Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Thor - Nic specjalnego. Wynudziłem się, nie polecam. Taki X-man : pierwsza klasa bije ten film na głowę. Sympatycznie się oglądało i jak na dosyć długi film akcje były tak rozplanowane, że nie dopadło mnie znużenie i nie spoglądałem co chwilę na zegarek. Więc to dobry plus. Scena z Wolverinem - mistrzowska :D

 

Thor był ZNACZNIE lepszy niż pierwsza klasa

Był ZNACZNIE bardziej kiczowaty(co jeszcze zbrodnią nie jest w świetle ekranizacji komiksu o superludziach) znaczy się no i nudny(co już troche zbrodnią zaczyna być). Jedyny fajny motyw który wywalił mi banana na twarzy, to

młot na klacie Lokiego

i to uratowało ten film przed całkowitym zapomnieniem

Odnośnik do komentarza

Smokin' Aces - coś w stylu Ritchiego. Gangsterka z odjechanymi postaciami, nawet stylistyka jest podobna. Jednak fabuła nie powala, reżyserowi zabrakło konsekwencji w formie i jak na taki film moim zdaniem za mało wyszukany humor. Za to sceny akcji, muzyka Mansella i niektóre momenty na plus.

Odnośnik do komentarza

Kieł- kapitalny, przemyslany, celnie puentujący (acz dyskretnie) ludzką osobowośc człowiek poddaną procesowi socjalizacji. W filmie pada zdanie (odnosnie do piesków) ze istota jest jak glina , której mozna nada dowolny kształt...dokladnie tak samo jest z ludźmi.

 

 

(choc oczywiscie sporo uproszczen jest , tudno uwierzyc , ze te dzieci nie pytały kto produkuje meble, tv itd i jak to sie odbywa i po co...chciaz z drugiej strony)

 

 

ps 2 - rozwalił mnie fragment jak ten chłopak krzyczy do matki "Mamo znalazłem żywe trupy" ;-)

Odnośnik do komentarza

Your highness

Szkoda ze najlepsze momenty byly w trailerze, ale i tak sie troche posmialem, ale moglo byc lepiej. 6/10

Time travelers wife

Wy(pipi)any film. Gosc cierpi na przypadlosc, ktora powowduje ze niekontrolowanie przenosi sie w czasie, zakonczenie przewidywalne, ale oglada sie swietnie. 8,5/10

Odnośnik do komentarza

Joanna- bardzo dobry, godny polecenia. film. Szkoda, ze początek nie generuje wystarczającego napięcia emocjonalnego, mankament ten jest jednak oddany z nawiązką w dalszej części.

 

O czym to ? Polka przechowuję Żydówkę podczas II wojny św, reż F. Falk.

 

 

Aha, chcę coś powiedzie co mi na sercu lezy a propos filmu. Czytałem kilka recenzji , ze sztampa, ze mamy dobrą Polkę, że zdarzali sie dobrzy Hitlerowcy (no ten akurat wziął swój trybut, nic za darmo) , ze patos, kanon i klisze powielone .

 

Powiem tak: sytuacja autentyczna. Kobieta , którą znam zmagała sie z białaczką. Stereotypowa sprawa, kobieta jak anioł, spadały na nią grady nieszcześc a ta sie nie poddawała mimi kolejnych porcji chemii, mimo pogarszającego sie zdrowia , mimo tętniaka jej córki. I wygrała , jest zdrowa aktualnie!

 

 

Po co o tym piszę? Bo gdyby Falk nakręciło tym film, oddając wiernie historię to te nade te bubki napisały by, ze klisze, że etos , że tandeta.

 

Paranoja i cynizm. Takie historie sie zdarzają, wystarczy umieć patrzec.

 

 

Przepraszam za dłuższą dygresję, musiałem to powiedziec

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Po co o tym piszę? Bo gdyby Falk nakręciło tym film, oddając wiernie historię to te nade te bubki napisały by, ze klisze, że etos , że tandeta.

 

Paranoja i cynizm. Takie historie sie zdarzają, wystarczy umieć patrzec.

 

 

Żadno z tych słów nie pasuje do reszty.

 

Klisza, etos (etos? Serio?) i tandeta to nie są słowa, którymi określa się historie, które się nie zdarzają.

 

Obojętnie, czy jakimś tam recenzent krytykowałby tandetę, etos czy też to, że takie historie się nie zdarzają, raczej też tego nie nazwiemy paranoją.

Odnośnik do komentarza

No spoko, ale nie wiem, czemu to ma być takie straszne, że ktoś tam napisze w recenzji, jaki etos prezentuje film. Generalnie tak to bywa z filmami, że jakiś etos w nich jest albo i dwa. Wydaje mi się, że chciałeś napisać coś w stylu "klisze, tandeta i są tym zmęczeni". To jakoś pasuje - zestaw cech uznawanych często za negatywne. Albo nie, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Temple Grandin- Ciekawy, zabawny i przyjemny film na faktach, o babce cierpiacej na autyzm ktora wymyslila kilka genailnych urzadzen ktore zrewolucjonizowaly ubojnie bydla. Ponadto Temple do dzis wyklada na uniwerku uczac ludzi jak postepowac z chorymi na autyzm

 

Wichry Namietnosci- W tym filmie jest wszystko. Jest osadnicze zycie, ostatnie chwile bytowania indian, wojna, milosc i nienawisc, zdrada i smierc. Jest mafia i czasy prohibicji. Sa politycy, wojownicy, ludzie wielcy i mali a przez to wszystko przeprowadzi was min. Brad Pitt i AntHony Hopkins. Kto tego nie widzial jest 17 lat do tylu z jednym z megahitow.

Odnośnik do komentarza

True Grit (1969) - "Było mi wstyd", że widziałem tylko remake, więc wziąłem się za oryginał. Wiadomo, że Wayne nieźle tam zagrał, ale już Kim Darby wypada gorzej w porównaniu do Hailee Steinfeld. Zakończenie zaproponowane przez braci Coen też bardziej mi pasuje.

 

=8/10

Odnośnik do komentarza

Noi Albinoi - co prawda nie ostatnio, a jakiś czas temu obejrzałem, ale muszę go po prostu polecić każdemu kto lubi ambitne kino. Całość jest stylowym komedio-dramatem (w sensie że nas to śmieszy, ale tak naprawdę jest to dramat, coś jak "Dzień świra"). Klimat jest monotonny, ale jest ubrany w wiele dobrych scen sytuacyjnych, i to był celowy zabieg reżysera. Opowieść jest o inteligentnym chłopcu żyjącym na totalnym, śniegowym zadu.piu i chcący po prostu wyjechać. A że to kino skandynawskie w stylu "Jabłek Adama" to możemy spodziewać się wielu dziwnych sytuacji. Polecam! 9/10 .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...