielkiego Cactuara, Vanille na kogoś podatnego na death), ale oprócz tego, nie ruszałbym reszty wcale.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki, tak sobie postanowiłem wrócić do FFXIII jak skończę masterować Vesperię i przypomniałem sobie, że nie do końca byłem przekonany co do swojego party (Light, Fang, Hope). Stąd pytanie - kogo mieliście w party? Kogo polecacie? Kto jest niezbędny itd.

Wymieniłeś właśnie 3 postacie, którymi zrobiłem 1000/1000 GS, więc nie polecałbym nikogo innego :P

Można niektóre pozostałe postacie wykorzystać do konkretnych walk (Sazh do wielkiego Cactuara, Vanille na kogoś podatnego na death), ale oprócz tego, nie ruszałbym reszty wcale.

Pierwszy raz przechodzę grę,jestem na Gran Pulse - jest jakis dobry sposób na farmienie gili i CP na początku?

Nie wiem tez do końca jakie bronie warto rozwijać i kiedy to robić

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...