Skocz do zawartości

Głośniki do X360


Rekomendowane odpowiedzi

Przy x230 masz specjalny kabelek który wpinasz po prostu do Lekko "zmodyfikowanego" componenta. Po wywaleniu plastiku z componenta podpinasz go nad HDMI w konsoli, dalej już bedziesz wiedział co robić. Nie podpinasz nic do TV, cały dzwięk idzie bezpośrednio z konsoli do głosników.

 

Jak tak mam podpiete, bez żadnych kombinacji. I wszystko gra... różnica w dzwięku jest kolosalna. Sam sie z siebie smiałem, bo wczesniej miałem x230 podłączone po prostu do TV przez Jacka :P Dziwiłem się dlaczego wszyscy się podniecają jakością dzwięku, a u mnie to grało tak jak na TV, tyle że bas był lepszy. Po podpięciu tak jak być powinno ( component) zrozumiałem co to prawdziwe stereo i czysty dzwięk :) .

Edytowane przez .:marioo:.
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy x230 masz specjalny kabelek który wpinasz po prostu do Lekko "zmodyfikowanego" componenta. Po wywaleniu plastiku z componenta podpinasz go nad HDMI w konsoli, dalej już bedziesz wiedział co robić.

Rozumiem iż chodzi tu o najzwyklejsze pozbawienie componenta plastiku (przy wtyczce) uniemożliwiającego podłączenie go do Xbox'a gdy poniżej widnieje kabelek HDMI, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Albo HDMI do TV i głośniki też do TV za pomocą kabli z zestawu i kabla 2xRCA CINCH <-> 2xRCA CINCH. Wtedy głośniki obsłużą wszystko co podłączone do TV.

Rozumiem więc, że kable z zestawu X-230 oraz taki kabelek załatwią temat najlepiej (wg sposobu podanego przez autora cytowanego tekstu)?

Odnośnik do komentarza

Chciałbym sie spytac czy waszym zdaniem warto inwestowac w jakis sprzet audio 2.1 (na 5.1 nie mam odpowiedniego pomieszczenia)? Do podłaczenia mialbym Xbox 360 i PS3. Czy roznica w "doznaniach" dzwiekowych bedzie mocno zauwazalna po przesiadce z TV (plazma Panasonic 37", jezeli komus to w czyms pomoze)? Poradzcie panowie (i panie jezele takowe tu są :) )

Edytowane przez lutoslav
Odnośnik do komentarza
Chciałbym sie spytac czy waszym zdaniem warto inwestowac w jakis sprzet audio 2.1 (na 5.1 nie mam odpowiedniego pomieszczenia)? Do podłaczenia mialbym Xbox 360 i PS3. Czy roznica w "doznaniach" dzwiekowych bedzie mocno zauwazalna po przesiadce z TV (plazma Panasonic 37", jezeli komus to w czyms pomoze)? Poradzcie panowie (i panie jezele takowe tu są :) )

Będzie jeśli dźwięku z Xboxa i PS3 nie będziesz puszczał przez telwizor. Tylko bezpośrednie podłączenie do konsol wchodzi w rachubę. Wierz mi na słowo. Właśnie dzięki takiemu połączeniu moich X-230 wykosztowałem się na 5.1 z ampli bo TV zneikształaca dźwięk puszczany z Xklocka a konkretnie genrruje niemiłe dla ucha szumy i trzaski przy wysokich tonach.

Odnośnik do komentarza
z Xa masz stereo wiec podlaczasz albo pod przednie czyli FRONT

alebo podwojne stereo czyli na front i rear to samo

 

Dzięki za odp.

 

Kumpel chce jakieś tanie 5.1 i sprawdzi się takie coś - http://www.allegro.pl/item544584999_hit_ki...mi_dts_usb.html rozumiem, że bez problemu powinno to z xbox'em współpracować ? z tyłu widać wejście optyczne.

Jak jest teraz aktualnie z głośnikami komputerowymi, ma jakiś model wejście optyczne oprócz modelu Logitech Z-5500 ?

