Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zaczalem troche koksowac :) od pol roku biegam, i od dwoch tygodni, co drugi dzien pakuje. Na ta chwile w domu, mam hantle, robie cwiczenia na bicka, triceps, plecy, barki. Najbardziej zalezy mi zeby przypakowac lapy na wakacje i...brzuch. Te cwiczenia co robie, co wymienilem to spoko, ale z brzuchem jest problem. Sprawdzilem sobie cwiczenia na stronce kfd.pl ale te cwiczenia na brzuch sa jakies bez sensu. Chodzi mi o cwiczenia na bebzol ktore mozna robic w chacie (na silke nie mam kiedy za bardzo isc, a jak juz mam chodzic to chociaz zebym wiedzial jakie cwiczenia robic). Sa tam podnoszenia tulowia lezac, scyzoryki i nozyce. Te podnoszenia tulowia moge robic ale nie wiem ile daja, po 5 scyzorykach padam, nozyc nie robilem. Myslalem tez na 6 weidera. Zdaje sobie sprawe ze do lipca kraty na brzuchu se nie wyrobie (o ile wgl kiedys mi sie to uda xD) ale moze brzuch troche spadnie. Co lepiej robic? Czy takie wyginanie sie w chacie nie ma raczej sensu? Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Bo ty na koksie jedziesz

 

A ty jesteś ograniczony.

 

No bo nie biore. Za to ty mozesz rosnac, az ci skora peknie :D

 

Napisałem że jesteś ograniczony bo nie masz żadnych dowodów że biorę,a rzucasz oskarżenia,to że posiadam na ich temat wiedzę,nie czyni ze mnie ich użytkownika.Zresztą idąc twoim tokiem myślenia musiałbym napisać ze jesteś ćpunem,bo 70% młodzieży miało do czynienia z dragami.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem niegdyś A6W, trening w dużej mierze wpływa na siłę mięśni brzucha, w sumie też po części na wyrzeźbienie ich

 

Ale gdy znajomy pokazał mi ABS II, byłem w niebie, szybko-efektywnie! Urozmaicam sobie ten trening robiąc wymachy nóg na skos, i tak samo ćwiczenie "celowania łokciem w kolano" nogi też w powietrzu, efekty są wiele lepsze niż w A6W. A Ci hejterzy, którzy twierdzą, że ABS nic nie daje, niech lepiej poćwiczą prawidłową technikę. Pozdro :good2:

Odnośnik do komentarza

Dobra zaczalem troche koksowac :) od pol roku biegam, i od dwoch tygodni, co drugi dzien pakuje. Na ta chwile w domu, mam hantle, robie cwiczenia na bicka, triceps, plecy, barki. Najbardziej zalezy mi zeby przypakowac lapy na wakacje i...brzuch. Te cwiczenia co robie, co wymienilem to spoko, ale z brzuchem jest problem. Sprawdzilem sobie cwiczenia na stronce kfd.pl ale te cwiczenia na brzuch sa jakies bez sensu. Chodzi mi o cwiczenia na bebzol ktore mozna robic w chacie (na silke nie mam kiedy za bardzo isc, a jak juz mam chodzic to chociaz zebym wiedzial jakie cwiczenia robic). Sa tam podnoszenia tulowia lezac, scyzoryki i nozyce. Te podnoszenia tulowia moge robic ale nie wiem ile daja, po 5 scyzorykach padam, nozyc nie robilem. Myslalem tez na 6 weidera. Zdaje sobie sprawe ze do lipca kraty na brzuchu se nie wyrobie (o ile wgl kiedys mi sie to uda xD) ale moze brzuch troche spadnie. Co lepiej robic? Czy takie wyginanie sie w chacie nie ma raczej sensu? Z gory dzieki za pomoc

 

Zacząłeś brać koks i nie chodzisz regularnie na siłkę? To bez sensu. Stary, nie baw się w masterowanie tylko wybranych partii ciała, bo jak już przypakujesz te łapy i brzuch to na tle reszty ciała będzie za bardzo widać dysproporcję mięśni, co niestety wygląda komicznie. Poza tym brzuch to najlepiej (no może przesada) się wyrabia od przysiadów, wiosłowania, itd. Oczywiście pod warunkiem, że wykonujesz te ćwiczenia technicznie poprawnie.

 

Innymi słowy, jak już zainwestowałeś w koksy to się nie opierd.alaj tylko zacznij solidny cykl treningowy. Efekt murowany. W domu to sobie odpuść takie treningi.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Aha, to sorry, źle to odebrałem. :confused:

 

Ale jednak polecałbym Ci nie skupiać się tylko na wybranych partiach. Później jak już coś wyrobisz to sam zobaczysz, że nie warto ćwiczyć tylko wybranych mięśni. Skoro zaczynasz, to poleciłbym Ci trening full body. Na początku przez kilka pierwszych miesięcy może być.

