Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak radzic sobie z niedociśnieniem?

Od zawsze miałem ten problem, ale ostatnio zaczął mnie wku.rviac niesamowicie. Bez 2 kaw dziennie nie jestem w stanie w ogóle funkcjonowac.

Dziś rano wstałem, zjadłem śniadanie (bez kawy), wyszedłem na spacer z psem, wróciłem po schodach na 2 piętro i po kilku minutach zmierzyłem sobie ciśnienie.

102/72

nawet na dosc stresującym wydarzeniu jakim była komisja wojskowa (zaglądajo facety w majty, nie moje klimaty) miałem tylko 110/90.

z objawów to wiadomo, że problemy z koncentracją, ospałosc itd.

 

zna ktoś jakieś domowe sprawdzone metody, bo w lekarza i farmakologie nie chce mi się jeszcze w moim wieku bawic?

Odnośnik do komentarza

Myślałem że to normalne. Zawsze z rana mam niedociśnienie a po treningu nadciśnienie . Mimo że rano ledwo żyje to i tak kawy nie pije , tylko przed treningiem sobie pozwalam. Pamiętam jak przed egzaminem z matematyki(3/4 klasy miało poprawki więc stres był spory) w 4 technikum mieliśmy jakieś tam badania i miałem ciśnienie 180 . Może jesteś po prostu luzakiem , ja się stresuje/wkur*iam dość szybko więc ciśnienie szybko mi wzrasta.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej rano po przebudzeniu. I w ogole tetno a puls to to samo. Tetno jest wlasciwia nazwa a puls to taka potoczna powiedzmy mowa.

W normalnych warunkach serce wykonuje od 60 do 80 cykli. Te wartosc jednak mozna zmienic poprzez wlasnie trening. Niektore osoby maja np wyjatkowo niskie tetno, powiedzmy kolo 50 na minute i to nic zlego samo w sobie. Takie osoby beda lepiej predysponowane do pewnych sportow, gdzie wydolnosc oddechowa jest wazna (hokej pod woda). Trenujac cardio zmniejszamy wlasnie ilosc cykli, czyli nasze serce zaczyna byc bardziej wydajne i pompowac wiecej i wiecej krwi z tlenem do obiegu. Tak czy owak, jesli nie masz tetna powyzej 140 to nie masz czym sie martwic.

Odnośnik do komentarza

Przyjęło sie ze wzorcowe cisnienie to 120/80. Puls zaraz po przebudzeniu ok 60. Ale tak jak loco mówi serce to tez miesien i poprzez jego ćwiczenie staje sie bardziej wydajniejsze a co za tym idzie potrzebuje mniej "bić" do pompowania krwi więc u sportowców szczegolnie wydolnosciowych puls jest niezwykle niski ale to zupełnie normalne.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Dobra ludziska, potrzebuje pomocy w dawkowaniu. Wczoraj mi przyszły te witaminy i mutant:) i mam jeszcze kretę. Nie wiem jak to wszystko wpieprzać, żeby było dobrze.

3831_1.jpg

3g(pół miarki) przed treningiem, 3g po treningu

w dni nietreningowe: rano po śniadaniu, a potem z godzinę po obiedzie

 

http://allegro.pl/olimp-vita-min-multiple-sport-new-60-kaps-witaminy-i4768726055.html witaminy

bezpośrednio po obiedzie, w każde dni

 

http://allegro.pl/pvl-mutant-mass-6-8-kg-gainer-promo-na-mikolaja-i4856117361.html gainer

2 miarki bezpośrednio po treningu, między posiłkami, również dwie miarki

w dni nietreningowe: 2 miarki między posiłkami. pierwszą porcję między śniadaniem a obiadem, drugą porcję między obiadem a kolacją.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Mutant Mass to nie jest złoty środek na masę, tylko uzupełnienie diety. Pijesz tyle porcji, aby dostarczyć makroskładniki, których nie dostarczyłeś w jedzeniu. Jeśli będziesz duzo jadł i do tego dopijał mutantem to szybko Cię podleje.

 

Kreatyna to raczej 5g na czczo i 5g po treningu, a w dzień nietreningowy 5g na czczo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy na czczo to istnieją jakieś legendy na ten temat, że wchłaniać się szybko będzie. Jak Cię brzuch boleć zacznie i sraka męczyć po braniu na czczo to bierz 30min po śniadaniu.

 

Kupiłeś sobie trochę fajnych rzeczy, jesteś podjarany, to teraz nie olej sprawy i bądź systematyczny i konsekwentny w ćwiczeniach, bo wszystko pójdzie na marne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mutant Mass to nie jest złoty środek na masę, tylko uzupełnienie diety. Pijesz tyle porcji, aby dostarczyć makroskładniki, których nie dostarczyłeś w jedzeniu. Jeśli będziesz duzo jadł i do tego dopijał mutantem to szybko Cię podleje.

Kreatyna to raczej 5g na czczo i 5g po treningu, a w dzień nietreningowy 5g na czczo.

Dietę mam chyba dobrą, tak czytam to np. jem to co tu jest:

http://forum-kulturystyka.pl/topic/9057-kolejny-przykład-diety/

A na krecie napisali o porcji 3g. W sumei to tania kreatyna, wybrałem po największej liczbie kupujących. Dotychczas piłem ją po sniadaniu.

 

Nie wiem ile tego mutanta brać i czy w dni nietreningowe też. Niby dietę mam, ale dzięki Tobie krupek dowiedziałem się kiedyś, że mam sylwetke skinny fat (chudy grubas:), więc trochę się cykam, że mi wybije bebech.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Badania pokazują że kreatyna najlepiej wchłania się razem z węglami i białkiem,i mimo iż mutant obecnie składowo to kupa,to bierz obie rzeczy w 1 porcji po treningu,tak samo jak masz na śniadanie płatki to kreatyna po śniadaniu a nie na czczo.Ona nie działa doraźnie,musi się wysycić,to czy wchłonie się w 10 min czy w 30 nie ma znaczenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...