Skocz do zawartości

Przeczytałem i polecam!


epl

Rekomendowane odpowiedzi

 

Anders de la Motte - Gra, [buzz], [bubble] - bomba seria. Gość, który był byłym policjantem stworzył coś fajnego, ciekawego. Bohater siedzi w pociągu, nagle znajduje podejrzany telefon, który wie kim jest. Bardzo dobry motyw. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że przez 3 książki do końca nie wiadomo kto jest kto i kto z kim. Polecam! ;]

 

Odnośnik do komentarza

ted chiang - siedemdziesiat dwie litery

 

zbior opowiadan, nie mam slow. nie pamietam kiedy ostatnio czytalem cos tak dobrego. ciezko wskazac najlepsze opowiadanie, ale "zrozum" czytalem 2 razy, takie dobre.

Wow. Dzieki za to. To jakas masakra jest, boje sie skonczyc wszystko bo znowu za 10 lat cos napisze :( ostatnio taka podjarke mialem na hyperionie.

 

 

to kiedy ten hyperion the movie? Taki serial od hbo dalby rade na bank :(

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Ja należe do grupki która nie wierzy w jakąkolwiek ekranizacje, po pierwsze bo się nie uda, po drugie z litości dla tych co nie czytali.

 

Po tym jak Jackson zrobił trylogie i na kazdej stacji benzynowej mozna kupic brylok z gollumem nikt nie ma szansy samemu wykreować sobie w głowie teog świata,  a to tylko Tolkien.

Co by zrobil ludziom rezyser który by spie,rdolił chyzwara.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

dobra, nie oszukujmy się to moze się nawet udać, ale to nie może być 2godzinny film, ale widząc co zrobili  z ulotką pod tytułem hobbit, to jest szansa ze ktoś się zlituje i rozłoży to na pare filmów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio przeczytałem ,,Historię Satanizmu'' autorstwa Josepha McCabe'a, książka pozwala spojrzeć na chrześcijaństwo i satanizm od strony wolnomyśliciela, który miał okazję stać zarówno po jednej jak i po drugiej stronie barykady, tylko jeśli ktoś jest mocno wierzącym, to lepiej niech nie bierze się za tę pozycję - jest mocno przesiąknięta sarkazmem i w pewnych momentach atakuje religię, mnie jednak bardzo przypadła do gustu i gorąco polecam wszystkim, którzy lubią taką tematykę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Już zdążył ułożyć mi się w głowie American Psycho. OMG. Specyficzna lektura, w zasadzie bez jako taki wątków. Bardzo męcząca(ile razy można czytać o ubiorach?), ale i "pociągająca" ze względu na kontrowersyjność. A raczej KONTROWERSYJNOŚĆ. Zupełnie nie dziwi mnie fakt, iż wydawnictwa nie chciały tej miazgi wydać. 

 

Miałem wielką ochotę czytać opisy zbrodni przypadkowo spotkanym ludziom, a w szczególności kobietom. Dla nich samych warto sięgnąć po Ellisa, by zahaczyć o bardzo wysoko postawioną granicę moralności. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pan Lodowego Ogrodu, Jarosław Grzędowicz

Przyznam, że o cyklu nie słyszałem nic do czasu powstania gry planszowej o tym samym tytule, później zbiegiem okoliczności pierwszy tom kupił mój brat. Tak się wciągnąłem w lekturę, że będąc nienasyconym musiałem przeczytać wszystkie cztery tomy. Świetny miks mocno przygodowej fantastyki i fantasy. Ludzie narzekają, że część części nie jest równa, ja uważam, że trzeba od razu spojrzeć na wszystko jako całość, a ta prezentuje się naprawdę wyśmienicie.

Dość ciekawie wypada narracja, gdzie część jest przedstawiana w pierwszej osobie, by zaraz przeskoczyć do opisu trzecioosobowego. Bardzo fajny zabieg w moim odczuciu przypominający prowadzenie historii żywcem z gier komputerowych, gdzie mamy przerywnik fabularny i zaraz po nim przeskakujemy do właściwej gry. 

Bardzo mocno polecam.

 

Tuf Wędrowiec, George R. R. Martin 

Fantastyczny zbiór opowiadań (tworzących całość) o międzygwiezdnym kupcu, w którego ręce trafia zaawansowany technologicznie statek kosmiczny: Arka, przechowujący na swych pokładach olbrzymie ilości DNA organizmów biologicznych z różnych zakątków wszechświata. Bardzo przyjemne i lekkie czytadło.

Odnośnik do komentarza

"Dzielnica Obecana" świetny początek i koniec książki, środek miejscami męczący ale nigdy mnie nie znużył. Książka czerpie kilka schematów z metra 2033. Autorowi udało się zaciekawić mnie swoimi opowiastkami o Krakowie i Nowej Hucie. Większość wymyślonych historyjek trzyma się kupy, jedyne co mi się nie spodobało to

Połączenie komunistów z hipisami

ale dało się to przeżyć.

