Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu kupuje PS3 i mam kilka pytań.

1. Da się kupić do PS3 kabel VGA i podłączyć go pod D-SUB ?

2. Jak monitor ma wejście DVI to da rade podłączyć konsole po przez kabel HDMI ?

3. Jaki model brać? Warto kupować używkę czy dołożyć do nówki Slima ?

 

 

1. Da się, ale cena takiego "zestawu" jest dosyć wysoka i jakość wyświetlanego obrazu "do dupy".

2. Oczywiście że tak, bez żadnych strat w obrazie.

3. Slim 250 gb/320 gb, osobiście polecam nówkę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Wiadomo czemu SONY nie wypuściło normalnego kabla VGA ? Microsoft oferuje taki kabelek i od początku romansu z konsolą na takim jadę i obraz jest super. Bo zanim uzbieram kasę na monitor przez miesiąc będę musiał grać na Plejce na starym CRT'ku co mocno osłabi doznania związane z użytkowanie konsolki ;) ale nic to, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza

Teraz to kompletnie zgłupiałem ;p zrobiłem w końcu transfer data.

 

Heh po pierwsze naczytałem się, że trwa to nie wiadomo ile a mi przeniesienie 62 giga zajęło jakąś godzinę i 10 minut. Liczone na zegarku, no ale to akurat dobrze, zero problemów wszystko elegancko poszło. Wszystko się przerzuciło włącznie z sejvami których nie można kopiować, konta (w razie czego miałem je i tak na chmurze), trofea zsynchronizowały się w 5 minut. Też bez żadnych problem, wszystko działa itd. itp.

 

Także wielkie ufff ale w czym sęk. A no w tym, że myślałem (tak jak Berion pisał i nie tylko), że przy Transfer data dane są przerzucane a nie kopiowane. Natomiast już po całej operacji wszystkie przerzucone dane, cała zawartość dysku i tak została na starej konsoli :blink: W niezmienionej formie to tak miało być czy jak? Przerzucenie to przerzucenie a nie kopiowanie...

 

No dobra a teraz jeżeli chcę sprzedać poprzednią konsolę czyli muszę się pozbyć całej obecnej zawartości. To co wystarczy zwykły format z poziomu konsoli? Po takim formacie firmware też wywali czy zostaje najnowszy na stałe?

 

Format dysku czy przywracanie systemu zrobić?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

A na jakich fw wy transferowaliście i na jakich modelach (CECH-ile) na jakie? Może poszli po rozum do głowy i dane są teraz kopiowane? A może to zależy od modeli z NAND/NOR na modele z NAND/NOR?

 

No dobra a teraz jeżeli chcę sprzedać poprzednią konsolę czyli muszę się pozbyć całej obecnej zawartości. To co wystarczy zwykły format z poziomu konsoli? Po takim formacie firmware też wywali czy zostaje najnowszy na stałe?

 

Ten "zwykły format", sądząc po czasie jest formatem pełnym. Wg. mnie szybciej deaktywować konto/fanty na tej konsoli i usunąć konta ręcznie (nie wiem jak na nowych fw, ale do 3.55 włącznie, cały dev_hdd0/home/<nr. użytkownika>/ jest kasowany - a tylko tam znajdują się prywatne dane. Nr. kart, hasła itd. z xRegistry.sys też są usuwane razem z kontem (ale uwaga, jest jeden backup zapasowy, więc aby nadpisać oba to po wszystkim wyłącz konsolę, włącz, zrób nowe konto i je skasuj, wtedy kopia "rejestru" będzie tą z przed ostatniego włączenia konsoli i modyfikacji ustawień)). Przywrócić skasowanych danych się nie da bo cały dysk jest szyfrowany przez TPM unikalnym dla każdej płyty głównej z osobna kluczem.

 

Także o ile nic się nie zmieniło to będzie to najszybszą i bezpieczną metodą.

 

- - -

 

FW masz na kościach flash, a nie dysku konsoli. W starych PS3 były dwie kości NAND po 128MB i tam też cały fw i część prywatnych danych użytkowników były trzymane. W nowych są 16MB NOR i jest tam tylko fw.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

witam,mam pewien problem,juz trzy razy zdarzylo mi sie ze podczas grania na konsoli sama sie wylancza,i to nie podczas dlugich sesji.wylancza sie i znikaja diody,tak jakby braklo prondu,a zeby ja wlonczyc mosze wyciagnac wtyczke i wlozyc ponownie.co moze byc tego powodem...prosze o pomoc,czy to wina konsoli czy oprogramowania,co robic?

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

potrzebuje jakis dysk zewnetrzny do ps3. od 500gb do 1tb .Bede trzymac na nim seriale skonwertowane pod ps3

 

Jeśli ma być zewnętrzny to w sumie może być każdy jeden. Od laptokowych po (jesli wolisz tańszą opcję) dyski od stacjonarnych pieców 3,5' w odpowiedniej obudowie. Brałbym coś sprawdzonych marek i tyle. jeśli będziesz kopiował dużo od znajomych to dysk sie przyda ale jeśli chcesz w większości z własnego pieca kopiować i podpinać dysk pod konsole to nie wiem czy nie warto rozważyć postawienia na blaszaku mediaserwera i z niego na konsoli seriale ogladać... Kopiowanie dużej ilości GB po usb trwa dłuuuuuugo. No i pamiętaj że dla konsoli musisz mieć na dysk z (cały lub tylko partycja) systemem plików FAT/FAT32 co wyklucza kopiowanie plików większych niż 4gb.

