Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Siema.

 

 

Nurtuje mnie pytanie.

 

Moja PS3 powoli pada. Planuje zakup nowej. Znalazłem taka ofertę na Allegro:
http://allegro.pl/ps3-playstation-3-320giga-2pady-11gier-gta-v-i3579453121.html

 

 

I teraz moje pytanie.

Czy jak z konsoli kupionej na aukcji wyjmę dysk i włożę swój z PS3 FAT (oryg. 60 GB, teraz 1 TB) to wszystkie moje gry zostaną? Nie będę musiał formatować dysku i potem ściągać wszystkiego od nowa? Mam ze 600 GB gier kupionych na PSN i z Plusa.

I drugie. Czy jak obok swojego konta dodam konto kolesia z aukcji to będę mógł grać w gry zakupione na jego loginie pod moim? Żeby trofiki wpadały do mnie? Dodam go jako drugiego użytkownika i ściągnę z jego loginu gry. Będę w nie mógł grać jak się przeloguję na swoje konto?

 

 

Może proste pytania, ale mnie nurtują...:/

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdro!

Odnośnik do komentarza

1. Jak włożysz dysk do konsoli to będzie wymagany format. Aby nie tracić danych trzeba połączyć obie konsole i przenieść wszystko (ewentualnie backup, ale nie jestem pewien).

2. Normalnie będziesz mógł grać w te gry na swoim koncie.

 

PS.

Na przyszłość pytaj w odpowiednim temacie, a nie zakładasz nowy.

Odnośnik do komentarza

Właśnie to mnie boli:/ Nie mam skąd wziąć dysku 1 TB. Zawsze mi się zdawało, że wystarczy przełożyć dysk:/ Lipa straszna. Nie widzę opcji ściągania ponownie tych gier:/

A gdybym wywalił kilka tytułów i zmniejszył rozmiar zajmowanej pamięci to czy przenieść dane (za pomocą opcji w konsoli) mogę z dysku 1 TB na powiedzmy 500 GB? Taki mam na stanie a może nie trzeba byłoby wszystkiego ściągać.

 

 

PS>

 

A jak to jest z tą wersją 12 GB?

 

Czy jak wsadzę dysk do niej to tez stracę wszystko co mam na dysku?

 

I czy jak robię backup na zewnętrzny dysk przez narzędzie w konsoli to gry też mi zgra? Bo mam zewnętrzny dysk 1 TB. Czy jednak musze korzystać z przenoszenia systemu?

Edytowane przez Maxxi DeeJay
Odnośnik do komentarza

ewentualnie backup, ale nie jestem pewien

Z kopii systemowej nie przywróci się na innej konsoli płatnych materiałów i save'ów z CP. W ogóle backup systemowy w takim przypadku jest bezużyteczny.

 

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona3.php

 

Właśnie to mnie boli:/ Nie mam skąd wziąć dysku 1 TB. Zawsze mi się zdawało, że wystarczy przełożyć dysk:/ Lipa straszna. Nie widzę opcji ściągania ponownie tych gier:/

Square miał na myśli DTU (przez kabel) a nie BDU (systemowa kopia).

 

I czy jak robię backup na zewnętrzny dysk przez narzędzie w konsoli to gry też mi zgra? Bo mam zewnętrzny dysk 1 TB. Czy jednak musze korzystać z przenoszenia systemu?

System operacyjny nie jest na HDD więc go się nie przenosi (za wyjątkiem modeli z NOR, gdzie jest partycja VFLASH na której jest część plików fw).

 

Ze względu na to, że HDD jest szyfrowany unikalnym kluczem dla każdego modelu konsoli, nie jest możliwe przenoszenie HDD/SSD z jednej konsoli do drugiej. Mało tego, konsola wylicza SHA-1 HMAC z m.in numeru seryjnego HDD, więc nie można nawet zmieniać dysków w obrębie jednej konsoli.

 

Gdybyś miał CFW to nie miałbyś takich problemów. ;P

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panwie mam pytanie. Mam YLOD, nie mam już siły usuwać go drugi raz, chcę pchnąć konsolę na alledrogo od 1zł za ile ktoś weźmie za tyle dostanie. W środku jest BF3 i dysk 40GB.

 

Dysk wyjąłem z konsoli, podpiąłem po USB do kompa i zrobiłem format oraz wsadziłem z powrotem do konsoli. Czy to wystarczy aby mnie zabezpieczyć (konto, hasła) czy powinienem zrobić coś jeszcze? Tam na kościach są zapisane jakieś dane, czy wszystko na HDD?

 

Dla pewności chyba jednak zmienię hasło do SEN

 

EDIT:

cholera jest nie dobrze. Nie pamiętam hasła, a aby je zmienić przez SEN mam podać email oraz datę urodzenia. Problem w tym, że mogłem ją te łaaaaadnych parę lat temu podać dowolną jaka mi pasowała, więc jej nie znam obecnie (prawdziwa nie pasuje of cors). 

