Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, walki ciąg dalszy. Zadzwoniłem na infolinię i po dłuższej rozmowie pomogli. Po rozmowie z kobitką wymyśliliśmy sposób, iż z maila, który jest jako login (to jedyna dana jaką znałem) wyślę im numer zlecenia i prośbę o deaktywację hasła. Przepytali mnie o adres zamieszkania itp. Hasło zresetowane, zalogowałem się i d,upa.

 

Otóż:

 

 

 

Sposób deaktywacji systemu PlayStation®3System PlayStation®3 aktywuje się wyłącznie w sieci PlayStation®Network z użyciem systemu PS3™. Nie można go aktywować za pomocą systemu PSP (PlayStation®Portable) lub komputera.
  1. W menu [XMB™] przejdź do pozycji [PlayStation®Network] i wpisz się na konto PlayStation®Network.
  2. Przejdź do pozycji [Zarządzanie kontami] > [Aktywacja systemu] > [system PS3™].
  3. Wybierz rodzaj zawartości, której nie chcesz używać w systemie PS3™.
  4. Podświetl opcję [Deaktywuj system] i naciśnij przycisk X. System został teraz deaktywowany.
  5. Podświetl [OK] i naciśnij przycisk X.

 

NO I (pipi)A TERAS? :( ja j,ebie naprawdę nie chce mi się jej znowu rozkręcać i skręcać przez 3 godziny :(

Odnośnik do komentarza

Ale co teraz chcesz zrobić? Hasło masz zmienione więc Ci nikt nie wejdzie na konto.

Chcesz dezaktywować? Zrób to przez www https://account.sonyentertainmentnetwork.com/login.action;jsessionid=ACBA6A57D3608B0293212A35167E784C.lvp-p2-npgrct04-2309

 

Konto -> Multimedia i urządzenia -> Dezaktywuj wszystkie

 

P.S. Nie można robić dezaktywacji pojedynczych konsol przez www.

 

BTW: mają błąd na stronie - nie piszę się deaktywuj tylko dezaktywuj.

Obecnie obowiązuje tylko jedna forma poprawna - dezaktywować - w myśl zasady, że antonimy wyrazów zaczynających się od samogłoski mają przedrostek "dez", zaś od wyrazów zaczynających się od spółgłoski "de".
Odnośnik do komentarza

matko boska Kyo nie pomyślałem, myślałem, że muszę dezaktywować konsolę mimo wszystko i przestraszyłem się, że tego tak nie zrobię. Dla pewności jednak dałem dezaktywuj wszystkie. dzięki chłopaki za pomoc

 

tak przy okazji uwaga ode mnie - muszę przyznać, że w sumie Sony dało radę. Najpierw wlazłem na stronę główną SEN, potem dałem LIVE Chat, gdzie kobitka poinformowała mnie gdzie mam zadzwonić u siebie w kraju. Potem inna panienka przez telefon pomogła mi zrobić reset hasła i na końcu powiedziała gdzie mam wysłać jakiego maila. Reset został zrobiony dobę później.

 

Kurcze sprawnie im to poszło, nikt mnie z kwitkiem nie odprawił. 

Odnośnik do komentarza

Przecież mówiłem, żebyś dezaktywował przez www. ;) Jeśli tego nie zrobisz to po prostu marnuje Ci się slot. Hasło masz zmienione więc nikt Ci na to konto nie wejdzie gdyby przywrócił konsolę do życia, a nawet gdyby poznał dane z "rejestru" ponieważ one i tak są w tej chwili niepoprawne. Oddychaj. :P

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na OFW nie, na CFW możesz wyedytować profile kolorów dla każdego okresu i pory dnia (czyli że np. tego i tego misiąca, tego i tego dnia, o tej i o tej porze ma być np. czarny; nie jest się też ograniczonym do predefiniowanych kolorów a całej palety RGB). Można nawet zmienić sposób renderowania tych fal (są na skrypcie, na podstawie którego CellOS renderuje tę animację) i logo przy starcie konsoli.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Chcesz dezaktywować? Zrób to przez www https://account.sonyentertainmentnetwork.com/login.action;jsessionid=ACBA6A57D3608B0293212A35167E784C.lvp-p2-npgrct04-2309

 

Konto -> Multimedia i urządzenia -> Dezaktywuj wszystkie

 

P.S. Nie można robić dezaktywacji pojedynczych konsol przez www.

 

Po dezaktywacji wszystkiego, będe mógł spokojnie aktywować znów moje psp i drugie ps3 bo pierwsza to poszła na części do szwagra i w razie kupna trzeciej konsoli ps3 to bede mógł na nie pobrać znów jakieś gry z psstore bo będzie to drugi system aktywowany (psp nie licze). Dobrze rozumuje?

 

Tylko jedno mnie interesuje, czy nie bedzie trzeba znów pobierac gier które już mam na dysku na jednej konsoli albo jakiś kluczy aktywacyjnych?

Odnośnik do komentarza

Pierwszą miałem aktywowaną jak można było mieć 5 aktywnych. Drugą nie pamiętam ale to i tak chyba nic nie daje kiedy bo pewnie ściągając nowy regulamin potwierdzasz go i zostaje aktywacja gier tylko na dwóch systemach chyba że u nich regulamin nie działa do tyłu i wczesne gry można mieć na 5 systemach a po update z dzieleniem na 2 to na dwóch.