Albo jak macie jakieś propozycje odnośnie taniego 5.1 to piszcie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
z Xa masz stereo wiec podlaczasz albo pod przednie czyli FRONT

alebo podwojne stereo czyli na front i rear to samo

 

Dzięki za odp.

 

Kumpel chce jakieś tanie 5.1 i sprawdzi się takie coś - http://www.allegro.pl/item544584999_hit_ki...mi_dts_usb.html rozumiem, że bez problemu powinno to z xbox'em współpracować ? z tyłu widać wejście optyczne.

Jak jest teraz aktualnie z głośnikami komputerowymi, ma jakiś model wejście optyczne oprócz modelu Logitech Z-5500 ?

Albo jak macie jakieś propozycje odnośnie taniego 5.1 to piszcie, dzięki.

Oczywiście, że niech bierze. W tym kinie masz wszystko czego ci potrzeba ale tylko dla jednej konsoli. Gdyby w przyszłości kupił PS3 to już 5.1 z tego ampli nie uzyska bo zabraknie optycznych wejść.

 

PS: W tym temacie przewinął się wątejk z rozgałęznikiem optycznym wuja360 miał go kupić ale nic nie napisał jak się taki gadżet sprawuje.

 

szczurek - na jakość dźwięku cyfrowego nie ma wpływu jakośc kabla więc najtanszy zapewnia taką samą jakość jak najdroższy.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

dzięki Booralesko :) mało się co prawda wysilieś, ale mój nick amatorom kwaśnych jabłek nie daje wielkiego pola do popisu...

 

Jared

 

Mam ten zestaw logi 5.1. To jest chyba najtańsza opcja. Widziałem na allegro jeszcze jakiś zestaw kina domowego za 500zł, który miał wszystko co te lohitehy oprócz thx. Zastanawialem sie nad tym, ale pomyslalem, ze kupie tanszy shit i bede potem marudzil "po co mi to". Sa jeszcze inne logitehy, ktore maja dwa optyki, ale sa drozsze. Alternatywa jest kupno amplitunera i glosnikow osobno, ale to kosztuje drozej niz ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
z Xa masz stereo wiec podlaczasz albo pod przednie czyli FRONT

alebo podwojne stereo czyli na front i rear to samo

 

Dzięki za odp.

 

Kumpel chce jakieś tanie 5.1 i sprawdzi się takie coś - http://www.allegro.pl/item544584999_hit_ki...mi_dts_usb.html rozumiem, że bez problemu powinno to z xbox'em współpracować ? z tyłu widać wejście optyczne.

Jak jest teraz aktualnie z głośnikami komputerowymi, ma jakiś model wejście optyczne oprócz modelu Logitech Z-5500 ?

Albo jak macie jakieś propozycje odnośnie taniego 5.1 to piszcie, dzięki.

 

Wejścia optyczne mają niższe modele Logitechów Z-5450 posiada 2 wejścia. I Logitechy Z-5400 ale, nie pamiętam ile ma wejść 1 czy 2.

A jeżeli chce te kino, śmiało niech bierze za 4 stówy opyla się.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza
dzięki Booralesko :) mało się co prawda wysilieś, ale mój nick amatorom kwaśnych jabłek nie daje wielkiego pola do popisu...

Nie obrazaj się Marian ;) Ja mam głęboko gdzieś jak mnie nazywasz i co o mnie myślisz. Z tego powodu nie kontynuowałem wymiany zdań w temacie F3. Tylko by się to warnem skończyło więc nie było warto sobie języka strzępić. A przekręcenie twojego nicka to taka mała uszczypliwość z mojej strony. Jak widać odzew był ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Ja warna dostałem i tak :) Wiesz widzę, że sie trochę poważniej teraz zachowujesz. Od kiedy tu jestem naskoczyłeś pare razy na mnie, teraz się wku**** to Ci nieładnie odpisałem. Pozatym motyw z kostiumem to fajny motyw i siedział w mojej głowie od czasu premiery DS. Miałem Ci go na priva wyslać, ale niewiem jak byś go odebrał. Tak wyglądalo fajnie :wink1:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...