Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie właśnie wróciłem z siłowni i wydaje mi się, że mój plan treningowy ma w sobie błędy. Założyłem sobie cwiczyc przez 6 tygodni na siłę poniższym planem:

Poniedziałek: klatka piersiowa

Wtorek: plecy

Środa: wolne

Czwartek: ręce

Piątek: barki+ nogi

Sobota i niedziela: wolne

 

Poniedziałek:

- klatka piersiowa:

4x wyciskanie na ławce prostej, 3x rozpiętki w skosie górnym, 4x wyciskanie w skosie dolnym, 3x wojskowe, 3x przenosy

 

Wtorek:

- plecy:

3x ściąganie drążka w siadzie, 4x martwy ciąg, 3x podciąganie sztangielki w opadzie, 4x podciąganie końca sztangi w opadzie, 3x szrugsy

 

Czwartek:

- biceps:

4x uginanie na modlitewniku, 3x młotkowy, 3x skrętki, 4x izolowane

- triceps:

3x prostowanie ramion na wyciągu, 4x wyciskanie francuskie w leżeniu, 4x prostowanie ramion ze sztangielką w opadzie tułowia, 3x pompki w podporze tyłem

-przedramiona:

3xuginanie nadgarstków nachwytem, 3 uginanie nadgarstków podchwytem

 

Piątek:

- barki:

3x wyciskanie sztangi zza głowy, 4x wyciskanie sztangielek, 3x boczne unoszenie sztangielek, 4x unoszenie sztangielek w opadzie tułowia, 3x podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

- nogi:

3x prostowanie nóg w siadzie, 4x przysiady ze sztangą za głową, 3x hack przysiady, 4x wykroki, 4x wspięcia na palcach w staniu

 

Stosuje się do zaleceń z sfd żeby robic 8 powtórzeń i 3 minutowe przerwy pomiędzy seriami. Cały trening zajął mi bardzo dużo czasu, więc przeraziłem się, że w czwartek spędzę na siłowni 3 godziny :mellow: Co z tym zrobić? Może skrócić przerwy do 2 minut, a może powinienem usunąć część ćwiczeń? Poradźcie.

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza

Są jakies dobre cwiczenia na klatę w domowych warunkach? Chodzi mi o doł klatki bardziej. Mam w domu sztankę 30 kg;/. Ale może jakieś pompki na poręczy czy z uniesionymi nogami? Zda to egzamin czy równie dobrze mogę sobie darować?

 

Musze zrezygnować z siłki na miesiąc-dwa

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

koksy forumowe , mam takie noobowskie pytanie:

 

zamierzam wrzucić na powaznie do treningu drązek i pompki. Chocby dlatego, ze sa do wykonania niemal wszedzie -pompki wiadomo , za drązek moze posłuzyc trzepak na dywany :potter:

 

pytanie ( a własciwie...trzy;-)

 

1 WARTO wykonywać te cwiczenia?

 

2 co osiagne przez pompowanie a co przez drazek

 

3 ile seri musiałbym wykonywac by doczekac efektów

 

obecnie jestem w stanie podciągnąc sie z podchwytu do 15 razy (z nadchwytem tragedia), pompek do 80 max

Odnośnik do komentarza

1. Warto.

2. Siłę, głównie siłę. Przy odpowiednich kombinacjach pracuje cała góra.

3. Tyle, ile dasz radę.

 

Ogólnie przeczytaj książkę "Nagi Wojownik", jest tam przedstawione w jaki sposób można uzyskać spoko powera robiąc jedynie pompki/przysiady na jednym ręku/nodze. Ja to czytam niczym pismo święte, szczególnie że jestem osobą, która ponad wygląd woli mieć pałera. Zastosowania drążka szukaj w filmikach Bartendaz albo innych ekip w tych klimatach.

 

Aha, nachwyt, nie nadchwyt. Bez "d" w środku. :no:

Odnośnik do komentarza

Są jakies dobre cwiczenia na klatę w domowych warunkach? Chodzi mi o doł klatki bardziej. Mam w domu sztankę 30 kg;/. Ale może jakieś pompki na poręczy czy z uniesionymi nogami? Zda to egzamin czy równie dobrze mogę sobie darować?

 

Musze zrezygnować z siłki na miesiąc-dwa

Możesz też spróbować ustawić jakiś taboret czy krzesło przy sofie-kanapie-łóżku. Jeżeli zgrają się wysokości to masz wtedy spoko ławkę ;). Jakbyś miał jeszcze jak skołować sztangielki, to mógłbyś pomachać rozpiętki, równomiernie powyciskać mięcho na klacie (w tym w skosie jak dobrze ustawisz meble) i zająć się także innymi partiami mając wszystkim znany atlas ćwiczeń z kulturystyki.pl za inspirację.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.youtube.com/watch?v=OiaSY0S9ACw&feature=player_embedded

 

 

Niezły mocarz, a przy okazji zabawnie mówi (Litwin o polskich korzeniach). Ogólnie widać, że pozytywny człowiek.