 

Moja konkluzja jest taka, jeśli dysk ma być tylko do konsoli to taniej i wygodniej mediaserwer postawić (ew. duży dysk w konsolę włożyć), jeśli zaś będziesz go używał "do wszystkiego" to jest to dobry wybór.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli tylko pod seriale to lepiej łyknąć dysk niż używać MS (dla mnie lepiej ograniczać ilość włączonego sprzętu). Praktycznie wszystkie seriale w HD zajmują 1,1GB w mkv (jeden odcinek), więc nie ma problemu z ograniczeniami FAT32 czy też czasem kopiowania o którym piszesz (który wcale nie trwa 'dłuuuuuugo'). Poza tym po przerobieniu mkv i wrzuceniu na konsole nie będzie napisów (programem mkv2vob) więc wkładanie dużego dysku do konsoli też mija się z celem.

Odnośnik do komentarza

Dopóki Sony nie przestanie szyfrować zawartości dysku (a nie przestanie), trzymanie tam jakichkolwiek wartościowych danych to jak gra w rosyjską ruletkę. Trudno nazwać jakieś tam filmy wartościowymi danymi, ale znam wiele osób które trzymają w PS3 zdjęcia/filmy rodzinne, a nawet traktują ją jak NAS...

 

@Square

Nie będziesz przynajmniej przywiązany do PS3 i zawsze będzie coś łatwo przenieść. Także dobra decyzja. Pamiętaj tylko, żeby zrobić partycję FAT32 na MBR, a nie GPT.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od czasu jak PSN wrocil na nogi, wszystko sciaga mi sie ultra wolno. Wczesniej jak sciagalem cos na konsoli to odczuwalem to uzywajac neta, szczegolnie filmy na YT itd. Teraz w zasadzie jakby nic sie nie dzialo. Pliki sciaga jak krew z nosa i z 7 gigowego inFamousa po 5 godzinach sciagnal 52%. Szlag mnie trafi. Nowy soft zalozyl jakas blokade czy co? ;/

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Od czasu jak PSN wrocil na nogi, wszystko sciaga mi sie ultra wolno. Wczesniej jak sciagalem cos na konsoli to odczuwalem to uzywajac neta, szczegolnie filmy na YT itd. Teraz w zasadzie jakby nic sie nie dzialo. Pliki sciaga jak krew z nosa i z 7 gigowego inFamousa po 5 godzinach sciagnal 52%. Szlag mnie trafi. Nowy soft zalozyl jakas blokade czy co? ;/

nie.

Nawet jak byly te problemy kiedy wrzucili welcome back i caly czas bledami sypalo to sciagalo mi z pelna predkoscia

Odnośnik do komentarza

Trudno nazwać jakieś tam filmy wartościowymi danymi, ale znam wiele osób które trzymają w PS3 zdjęcia/filmy rodzinne, a nawet traktują ją jak NAS...

 

PS3 traktuję jako centrum domowej rozrywki ale, tak jak piszesz, by trzymac na plejaku jedyne kopie np. albómów rodzinnych to sie nie odważę. Wszystko i tak najpierw ląduje na zakurzonym blaszaku.

 

 

PS. Choć i tak najbezpieczniej wziąść się w garść, poprzegladać te kilkanaście/kilkadziesiąt hehe GB zdjęć i podrukować w fotolabach tradycyjne albumy rodzinne. Znajomemu opedzlowali chatę, wynieśli i blaszaka i laptopa... Stracił kilka lat rodzinnego życia w formie zdjeć i filmów z kamery...

 

 

Odnośnik do komentarza

Płyt by nie wzięli, druków też. Tyle że to drogie nośniki. Nie namawiam aby przechowywać dane tylko na kompie/NAS/dyskach, tylko przestrzegam przed przechowywaniem na PS3. Idealnym do takich celów jest NAS, HTPC lub (jak na razie) Xbox z XMBC (i odblokowanym dyskiem żeby nie było kłopotu w razie czego). PS3 na pewno nie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi, ale nie mogę pobrać z PSN rzeczy ważących więcej niż 2048 MB. Jak dodam coś takiego do kolejki, to najpierw pokazuje normalną wagę danego pliku, a po tym odświeżeniu, po którym pojawia się pasek postępu, niby zaczyna pobierać, ale rozmiar zmienia się automatycznie na 2048 MB. Po wybraniu pobierania w tle wyskakuje błąd, że nie może pobrać pliku. Ściągnąłem na próbę demo Chime Super Delux (189 MB). Nie było problemu, zainstalowało się bez przeszkód...

 

Na google udało mi się znaleźć kolesia z podobnym problemem, ale nie widzę tam żadnego rozwiązania: http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Store-Games/downloads-are-all-2048mb/td-p/13138892 . Mam premierową PS3 fat, najnowszą wersję systemu, na dysku ponad 30GB wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...