 

Vinny, chcesz przy tym brać jakieś białka czy inne odżywki?

Odnośnik do komentarza

Dobra zaczalem troche koksowac :) od pol roku biegam, i od dwoch tygodni, co drugi dzien pakuje. Na ta chwile w domu, mam hantle, robie cwiczenia na bicka, triceps, plecy, barki. Najbardziej zalezy mi zeby przypakowac lapy na wakacje i...brzuch. Te cwiczenia co robie, co wymienilem to spoko, ale z brzuchem jest problem. Sprawdzilem sobie cwiczenia na stronce kfd.pl ale te cwiczenia na brzuch sa jakies bez sensu. Chodzi mi o cwiczenia na bebzol ktore mozna robic w chacie (na silke nie mam kiedy za bardzo isc, a jak juz mam chodzic to chociaz zebym wiedzial jakie cwiczenia robic). Sa tam podnoszenia tulowia lezac, scyzoryki i nozyce. Te podnoszenia tulowia moge robic ale nie wiem ile daja, po 5 scyzorykach padam, nozyc nie robilem. Myslalem tez na 6 weidera. Zdaje sobie sprawe ze do lipca kraty na brzuchu se nie wyrobie (o ile wgl kiedys mi sie to uda xD) ale moze brzuch troche spadnie. Co lepiej robic? Czy takie wyginanie sie w chacie nie ma raczej sensu? Z gory dzieki za pomoc

 

Idź na siłownie bo takie nieproporcjonalne koksowanie zamiast fajnie wygląda po prostu groteskowo. ostatnio tez widuje takich chyba drążkowców. Wąska talia, fajne szerokie plecy i łapki jak dziewczynka. I to działa tez w każdą strone. Co do tych scyzoryków, absach i wedierach to raczej wszystko na moc mięśni i rzeźbe, dlatego wypadałoby najpierw zrobic ich masę, wtedy po prostu szybciej byś je ujrzał. A tak to pozostaje ci biegac , gubić fat i czekac :)

Odnośnik do komentarza

Nie, nie zadnego syfu nigdy nie bede bral. Nawet zadnych odzywek nie zamierzam lykac. :) staram sie robic cwiczenia na wszystko powyzej pasa. Lapy, plecy, barki, brzuch i klata. Wszystko staram sie poruszac. Jednego dnia bieganie, nastepnego machanie hantlami. Zmienilem tez diete nawet troche. Ryz+mieso+warzywa albo warzywa+mieso albo makaron+mieso. Sniadania jem w mkare normalne, na kolacje jogurt albo owoce. Ograniczylem slodycze i slodkie napoje. I tak od dpuzszego czasu. Pierwszy cel zrealizowalem - schudlem. Teraz chcialbym troche wyrobic miesnie. Nie chce wygladac jak kulturysta z lapami jak cztery moje i zylami gdzie sie da, nie mam zamiaru osignac 50cm w bicku ani nic. Po prostu chce poszerzyc cialo. Zeby te miesnie byly widzoczne troche ale zeby nie byly to jakies super baniaki. Wszystko ma byc estetycznie, nie za duzo, nie za mocno. Waga 80kg przy 175cm. Jakby kogos interesowalo w spoiler wkladam cwiczenia ktore robie ;)

 

 

 

 

Serio nie da rady nic osiagnac takimi cwiczeniami, jesli bedzie sie to robilo w miare systematycznie i sumiennie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

prosiłbym o cenę mojego planu treningowego. Ćwiczenia na siłowni co 2 dni (dzień treningu, dzień odpoczynku). Trening ma na celu zwiększenie mięśni (masa), zbudowanie sylwetki i wyrzeźbienie brzucha oraz zgubienie zbędnego tłuszczyku (głównie właśnie na brzuchu). We wszystkich ćwiczeniach oczywiście razem z kolejnymi seriami zwiększa się obciążenie.

 

DZIEŃ I

KLATKA + BICEPS + BRZUCH

 

Rozgrzewka: 15 minut biegu interwałowego na bieżni

 

Klatka:

- wyciskanie sztangi na ławce skośnej 12,10,10,8

- rozpiętki na prostej 12,10,10,8

- wyciskanie sztangietek na łąwce skośnej 12,10,10,8

- krzyżowanie linek wyciągu w staniu 12,10,10,8

 

Biceps:

- modlitewnik 12,10,10,8

- uginanie ramion z hantlami 12,10,10,8

- uginanie ramion na wyciągu 12,10,8

 

Brzuch:

- skłony boczne z obciążeniem na ławeczce 12,10,10,8

- ławka głową w dół (proste) 25,20,20,15

- wznosy nóg na drabinkach 12,10,10,8

- skręty tułowia leżąc z obciążeniem 35,30,30,25

 

 

DZIEŃ II

BARKI + PRZEDRAMIONA + NOGI + BRZUCH

 

