Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

The Walk : Gordon Levitt jako linoskoczek, który przespacerował się między dwiema wieżami WTC. Fajna i nietypowa historia (o ile ktoś nie widział, podobno dobrego, dokumentu o tej postaci, z 2008 roku), ale początek we Francji (powiedzmy 1/3 filmu) wypada słabiutko. Od dotarcia do Stanów robi się już całkiem ciekawie, a sama organizacja i przeprowadzenie operacji przywodzi na myśl niezły heist movie. Sam spacer musiał robić duże wrażenie w kinie (szczególnie w 3D, pod które część scen jest ewidentnie przeznaczona), w warunkach domowych szału nie ma, ale przyznam, że samo odtworzenie dwóch wież wyszło świetnie, a wczuwając się w akcję zupełnie można zapomnieć, że już od dawna ich tam nie ma. JGL jakoś mnie nie przekonał, za mocno poszedł w "ekscentrycznego artystę", na dodatek jego akcent męczy, a wizualnie w ogóle nie przypomina Petite'a. Ogólnie średniak, Zemeckis od paru filmów nie może przeskoczyć pewnego poziomu.

 

Sicario : na forum były spusty, więc spodziewałem się co najwyżej średniaka, a tu proszę, miłe zaskoczenie. Naprawdę dobre kino. Brudny klimat, sporo brutalności (niekoniecznie dosłownej i pokazanej na ekranie), rewelacyjny Del Toro (props również dla Brolina, za to Emily Blunt jakoś tak bez wyrazu, zresztą nie przepadam za nią zbytnio) i piękne zdjęcia. Kto nie widział, niech nadrabia.

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo podobne odczucia co do The Walk, bo dzisiaj też oglądałem. Zdjęcia przepiękne, fajna historia, ale ten początek we Francji totalnie zbędny. Postać jaką grał Levitt też taka sobie moim zdaniem, trochę przeszarżował, sztuczny akcent, do tego dosyć średni humor(scena jak nago latał po dachu lol). Ogólnie dla mnie od połowy powinien się zaczynać film kiedy planują i wykonują show. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Jak widzę i czytam jakie sobie filmy oglądacie i wspominacie to nie wiem czy się śmiać czy płakać .....  :facepalmz:  

 

'Kobieta w klatce " Wydział Q (1 część) Dania

"Zabójcy bażantów "Wydział Q (2 część) Dania 

3 część w 2016

"Ujrzałem diabła" Korea Płd

"Wściekłość " Japonia

"New World " Korea Płd

O "Old Boy'u" (koreańskim oczywiście ) chyba nie musze wspominać bo go widzieliście .... ?

 

Jak chcecie to oglądajcie podziękujecie pózniej...  :diablo:

 

   

 

interesująca lista - czy mógłbyś polecić coś jeszcze?

 

Old Boy, Ujrzałem Diabła i Wściekłość widziałem.

 

Remedium........ 

Odnośnik do komentarza

Harry Potter: Czara Ognia - Obejrzałem tydzień temu i w sumie nic już nie pamiętam. Była jakaś Czara Ognia. Voldemort się pokazał. Hmm. A i wampir ze Zmierzchu dostał rolę. Byłem tym faktem lekko zdziwiony i wybity z  i m m e r s j i.

 

 

Ale pamiętam że mi się podobało. Chyba. Daję 6+/10. 

Odnośnik do komentarza

Harry Potter: Czara Ognia - Obejrzałem tydzień temu i w sumie nic już nie pamiętam. Była jakaś Czara Ognia. Voldemort się pokazał. Hmm. A i wampir ze Zmierzchu dostał rolę. Byłem tym faktem lekko zdziwiony i wybity z  i m m e r s j i.

 

 

Ale pamiętam że mi się podobało. Chyba. Daję 6+/10. 