Odnośnik do komentarza

Tylko my ragus mamy te magiczne sterowniki do DS3 na PC i to je podejrzewam o takie zachowanie, ale z drugiej strony to jest PS3, tak porąbany "feature" zupełnie by mnie nie zdziwił :P. Dlatego jestem ciekaw jak to wygląda u innych użytkowników.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

No u mnie plej się włącza po podpięciu DS3/SA do PC, dlatego wyciągam wtedy wtyczkę w PS3.
W innym domu, gdzie układ pokoi jest nieco zagmatwany, plejak który stał w innym pokoju, nie włączał się.
Może jest w XMB funkcja wyłączenia "włączenia" pada za pomocą PS"?  Wiem dziwnie brzmi.
Powinni to wprowadzić + opcję kasacji trofików. Jaki syf będzie, gdy osoba będzie tam miała gry z PS3, PSV, PS4, PS5 itd :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Nie prowadzą kasacji bo to forma reklamy.

 

A trofea to są już wspólne z PSV, więc będą pewnie i z PS4. Jeden identyfikator na zestaw, który obejmuje wszystkie platformy. Być może dlatego, aby trophy whores nie wbijali kilku platyn za te same gry. Do tego dojdą jeszcze trofea dla PSX (ciekawe jak to będzie technicznie rozwiązane).

 

Kwestia sterowników. To nie jest wina ani PS3 ani joypada.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Tylko my ragus mamy te magiczne sterowniki do DS3 na PC i to je podejrzewam o takie zachowanie, ale z drugiej strony to jest PS3, tak porąbany "feature" zupełnie by mnie nie zdziwił :P. Dlatego jestem ciekaw jak to wygląda u innych użytkowników.

Korzystasz z DS3 Tool może? Mi tak się też działo. Wyczytałem żeby pad nie włączał konsoli trzeba w programie kliknąć Disconnect i dopiero odłączać - wtedy konsola się nie uruchamia. Jak podpinam pada czy to do laptopa, dekodera albo TV żeby go podładować to nic nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza

lol Ja przeczytałem, że konsola się włącza po odłączaniu ds3 od PC.

 

Takie są plany, opatentowali mechanizm. Ale to bardzo mgliste, dlatego ciekawy jestem jak to będzie działać. Podejrzewam że to emulator będzie kontrolować i albo gry trzeba będzie jeszcze raz pobrać (musieliby przygotować nowe paczki z zestawami trofeów w środku i "instrukcjami" dla emu co i kiedy) albo, co wydaje mi się kiepskim pomysłem, zestawy ściągane byłyby przez emulator niezależnie przy podłączeniu do internetu (pytanie usera jak o łaty dla gier PS3) lub instalowane wraz z upd fw. Kiepskie dlatego, że średnio jeden zestaw to 3MB, a tych gier jest przecież całkiem sporo. Obstawiam że będzie się ściągać po odpaleniu danej gry.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

To wina pada/konsoli:), bo przecież musimy pada włączyć guzikiem PS, a ten od razu włącza pleja, bo i z nim jest zsynchronizowany.

Mi nic nie włącza - odpalam DS3 Tool, podpinam pada do portu w lapku (koniecznie w tej kolejności) i ten jest automatycznie jest wykrywany. Tak samo jak zrobię synchro po BT z lapkiem to pad łączy się tylko z nim a konsoli nie uruchamia. Co do kabla to nie wiem dlaczego ale cały czas musi być ten sam port USB w laptopie.

Odnośnik do komentarza

(...) dlatego, że średnio jeden zestaw to 3MB, a tych gier jest przecież całkiem sporo. Obstawiam że będzie się ściągać po odpaleniu danej gry.

Skąd akurat te 3 MB?

Takie gdybanie, ale wydaje mi się, że będzie to działać tak jak cheaty na PSP/PS3 w grach z PSXa.

Skoro da się zmienić jakąś wartość np. dając 99 żyć w Crashu, to może i da się w drugą stronę - np. po osiągnięciu 99 żyć - wpada trophy.

No i platyna standardowa - "spędź 10 godzin z tytułem", gdzie będzie włączał się zegar.

Snując dalej, wprowadzi to nowy firmware, ale tylko do tych gier które są na PSN.

Tak mnie się wydaje :)

Odnośnik do komentarza

@Grzybiarz

Stąd że developer musi się zmieścić w określonej ilości punktów jakie może, a wręcz musi przeznaczyć na trofea (15 na brąz, 30 srebro, 90 złoto - dla dużych gier musi być razem co najmniej 1000 pkt.). Z tego wychodzą mniej więcej stałe ilości trofeów, a każde z nich ma stałe rozdzielczości ikonek (przybliżona dlatego, że format PNG przewiduje kompresję więc różne 32bit pliki różnie ważą). Zliczając ich wagę, wychodzi przybliżona waga zestawu. Moje wszystkie trofea około stu gier ważą około 350MB. To nie gdybanie, a fakty. Na przykład trofea do Bioshock Infinity ważą 5.3MB (bez DLC bo nie mam. DLC są rozszerzone o nowe i zastępują aktualny zestaw, a stary przenoszony jest do folderu z kopią).

 

No to raczej pewne że będą zaczytywane z zewnętrznej bazy i kontrolowane przez emulator. Ja się zastanawiam tylko jaka będzie tego forma dla end usera. :P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...