Skocz do zawartości

Rock Band


mord00k

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykly accountant w Irlandii zarabia ok 30k euro rocznie

Zwykly accountant w USA stanie powiedzmy California zarabia ok. 30k dolarow rocznie

 

EA wypuszcza rock banda w USA w cenie za bundle $169 plus sales tax

EA wypuszcza rock banda w Europie w cenie za bundle 169 euro plus sales tax

 

Moja propozycja

EA wypuszcza rock banda w Polsce w cenie za bundle 169 zloty plus sales tax :(

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 435
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

EA bezczelnie gra na moim poczuciu winy za to, że nie poszedłem do szkoły muzycznej na perkę. Bym już teraz, po 5 latach, nieźle zamiatał :( A tak moge odkupić swoje winy w postaci imitacji perkusji, całkiem udanej IMO. Ale ta cena...

 

Jak to ku.rwa możliwe, po raz kolejny pytam, że w europejskim pakiecie nie ma gry !? Panowie i panie, noż kur.wa, to jest granda i rozbój ! Będziemy chyba mieć vendettę przez tę prowokację :pifpaf:

Odnośnik do komentarza
EA wypuszcza rock banda w USA w cenie za bundle $169 plus sales tax

EA wypuszcza rock banda w Europie w cenie za bundle 169 euro plus sales tax

 

W zwiazku z tym zarowno accountant w US jak i Irlandii musi przepracowac podobna ilosc godzin by dorobic sie swojej sztuki rock banda. Co w tym jest takiego skandalicznego i niesprawiedliwego?

Pozwolę sobie zauważyć tylko MALUTKĄ róznicę:

"EA wypuszcza rock banda w Europie w cenie za bundle 169 euro plus sales tax" TYLKO ŻE BUNDLE w EU NIE MA GRY, która jest w bundle'u w USA !!

I tego mi nikt, na ŻADEN rozum nie wytłumaczy - ani chłopski, ani inteligencki, ani branżowy, ani kosmiczny.

Jesteśmy wydymani - na cacy, bez mydła, znieczulenia i słowa wyjaśnienia. Po ponad pół roku czekania...

Odnośnik do komentarza

Bardzo długo czekaliśmy na ogłoszenie oficjalnej daty europejskiej premiery gry Rock Band (premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce niemal pół roku temu!). Gdy już się jednak doczekaliśmy, doznaliśmy szoku wywołanego niesamowicie wygórowaną ceną zestawu. Wystarczy wspomnieć, że koszt nabycia pełnego Rock Banda (gra, gitara, mikrofon i perkusja) zamyka się kwocie 830 złotych, podczas gdy Amerykanie płacili na starcie niecałe 500! Co na to firma Harmonix, producent gry?

 

Głos w sprawie postanowił zabrać główny projektant Rock Banda, Rob Kay. W wywiadzie dla serwisu Eurogamer oznajmił, że producenci i wydawcy zestawu nie chcą na nikim żerować. Według niego głównym powodem dużej różnicy między europejską a amerykańską ceną gry jest podatek VAT i generalnie wysokie koszty zakupu elektroniki w krajach Unii Europejskiej. „Cena za pełny zestaw jest rzeczywiście całkiem wysoka. Jej poziom nie jest standardowy. Z tym, że standardowy nie jest także Rock Band. To całkowicie nowa rzecz”, mówił Kay. „Jaka inna produkcja wychodzi na rynek z trzema akcesoriami totalnie się od siebie różniącymi? Poza tym, zawsze można nabyć Rock Banda z jednym tylko instrumentem”. Cóż z tego panie Kay, skoro nabycie choćby samej gry i gitary będzie nas kosztować aż 520 złotych? To o 170 złotych więcej niż przypadku zakupu nowego Guitar Hero III w wersji na Xboksa 360.

