Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

jak w domowych warunkach wyrobić sobie sylwetkę, bez przyrządów do ćwiczeń? Obczaiłem ostatnio 6 weidera, męczące, ale czy przyniesie efekt? Pompki podobną kształtują dosyć dużo partii mięśni, więc pewnie też się nadadzą. Można jeszcze w domowych warunkach robić coś jeszcze?

Pompki są świetne i jest ich kilka rodzajów. Równie dobre efekty przynosi drążek. Zainwestuj, zamontuj i życzę wytrwałości, efekty przyjdą szybciej niż myślisz. 6 weidera też jest doskonała na brzuch, potrzebna tylko systematyczność.

Odnośnik do komentarza

Żeby wyrobić sylwetkę w domowych warunkach ? Bez ciężarów ? Proste, jest tego cała masa. Przede wszystkim pompki we wszelkich możliwych wariacjach, faktycznie rozwijają one na raz sporą ilość mięśni, jednak pod tym względem nie dorównują ćwiczeniom na drążku, drążek to samoistny atlas. Jednak tu wiadomo, żeby były efekty trzeba zmieścić przynajmniej te 6, 8 powtórzeń w serii (prawidłowych powtórzeń oczywiście a nie bujanie się na wariata). Ogólnie wygląda to tak, że pompki rozwijają głównie rejony klatki i częściowo pleców, natomiast drążek głownie plecy i częściowo klatkę. Dobre są też wspomniane w poprzednich postach pompki na poręczach, w domu bez odpowiedniego sprzętu można je zaimprowizować np. przy użyciu krzeseł. Albo odwrotne pompki "na triceps" - podpierasz się dłońmi np. o łóżko, ręce wyprostowane (ale bez blokady w łokciu), głowa do góry, a nogi proste i na wysokości brzucha, podpierasz je np. o pufę czy jakieś krzesło i w takiej pozycji opuszczasz ciało na rękach w górę i w dół. Na barki najlepsze są pompki w stójce, ale to czysty hardkor :) . Na nogi robisz standardowe przysiady, przysiady na jednej nodze (ciężkie !) i wspięcia na palcach (łydki). Do tego cała gama brzuszków, łącznie z unoszeniem nóg w leżeniu, scyzoryki i unoszenie nóg w zwisie(zgięte bądź wyprostowane). Brzuch można też rozwijać ćwicząc na drążku, wystarczy pokombinować z ułożeniem nóg.Jest tego znacznie więcej, ale wiele ciężko opisać bez podania przykładów i jakiś obrazków czy filmików. Warto też się rozciągać.

Co do szóstki weidera, to podobna przynosi efekty, ale ja nie jestem jej zwolennikiem. IMO za bardzo przepala mięśnie, stawia na szybki efekt a nie na jakość samego mięśnia.

Ćwiczenia przy użyciu ciężaru własnego ciała są świetne, jeżeli chcesz właśnie kształtować sylwetkę z naciskiem na definicję, kiedy nie skupiasz się na stricte powiększaniu masy mięśniowej.

 

ediszyn : Yeti pierwszy :thumbsup:

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Taki mały off top,ponieważ nie ma postu odpowiedzialnego za to,chciałbym połechtać swoje spaczone ego i napisać ze poszło mi dzisiaj 75 kg na 11 razy na barki hantlami,gdy zdam sobie sprawę że ważę 82 kg to nie jest taki zły wynik :P Mój mały rekord,dobrze że dziś był kumpel,bo największy problem to było zarzucenie hantli ;)

Odnośnik do komentarza

Mamy odpowiedni temat: http://www.psxextreme.info/topic/75866-achievementy/

 

Jeszcze napisz, ze 75 na jedna lape ;). Ogolnie i tak wynik swietny i jak dla mnie jeszcze pewnie dlugo nieosiagalny. Zreszta wychodze z zalozenia, ze sila silą ale skoro na razie (przy systematycznym ale powolnym wzroscie obciazen) miesnie dostaja dostateczny bodziec do wzrostu to jest dobrze. Problemem bedzie jesli zaczna juz reagowac tylko na duze ciezary. Wtedy stawy beda mocniej obciazaone a one tak szybko nie maja szansy sie zaadoptowac. Bedzie potrzebna pomoc w zarzuceniu ciezaru, asekuracja przy cwiczeniu itp. Tyle, ze pewnie mi zycia nie starczy aby sie tym zaczac przejmowac ;p

Odnośnik do komentarza

Jakie masz oparcie, prawie pion czy pod skosem ?.Ja próbowałem hantlami 37 i poszło tylko 5 razy, tylko pod skosem. Ważymy tyle samo, ale mam 1.86cm. O zarzuceniu takiego ciężaru samemu nie ma mowy, najlepiej jak dwie osoby podają, ewentualnie podnieś jeden w dwie ręce a ktoś podaje drugi i asekuruje.

Odnośnik do komentarza

Ja robie czasami nawet i pare razy dziennie.

 

czyżby kryło sie tutaj drugie dno ;> xD

 

co do Litwina i jego 35kg na łape.. uau.. jak dla mnie to dalekie marzenie, póki co wyciągam 18kg na 12powtórzen a potem coraz mniej..

 

a i ostatnio ktos mi powiedzial fajny sposób na łydki, zresztą pewnie wam znany. Bierze sie w łape hantle albo talerz i wspina sie palcami na postawioną przed sobą cegłówkę, ewentualnie grubą książke, ładnie pali potem^^

Odnośnik do komentarza
co do Litwina i jego 35kg na łape.. uau.. jak dla mnie to dalekie marzenie, póki co wyciągam 18kg na 12powtórzen a potem coraz mniej..

Nie wiem, czy dobrze go zrozumiałeś (jak tak to sry), ale mówiąc na łapę miał na myśli ciężar jednej hantli w wyciskaniu na barki (potocznie "na łapę" znaczy biceps). Nie chcę nic Litwinowi ujmować, ale podejrzewam, że na biceps 35 nie weźmie :rolleyes: .

 

A co do przedramienia, to wydaję mi się, że raz w tygodniu to za mało, jak chce się tą partię dobrze rozwinąć. Taka mała i złożona grupa mięśni potrzebuje częstych bodźców do rozwoju, ale to jeszcze zależy jakie ćwiczenia wykonuje się na inne partie. Myślę, że oprucz pleców, to przedramię idzie jeszcze przy kapturach i takich odwrotnych pompkach na drążku (nie wiem jak to nazwać).

 

Ja robie czasami nawet i pare razy dziennie.

Zmieniaj rękę bo będą dysproporcje.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Na masówce split 3 dniowy. Obecnie ciągle redukcja, będzie rzeźba. 5x w tygodniu, non stop brzuch, aeroby, rower, cokolwiek. Bez splitów - robię intuicyjnie. Jeśli czuję, że klata się zregenerowała to ją atakuję. Reszta podobnie. Ulubiona partia w tej chwili to nogi.

 

Dziennie brzuch na ławce - 5x30 na poziomej i 4x20 skośne. Lipo 6 - dobry spalacz tłuszczu, byłem sceptycznie nastawiony do tego typu supli ale podziałał. z 90kg zszedłem do 82kg. Jest dobrze, pas zmniejszony a i mięśnie brzucha widoczne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...