Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W weekend przeinstalowałem system i zniknela mi opcja ustawienia rozdzielczosci 1440p.

Zamiast tego mam jakas dziwna 2048x1536, w liscie wszystkich trybow takze nie moge dodac 2048x1440.

Ktos moze wie co z tym mozna zrobic?

 

EDIT: w panelu sterowania nvidia dodałem nową niby nieobsługiwaną przez monitor i jest, ale nie wiem dlaczego nagle zniknęła po zainstalowaniu systemu od nowa.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Mają też, ale sprawdzałem i są te same co w Windowsie.

Wydaje mi się, że mam 16:9 od zawsze, sprawdzę to jeszcze i odinstaluje może sterowniki monitora wskaże by jeszcze raz zainstalował z nowa wersja systemu.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

To jest znany problem po ostatnim updejcie. Wroc do starszego.

Cytat

Open Start > Settings > Update & security > Recovery > under Go back to my previous version of Windows 10, click Get started. 
or 
Press Control + Alt + Delete 
Click Sign out 

At the Sign In screen, hold down the shift key on your keyboard while clicking the Power button on the screen 
Continue to hold down the shift key while clicking Restart 
Continue to hold down the shift key until the Advanced Recovery Options menu appears 

Click Troubleshoot 

Click Advanced options 

Click Go back to the previous version of Windows 

 

Odnośnik do komentarza

Problem:

  1. Unallocated space na dysku zewnetrznym. Brak dostępu do plików. System nie widzi go w explorerze po podłączeniu.
  2. Pliki gier znajdowały się na tym dysku. Nadal widzine przez Windows.

 

Geneza:

Po standardowym update'cie Windowsa moj zewnętrzny dysk zmienił literę z E na D. Steam app przestał widzieć gry, które były na nim zainstalowane. Chciałem przywrócić starą literę w Disk Manager. Po uruchomieniu managera, pojawiła się informacja, że dysk jest nieznay i wymaga wpierw przypisania jako GPT czy MBR. Niewiele myśląć kliknąlem "ok" na pierwszej opcji po czym dysk przestał być widoczny w systemie i widnieje w disk manager jako "unallocated" ("nieprzypisany" zdaje się).

 

Rozwiązanie:

Z tego co się dowiedziałem do teraz, to jedynym wyjściem jest jego sformatowanie i powinnien wrócić do działania. Nie ma możliwości powrotu do działania z obecnie zapisanymi plikami (można użyć programu do odtworzenia zawartości, ale żaden darmowy nie pozwoli na odtworzenie blisko 500GB danych - zresztą nie bardzo miałbym gdzie to przerzucić).

 

Pytanie:

W jaki sposób pozbyć się pozostałości po zainstalowanych grach z systemu?

 

UPDATE:

OK, chyba nie jest tak źle z systemem, bo nie wszystkie gry są zapisane w Apps & Features a te które są po kliknięciu "odinstaluj" znikają. Nie wiem czy wpłynie to na funkcjonowanie systemu, ale innym zaproponowanym rozwiązaniem jest reinstalacja Windowsa. Mam pendrive z Windows Repair kit ale mam obawy, że coś pójdzie nie tak :D

 

UPDATE 2 - WSZYSTKO NAPRAWIONE

Na innym forum ktoś podrzucił mi rozwiązanie przy użyciu darmowego programu TestDisk. Program wykrył zgubioną partycję i w całości ja przywrócił do działania. Nie zajęło to dłużej jak 10s. Wszystko wróciło do normy. Nawet litera dysku została przypisana ponownie jako D.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, mozi napisał:

No to pograne. Moja Karta od 74 stopniu zaczyna wyć w nieboglosy mimo ustawienia profilu wiatraka :[

RMA i zobaczymy co dalej. 

Chociaż jak sobie przypomnę od nowości nie grzeszyla kultura pracy. 