 

„Wierzę, że osoby, które mimo wszystko zdecydują się na zakup Rock Banda, spędzą przy naszym dziele wiele wspaniałych chwil, których nie może im dać żadna inna gra”, zakończył bardzo optymistycznie Kay. 23 maja będą jednak mogli tego dokonać tylko posiadacze Xboksa 360. Właściciele PlayStation 3, PlayStation 2 oraz Nintendo Wii otrzymają własne edycje gry dopiero latem.

 

gry online

Odnośnik do komentarza
EA wypuszcza rock banda w USA w cenie za bundle $169 plus sales tax

EA wypuszcza rock banda w Europie w cenie za bundle 169 euro plus sales tax

 

W zwiazku z tym zarowno accountant w US jak i Irlandii musi przepracowac podobna ilosc godzin by dorobic sie swojej sztuki rock banda. Co w tym jest takiego skandalicznego i niesprawiedliwego?

Pozwolę sobie zauważyć tylko MALUTKĄ róznicę:

"EA wypuszcza rock banda w Europie w cenie za bundle 169 euro plus sales tax" TYLKO ŻE BUNDLE w EU NIE MA GRY, która jest w bundle'u w USA !!

I tego mi nikt, na ŻADEN rozum nie wytłumaczy - ani chłopski, ani inteligencki, ani branżowy, ani kosmiczny.

Jesteśmy wydymani - na cacy, bez mydła, znieczulenia i słowa wyjaśnienia. Po ponad pół roku czekania...

Tu sie akurat zgadzam w 100%

Az idzie sie pogubic co tak naprawde EA chce sprzedac. Gre czy plastikowe zabawki dla dziecka...

 

Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze dzieki temu chca ominac clo... albo je obnizyc. Posla paczki z gitarkami jako plastik nieoclony, albo zabawki... a zaplaca tylko clo za gre...

 

 

IMO pisalem wczoraj wrogowi, najlepsze rozwiazanie...

Kupujesz bundla w US, wystawiasz gre NTSC na ebayu... opchniesz moze za jakies $30... obniza to wtedy cene bundla na $139 plus tax... wysylka z US wyjdzie z $50... czyli placisz $189 plus sales tax za ten sam bundle ktory w europie kosztuje 169 euro. Modlisz sie tylko by ci cla nie dowalili.

Oczywiscie trzeba miec rodzine w US zeby to sfinalizowac :(

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza
Zeratul'

(...)

IMO pisalem wczoraj wrogowi, najlepsze rozwiazanie...

Kupujesz bundla w US, wystawiasz gre NTSC na ebayu... opchniesz moze za jakies $30... obniza to wtedy cene bundla na $139 plus tax... wysylka z US wyjdzie z $50... czyli placisz $189 plus sales tax za ten sam bundle ktory w europie kosztuje 169 euro. Modlisz sie tylko by ci cla nie dowalili.

Oczywiscie trzeba miec rodzine w US zeby to sfinalizowac :(

 

no nareszcie piszesz jak brat słowianin, "tu kupić tam sprzedać nie weźmie nas bieda"

Co do cła to wszytko może poza softem (w co wątpię) pewnie płynie z People Republic of China i do US i do nas

A to wszystko z dobroci dla nas, no żeby wybór każdy miał. Bo w stanach nie ma wyboru, tak mi przykro Zeratul, jak dajecie sobie radę na dzikim zachodzie. Macie chociaż salceson :lol:. Sądząc po słowach tego Roba poniżej to było blisko, aby polityka wielkiej amerykańskiej korporacji zrobiła dobrze tym co za atlantykiem.

A może da się grać na padzie? Bo każdy z was ma headset z x360 który spełna warunki do śpiewania.

 

TVG: In America it took quite a while for the Rock Band instruments to be made available individually after the game and bundle's November release. What will the various European SKUs offer?

 

Rock Band's Design Director, Rob Kay: We've set it up differently because we want to give people choice. It's actually the way we wanted to do it in the states but now we can take our time and get it right here first. (...) You can even use the Xbox 360 headset to sing in the game. (...)

