Skocz do zawartości

Chipsy


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

To podajcie jakieś chipsy do kupienia w Polsce, które są ostrzejsze od Lays Wasabi.

Blair's Death Rain - dostępne w Polsce ale bardzo ciężko na nie trafić (można kupić w polskim sklepie wysyłkowym dla miłośników ostrego jedzenia). Przy tych chrupkach szaden raczej by nie powiedział "nie ostre".

 

Od dłuższego czasu zwyczajnie nie potrafię zjeść chipsa, który nie jest z gatunku tych grubych - nie podchodzi mi ta ziemniaczana, sucha papka natomiast same chipsy zamiast chrupać przy każdym kęsie zwyczajnie rozsypują się na kawałki. Z racji tego przerzuciłem się na grubo krojone ale i tutaj nie jest za różowo - obecnie jadalne są tylko biedronkowe o smaku grillowanych warzyw (smak zbliżony do chakalaka) oraz pełnoziarniste (sic!) chipsy od Lorenza.

 

Swoja droga, te chipsy sa genialne. Smakuje dla mnie tak samo jak wlasnie Crunchips Chakalaka a kosztuje 3 razy taniej. Nie ma lepszych chipsow jezeli chodzi o cena/jakosc :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Crunchips Jamajka - nie wiem co to ma wspólnego z Jamajką. Jem i jem i nie jest mi ani trochę weselej. W smaku początkowy wydawało mi się to kopią laysowych sezonówek boczek + cebulka, ale po chwili wyczuwa się jakiś taki cytrusowy posmaczek, do tego są całkiem pikantne. Może nie ma orgazmu organoleptycznego, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Odnośnik do komentarza

Podziele sie egzotycznymi smakami zza oceanu:

limon-lays.jpg

Lays Fresh Lemon - prawie takie jak na zdjeciu, ale grube.

Je sie bardzo przyjemnie, nie za drogie (duza paczka ok 3 zlotych), lekko kwaskowate, nie za slodkie, po zjedzeniu calej paki nie jest mi w zadnym stopniu niedobrze.

SDS702217.jpg

Importowane z Japonii, wiec wydatek za tubke to circa piec zlotych. Chyba juz wyroslem z Pringlesow, bo jak dla mnie za mdle, za tluste, a jak zjem chociaz odrobine, to mnie jakos w zoladku sciska.

W carrefourze ostatnio widzialem smak "swiateczny" Pringlesow, kusi, ale strach, ze moga to byc czipsy o smaku piernika i imbiru, a to mi sie srednio usmiecha ;p

481270143_mgFMA-L.jpg

Glony serwowane w restaurajach jak dla mnie je,bia ryba, i nie inaczej jest z laysami. Wprawdzie odor jest troche mniejszy, ale nadal czuje sie, jakbym jadl lekko nieswieza rybe wymieszana z trawa. Mozna sprobowac na raz, ale drugi raz tego zakupu nie powtorze.

Edytowane przez COOLek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No to niezle u skosnookich mozna trafic "rarytasy". W ogole co ty tak daleko od Polszy wyladowales? ;> Co w ogole mozna tam dobrego zjesc? ;>>

Siedze sobie w Tajpej na Tajwanie ;p

Jest sporo dobrych rzeczy, ale nie ma zadnych takich, ktore bym mogl jesc i jesc. Azjaci maja totalnie inne podejscie do smakow. My, Polacy lubimy nie za tlusto, duzo miesa, zeby wszystko bylo wyraziste. Tutaj wszystko jest dosc mdle, albo, co gorsze, w ch,uj slone, w chu,j slodkie, albo plywa w oleju. Mieso jest drogie, wiec najczesciej jest go pare kawaleczkow w daniu, a szkoda, bo czesto za(pipi)iscie przyprawione. Ubostwiam tez baozi - robione na parze kluski z nadzieniem w stylu miecho wymieszane z warzywami.

Jest smacznie, chociaz bez szalenstw, ale ja sie stoluje glownie w jadlodajniach studenckich, wiec ciezko ocenic. Raz wpadlem do knajpy stylizowanej na koreanska - za 10 zlotych dostalem "ryz z wieprzowina", ale wolowina zrobiona po koreansku, czyli masa przyprawionej, smazonej cebuli. Bardzo mily akcent, bo stesknilem sie za polska kuchnia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...