Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Minął ponad tydzień od premiery nowego PSS więc w końcu na spokojnie opiszę swoje wrażenia ;)

 

Niestety... ale ludzie odpowiedzialni za PSS to debile. Nowy sklepik wygląda może i ciekawiej niż stary.. ale poza tym to porażka.

- Przez to, że funkcjonuje jako oddzielna aplikacja (a nie część systemu jak wcześniej) uruchamia się długo (jak gra).

- Całość w najlepszym wypadku i tak chodzi wolniej niż stary sklep.

- Niektórych pozycji (które na poprzednim PSS były dostępne normalnie) nie da się znaleźć inaczej niż przez wyszukiwarkę (która mimo, że lepsza niż poprzednia nadal nie działa idealnie).

- To całe podłączenie wszystkich materiałów związanych z daną grą pod jej "stronę" też pozostawia wiele do życzenia. O ile materiałów związanych z daną grą nie ma zbyt wiele jest ok.. ale np do takiego Uncharted 3 na liście jest ponad 300 dodatków (skórki do postaci i inne). Przeglądanie tego i znalezienie czegoś na "kilometrowej" liście to jakaś parodia. W takiej sytuacji powinni to podzielić na podkategorie (skórki, mapy, gadźety itp) i dodać inne opcje przeglądania (poprzednie kafelki były w takich przypadkach 1000x bardziej wygodne).

- Pobranie czegoś nowego (nawet demo) wymaga teraz przejścia wielu zbędnych kroków (dodawanie do koszyka, przechodzenie do koszyka itd).

- Na koniec tak naprawdę jedyna rzecz, która rzeczywiście wymagała poprawy... a nie została zmieniona w ogóle. Mowa oczywiście o liscie materiałów już kupionych. No (pipi).. mam na liście ponad 500 pozycji i żeby dostać się do czegoś z dołu muszę przewijać ją chyba z minutę. Jakieś opcje segregacji i przesiewu są konieczne. Może nie byłby to wielki problem, gdyby nie to, że 1/3 z tych rzeczy nie jest już dostępna normalnie w sklepiku więc jedyna spoósb ponownego ich pobrania to przebijanie się przez tą dłuuugą listę.

 

Tak dla odmiany tym razem Europa dostała coś pierwsza... tyle, że teraz robimy jako króliki doświadczalne. Dali nam ten nowy PSS... okazało się, że jest lipny więc zrezygnowali (póki co) z aktywowania go w USA i JP.

 

ps. Nasz sklepik został zaktualizowany dopiero dzisiaj rano (lub wczoraj późnym wieczorem), zamiast normalnie w środę.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

@Qvstra: Ja też nie wiem jak to jest w nowym PSS ale na 100% działa sprawdzanie przez www - https://store.playst...n.com/login.gvm

 

Wpisujesz kod i pojawia Ci się co on daje - Continue = wykorzystujesz go, Cancel = odkładasz na później (wczoraj sprzedałem doładowanie 100zł i właśnie w taki sposób je sprawdzałem przez www przed wysyłką). Możesz tak sprawdzać każdy Reedeme Code - Online Pass, doładowanie czy DLC.

 

Tak samo możesz to sprawdzać na X360 z tym że TYLKO na konsoli - jak kod wpiszesz przez xbox.com to od razu zostaje wykorzystany!

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

W jaki sposób anulować zakup, który jest w koszyku?

Ściagam gry z oferty Plusa, z zakładki "kolekcja" i w przypadku Borderlands naliczyło mi 72 pln mimo, że gra widnieje dziś jeszcze jako bezpłatna dla posiadaczy plusa.

Oczywiście nie mogę potwierdzić ściagania innych gier z koszyka. nic z zaznaczonych gier,gdyż przenosi mnie do płatności.

Odnośnik do komentarza

Ktore z gier dostepnych w PS Store sa w polskiej wersji jezykowej?

Ale pytanie zadałeś... Chyba nigdzie na necie nie ma listy gier które są PSS i są po Polsku. Generalnie wszystkie które są w pudełkach PL są też w PSS PL (chociaż mogą zdarzyć się wyjątki) - tutaj masz listę gier z PL lokalizacją (napisy bądź pełna) http://www.psxextrem...lokalizacje-pl/ Z tym że nie wiedzieć dlaczego nie dotyczy to gier Ubisoftu - chyba wszystkie ich gry w PSS są po angielsku (chyba że o czymś nie wiem).

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Nie no Panowie, choooj mnie strzela z tym nowym sklepem nieraz. Dzisiaj dodaje jaka i daxtera do zakupów i ciągle błąd i błąd, jak jużweszło to już do koszyka ni chuoooja, wystąpił błąd, wystąpił błąd, po iluś tam próbach wlazło (a net śmiga wszędzie cacy, 360, laptop), naciskam kasa - wystąpił błąd, udało się, to biorę dodaj fundusze, potwierdź - naciskam na TAK - wystąpił błąd - wraca do potwierdzenia - czy dodać funfusze TAK i NIE - ale menu nie reaguje na pada (a pad działa jak nacisnę home). Noż kuuuurrrwaaa. Zamykam sklep, wchodzę jeszcze raz i koszyk pusty, próbuje wejść - wystąpił błą. SONY weźcie sięogarnijcie kuuuuuurwa!!!!!!!!!

 

Ha kur.wa a najlepszy motyw, że z konta znikło 59 zeta a przy grze nie ma zakupiono i do koszyka wogóle wejść nie mogę. Świetnie.....

Edytowane przez Square
edytuj posty, a nie pisz jeden pod drugim
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Haro - mam tak samo, nie wiem ile razy próbowałem zakupić dziś Bioshocka, ale nie ma opcji aby się udało, po ciężkich trudach RAZ udało mi się go dodać do koszyka, po czym wyskoczył mi błąd, po kolejnych kilkunastu (kilkudziesięciu?) próbach wlazłem do koszyka gdzie... nic nie było. Masakra, mam nadzieję że poprawią to do 21go, chcę łyknąć ten tytuł za 27zł.

 

W ogóle - ten nowy PS Store to kpina, wygląd, przejrzystość (ciężko cokolwiek tam znaleźć) i szybkość działania (maaasaaakra jakie to wolne) wołają o pomstę do nieba, brakuje mi starego dobrego "niebieskiego"

PS Store.

Edytowane przez Pelle
Odnośnik do komentarza

Łooo... wczoraj, a właściwie dzisiaj w nocy kupowałem inFamous: Festival of Blood i demo Most Wanteda i nie było żadnego problemu. Ani przy dodawaniu do koszyka, ani przy pobieraniu pieniędzy z portfelu żaden błąd nie wyskoczył. Musicie mieć pecha ;p

 

Czasami jedynie, przy włączaniu sklepu wywala mi błąd, że brak połączenia z internetem. ;/

Odnośnik do komentarza

Ktoś wie jak się dokopać w tym cudnym sklepiku do PIDa albo do tras z GT5(nie licząc speed test packa)???? Po usprawnieniu gó..o można znaleźć, no i ta wyszukiwarka... :wallbash:

Ani Spa, ani Twin Ring Motegi (nie wiem czy były w jednej paczce, czy nie) nie da rady póki co zakupić i nie wiadomo kiedy taka opcja powróci.

 

Gry>PS3 Add-ons>pojazdy i trasy - tam znajdziemy Motegi, natomiast Spa+gokartowe poprzez "wszystkie dodatki" i wyszukanie albo wpisanie w wyszukiwarce gran turismo. Niby nic trudnego jak się wie, ale bur.del w sklepiku jest. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...