 

TVG: This is obviously a much better situation than in the US, where you couldn't buy a guitar individually (with the aim of playing guitar and bass simultaneously in the full four-piece band experience) until quite recently...

http://www.totalvideogames.com/articles/Ro...nd_QA_13046.htm

 

A my i tak mamy lepiej niż Australia, bo się biedaki nie załapali. Pewnie z powodu odległości i kontenerowce później tam dopłynął z ciut wyższą ceną.

http://kotaku.com/377638/rock-band-europea...clude-australia

Edytowane przez ziemia1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli mógłbym kupić RB dzisiaj to bym juz stał w kolejce do kasy w MM z grą i drumsami pod pachą - nieważne za jaką cenę. Ale jeżeli mam czekać nawet nie do maja tylko do "wakacji" to(pipi) na to. Hmm wakacje - od czerwca do września - no chyba ich wszystkich po(pipi)aało. Pograłbym na perkusji ale chyba GH3 też da rade.

Odnośnik do komentarza

Z nudów (bo przecież deadline jest) wyciągnąłem kalkulator i oto co mi wyszło wg dzisiejszej tabeli walutowej:

 

 

Zestaw Rock Band w USA (z doliczonym podatkiem +/- 20%, w zależności od Stanu):

450 zł

 

Zestaw Rock Band w Europie (cena wraz z osobno liczoną grą, bo samymi instrumentami to kretyńsko się bawić chyba):

840 zł (w funtach wychodzi taniej, poniżej 800 zł)

 

Nawet nie chce mi się komentować. Ameryka to już przecież Trzeci Świat.

Odnośnik do komentarza
Co do cła to wszytko może poza softem (w co wątpię) pewnie płynie z People Republic of China i do US i do nas

 

gry najprawdopodobniej ida z meksyku

 

Z nudów (bo przecież deadline jest) wyciągnąłem kalkulator i oto co mi wyszło wg dzisiejszej tabeli walutowej:

 

 

Zestaw Rock Band w USA (z doliczonym podatkiem +/- 20%, w zależności od Stanu):

450 zł

 

Zestaw Rock Band w Europie (cena wraz z osobno liczoną grą, bo samymi instrumentami to kretyńsko się bawić chyba):

840 zł (w funtach wychodzi taniej, poniżej 800 zł)

 

Nawet nie chce mi się komentować. Ameryka to już przecież Trzeci Świat.

 

jak to napisal moj kumpel ostatnio...

Don’t worry it will be the American peso soon………we are getting close to that number though….

 

jakby nie bylo dlug zagraniczny US wynosi niebagatela 16.3 tryliona dolcow... czyli $16 300 000 000 000

A ze interesy z US robi sie w dolarach, to kto na niskiej wartosci dolara wiecej zyska?

Odnośnik do komentarza

http://myworld.ebay.com/worldsbestdeals/

 

Polecam sprawdzic ten sklep... uzywanego rock banda bundle mozna wyrwac juz za jakies $110... jako tako nie wysylaja poza US, ale moze jakis email by ich przekonal service@wbdeals.com

 

Sam sie bawie w licytowanie u nich... ale jako ze nie zaplace wiecej niz $100 :) to poki co przegralem z 6 aukcji...

Odnośnik do komentarza

Spędziłem ostatnio kilka chwil na eBay US i prawda jest taka, że nie znalazłem bundle'a z przesyłką do Polski poniżej 100$ (było i 119 i nawet 139$ za shipping) - dodając cenę zestawu sens zakupu żaden. Do tego jeszcze zabawa ze sprzedażą gry... FAK IT. A ilu z nas ma znajomych/rodzinę w USA, żeby to załatwili za nas i wysłali bez lub po niższych (czytaj: prawdziwych) kosztach ? O cle nawet nie wspominam, bo do takiego pakietu celnicy bardzo chętnie zajrzą... i dowalą kolejne 100 zł pewnie.

