Skocz do zawartości

EURO 2012 Polska - Ukraina


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ofsajd

No ale zerknij sobie na zdjęcia. Z(pipi)ali to u nas projekt, a tutaj masz u(pipi)anie materiału który nie wytrzymał fizycznie.

 

Materiał można źle dobrać, co może być skutkiem błędów w obliczeniach m.in. właśnie jego wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza

ja mam na stadion 5minut rowerem, często jestem obok niego, nawet na dniach otwartych gadałem z głównym inżynierem z Mostostalu.

 

Wg mnie winni są projektanci tego wadliwego elementu. To nie przypadek,że drugi raz ten sam element(nazwany potocznie krokodylkiem) pęka i za każdym razem wykonywała go inna firma - za pierwszym razem w marcu pękło podczas próbnego naciągania, a teraz pękło gdy już faktycznie dach był podnoszony.

 

Jeśli to pęka podczas samego naciągania konstrukcji linowej dachu to musi być coś nie tak - przecież jeszcze do tego miało dojść kilkaset ton faktycznego dachu wykonanego z paneli, całe oświetlenie, nagłośnienie, telebimy i jeszcze to było projektowane by wytrzymało 10cm śniegu na nim.

 

stadion na MŚ w RPA wykonany w tej samej technologii - o mniejszej powiechnii dachu i jego wadze

greenpointy.jpg

pęknięte krokodylki na śląskim

img8344m.jpg

 

Już teraz pojawiają się ploty,że stadion zostanie skończony dopiero w ...2013 roku

Odnośnik do komentarza

miały być w odcieniach czerwonego nawiązując do barw Polski, a ostatecznie stadion będzie w barwach śląska - odcienie niebieskiego na krzesełka, wszystkie przejścia i schody zółte, tak samo jak pasy na bieżni.

 

ostatecznie dalej nic nie wiedzą - opuszczają ring o 3 metry w dół, zabierają pęknięte elementy i poddają je ekspertyzie i potem będą decydować co dalej - w chwili obecnej 3 niezależne firmy zrobiły badania i nie potrafią stwierdzić czemu to pękło.

 

miał być:

stadionczerwony2.jpg

będzie:

b_1505.jpg

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wrocławski stadion ma ogarniętego operatora. Tylko we wrześniu odbędzie się tam pokaz Monster Trucków, walka Adamek-Kliczko i koncert Dżordża Majkela.

 

 

"Operatorem" jest po prostu miasto, a że Wrocław jest stolicą kultury, to będzie trochę eventów. Pytanie tylko, czy stadion w ogóle będzie na te trzy duże wydarzenia gotowy do użytku, bo panowie wykonawcy naprawdę igrają z czasem...

 

Co do meczów, no to cóż, miasto planuje też inwestować w klub. Jak będą wyniki, to będzie popularność. A już teraz, bez wielkiej kasiory, popularność klubu zaczyna rosnąć. Ogólnie myślę, że przyda się ten stadion. Na mieście ludzie zazwyczaj twierdzą inaczej, ale zapominają, że z finansowego punktu widzenia teraz był idealny moment na taką inwestycję...

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Miasto jest właścicielem stadionu, SMG płaci miastu jakieś pieniądze za "dzierżawę" obiektu i w ich interesie jest żeby wyjść na + czyli zarobieniu na tym, do tego potrzebne są imprezy typu właśnie walka Adamka czy koncerty.

 

Wydaje mi się że w ten sposób to działa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...