Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka znowu ściema xD Nazwa i zawartość trailera wyraźnie sugerują, że przedstawione wydarzenia to tylko wyobrażenia ojca Noctisa, który zobaczył jakiś omen. Widać, że w tych scenach Noctis jest sam, więc, krótko mówiąc, król ma obawy, że podróż jego syna skończy się tragicznie, jak na przedstawionych scenach, dlatego też decyduje się wysłać z nim resztę ekipy, której zadaniem będzie trzymać Nocta na dobrej drodze.

Odnośnik do komentarza

Jaka znowu ściema xD Nazwa i zawartość trailera wyraźnie sugerują, że przedstawione wydarzenia to tylko wyobrażenia ojca Noctisa, który zobaczył jakiś omen. Widać, że w tych scenach Noctis jest sam, więc, krótko mówiąc, król ma obawy, że podróż jego syna skończy się tragicznie, jak na przedstawionych scenach, dlatego też decyduje się wysłać z nim resztę ekipy, której zadaniem będzie trzymać Nocta na dobrej drodze.

 

Dobra, mój błąd, końcówki z królem Regisem nie widziałem, dlatego tak podszedłem do tego. Rzeczywiście teraz ma to większy sens :-] 

Odnośnik do komentarza

Kiedyś jrpg cechowały się turowym systemem walki, drużyną składającą się z kilku członków, którymi mogliśmy kierować, magią opierającą się na żywiołach, summonami i otwartym światem, po którym mogliśmy się dowolnie przemieszczać. Co w nowym Finalu zostało z jrpg? 

Odnośnik do komentarza

Kiedyś jrpg cechowały się turowym systemem walki, drużyną składającą się z kilku członków, którymi mogliśmy kierować, magią opierającą się na żywiołach, summonami i otwartym światem, po którym mogliśmy się dowolnie przemieszczać. Co w nowym Finalu zostało z jrpg? 

Tak, we wszystkich jrpg muszą być summony, drużyna, turówka, magia oparta na żywiołach i otwarty świat, bo inaczej to nie jrpg.  :dynia: Jakbyś liznął więcej niż dwa jrpg w w przeciągu ostatnich 6 lat (patrząc na twój profil), to wiedziałbyś, że gatunek ten jest różnorodny. 

Edytowane przez dunpeal
Odnośnik do komentarza

No kilka członków jest, ale robią sobie co im się żywnie podoba i nie ma na to żadnego wpływu.

 

Magia też wydaje się być ograniczona do ognia, lodu i pioruna, gdzie reszta, którą znamy z FF? Death spell, to tylko przez pierścień króla.

 

Otwarty świat? Bardziej niż w FFXII? Chciałbym. Na razie to wygląda jak kilka ogromnych obszarów jak Archylte Steppez FFXIII, z okazjonalnymi dungeonami, które swoją drogą wyglądają mega dennie. No ale zobaczymy.

 

Jaki jrpg z otwartym światem? Każdy, który miał mapę świata.

 

@dunpeal

 

Mój profil na PSX i PS2 też sprawdziłeś? :P Nie oszukujmy się, jrpg przede wszystkim wyróżniały się turową rozgrywką i róznego rodzaju "dopalaczami", bądź to summony, limit-breaki, czy jakieś transformacje. Piętnastka to już bardziej akcja niż jrpg, bo ma się wszystkim podobać.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Mapa świata to dla ciebie otwarty świat  po ktorym mozna sie dowolnie przemieszczac? Przeciez to była iluzja swobody, mogles isc tylko tam gdzie tworcy chcieli zebys poszedl. W wiekszosci Finali pod koniec gry dopiero sie dostawalo statek i te cala swobode.

Lepsza taka iluzja, niż korytarzyk. Dawniej zawsze mogłeś sobie pójść do jakiejś wioski w której już byłeś i dostać sidequesta. XV zapowiada się, że jak wsiądziesz do łódki, to już nie wrócisz do danego obszaru, a cała iluzja swobody polega na wykonaniu szeregu zadań na danym obszarze, w celu przejścia do kolejnego obszaru. Mam nadzieję że po premierze będę pozytywnie zaskoczony i okaże się, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza

No kilka członków jest, ale robią sobie co im się żywnie podoba i nie ma na to żadnego wpływu.

 

Magia też wydaje się być ograniczona do ognia, lodu i pioruna, gdzie reszta, którą znamy z FF? Death spell, to tylko przez pierścień króla.

 

Otwarty świat? Bardziej niż w FFXII? Chciałbym. Na razie to wygląda jak kilka ogromnych obszarów jak Archylte Steppez FFXIII, z okazjonalnymi dungeonami, które swoją drogą wyglądają mega dennie. No ale zobaczymy.

 

Jaki jrpg z otwartym światem? Każdy, który miał mapę świata.

 

@dunpeal

 

Mój profil na PSX i PS2 też sprawdziłeś? :P Nie oszukujmy się, jrpg przede wszystkim wyróżniały się turową rozgrywką i róznego rodzaju "dopalaczami", bądź to summony, limit-breaki, czy jakieś transformacje. Piętnastka to już bardziej akcja niż jrpg, bo ma się wszystkim podobać.

Po co, choćby się dało to i tak pewnie bym tam wiele nie znalazł, skoro na przestrzeni ostatnich 6 lat liznąłeś tylko dwa jrpgi. 

 

Edit:

My mistake  - JEDEN jrpg (FFXIII), 

 

Btw. widac,ze termin action jrpg jest ci obcy.

Edytowane przez dunpeal
Odnośnik do komentarza

Piszesz ciągle o Finalach jakby były jedynymi z gatunku jRPG, a prawdę mówiąc jest dużo o wiele lepszych tytułów od tej serii czy to pod względem fabuły czy systemu walki. 

Sprawdź Persony, Dragon Questy, Talesy, Star Oceany, Suikodeny, Breath of Fire, Wild Armsy, Valkyrie i dopiero gadaj o jRPG'ach, a nie posiłkujesz się tylko jedną serią.

Każda z tych serii miała lepsze i gorsze tytuły, ale uważam że każdy z nich jest warty ogrania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja dodam że większość jest bardziej warta ogrania niż ostatnie kilka fajnali. FF XV może to zmieni ale uwierzę jak zobaczę. Kto nie ograł Persony 4, tales of vesperia, lost odyssey czy np xenoblade (a to tylko z ostatnich lat niektóre bardzo dobre jrpg) nie ma prawa mówić że fajnal to najlepsze jrpg :)  Ja też od ff zaczynałem. Pierwszy mój jrpg to ffVII na pc. Wtedy myślałem że to najlepsza gra jrpg bo w inną nie grałem. Ostatnio nadrobiłem kilka gier z tamtych lat z ps1. W tym Chrono Tigger (wersja na 3ds) , Suikoden 1 i 2 (na vicie) oraz Vagrant story (też na vicie) . Wszystkie te gry były dla mnie lepsze od FFVII czy VIII.  Niestety nigdy nie wyszły na pc to i nie miałem jak ich sprawdzić w latach 90'tych.   Mam wrażenie po tym temacie że dla niektórych istnieje tylko jedna seria jrpg. A Final od lat to bardziej call of duty świata jRPG.  

 

Czekam na FFXV. Jeżeli recenzje będą pozytywne kupie w okolicy premiery. Uważam jednak że temat jrpg na final fantasy się nie kończy ani nawet nie zaczyna. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...