Trudno, jako samotny Gracz zaciskam zęby i kupuję tylko grę i gary w EU - dobrze że chociaż gitara z GHIII pasuje... Gdyby wszystko kosztowało 500, kupiłbym sam dla siebie komplet, choćby żeby 4 razy przejść kariere (albo okazyjnie pograc z bratem). Ale ponad 800 za kawałki plastiku? To cena za drugiego X360, niewiele poniżej Wii, albo połowa ceny nowego ampa z najnowszymi dekoderami audio HD... :) Bez jaj...

Odnośnik do komentarza

Dobra, Zeratul, doceniam tę Twoją troskę o polską brać, ale naprawdę, głowę daję, że nikt nie będzie na tyle szalony, żeby się bawić w kupno/sprzedaż międzykontynentalną. Krótka piłka- albo kogoś stać na cały zestaw albo łyka łyżkę goryczy i kupuje grę z pojedynczym instrumentem. Ja nadal wierzę w jakieś dobre oferty i myślę, że jednak wyrobię na ten cały zestaw + gra. A jak nie, to...zawsze pozostaje grać w GTAIV :P

Odnośnik do komentarza

To Ty umiesz przewidywać ceny finalne aukcji ? WOW... Zazdroszczę Ci - tylko z tą pierwszą za 147$ trochę Ci nie wyszło... :wub:

I drugi malutki detal - ten Seller nie wysyła poza USA...

 

hmm.. to duzo tu szalencow na forum... ktorzy kupuja w play-asia i dvd crave...

takie samo ryzyko jak kupno u kolesia co ma 10k feedback z czego 98% pozytywnych.

Zeratul... plisss daj już spokój... :P Nie o RYZYKO tu chodzi, jeśli nie skumałeś Keymakera. Chodzi o skalę zakupu i zamieszanie z tym związane, do czego dochodzi jeszcze zakup gry z innego regionu, którą sobie możemy w buty wsadzić. Już teraz jest mnóstwo aukcji solowych RB i jakoś zero chętnych...

Nie porównuj SKLEPOWEGO zakupu gry w kopercie za 49$ + 3$ wysyłka, do zakupów na eBay wielkiego pudła za 150$ + ponad 100$ za wysyłkę.

Dziękujemy za troskę, ale siedząc za wielką kałużą, dopóki sam nie zaczniesz kupować i wysyłać nam bundli RB to niewiele możesz zdziałać ;)

Odnośnik do komentarza

OK, miałem chwilkę w pracy i poszperałem na eBay w kwestii RB na X360. Póki co (z wiadomych względów) dominują aukcje USA, europejskich jest kilka, ale ceny chore albo wysyłka z US, więc na jedno wychodzi.

NIE MA kompletów tańszych z wysyłką niz 800 zł - i mało kto chce takie pudło wysyłać poza US.

ALE... można kupić samą perkusję. Znalazłem kilkanaście aukcji, z wysyłką wychodzi 90-100$ czyli nieźle - biorąc pod uwagę, że w podobnej lub wyższej cenie pojawi się to w EU, a do tego trzeba będzie dołożyć koszty wysyłki z UK/FR/DE (albo odpowiednio wyższą marżę sprzedawcy w PL).

Podsumowując - gary z USA + gra z EU to jakieś 400 zł...

Odnośnik do komentarza

Zaczynam żałować sakralizacji Fendera Stratocastera ;)

 

Butcher, dobra robota, ale niejeden użytkownik chciałby od razu przejść grę pod każdym względem. Chodzi o to, że kupując np. samą perkę, mamy praktycznie dostęp do 1/3 gry ;) Na tym cały dramatyzm sytuacji. Do tego przypominam, że gra jest reklamowana jako "best party game" :) A co to za party game z instrumentem dla jednej osoby.

 

Chociaż w sumie...gitarę z GHIII mam, a czytałem wzmianki, jakby w wersji na X360 była możliwość korzystania z headset'u jako mikrofonu :shifty: Coś wiadomo na ten temat ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...