Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Mała prośba o poradę: czy aby zdobyć trofeum treasure hunter wystarczą przedmioty dostępne w sklepie i ulepszanie ich? Jestem na Palamencii i od początku gry sprzedawałem trochę przedmiotów z myślą o późniejszym rezakupie i rozwijaniu ich. Czy waszym zdaniem mam jeszcze szansę na to trofeum czy będę musiał jeszcze kiedyś przejść grę od nowa?

Odnośnik do komentarza

yo. wlasnie postanowilem wrocic do gry aby zrobic platyne. zostaly mi 2 trofea, w tym oczywiscie treasure hunter. pytanie: od czego najlepiej zaczac robienie tego trofeum? od zabijania zolwi czy od czegos innego? ;p aha i jeszcze: cp nabijalem na zlowiu w edenie. mialem zalozony connseiur catalog(wymaksowany) i collection catalog(na 1 lvl), podczas nabijania cp zolw wydropil mi chyba z 15 ignotow i zadnego trapeza ;C. czy jesli wymaksuje collector catalog to bede mial wieksza szanse na drop trapeza?

z gory dzieki za odp ; ).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ludzie błagam pomóżcie bo mam chaos totalny!!!! Jestem właśnie po ukończeniu fabuły.

I sory wielkie bo zdaję sobie z tego sprawę, że temat był już wałkowany milion razy na różnych forach...

 

Tak czy siak, czy znajdzie się tu jakaś pomocna dłoń i podpowie mi co mam dalej robić? Co mam zacząć robić? Spisać bronie/akcesoria, zbierać resztę i dopiero później (pewna, że niczego nie przeoczyłam) upgradeować? A propo tego, wiem, że bronie muszą być każda na 3ci tier dla każdego, ale co z accesory? Czy mam robić dla każdej postaci tylko tyle ile ma slotów przeznaczonych na to czy jak?

 

Obecnie mam 3 role dla każdej postaci na ponad 4 lvl, i chciałabym uderzać na Adamantoise, żeby pofarmić trapezy no i ingoty ofc. Ale wtedy musiałabym zrobić earth resist na ekwipunek. Czyli wychodzi na to że chyba najpierw robić acc (?).

 

Największa lipa jest z Treasure trophy no i upgradeami, reszta wpadnie z automatu. Jednak nie mogę ogarnąć głowy żeby jakoś to sobie wszystko ładnie poukładać.

 

Ma ktoś jakieś pomysły co najpierw, co potem? Taki mały schemat, żeby ułatwić życie? Będę dozgonnie wdzięczna! :D :D

 

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie ^.^

Odnośnik do komentarza

Ja tylko jedną broń dla Light upgradeowałam w trakcie wątku bo jakiejś walki nie mogłam przejść. Myślę, że najlepiej jest wszystko robić jak się już skończy fabułę. Chodzi Ci o to czy ulepszać bronie w w trakcie gry czy za jednym razem? Raczej tylko w trakcie gry. To jak szybko je będziesz ulepszał to zależy od posiadanych katalizatorów itd. Więc trzeba expić, farmić i na bieżąco sobie wszystko upować, No chyba, że już wszystko co potrzebne masz, w co wątpię :D Nie wiem, ja tak robię może ktoś inny ma lepszy sposób to chętnie posłucham:)

 

I błagam o co chodzi z upem accesory? Ile mam tego ulepszać dla każdej postaci?

Odnośnik do komentarza

No to jest nas trójka^^ Też się do tego totalnie nie mogę zabrać :pinch:

 

Strife, tylko wiesz, nie myślisz, że można by to skrócić czasowo? Bo jeśli najpierw będę robić misje (i tak pewnie nie wbije 5 gwiazdek we wszystkich) i pakować lvl na max, co zajmie pewnie sporo czasu, a potem jeszcze do tego drugie tyle farmienia żółwi to mnie trafi xD

 

A tak to można by właśnie zrobić resista na earth i od razu, farmić trapezy i ingoty (co za tym idzie-> lvl, upy broni i mniej czasu). A wtedy to mobki już będą nam mogły skoczyć :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki za stronkę, na pewno się przyda. Strife czy Ty jesteś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie odnoście akcesoriów? Zadawałam je już 2 razy i cisza...

 

Mam w sumie jeszcze jedno:P do trofeum Treasure Hunter potrzebne są przedmioty na poziomie podstawowym i tylko podstawowym? Czy muszą być jakieś upgrade'y broni/akcesoriów? Czy dostajemy potrzebne do zrobienia tego trofeum przedmioty w którejś z misji? Bo w sumie jeżeli nie to wystarczyło by wykupić brakujące przedmioty ze sklepu... ale to niemożliwe xD Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Tak dokładnie i raz na zawsze?:D a wtedy zniknę i obiecuję już Wam więcej nie truć dupy. BŁAGAM BŁAGAM, strasznie mi zależy na TEJ właśnie platynie....

Odnośnik do komentarza

Potrzebne są wszystkie akcesoria i bronie(wystarczy raz miec jakis w plecaku i Ci zalicza), z poziomu podstawowego ulepszasz dane akcesorium na wyższy poziom i jesli ma kolejne poziomy to musisz je na ostatni poziom dociagnąć, jedną z broni(dla każdej postaci) musisz dopakowac do 3 poziomu, pozostałe do 2.(ponieważ każda broń na 3 poziomie nazywa sie tak samo, ale posiada inne właściwości dobrze jest pod swój sposób grania wybrać daną bron którą dowalimy do 3 poziomu)

Każde akcesorium ma inna ilość poziomów niektóre mają 4 niektóre 2, ale każde musi być na ostatnim poziomie, tyle że nie musisz ich na ostatnim poziomie dopakowywac na max'a.

Za niektóre misje masz unikatowe akcesoria, wieć chcąc nie chcąc, misje to mus.

Mam nadzieje że nie jest to zbyt chaotycznie wytłumaczone.

Edytowane przez Strife
Odnośnik do komentarza

Mimo, że już pewnie wszyscy pokończyli XIII muszę się pochwalić, że dzisiaj zabiłam swojego pierwszego Adama:D Fajne uczucie bo jak dotąd tylko śmigałam obok niego zastanawiając się jak to będzie jak już przyjdzie czas...;] Tak czy siak jest tylko pikusiem w porównaniu z Neochu. Cały dzień go biłam a potem w nocy mi się śnił xD ogólnie to chyba najbardziej irytujący mob w grze. Ale z Growth Egg w kieszeni expienie cieszy podwójnie;] Powiem Wam, że ta platynka nie jest takim horrorem jak myślałam. W sumie to nawet się zajawiłam na upy broni itd:D A poza tym tylko robiąc tą grę na 1oo% można odkryć niektóre miejsca i mobki. To pokrzepiające ^^

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...