Skocz do zawartości

Crisis Core: FFVII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Po przejsciu CC stwierdzam, ze muszą zrobić remake VII. Wcześniej było mi to obojętne ale teraz po prostu nie wytrzymam. Ending mnie zniszczył i szlochałęm jak maciora, aż się prawie udusiłem. Czemu ja w ogóle w to grałęm skoro i tak wiedziałem mniej wiecej jak to sie skończy( z siódemki). Fak uwielbiam takie gry no ale na takie zakończenie to jestem za słaby. Na pewno przejde jeszcze raz, tym razem na 100%(albo cos koło tego). AHhhhh uwiodła mnie ta gra, z Zackiem się zżyłem za bardzo. Ogólnie dla mnie najlepsza gra na psp, mimo ze krótka i całkiem prosta.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Krotka i prosta, tylko dlatego ze grales na normal i bez robienia bonus mission ;)

 

Sprobuj zagrac za pierwszym razem na hard i zrobic 100% bonus missions (well wykluczajac 1000 shinra)... 60 godzin wyjete z zyciorysu :P

 

Generalnie, RPG powinno sie zawsze brac na jak najwyzszym poziomie, choc nie powiem CC bylo bardzo wysrubowane, czasami klalem jak szelag na to co sie dzieje na ekranie. Ale odpowiednie ustawienie ekwipunku i materii, plus dobre dodge i dalo sie zrobic wszystko :)

 

Tez mialem lezke w oku ogladajac zakonczenie... w sumie lipa ze tak wyszlo, mogli gre zakoczyc troche wczesniej cobym nie musial tego ogladac :P No i ta gra pokazala o ile fajniejsza postacia jest Zack (w porownaniu do clouda) a takze ze Sephirothowi miecz sie troche skrocil. :o

 

System w grze byl rewelacyjny i juz nie moge sie doczekac na FF13 Agito, ktore ma sie opierac na podobnych zalozeniach, tylko z trojka bohaterow zamiast solo.

Odnośnik do komentarza

Oj tak. Zdecydowanie najlepsza gra na PSP. Mimo, że scenerie były jakieś takie puste, jakoś słabo przedstawiona była rosnąca przyjaźń pomiędzy Zackiem i Cloudem i motyw tej kilkuletniej podróży jakoś tak był słabo zarysowany to gra broniła się świetnym systemem oraz fajną, wciągającą fabułą.

 

Szkoda tylko, że postaci Zacka nie poświęcono więcej miejsca w FFVII bo jak widzimy był postacią niezwykle ważną dla tego uniwersum a w oryginale niewiele o nim wiemy. Tak jak wspomniano wcześniej przydałby się teraz remake z prawdziwego zdarzenia uzupełniony o masę "wspomnień" Clouda na temat Zacka.

 

Z grafiką FFXIII i nowym systemem materii;]

 

Poczułbym się spełniony całkowicie.

Odnośnik do komentarza

Oj tak. Zdecydowanie najlepsza gra na PSP. Mimo, że scenerie były jakieś takie puste, jakoś słabo przedstawiona była rosnąca przyjaźń pomiędzy Zackiem i Cloudem i motyw tej kilkuletniej podróży jakoś tak był słabo zarysowany to gra broniła się świetnym systemem oraz fajną, wciągającą fabułą.

 

Szkoda tylko, że postaci Zacka nie poświęcono więcej miejsca w FFVII bo jak widzimy był postacią niezwykle ważną dla tego uniwersum a w oryginale niewiele o nim wiemy. Tak jak wspomniano wcześniej przydałby się teraz remake z prawdziwego zdarzenia uzupełniony o masę "wspomnień" Clouda na temat Zacka.

 

Z grafiką FFXIII i nowym systemem materii;]

 

Poczułbym się spełniony całkowicie.

 

Nie można mieć pretensji do starej gry, że nie ma wydarzeń nawiązujących do prequela. Pewnie w 1997 panom ze Squaresoft nie śniło się nawet, że zrobią jakiś prequel i będą tam rozwijać postać Zacka.

Odnośnik do komentarza

Jasne, zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego piszę też, że w tej chwili aby wszystko miało ręce i nogi trzeba by było wydać remake siódemki. Znaczy "trzeba by było" mam na myśli sytuację z perspektywy fana owego uniwersum, których przecież mamy od groma.

 

Co do tej podróży. Daawno ju w to nie grałem, ale pamiętam że też miałem niezłe zdziwko jak przeczytałem ten list. Dlatego też napisałem że jakkoś strasznie słabo było to tam przedstawione.

 

Zauważyć jednak można że fryzura Zacka zmienia się podczas gry co niby miało oznaczać że nasz heros na przestrzeni gry się starzeje i że mija jakis tam okres.

Odnośnik do komentarza

 

Jak chłopaki sobie śpią w tych "tubach" z Mako to mijają 4 lata zanim odzyskują przytomność. Tak coś pamiętam.

 

 

A gra była bardzo fajna, trochę nużąca (robiłem Bonus missions, a wszystkie są na jedno kopyto) i zakończenie nie wywołało we mnie absolutnie żadnych emocji. Nie wiem czemu, bo nie jestem jakimś super twardzielem co nigdy łezki nie uronił (przy Elfen Lied płakałem prawie ciągle ;) ). Chyba za dużo japońskiego patosu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie o co chodziło z

tym, że 4 lata ich nie było? w sensie, że Zack po pokonaniu Genesisa dostał ten list od Aeris i tam było że już 4 lata go nie widziała

 

Chodziło o to, że

po incydencie w Nibelheim Zack i Cloud wraz z tymi którzy przeżyli pożar byli przetrzymywani przez Hojo 4 lata jako "króliki doświadczalne". Zostali zainfekowani komórkami Sephirotha, by uczynić z nich jego "klony".