 

"jak nie rośniesz, to trzeba więcej dorzucić do pieca... a na treningu, nie ma (pipi)nia się." ;)

To powinno być hasło przewodnie tego działu. :lol:

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Po dłuższym czasie postanowiłem wrócić do treningów. Wcześniej ćwiczyłem regularnie i miałem dość dobre wyniki, ale problemy zdrowotne i operacje zmusiły mnie do przerwy. W tym momencie ważę 72 kg przy wzroście 180 cm i mówiąc szczerze wygląda to strasznie sucho :/ Na początek zamierzam przygotować swój organizm do wysiłku fizycznego: bieganie, podciąganie się na drążku, ćwiczenia ogólnorozwojowe. Od początku przyszłego roku zacznę cykl na masę metodą fbw. Przygotowałem sobie taki plan treningowy:

 

A

Nogi:Przysiady z sztangą na barkach 3s

Plecy:Podciąganie się na drążku szeroko 3s

Klatka:Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s

Barki:Wyciskanie sztangi z klatki 3s

Triceps:Pompki odwrotne 2s

Biceps:Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s

 

B

Nogi:Przysiad wykroczny 3s

Plecy:Wiosłowanie Sztangą w opadzie tułowia 3s

Klatka:Wyciskanie sztangielek ławka skos (głową w górę) 3s

Barki:Wznosy ramion bokiem w opadzie tułowia 2/3s

Triceps:Francuskie wyciskanie za głowy leżąc 2s

Biceps:Uginanie ramion z sztangielkami na przemian "supinacją nadgarstka" 2s

 

C

Nogi:Uginanie nóg leżąc na brzuchu 3s

Plecy:Martwy Ciąg 3s

Klatka:Rozpiętki na ławce poziomej/wyciskanie sztangi głową w dół 3s

Barki:Wyciskanie sztangi zza karku 3s

Triceps:Prostowanie ramion na wyciągu 2s

Biceps:Uginanie ramion na przemian chwyt "młotkowy" 2s

 

 

Jak myślicie, to dobry plany? Czy może powinienem coś w nim poprawić?

Odnośnik do komentarza

Ja napiszę tak : jak na początkowe kilka tygodni ok, ale na dłuższą metę pasowałoby, żeby w przeciągu całego tygodnia na duże partie zrobić te 12 serii przynajmniej, a na małe 9. Czyli, mówiąc inaczej, żebyś na treningach robił 4 serie na duże i 3 serie na małe partie.

 

W każdym razie pod względem kolejności i ćwiczeń jest jak ok, tylko wciśnij gdzieś tam czasem brzuch i przedramiona (przy FBW trening nie jest zazwyczaj zbyt długi, więc nie będzie problemu).

Uwaga co do martwego ciągu : nie wiem jak tam z Twoim doświadczeniem dokładniej, ale ostrożnie z tym ćwiczeniem. Może lepiej będzie, jak w początkowych tygodniach wrzucisz zamiast tego coś, co wzmocni Ci prostowniki, przygotuje je na MC (na przykład prostowanie ciała z opadu, w sensie, że od pasa w dół zwisasz, nogi zablokowane, po czym prostujesz się; z biegiem czasu możesz zacząć trzymać w rękach jakiś ciężar).

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, nie rzucę się od razu na wielkie ciężary. W przypadku martwego ciągu będę zwiększać obciążenie, ale stopniowo, więc wydaje mi się, że nie będę umierać po jednym treningu :thumbsup:

 

 

Co myślicie o tym treningu:

http://www.myfit.pl/trening-15-10-5-full-body-workout-wg-wodyna/

Zastanawiam się, czy bo go nie spróbować zamiast tego co podałem, albo zrobić po nim?

Edytowane przez wund3k
Odnośnik do komentarza

Co do martwego to polecam pas lędźwiowy który ochrania właśnie dolny odcinek pleców(najbardziej narażony na przeciążenia i kontuzje w tym ćwiczeniu), ja do ciężaru po wyżej 90 kg bez pasa nie podchodzę.

Co do tego treningu to jest niezły bo jest bardzo systematyczny i zakłada regularne i stopniowe zwiększanie obciążeń ale jak ktoś jest początkujący albo miał długą przerwę lepiej najpierw polecieć troche na fristajlu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...