"Dziedzictwo Przodków" - Najlepsza książka z Uniwersum Metro jaką do tej pory przeczytałem. Większość wątków jest czerpane z II wojny światowej. Rozgrzebane zostaje mnóstwo legend i domysłów na temat technologii Hitlerowskich. Świetne tłumaczenie z wieloma wartościowymi przypisami. Wojskowe klimaty obwodu kaliningradzkiego, bohaterscy Rosjanie, niezbadane tunele to sprawia, że polecam każdemu kto śledzi Uniwersum Metra.

Korzenie Niebios - też dobre, polecam.

Odnośnik do komentarza

ta cała dzielnica obiecana cierpi na te same bolączki co oryginalne metro i napisana jest co najwyżej średnio, no ale wątki nadprzyrodzone całkiem okej chociaż nie wiem jak bardzo oryginalny to pomysł w porównaniu z innymi książkami w uniwersum. polecam tylko zainteresowanym tematem bo swojskie klimaty całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

"Piknik na skraju drogi" braci Strugackich.

Zacznę od tego, że tematyka stalkerstwa, uniwersum Metro jest moją ulubioną obok fantastyki -szczególnie polskiego autorstwa.

Piknik pisany jest kilka dekad temu i to da się od razu odczuć po charakterystycznym języku literackim. Wiele kwestii przedawniło się, patrzy się na nie z rezerwą . Generalnie książka dosyć mocno wciąga, jest ciekawie napisana, narracja -szczególnie w pierwszych rozdziałach pierwszoosobowa sprawdza się świetnie. Chwilę wcześniej czytałem "Ołowiany Świt" Gołkowskiego i obie książki są w pewnym sensie podobnie napisane, wyraźnie czuć w utworze Polaka ducha, a także sporo inspiracji z Pikniku właśnie. Zainteresowani tematyką będą się świetnie bawić czytając tę książkę. Jest tu sporo kwestii celowo niedomówionych, pozwalających na swobodną interpretację. Minusem jest objętość-jest to powieść na dwa, trzy wieczory.Generalnie polecam,jest to ciekawa ( i krótka) odskocznia od współczesnych, niekiedy mocno komercyjnych pozycji.

Edytowane przez MAJOCHEY_PL
Odnośnik do komentarza

Ja czytałem w odwrotnej kolejności, najpierw piknik a potem ołowiany świt który wydał mi się marną kopią książki Strugackich. Nietrafione pomysły z nowymi anomaliami i postaciami. Jedyne co mi się podobało to umiejscowienie akcji i spotkanie naukowca, reszta niezwykle słaba.
Natomiast Piknik w pierwszej połówce niszczy, niestety po przeskoku już nie jest tak fajnie.

Czytałeś coś jeszcze z tego uniwersum S.T.A.L.K.E.R.? bo ja sie zraziłem a może jest coś wartego?

Edytowane przez Dud.ek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Aktualnie czytam Metro 2033 i zapowiada się ciekawie, dużo treści i tak dalej. Nie czytałem na razie innych książek w tej tematyce, zatrzymałem się na polskiej fantastyce tj.Grzędowiczu i Pilipiuku, których twórczość (poza lodowym ogrodem) praktycznie wyczerpałem.

Gołkowski moim zdaniem dobrze pisze, przystępnie, mimo wyraźnych inspiracji pierwowzorem, w końcu każdy moze wejść w to uniwersum tworząc nowe dzieła i nie ponosząc konsekwencji :)  

Odnośnik do komentarza

Ech, mógłbym ponarzekać na to jaki poziom ma wydawana u nas fantastyka, ale się powstrzymam. Dużo fajnych autorów niestety nas omija :(

Za to dobrze, że od jakiegoś czasu łatwiej dorwać coś od China Mieville'a,  Ambasadoria  nawet bardzo sprawnie została przetłumaczona, a sama książką jest warta czasu i pieniędzy. Porządne sci-fi. Przede wszystkim dobrze napisane, co co raz rzadziej zdarza się w tym gatunku. Podoba mi się też plastyka i konsekwencja wykreowanego świata. Jak ktoś nie czytał to polecam. Zresztą resztę jego twórczości też, chociaż nie pamiętam co było wydane w naszym języku.

No a z poza fantastyki to polecę książkę, którą już tyle razy przeczytałem, że znam prawie na pamięć. "Alef" - J. L. Borgesa, klasyk wart każdej minuty spędzonej nad nim, poetyka realizmu magicznego, kreowanie faktów, rewelacyjne, alegoryczne  krótkie opowiadania. Łatwo można się zakochać w jego stylu.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Piknik na skraju drogi" braci Strugackich.

Zacznę od tego, że tematyka stalkerstwa, uniwersum Metro jest moją ulubioną obok fantastyki -szczególnie polskiego autorstwa.

 

 

Aktualnie czytam Metro 2033 i zapowiada się ciekawie, dużo treści i tak dalej. Nie czytałem na razie innych książek w tej tematyce

 

jezu odstaw klej bo podróżujesz w czasie

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...