Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie problem mam z tą kazeiną, bo drogie to a do tego przeglądając liste produktów nie wiem mół bym wziąść. Wyczytałem, że trzyma ona bardzo długo i z serwatką daje nie współmiernie lepsze efekty. Hmm, masło orzechowe ? W sumie to sam tłuszcz i węgle, ja to widzę tak że działania anaboliczne z serwatki szybko mnie puszczą a tłuszcz się odłoży.

Źle to widzisz. Albo mylisz masło orzechowe z nutellą.

Odnośnik do komentarza
Masło orzechowe ma mnóstwo kalorii- niemniej nie należy wykreślać go z tego powodu z jadłospisu podczas odchudzania. Przeciwnie- bogate w zdrowe tłuszcze, które pomagają pozbyć się tłuszczu z brzucha, powinno regularnie pojawiać się w diecie- jednak w umiarkowanych ilościach.

 

Badania wykazują, że dieta bogata w mono-nienasycone kwasy tłuszczowe (w które obfitują między innymi właśnie masło orzechowe i orzechy) może skutecznie zapobiegać gromadzeniu się tłuszczu w okolicach talii, a także pośrednio przyspieszyć jego spalanie, a co za tym idzie- utratę zbędnych kilogramów.

 

Dodatkowo, podczas eksperymentu przeprowadzonego przez Harvard School of Public Health wykazano, że kobiety, które jadły porcję orzechów lum masła orzechowego 2 lub więcej razy w tygodniu, mimo dość wysokiej kaloryczności przekąsek, traciły kilogramy szybciej, niż kobiety, które w ogóle rezygnowały z orzechów.

 

Dzieje się tak dlatego, że przekąska, która zawiera masło orzechowe pomaga zahamować uczucie głodu średnio na około 2 i pół godziny, w porównaniu z 30 minutami, które zapewniają inne przekąski (na przykład takie jak pieczywo ryżowe). Przekąska będąca połączeniem węglowodanów i masła orzechowego działa w dwójnasób: węglowodany zaspokajają głód, a orzechy zapewniają długotrwałe uczucie sytości.

 

Niestety, nie należy zapominać o kaloryczności orzechów i masła orzechowego. Optymalna porcja to dwie łyżki na porcję.

 

Wybierając masło orzechowe, koniecznie czytaj etykiety- najlepiej, by nie zawierało sztucznych dodatków, cukru i zbyt dużej ilości soli. Jeżeli masz taką możliwość, staraj się kupować je w sklepie ze zdrową żywnością lub produktami makrobiotycznymi- masz wówczas gwarancję, że nie zawiera sztucznych konserwantów.

 

 

Odnośnik do komentarza

Korzystacie z internetowych sklepów czy kupujecie w swoim mieście. Szukam okazji :)

Ja biorę zawsze ze sklepu kfd.pl. Mają niskie ceny.

 

Próbował ktoś białko BSN Syntha-6? Chodzi mi o smak karmel-latte. Ostatnie moje białko to PEAK Delicious Whey Protein, świetny skład i bardzo dobry smak, także polecam.

Odnośnik do komentarza

Miałem kazeine z niemickiej firmy,była w konsystencji budyniu i smakowała pysznie,smaki polskiej odżywek to ich słabość.Zapytałem się bo twaróg to kazeina,na poranek średnio się moim zdaniem nadaje,bo rano po całonocnym katabolizmie dobrze zarzucić jakieś szybkie białko.Ja sobie na śniadanie kupiłem Wake Up z Fitmaxa,trochę kosztuje ale składkowo i smaokowo petarda.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mowisz zeby na poranek jakies szybkie bialko?W ciagu dnia, miedzy posilkami i na wieczor kazeine wiec?

Moge sprobowac, pierwszy raz mam dwa rodzaje bialka i probuje to ogarnac.

Dzieks :)

 

Po treningu tez rozumiem lepiej serwatke niz kazeine :morning1:

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Na 100 gram aż 45 gram węgli,nie kupiłbym :P Słabe formy,już AAKG działa tak sobie w ilości 1 gram a l-arginina to jej mniej bio przyswajalna forma.Mało BCAA,wychodzi na 20 gramową porcję ok. 7-8 gram substancji czynnych,wiec reszta to cukier.Są lepsze środki :P

 

Jakies :) ? Pytam powaznie bo wiem, ze znasza glebiej temat.

Ja pierwsza puszke dostalem. Kolejna dokupilem. Duzo wegli ale to nie problem. Licze tylko na odpowiednie pobudzenie. Niby malo co mnie nakreca (kawe moge pic litrami a inne proszki swego czasu tez dzialaly umiarkowanie). Niby bo ostatnio wypilem porcje przed treningiem (smak landrynek) i wyskoczylo mi cos do zrobienia. Bez silowni ciezko bylo usiedziec w jednym miejscu. Organizm zareagowal odpowiednio. Na silowni jest dobrze tzn. lepiej mi sie po tym cwiczy. W sumie tylko po to mi to potrzebne. BCAA biore oddzielnie. Dorzucam do wody na silowni. Tyle, ze ostatnio przeczytalem ciekawe podejscie do tematu. Skoro idziesz na silownie to po to aby uszkodzic miesnie. BCAA bierzesz aby te miesnie ochronic. Jedno troche przeczy drugiemu i lepsze jest BCAA po treningu a nie przed czy podczas.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...