Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

LOL. Śmieszne jest to, że ludzie piszą jaki to niby jest rewelacyjny ten MGS4, a nagle czekają na trofea, bo nie mogą znaleźć motywacji, by ponownie w to "zagrać" (a raczej oglądać jak samo się gra).

 

Edit: Za samo oglądanie powinna być platyna, bo to katorga.

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Widzisz, Zwyrol, dla Ciebie cut-scenki z MGS4 są nudne (choć świetnie wyreżyserowane), gameplay bardzo archaiczny. Ok, może jeśli porównamy go do wspołczesnych gier akcji spod dłuta developerów z Europy i USA to może i nie jest doskonały? Ale czy z drugiej strony nie jest to właśnie dzisiejsza cecha Japończyków? Może ich produkcje czasem przypominają nam powiew ich dawnego kunsztu, który wygasł w obliczu nowej generacji? Wiem, trochę fantazjuję i dla niektórych to co piszę może się wydać równie archaiczne ale po prostu odsłuchałem sobie ten legendarny motyw i tak mnie naszło:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=uhRw3nE67aw

 

 

Żadna gra na PS3 nie wywarła na mnie takiego wrażenie w kwestii moralnej jak właśnie MGS4, gameplay też mi się bardzo podoba, bo to klasyczny MGS z paroma dodatkowymi opcjami.

Odnośnik do komentarza

Ja z tej serii zawsze będę dobrze wspominał jedynkę, choćby za scenę śmierci Ravena, czy już z samego gameplay'u jak wilki leją na karton. :turned: A w czwórce niestety zapamiętam tylko te komiczne sytuacje pokroju break dance'a gdzie Raiden niszczy Gekko (w butach na obcasie należy dodać). W pierwszej części nie przypominam sobie takich głupot, no chyba, że weźmiemy pod uwagę The Twin Snakes i Snake'a na rakiecie, czy rozwalającego z Nikity metr przed sobą rzucony przez Ravena kontener.

 

O kunszcie japońskich developerów to mi przypomina np Bayonetta (ale ta xboxowa).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Beznadziejny i wymuszony był też powrót Psycho Mantisa, dobrze, że Kojima oszczędził Ravena i Gray Foxa.

Akurat nawiazania do pierwszego MGS sa swietne np. 4akt i moment kiedy wlacza sie "The best is yet to come", mozliwosc zagrania przez chwile w jedynke, te glosy na heliport, i walka z bosem ktora byla nawiazaniem do walki z Sniper Wolf to akurat bylo cos pieknego 

 

 

Odnośnik do komentarza

ok, przyznam ze mgs4 ma MOMENTY, ktore sa dobre ale tylko przez chwile, bo szybko zostaja zniszczone przez beznadziejne patenty i rozwiazania fabularne...

 

sry ale mgs4 gorszy chyba juz nie mogl byc >.< juz walic te wszystkie archaizmy, sentymentalne nawiazania, powroty bohaterów etc.... w tej grze zjebali FABUŁĘ.. Ludzie nie widzicie tego? Co jak co ale opowiedziana historia zawsze była przed gameplayem w tej serii.... wazne sa kreacje bohaterów, tło historyczne, prowadzenie akcji oraz wszelkie twisty, niuanse, zagadki i pytania, ktore zadaje sobie gracz po ukonczeniu mgs'a. w czesci czwartej tego nie ma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Coati chyba się zdenerwował i zamknął temat o MGS5. :turned:

 

Jak MGS może być crapem? Prędzej Kaczyński będzie prezydentem!

 

Haha no i był ;].

 

Może ten wątek zostanie poruszony w MGS5, tak jak w trójce kryzys kubański. Snake będzie dociekał prawdy, czy to Putin z Tuskiem zestrzelili Tupolewa.

 

W MGS4 Kojima chciał zrobić happy end i wyszedł mu w takim najgorszym stylu jak z telenowel brazylijskich. W tej części nie ma ani jednej postaci którą można polubić.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W tej części nie ma ani jednej postaci którą można polubić.

 

Mowisz o nowych postaciach czy o wszystkich?. Bo jesli chodzi o "nowe" to zgodze sie ze nawet sie nie umywaja do tych z poprzednich czesci. Ale np. w 4 jeszcze bardziej polubilem Ocelota

 

Wszystkich, do tego rola niektórych pionków okazuje się być kluczowa. Co było naciągane biorąc pod uwagę część 3. ;]

Odnośnik do komentarza

Uzupelnilem swoja kolekcje gier o MGS4 i musze przyznac, ze dla mnie gra jest swietna. Nawet jesli wczesniej gralo sie w wiele innych i nowszych tytulow. W MGS4 jest to, czego po tej grze oczekiwalem. Jednak zdeydowanie nie jest to tytul dla wszystkich, ale nie chce mi sie rozpisywac co komu moze sie podobac, a co nie. Trzeba samemu zagrac i ocenic :) Dla mnie ocena gry 9/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...