Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem pod koniec wakacji na PsStore grę w letniej promocji. Grę pt. DeuxEx,chociaż to pewnie nie ma znaczenia.

Nikt oprócz mnie jej nie ściągał, więc postanowiłem że podzielę się nią z bratem. Wczoraj brat napisał mi że jak próbował ją ściągnąć to wyskoczył mu komunikat że gra jest już na dwóch konsolach(czy coś w ten deseń). Jestem pewien że nikt jej nie instalował na swoim systemie oprócz mnie.Moje konto jest jeszcze na dwóch innych konsolach wyłączając moją i brata, żaden z posiadaczy tych konsol jej nie ściągał.

Moje pytania:

1.czy jest możliwe że jeśli jakąś inną grą dzieliłem się wcześniej z kimś innym to później już tylko z nim mogę się składać?

2.czy brak możliwości podziału może być związany z tym że gra była w dużej promocji i że teraz nie ma już tej promocji?

 

Wiem że pytania brzmią głupio,ale nie wiem jakie mogą być inne powody takiego stanu rzeczy, jeśli ktoś może pomóc to z góry dziękuje.

Z poważaniem

Marcin

 

 

Dostałęm odpowiedz od niejakiego Ficusia, który też od razu zamknął mój temat pisząc żebym osobnego nie zakładał.Napisał mi że od zawsze dzieli się konto a nie gry. Przecież dziele konto..moje konto jest na czterech konsolach,brata i dwóch kolegów i żaden z nich nie mógł na moje konto na swojej konsoli ściągnąć tej gry..czy ja czegoś nie zrozumiałem, czy pan Ficuś jest nie bardzo zręczny w rozczytywaniu pytań?Od dawna już kupuje gry w ten sposób,więc kompletnie nie rozumiem jego odpowiedzi:(

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam. Zakupiłem pod koniec wakacji na PsStore grę w letniej promocji. Grę pt. DeuxEx,chociaż to pewnie nie ma znaczenia.

Nikt oprócz mnie jej nie ściągał, więc postanowiłem że podzielę się nią z bratem. Wczoraj brat napisał mi że jak próbował ją ściągnąć to wyskoczył mu komunikat że gra jest już na dwóch konsolach(czy coś w ten deseń). Jestem pewien że nikt jej nie instalował na swoim systemie oprócz mnie.Moje konto jest jeszcze na dwóch innych konsolach wyłączając moją i brata, żaden z posiadaczy tych konsol jej nie ściągał.

Moje pytania:

1.czy jest możliwe że jeśli jakąś inną grą dzieliłem się wcześniej z kimś innym to później już tylko z nim mogę się składać?

2.czy brak możliwości podziału może być związany z tym że gra była w dużej promocji i że teraz nie ma już tej promocji?

 

Wiem że pytania brzmią głupio,ale nie wiem jakie mogą być inne powody takiego stanu rzeczy, jeśli ktoś może pomóc to z góry dziękuje.

Z poważaniem

Marcin

 

 

Dostałęm odpowiedz od niejakiego Ficusia, który też od razu zamknął mój temat pisząc żebym osobnego nie zakładał.Napisał mi że od zawsze dzieli się konto a nie gry. Przecież dziele konto..moje konto jest na czterech konsolach,brata i dwóch kolegów i żaden z nich nie mógł na moje konto na swojej konsoli ściągnąć tej gry..czy ja czegoś nie zrozumiałem, czy pan Ficuś jest nie bardzo zręczny w rozczytywaniu pytań?Od dawna już kupuje gry w ten sposób,więc kompletnie nie rozumiem jego odpowiedzi:(

 

1. Nie tworzymy tematów jeśli już istnieją takowe na forum (jak np. ten).

2. Nie wiem czego nie rozumiesz w teamcie "Tylko składki na gry PSS - Komentarz = Warn - Pierwszy post !".

3. To nie Ficuś zamknął Twój temat.

4. Nie wiem czego nie rozumiesz w odpowiedzi Ficusia że to konto na którym są gry dzieli się na daną ilość konsol a nie gry które są na tym koncie zakupione. Więc jeśli dzieliłeś konto wcześniej na siebie i 2 osoby to logiczne jest że teraz Twój brat nie może pobrać tej gry (kiedyś można było je dzielić na 5 konsol - teraz na 2 konsole a Twoje konto jest piodzielone na 3 konsole (Ty i dwie inne osoby) więc już nikt więcej nie może aktywować tego konta - a konkretnie Twój brat).

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Konto masz na 4 konsolach od kilku miesiecy mozna miec tylko na 2(gry sie nie dzieli,tylko konto).zdezaktywuj konta na wszystkich konsolach i daj dostep do konta tylko bratu po problemie. A jak zdezaktywowac konta przez internet to juz sobie poszukaj w google

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam że zapytam jeszcze raz, ale muszę się upewnić. Bo troche rozjaśniliście mi sytuacje, ale nie do końca jeszcze jestem pewien.

 

Rozpocznę tak:

1.Miałem swoje konto psn na czterech różnych konsolach A (to będzie moja konsola),B (konsola mojego brata), C (konsola mojego szwagra) i D (konsola mojego kolegi). Jak wiadomo swego czasu można było dzielić konto na pięć różnych konsol, więc jeśli ja kupiłem grę to każdy na konsoli A, B, C i D mógł ją mieć i grać w nią, dopóki było na tej konsoli moje konto.