Rozgrzewka: 15 minut biegu interwałowego na bieżni

 

Barki:

Wyciskanie sztangi zza karku na wyciągu 12,10,10,8

Wyciskanie sztangietek siedząc 12,10,10,8

Wznosy boczne 12,10,10,8

Unoszenie ramion w przód ze sztangietkami (wznosy młotkowe) 12,10,10,8

Kapruty sztangietkami 12,10,10,8

 

Przedramiona:

Ćwiczenie przedramion ze sztangą w podchwycie siedząc 12,10,10,8

Ćwiczenie przedramion z hantlami w nadchwycie siedząc 12,10,10,8

 

 

Nogi:

Wspięcia na schodku (jedna noga, z obciążeniem) 12,10,10,8

Suwnica 12,10,10,8

Prostowanie nóg na maszynie 12,10,10,8

 

Brzuch:

Skłony boczne z hantlami 12,10,10,8

Brzuszki z nogami opartymi na drabinkach (kąt prosty) 25,20,20,15

Skłony tułowia na maszynie siedząc (z progresją obciążenia) 12,10,10,8

Skłony na ławce głową w dół (skręty) 25,20,20,15

 

 

DZIEŃ III

PLECY + TRICEPS + BRZUCH

 

Rozgrzewka: 15 minut biegu interwałowego na bieżni

 

Plecy:

Wyciąg do karku (szeroki chwyt) 12,10,10,8

Podciąganie sztangielki w opadzie 12,10,10,8

Trójkąt do brzucha siedząc 12,10,10,8

Podciąganie (wąski uchwyt) 12,10,8,6

 

Triceps:

Prostowanie ręki nad głową ze sztangielką 12,10,10,8

Prostowanie rąk na wyciągu 12,10,10,8

Pompki na poręczach 12,10,8

 

Brzuch:

Skłony boczne na ławeczce z obciążeniem 12,10,10,8

Skłony na ławce głową w dół (proste) 25,20,20,15

Wznosy nóg na drabinkach 15,12,12,10

Unoszenie nóg w leżeniu na skośnej ławce 25,20,20,15

 

 

Czas na pytania :)

 

1) Najwięcej wątpliwości mam jeśli chodzi o trening brzucha, to nigdy nie była moja ulubiona partia do ćwiczenia, także proszę o wszelkie komentarze i uwagi w sprawie ćwiczeń lub powtórzeń. Chciałbym poprawić wygląd mięśni skośnych i "zejścia"

 

2) Czy ilość powtórzeń w ćwiczeniach jest dobra?

 

3) Jaki powinien być czas na odpoczynek pomiędzy seriami i ćwiczeniami kiedy ćwiczy się na mase?

 

4) Planuje również po treningu chodzić na saunę (nie po każdym, np. raz w tygodniu). Dobry to pomysł?

 

5) Dodatkowo w planach mam zacząć biegać (ok. 15 minut naczczo w dniach kiedy nie mam treningu) lub jeździć na rowerze (ok. 20 km dziennie na uczelnie). co sądzicie?

 

Jeśli chodzi o odżywki nie zamierzam żadnych stosować, przynajmniej na razie.

 

Diety też nie mam jako takiej, ale (co by zgubić trochę tłuszczyku z brzucha) zacząłem zdrowiej się odżywiać, jeść więcej ryżu, mięsa i warzyw gotowanych na parze, owoców, serków wiejskich, musli. Nie jadam późnym wieczorem, ograniczam słodycze i napoje gazowane, skończyłem z energetykami. I rzuciłem palenie :)

I zastanawiam się nad zakupem tego: http://allegro.pl/olimp-vita-min-multiple-sport-60-wysylka-gratis-i2363950395.html

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

prosiłbym o cenę mojego planu treningowego. Ćwiczenia na siłowni co 2 dni (dzień treningu, dzień odpoczynku). Trening ma na celu zwiększenie mięśni (masa), zbudowanie sylwetki i wyrzeźbienie brzucha oraz zgubienie zbędnego tłuszczyku (głównie właśnie na brzuchu). We wszystkich ćwiczeniach oczywiście razem z kolejnymi seriami zwiększa się obciążenie.

Wszystko co chcesz osiągnąć zależy od diety a nie od treningu. Jest dieta na masę/rzeźbę a trening może być na siłę, wytrzymałość, szybkość koordynację...

Diety też nie mam jako takiej, ale (co by zgubić trochę tłuszczyku z brzucha) zacząłem zdrowiej się odżywiać, jeść więcej ryżu, mięsa i warzyw gotowanych na parze, owoców, serków wiejskich, musli. Nie jadam późnym wieczorem, ograniczam słodycze i napoje gazowane, skończyłem z energetykami. I rzuciłem palenie :)

I zastanawiam się nad zakupem tego: http://allegro.pl/ol...2363950395.html

Jako tako to za mało na tak złożony cel

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...