Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jest mi zimno. Autentycznie przy temperaturze 6 stopni zamarzam. Dodatkowo nie chce mi się, mam ochotę teraz na siłownie i jak zacznę znowu od marca/kwietnia drążek to będę przez pół roku zapier.dalał jak wściekły bez znużenia. Mimo wszystko trzeba robić sobie jakieś zmiany i na pewno do stycznia będzie mi się dobrze ćwiczyło na siłce, potem 2 miechy płaczu że jest kupą i przeczekania piz.gawicy i znowu jazda.

Choć pewnie nie rzucę SW całkowicie na zimę i raz na tydzień, w sobotę, na te 45 minut, porobić podstawowe podciągnięcia i muscleup'y jednak będę się wybierał. Nie chce mimo wszystko stracić formy bo dużo w tym roku wypracowałem. Jakbym przyszedł po zimie i zrobił 5 MU to bym chyba się załamał. A u mnie na siłowni niestety nie ma takich drążków i nie ma opcji tam ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dla tych, ktorzy lubia typowa silowke + dopompowanko w 45 min:

 

Triumvirate

 

Ten szablon jest dla mądrych ludzi, ponieważ musisz dobrać jedynie ćwiczenia, które najlepiej na ciebie działają. Musisz eksperymentować i to ocenić. Chodzi o to, że każdy trening ograniczamy do 3 ćwiczeń, łącznie z bazowym. Przykład:

 

Poniedziałek

Militarne - 5/3/1

Pompki na poręczach - 5 x 15

Podciąganie - 5 x 10

 

Wtorek

Martwy ciąg - 5/3/1

'Dzień dobry' - 5 x 12

Unoszenie nóg wisząc - 5 x 15

 

Czwartek

Wyciskanie leżąc - 5/3/1

Wyciskanie hantli leżąc - 5 x 15

Wiosło hantlem - 5 x 10

 

Piątek

Przysiad - 5/3/1

Wypychanie nogami na suwnicy - 5 x 15

Uginanie nóg leżąc - 5 x 10

Odnośnik do komentarza

litwin co ty masz z tymi "rekordami w ostatniej serii" ? rekordy sie robi na świeżo. to, ile zrobisz w ostatniej serii zależy od kilku czynników (cały trening) i tak naprawde niewiele 

mówi. które ćwiczenie ? ile partii ? jaka objętość ? jakie tempo ? rezerwa czy do upadku ? to wszystko ma wpływ na tą "ostatnią serię"   

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ładnie u mnie klatka zdecydowanie najsłabsza partia ale mimo to rozwija się dość dobrze. Ogólnie dziwi mnie siła co niektórych na wyciskaniu hantlami , ja wyciskam 30kg dzisiaj widziałem Rodebert(ten od Karmowskiego) wyciskał 36kg a nie trzeba pisać nawet jaki to dzik ale zauważyłem że ludzie wyglądający jak kupa wyciskają nawet 50 kg hantlami gdzie mi to ręce by urwało.Skąd co niektórzy na tych hantlach taką siłę mają to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza

Ładnie u mnie klatka zdecydowanie najsłabsza partia ale mimo to rozwija się dość dobrze. Ogólnie dziwi mnie siła co niektórych na wyciskaniu hantlami , ja wyciskam 30kg dzisiaj widziałem Rodebert(ten od Karmowskiego) wyciskał 36kg a nie trzeba pisać nawet jaki to dzik ale zauważyłem że ludzie wyglądający jak kupa wyciskają nawet 50 kg hantlami gdzie mi to ręce by urwało.Skąd co niektórzy na tych hantlach taką siłę mają to nie mam pojęcia.

 

To chyba zależy od tego czy się trenuje siłowo czy sylwetkowo. Popatrz na definicje sylwetki u kulturystów a u strongmanów. Ci drudzy są raczej silniejsi ale nie mają tak zarysowanych mięśni jak kulturyści.

Odnośnik do komentarza

30 kg na jednej , 50 kg w jednej ręce bym pewnie nawet stabilnie nie utrzymał.Może jest tak przez to że robią połowy ruchu ale nie zmienia to faktu że ja bałbym się 50 kg tak podnieść bo jak nic bym coś połamał sobie.

Odnośnik do komentarza

Dla tych, ktorzy lubia typowa silowke + dopompowanko w 45 min:

 

Triumvirate

 

Ten szablon jest dla mądrych ludzi, ponieważ musisz dobrać jedynie ćwiczenia, które najlepiej na ciebie działają. Musisz eksperymentować i to ocenić. Chodzi o to, że każdy trening ograniczamy do 3 ćwiczeń, łącznie z bazowym. Przykład:

 

Poniedziałek

Militarne - 5/3/1

Pompki na poręczach - 5 x 15

Podciąganie - 5 x 10

 

Wtorek

Martwy ciąg - 5/3/1

'Dzień dobry' - 5 x 12

Unoszenie nóg wisząc - 5 x 15

 

Czwartek

Wyciskanie leżąc - 5/3/1

Wyciskanie hantli leżąc - 5 x 15

Wiosło hantlem - 5 x 10

 

Piątek

Przysiad - 5/3/1

Wypychanie nogami na suwnicy - 5 x 15

Uginanie nóg leżąc - 5 x 10

 

Absolutnie nie neguje takiego treningu, bo lubie próbować nowych pomysłów i planów treningowych, ale podziwiam, że możesz jechać takim systemem i czuć satysfakcje po treningu. Masakra, ja bym się chyba nawet nie przebierał do takiego łorkautu;). 15 minut i do domu;o. Musze pacnąć z 30 serii, żeby być spełniony :czezky: .

No, ale może jestem niemądry ; (.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...