2. Sytuacja się zmieniła, SONY wykastrowało 5 osobowe składki i została możliwość dzielenia konta na dwie konsole. Czyli mam rozumieć że automatycznie konsolą która może pobrać grę którą kupiłem u siebie jest ten z którym przy pierwszym moim zakupie gry po zmianie podzieliłem się nią i który ją ściągnął (w tym wypadku to komp C, mojego szwagra,z nim podzieliłem się Trine 2)? I teraz te konta na konsolach B i D są już nieaktywne? Czy też są aktywne ale nie mogę zrobić tak że kupię grę i ten który pierwszy na konsoli B,C lub D ją ściągnie będzie ją miał?

3. Czy jeśli ja otworze sobie konto psn mojego brata u siebie, na swojej konsoli i on zakupi grę to ja będę mógł ją ściągnąć zakładając że brat swojego konta wcześniej po kastracji kont z nikim nie dzielił?

 

Przepraszam za zawracanie dupy, ale chciałbym się pozbyć wszelkich wątpliwości.

Dziekuję z góry za odpowiedzi

Aureliusz

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Nie wiem, czy dobry dział, ale spróbuję.

Mam konsolę z dyskiem 250gb i wykupiłem usługe ps+. No i jest tam tyle dobrych gier do pobrania, ze wlasnie konczy mi się miejsce na dysku. Czytałem gdzieś, że gry można ściągnąć w póxniejszym terminie po uprzednim dodaniu ich do listy pobierania. Jak to zrobic? Ja wybralem Just Cause 2, zaczałem pobieranie, anulowalem pobieranie. Wlazlem w historie pobierania i niestety gry tam nie bylo.

Pomozecie :)?

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam zamiark kupić grę z PSS, dodałem ostatnio kartę płatniczą z ING Visa, początkowo były problemy ( za 3 razem dopiero zadziałało ), i mam teraz pytanie, muszę doładowywać konto pełnymi kwotami ( tak jak było w okienku po potwierdzeniu karty ) czy nie muszę ? Po dodaniu karty do konta jest jakiś okres przez który nie można robić zakupów ?

Odnośnik do komentarza

Nie musisz doładowywać portwela pełnymi kwotami - dodajesz grę do koszyka która Cie inetresuje, kończysz transakcję i z karty zostanie pobrana dokładnie taka kwota jaka jest potrzebna na grę (z tym że kwota minimalna to 20zł - jak coś kosztuje np. 18zł to i tak musisz dodać do walleta 20zł).

Odnośnik do komentarza

Mozesz doładować z góry zdefiniowanymi kwotami (minimalna kwota to 20 PLN), albo dokładnie tyle ile masz zapłacić. Jak kupujesz coś za powiedzmy 36 złociszy, to nie wgywaj nic wcześniej do portfela tylko przy samym zakupie pociągnie ci taką kwotę.

Hmm ja kupowałem od razu po dodaniu karty do konta.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Witam, zakupiłem dzisiaj kartę PS Network 100 PLN, żeby zakupić "GTA III" i "Sonic Generations", wchodzę na PS Store(konta jeszcze nie doładowałem), chciałem się upewnić czy cena gier się nie zmieniła i ku mojemu zaskoczeniu gra "Sonic Generations" została już zakupiona mimo, iż jej jeszcze nie zakupiłem, a nawet jeszcze nie doładowałem konta. Cieszę się, że zaoszczędziłem 68 PLN, ale zastanawia mnie, jakim cudem gra, której nigdy nie zakupiłem(ani inna osoba, gdyż tylko ja mam dostęp do konta) dostała mi się w prezencie, na dodatek jest to gra, którą zamiar miałem właśnie zakupić. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, skąd taki prezencik się wziął, czy komuś się takie coś przytrafiło?

PS. Poszukam czy nie dostałem też innych gierek.

Odnośnik do komentarza

obstawiam, że pobiera demówkę i włączył tryb "zacieszasz" ;D będzie szok!

Niestety, ale okazało się, że trafiłeś niemalże w setę. Sonic okazał się godzinnym trialem, czego przez złudną radochę nie sprawdziłem. A w wyszukiwarce niestety pokazuje triala i full jako jedność. Przepraszam za zamieszanie, tyńkę się zbłaźniłem i teraz się upewniłem, że od SONY nic za darmochę nie dostaniesz. Jedyny plus to taki, że po opłaceniu nie muszę już czekać na zassanie.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś może coś wie w tym temacie, bo na stronie PPE opisane jest że już taka opcja istnieje, ja wchodząc na moje konto PL nic takie nie zauważyłem. Pewnie jak zwykle wszędzie taka opcja istnieje a polska 100 lat za murzynami.

 

+ Dodał MODERATOR
Post dotyczy płatności paypalem
Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

http://www.ppe.pl/ne...o_z_Polska.html chodzi Ci o tego News'a? Jest wyraźnie napisane że tylko konta zarejestrowane na UK mają taką możliwość.

Na tę chwilę dzięki usłudze PayPal zasilić swój portfel w PlayStatiom Store mogą tylko te osoby, których konto w SEN zarejestrowane jest na Wielką Brytanię.

 

______________________________________________________________________________________________________

 

A co do dzisiejszego Update sklepu dotyczącego nowego wyglądu - to za(pipi)iście zchrzanili że nie ma już wirtualnej klawiatury tylko trzeba wybierać litery w pionie np. przy wszukiwaniu - jedyne co w tym w miarę dobrego to to że jak damy w prawo czyli dokłądamy litery to nam podaje najbliższe trafienia - ale np.ale pełnych słów w większości tego co sprawdzałem nie da się wpisać i wszystkiego co jest dostępne w sklepie nam to wyszukiwanie nie wyświetla!

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...