 

Co radzicie?

 

EDIT BANNY:

jakie wejścia masz w głośnikach? Powinieneś podpiąć normalny kabel od PS3 i wpiąć go do głośników przez chinche (czerwony/biały)

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@waldusthecyc

Nie bardzo, Twoje dane są na flashu. Zrób z poziomu konsoli, z menu recovery restore ps3 system (nie zrobisz bo masz YLOD, wiem).

 

Pozostaje Ci odzyskać konto, zmienić hasło i dezaktywować konsolę zdalnie. Wtedy gdyby ktoś odczytał wszystko z rejestru to będzie mieć bezużyteczne dane.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Czyli dla mnie pozostaje opcja przez kabelek sieciowy z konsoli na konsole, tak? 

Wiem, że system się nie przenosi. Ogólnie mi chodziło o tę opcję z menu gdzie konsole spina się kablem sieciowym i z jednej wszystko trafia na drugą a z pierwszej się kasuje.,

Jak w starej będę miał 1 TB a w nowej 500 GB to czy da radę z tą opcją? Przy czym oczywiście na starym dysku nie będzie 1 TB danych tylko jakieś 400 GB, tak, że na 500 GB spokojnie wejdzie.

Odnośnik do komentarza

Tak - i trzymanie kciuków aby na pewno przeniósł dane. Znane są przypadki gdzie z jednej konsoli kasuję, a na druga nie przenosi. Lepiej przed tym zrobić posektorową kopię, ale Ty nie masz na czym, więc dokup królicze łapki i czterolistne koniczyny. ;D

 

Jeśli w starej dane, nie zajmują więcej to tak. Nie ma wyboru co chcesz przenieść (a przynajmniej kiedyś nie było).

 

Na HDD 500GB nie ma 500GB wolnego miejsca. Przelicz po 1024b, a nie po ubzdurane 1000b. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

wczoraj mialem dziwny przypadek - (konsolke mam podlaczona do monitora dell u2312hm) pograłem w  gt5 jakąs godzinke, przełączyłem kabelek hdmi z konsoli do lapka,

a tam na szarym tle fotoszopa widze jakby odbite niektore parametry z ekranu gran turismo!!!

co to za szajs mysle.. dziś rano już to zniknęło. dla mnei to nieprawdopodobne, by gierka na monitorze 'wypalila' jakis obraz? ;O

Odnośnik do komentarza

Berion mojej walki ciąg dalszy.

 

Nie pamiętam mojego hasła, ani tym bardziej daty urodzin jaką podawałem lata temu podczas tworzenia konta. W związku z tym jedyne co mi polecono to kontakt z supportem Sony. Tak też uczyniłem i skontaktowałem się z uroczą Panią Belindą, która poinformowała mnie, że nie ma dostępu do kont z poza North America. Podała mi następujący kontakt:

 

pl_PL.gif POLSKA (PL)

0 801 230 000

playstation.pl@eu.sony.com

 

czy ktoś Was miał z nimi do czynienia? Jest sens do nich dzwonić czy lepiej zaatakować w inny sposób?

Odnośnik do komentarza

@waldusthecyc

A pamiętasz jakiekolwiek dane tego konta? Bo przecież muszą jakoś zweryfikować że ty to ty. Jeśli podawałeś prawdziwe dane osobowe to mogą zażądać skanu dowodu osobistego. Tylko jak to się ma to Twojej prywatności ;] i do adresu/kraju na jakie się rejestrowałeś to nie wiem.

 

Czarny scenariusz jest taki, że kupujesz modchip lutujesz do płyty głównej i sczytujesz kości NAND. Jesli konsola jest z NOR to musisz naprawić konsolę bo xRegistry.sys w nich jest na partycji VFLASH na HDD, a ten jest szyfrowany, klucza na martwej konsoli i bez CFW nie odczytasz. CPU Key też nie odczytasz bo tylko kilka osób na tej planecie wiedzą jak tego dokonać.

 

Trzeba było zrobić backup na celulozie. :P

 

Tutaj trochę informacji jest:

O, to tego nie widziałem. Myślałem, że problem dotyka tylko plazmy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko przy podłączeniu, nie zgadzaj się na nic. ;)

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona2.php

 

Polecam DMDE, ale możesz użyć czegokolwiek np. dd w Pingwinie. Acronis True Image mnie zawidół, twierdził że kopia którą wykonał nie zmieści się na tym samym HDD. Tak ku przestrodze komercyjnym wynalazkom z zamkniętymi własnościowymi kontenerami na obrazy.

 

Zawsze to jakieś zabezpieczenie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...