Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj po nowych Żółwiach Ninja zapragnąłem zrobić swoją. Sos oczywiście swój. Podsmażyłem cebule z czosnkiem, wkroiłem pomidory, doprawiłem oregano + bazylia + cukier + pieprz, zagęściłem koncentratem pomidorowym, dodałem łyżkę octu i zmieliłem blenderem. Na rogi ciasta wysypałem ser i zawinąłem w takie wałeczki z serem w środku. Tyle w kwestii zawijanych rogów i swojego sosu. Dodatki to już indywidualna sprawa ja lubię pikantne pepperoni z kiełbasą i oliwką. A ciasto na pizze to banał. 250gr mąki 450'tki przesiana do miski, + łyżka stołowa oliwy z oliwek + łyżeczka soli + 200ml wody z rozpuszczonymi drożdżami (15gr na 250gr mąki) z łyżeczką cukru. Ciasto rośnie przez półtorej godziny. 

 

 

 

20140607_150801.jpg 20140607_151037.jpg 20140607_151244.jpg 20140607_152048.jpg 20140607_152627.jpg 20140607_153938.jpg 20140607_160210.jpg 20140607_174706.jpg

 

Kałabanga!!! 

 

tumblr_nbweqkeNmX1qb7evco1_500.gif

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Panowie- moje nowe odkrycie: pizza z gruszką, serem lazur i cebulą. Można ją urozmaicić o boczek, orzechy włoskie lub por. Lub cokolwiek innego, ale gruszka to podstawa. Sos normalny- pomidorowy. Osobiście coraz bardziej lubię łączenie smaków słonych z owocami. :)

 

Najlepsza pizza jaką jadłam w pizza hut : gruszka, grillowany kozi ser, rukola, liście szpinaku, żurawina. szkoda, że to była jakaś letnia edycja tylko. 

 

a w temacie wyrobów własnych, dość często się w to bawię i znudzona dotychczasowym zestawem składników (plus zainspirowana swoją ulubioną pizzerią) rzuciłam:

 

- bekon (jak ktoś ma grilla elektrycznego, to kilka sekund roboty)

- czarne oliwki

- suszone pomidory

- czerwoną cebulę

- mascarpone - najlepsze, co możecie zrobić swojej pizzy <3 

- rukolę

- mozzarellę + ser w brzegi

wszystko to na prostym sosie pomidorowym (pomidory z puchy zagotowane z przyprawami)

 

IMG3608JP_wpxnahr.JPG

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja się prawie porzygałem po magnumach. Nie rozumiem fenemonu tych lodów, są strasznie zapychające i zamulające. Koral>>>>>magnum. A co do pizzy to za da grasso nie przepadam. Jak już jem w sieciówce (bo akurat jestem w galerii i mam ochotę na pizzę) to wybieram dominium: kurczak, oliwki, pieczarki, kukurydza.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ostatnio głodny byłem i najlepsza pizzeria we wroclawiu nie odbierala telefonow (Palermo). Mówie no nic Dagrasso, az tak zle nie bedzie. Bylo. Dzien promocji byl ze gratis powiekszali pizze. Dostalem wielki kawal ciasta bez smaku i kilka pieczarek. Nigdy wiecej. Ochydna i oblesna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...