 

Film do książki nie ma w ogóle podejścia. Poprzednie książki trzymały się kupy a w tej to już trochę pomieszali. Bieg wydarzeń zmieniony, kilka faktów pominiętych, dużo rzeczy nie wytłumaczyli a najgorsze, że w sumie wszystko dostajemy na tacy na początku :(

Odnośnik do komentarza

 

Harry Potter: Czara Ognia - Obejrzałem tydzień temu i w sumie nic już nie pamiętam. Była jakaś Czara Ognia. Voldemort się pokazał. Hmm. A i wampir ze Zmierzchu dostał rolę. Byłem tym faktem lekko zdziwiony i wybity z  i m m e r s j i.

 

 

Ale pamiętam że mi się podobało. Chyba. Daję 6+/10. 

 

Film do książki nie ma w ogóle podejścia. Poprzednie książki trzymały się kupy a w tej to już trochę pomieszali. Bieg wydarzeń zmieniony, kilka faktów pominiętych, dużo rzeczy nie wytłumaczyli a najgorsze, że w sumie wszystko dostajemy na tacy na początku :(

 

W ogóle filmy nie maja podejścia do książek. Właśnie przed świętami zrobiłem sobie maraton HP i książki wspominam znacznie, znacznie lepiej. Szczególnie poszukiwania horkruksów jakoś znacznie, znacznie lepiej wypadły w książce. 

Odnośnik do komentarza
Spectre - Mimo, ze trwa ponad 2h, oglada sie dobrze. Nie dluzy sie, nie nudzi. Ale jest tylko dobrze. Gdzies to wszystko zatracilo samego Bonda. Najbardziej mnie boli, ze ten, ktory mial byc najwieksza zaleta filmu, Christoph Waltz, zawiodl na calej linii. Jakby zagral na sile w tym filmie, odpekac, zgarnac worek pieniedzy i zwinac sie z planu. Zwyczajnie przecietna gra przy takim aktorze to dla mnie duzy minus. Sama jego postac, fajnie zarysowana, pozniej traci to "cos". Wyszlo dobrze, ale tylko dobrze. 7/10
Odnośnik do komentarza

Green Inferno - o kura! Po słabych recenzjach na forum myślałem, że bedzie kicha. Film w moim rankingu pnie sie na szczyt najgłupszych filmów w historii obok sharknado i innych produkcji z Pulsu. Wartp oglądnąć dla głupoty scenarzystów i dobrych scen z udziałem dzikusów. Jest krwawo, śmiesznie i jest cycek. W swojej kategorii mocne 6/10

Odnośnik do komentarza

Serio genialna rola Leonardo? Bez przesady, owszem zagrał bardzo dobrze, ale nie genialnie. Zdjęcia w filmie są fenomenalne, montaż oraz sceny od razu przypominają Birdmana(w końcu ten sam reżyser), klimat, nie dłuży się, dobrze nakreśleni bohaterowie, trzyma w napięciu. Scena z niedźwiedziem imo gniecie. Dobry film, do powtórki w kinie jak H8. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

The Big Short 8/10

 

big-short_nws6-300x180.jpg

 

Świetny film o grupie bankierów, którzy przewidują kryzys gospodarczy i postanawiają się na tym wzbogacić. Bez napisów i do tego dobrych napisów lepiej się nie zabierać do oglądania. Nie ma tu żadnej akcji / wybuchów i wodotrysków. Scenariusz skupia się na dylemacie garstki ludzi wiedzących że rynek finansowy się zawali ale jednak chcących na tym skorzystać wiedząc że miliony amerykanów stracą prace mieszkania i swoje oszczędności. 

Odnośnik do komentarza

Zjawa - Moim zdaniem jest bardzo dobrze. Reżyseria mistrzostwo. Historia wciąga i mimo prawie 2,5h, czas leci szybko jak u Quentina. Scena z niedźwiedziem to po prostu jakiś obłęd. Czeka mnie jeszcze jeden seans na pewno. 8/10

 

jedno jest pewne

Leo jeszcze w żadnym filmie nie dostał tak w pizdę :yao: Nawet w Titanicu.

 

Edytowane przez Koleś88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...