 

A przynajmniej tak pisze na FF Wiki :P

 

Świetny tytuł, nie wiem czy najlepszy na PSP, bo w niewiele mi było dane grać :D Ale najlepszy moim zdaniem (może Dissidia to zmieni, czekam na przesyłkę :D) Dość powiedzieć że to pierwsza gra która wycisnęła mi łzy z oczu... Co nie zmienia faktu że gra jest przepełniona tekstami typu "Ach, och, chcę być bohaterem, chcę zbawić wszystkich i wszystko.", aż momentami zbiera się na wymioty. W ciągu 9 miesięcy nigdy nie miałem ochoty przejść CC jeszcze raz, i pewnie nieprędko mnie taka ochota najdzie.

Odnośnik do komentarza

Ending przegenialny, też się popłakałem. W ogóle cała gra jest rewelacyjna, począwszy od walk i systemu przez oprawę wizualną i stronę audio (dubbing nieco ssie, przynajmniej jeżeli porównać go z wersją jap., za to muzyka powala) na fabule i postaciach kończąc (Zacka zwyczajnie nie da się nie lubić). Zdecydowanie moja ulubiona gra na PSP i zarazem jedna z najlepszych w jakie w ogóle grałem.

 

Zaciekawiła mnie scena zaraz po ostatnim bossie, kiedy przylatuje helikopter z dwoma członkami SOLDIER i zabierają Genesisa. Czyżby byli to Yazoo i Loz? Na podstawie przeprowadzonego dialogu można chyba wysunąć taką tezę. To by oznaczało, że Genesis=Kadaj, chociaż nie pokazano co się później dzieje z ciałem Genesisa (zakładam, że trafiło ono w ręce doktora Hojo) i pewnie na zawsze pozostanie to w sferze domysłów.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Dodam tylko ze to najlepszy OST z gry jaki slyszlaem w zyciu, ja nie łkałem osobiscie, ale miałem dreszcze od momentu przebudzenia się zacka i clouda w laboratorium, w sumie wszystko od tamtej chwili jest arcydziełem.

 

no najlepsza gra na psp, nie ma to tamto.

Odnośnik do komentarza

Genesis pojawił się w formie japońskiego pederasty w alternatywnym zakończeniu Dirge of Cerberus

 

że tak się wtrące

Łe, a taką ładną miałem teorie ;/

 

 

czyli chyba możemy spodziewać się jakiegoś rozwinięcia.

Też miałem taką teorię, bo w AC

Kadaj staje się Sephem

, Genesis jest podobnie spedalony jak Yazoo :D, a Loz przypomina posturą Angeala, więc... Sorry, ale to nie to. Są to Weiss i (nomen omen :D) Nero, para jakichś przydupasów którzy odgrywają ważną rolę w Dirge of Cerberus. A Genesis żyje i zakopał się w jakiejś jaskini pod Midgarem. Nie wiem nic więcej, nie grałem w DC, jak ktoś ma jakieś pytania to polecam jeszcze raz: tą stronę.

Odnośnik do komentarza

Genesis pojawił się w formie japońskiego pederasty w alternatywnym zakończeniu Dirge of Cerberus

 

że tak się wtrące

Łe, a taką ładną miałem teorie ;/

 

 

czyli chyba możemy spodziewać się jakiegoś rozwinięcia.

Też miałem taką teorię, bo w AC

Kadaj staje się Sephem

, Genesis jest podobnie spedalony jak Yazoo :D, a Loz przypomina posturą Angeala, więc... Sorry, ale to nie to. Są to Weiss i (nomen omen :D) Nero, para jakichś przydupasów którzy odgrywają ważną rolę w Dirge of Cerberus. A Genesis żyje i zakopał się w jakiejś jaskini pod Midgarem. Nie wiem nic więcej, nie grałem w DC, jak ktoś ma jakieś pytania to polecam jeszcze raz: tą stronę.

 

Fock, nie zauważyłem że z siorki profilu piszę :D No ale Dissidia mi przyszła, nie mogę się doczekać żeby ją odpalić :D

Edytowane przez nero
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czy jeśli wrzucę sejva z tej gry ( z memory sticka na dysk PSP go ) to jest andzieja że po ściagnięciu tej gry z PSStore będę mógł grac na starym sejvie (zrobionym na oryginalnej grze na PSP3000). Zupełnie zapomniałem ze nie skońćzyłem tej gry a wymieniłem psp 3000 na psp go ( a byłem już w samej końcówce)

 

Jest tylko jedno ale - w PS Store nie ma Crisis Core do kupienia :).

Odnośnik do komentarza
Czy jeśli wrzucę sejva z tej gry ( z memory sticka na dysk PSP go ) to jest andzieja że po ściagnięciu tej gry z PSStore będę mógł grac na starym sejvie (zrobionym na oryginalnej grze na PSP3000). Zupełnie zapomniałem ze nie skońćzyłem tej gry a wymieniłem psp 3000 na psp go ( a byłem już w samej końcówce)

 

Jest tylko jedno ale - w PS Store nie ma Crisis Core do kupienia :).

 

Ech. Powinni jak najszybciej zwiększyć bibliotekę gier na pss jeśli chcą promować PSP go.

Pozatym ten region to faktycznie nie ten bo grałem w wersji EU a konto na pss mam US.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Gierka w porownaniu do FFVII na PSX'a jest krótka. Caly czas biegalem z tymi samymi materiami i itemkami praktycznie. Niepotrzebny system dodatkowych misji, gra za prosta, nie podobal mi sie system walki ale musze przyznac ze poplakalem sie na ostatnim filmiku no kur.va :< cos pieknego :) zalaczam advent children raz jeszcze..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...