 

Wymienic paste i sprawdzic

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem tego Palita GameRock Super. Prosto z pudełka chyba w ogóle nie przekraczał 70 stopni,  z podniesionymi zregatami o 6% już tak, ale wciąż jest nieslyszalny. W zasadzie jedyne co w swoim kompie teraz słyszę to zasilacz, pewnie też przy okazji wymienię.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tak czytam to jest masakra. MSI, Asus, EVGa wszędzie takie problemy. Zasadniczo dotyka to 2080 i 2080ti - objaw - powyżej 74-75 stopni zaczyna wyć wentylator/wentylatory na 100% i nie cholery nie da się tego wysterować żadnym softem. Czasem pomaga włożenie w slot karty jeszcze raz ale imo to bulshit bo poniżej 74 stopni można zrobić co się chce z ustawieniami a powyżej dzieją się cuda. 99% przypadków ludzie robią RMA na karty. U mnie to wygląda tak że np wentyl wyje na 100% a softy pokazują np 50% prędkości ale za to hwinfo pokzauje 3500 rpm. 

Pracuje ze sprzętem to wiem że wszystko może się zepsuć i się nie spinam ale trochę to taki żart że karta za tyle papy i takie cuda.

Pod obciążeniem powinna ta karta mieć 78-80 stopnii i wiatraki na 60-70% i będzie miło. Teraz to jest kurna odrzutowiec. 

Odnośnik do komentarza

Karta jest na gwarancji i boję się gmerac bo rtxy to ponoć lubią sobie paść więc zwodujesz kartę i tak średni jak wyjdzie asteroid na ekranie. Poczekam co powie serwis. 

Mam dark rock pro 4 na procku i jest mega kulturalnie cicho i chłodno. 

Przy 6 wiagrakach w obudowie to nie bardzo się da mieć tryb silent. 

Wiatrak masz na procku stockowy? 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, mozi napisał:

Wiatrak masz na procku stockowy? 

 

Stockowy i jest to pierwsza rzecz którą wymienię. Do tego radiator jest śmiesznie mały. Lipa z kartą ale nie pomogę. 

 

Dostałem dwie gierki do RTXa, tego Wolfa i Control a teraz sklep przysłał mi kod na tego nowego CoDa, pewnie im się coś pomyliło ale nie będę marudził. 

Odnośnik do komentarza

Jak karta na gwarancji to bym się nie stresował tylko od razu wysłał żeby sprawdzili co nie jest tak, nigdy nie miałem karty co pociła się przy 70°c, nawet GTX 480 chodzil kulturalnie (choć słychać go było, przy 105°c)

 

Co do chłodzenia cpu to czekam aż pokazie się seria chromax od Noctua w sklepach

 

noctua_chromax_black_cpu_coolers.jpg

 

bo te standartowe kolory nie podchodziły mi 

Odnośnik do komentarza

A duże to są koszty żeby zwodować kartę? Np takiego rtxa - zastanawiam się czy nawet jak naprawią tak nie zrobić. 

Edit: Jakoś widzę że nie bardzo:

https://www.ekfluidgaming.com/ek-ac-geforce-rtx

https://www.ekwb.com/configurator/waterblock/3831109817049#DB_inline?height=260&width=530&inline_id=comp_table

Hmm chyba się rozjerzę. Miejsce mam więc dałoby radę. 

Tak jak piszesz Labtec - karta poszła na rma. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam problem z laptopem: dzisiaj nie było mnie w domu, podobno przez jakiś czas nie było prądu. Włączyłem laptopa, po czym po kilkudziesięciu minutach laptop się wyłączył (tak jakby padła bateria). Sprawdziłem wtyczki, wszystko poprawiłem, włączyłem laptopa i zobaczyłem, że bateria ma 0%, choć pokazuje, że jest ładowana. Najgorsze jednak jest to, że laptop cały czas po upływie jakiegoś czasu przechodzi w tryb uśpienia (tak jakby właśnie bateria padła) i potem odpala się od nowa. 

 

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Zasilacz padł, bateria? Jeśli bateria to chyba raczej nie powinno się tak dziać, że przy podłączeniu do zasilania laptop się wyłącza. 

 

PS: Zmieniłem zasilacz (z innego laptopa, słabsza moc), laptop wytrzymał dłużej, ale też sam z siebie przeszedł w tryb uśpienia. Nie mam już pomysłu co może być przyczyną... 

Edytowane przez lukas_k96
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...