Skocz do zawartości

W co AKTUALNIE gracie?


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończyłem GTA SA drugi raz, teraz czas na misje poboczne - wcześniej save mi się zwalił (bez skojarzeń ;)) jak miałem 70% przejścia :( Poza tym wkręcam się w Soulcalibur III, niedługo dojdzie Canis Canem Edit i Kane & Lynch: Dead Man na PC, no i pewnie za jakiś tydzień, może dwa, wezmę Soulcalibur II, hell yeah ^_^

Edytowane przez wiki1993
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dorwałem wczoraj gierkę, do której, nie ukrywam, podchodziłem dotychczas sceptycznie. Tytuł ten to Another Century's Episode 3. Powodem wątpliwości była kiepska i nudna pierwsza odsłona serii, którą wywaliłem po kilku misjach.

 

Czym jest ACE3 ? Tutaj pewnie większość osób z miejsca się zniechęci ale co poradzić. Gra to strzelanka/nawalanka zręcznościowa z udziałem postaci i mechów różnych popularnych anime. Tytuł stworzony został przez Banpresto, znane już z serii Super Robot Taisen, więc mieszanka serii wcale nie jest zaskoczeniem. Tym razem jednak mechami sterujemy sami a i wybierać mamy w czym. Oprócz kilku robotów stworzonych na potrzeby gry będziemy mogli pokierować głównymi machinami z takich anime jak m.in. Macross DYRL, Macross Plus, Eureka Seven, Dragonar, Nadesico, Gundam Seed, Brain Powerd, King Gainer, Dunbine czy Shinn Getter Robo.

 

Oczywiście nie polecałbym nikomu mechów gdyby gra nie miała nic specjalnego do zaoferowania. Gdy już przebrniemy przez dość obszerne japońskie menusy naszym oczom ukazuje się całkiem przyjemna gra akcji, gdzie większość mechów wymaga innego podejścia, a same misje sprawiają niemałą frajdę. Graficznie bez fajerwerków - miejscami jest ładnie, miejscami obrzydliwie. Audio stoi na wysokim poziomie oferując nam pełen voice-acting z udziałem oryginalnych aktorów danych postaci, oraz oryginalną muzykę poszczególnych serii.

Rozgrywka wygląda następująco - przed misją wybieramy swojego robota oraz dwóch skrzydłowych. Wszelkie mechy można ulepszać za zdobywane punkty co czyni je potężniejszymi. Akcję podziwiamy z perspektywy TPP lewitując nad dość sporym polem walki. W zależności od wybranego mecha do dyspozycji mamy różnorodne uzbrojenie, broń krótkodystansową oraz boosta. Podczas walki po naładowaniu specjalnego paska możemy też przeprowadzić atak łączony z naszymi skrzydłowymi, co prezentuje się całkiem efektownie. Zadania polegają z reguły na zniszczeniu określonych celów ale nieraz przyjdzie nam także ochraniać określony obiekt lub przeprowadzić wyścig z czasem.

Gra posiada niemałą ilość cut-scenek oraz dialogów, których niestety nie jest mi dane zrozumieć. A szkoda, gdyż z tego co widzę mieszanka serii i stworzona tym samym fabuła prezentuje się nawet ciekawie.

 

Ogólnie jestem mile zaskoczony, gdyż nie spodziewałem się, że jakakolwiek oparta na anime nawalanka z mechami oprócz Rengou vs Zaft 2 Plus mnie zainteresuje. W ACE3 gra się przyjemnie, szczególnie upodobałem sobie rozgrywkę mechami z Macrossa, która jest bardzo szybka i dynamiczna. Gra też kojarzy mi się miejscami z Zone of the Enders, i choć nie prezentuje aż tak wysokiego poziomu to jest równie dynamiczna.

 

Na zachętę dwa filmiki:

 

 

Odnośnik do komentarza

tez walcze z rpg'ami...

 

do rpg ciagnie mnie fabula, scenariusz... poprostu ta strona gier nie zwiazana z gameplayem...

ale normalnie niewyrabiam przy wiekszosci; rozgrywka jest nudna, dluga... no i nie umiem w takie gry grac :(

RPG zdecydowanie nie sa dla mnie

 

aktualnie valkyrie profile 2 - w tym juz jest troche lepiej, fabula mnie zaciekawila pomimo tego, ze nie gralem w vp1 ,a i walki sa przyjemne [przynajmniej na tym etapie na ktorym jestem xD]. Na 100% nie ukoncze pewnie nawet z 30% gry, ale mysle, ze bede sie dobrze bawic przez te pare h xD

Odnośnik do komentarza

Aktualnie bawię się w Another Century's Episode 2: Special Vocal Version. Gra miejscami jest lepsza, a miejscami gorsza od trójki ale nadal jest to kawał dobrej młócki. Chwilami tylko nawala kamera i ogólna widoczność.

 

Oprócz tego The Red Star - całkiem całkiem przyznać muszę, tylko później miejscami trudne. Czułem się jak w nieco zwolnionej wersji Ikarugi przy niektórych bossach ;p.

 

To tak aby nie zaprzątać sobie specjalnie głowy RPG (w przeciwieństwie do kolegi wyżej jest to mój ulubiony gatunek) przed końcem sesji. W kolejce do przejścia czekają zaczęte już dawno temu FFX, FFXII, Digital Devil Saga, Valkyrie Profile 2, Persona 3 FES czy Odin Sphere. Wypadałoby też się zabrać za Xenosagę.

 

A oprócz tego korzystając z dobrodziejstw spatchowanego HDLoadera uruchomionego na oryginalnym może w końcu przejdę Shadow of the Colossus, którego odłożyłem po czwartym kolosie ponad rok temu, a który od tego czasu leży i się kurzy na półce. Może bez żonglerki płytami i z krótszymi loadingami w końcu grę ukończę.

 

Ale to po sesji, na razie zostanę przy "grach na chwilę" ;>.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Onimusha 2

początkowo bardzo mnie wciągnęło i zapowiadało się na fajną przygodę, ale po półtorej godziny jakoś czuję że gra idzie w innym kierunku niż sobie wymarzyłem :( za mało klimatu średniowiecznej Japonii i walki samurajów na miecze, za dużo czarów, magii i dziwnych potworów, a spodziewałem się odwrotnych proporcji...

w każdym razie zagram jeszcze godzinę i stwierdzę czy będę kontynuował dalszą przygodę...

Odnośnik do komentarza

Od ponad roku konsola przestała mi czytać DVD, więc dałem sobie spokój :). Ostatnio powiedziałem sobie, że muszę pogrzebać w bebechach tegoż sprzętu, bo są wakacje i coś trzeba robić ;). No i teraz przycinam w Gran Turismo 4. Mam 19% przejścia gry, niegługo odblokują mi się tryby endurance i zobaczymy czy jestem taki kozak :D. Świetna giera!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...