Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego jedyne 2 rzeczy których się boję to - brak wyjmowanej baterii i brak slotu sd (ale myślę, że 32gb mi starczy).

 

W ogóle co do baterii to polecam poczytać sobie: http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

Generalnie w firmie która wymienia ogniwa w bateriach koleżka mi mówił, aby NIE DOŁADOWYWAĆ baterii przed spadkiem poniżej 80%. Czyli, mamy 100% powiedzmy, pozwólmy jej spaść poniżej 80% zanim podłączymy ją do ładowarki. Twierdził, że to baterie niszczy. Dodatkowo nie wolno wyładowywać tych baterii bo szybciej tracą właściwości. Na podaje przeze mnie stronie macie ciekawe tabele. Np - rozładowanie do 100% (do 0 po prostu) pozwoli na ok 500-600 cykli a do 10% niby 4000 (tak ok oczywiście tych wartości). Także warto poczytać, obecne baterie w przeciwieństwie do starych typów nie lubią wyładowania a lubią doładowywanie :-) Warto dbać jak się ma baterie wbudowaną. Ja  w S4 mam już trzecią ;-)

Odnośnik do komentarza

Tak. Strasznie wielka paletka, ale fajnie leży w dłoni, lepiej niż iP6+. Wykonanie pierwsza klasa, sto razy lepsze niż N3, ale plastikowy tył nadal trochę odstrasza. Mogliby tę klapkę z miękkiego plastiku zrobić, czy coś. Ekran fajny, ale IMO osiągnęliśmy już ten poziom, że nie widać, że to jakaś hiperrozdzielczość, wyższa od FHD.

Odnośnik do komentarza

bizon

 

ja z tel korzystam prawie non stop. smsy, messenger, dzwonienie, lte jest wlaczone caly czas, ostatnio ze znajomymi bawimy sie w snapchata wiec aparat tez jest czesto w uzyciu. ale mozesz powiedziec jakiego roma masz wrzuconego, bo moze jest cos lepszego od android revolution hd z 4.4.2 i sensem 6.0, ktorego mam teraz.

Odnośnik do komentarza

fullscreen caller id, hidebatterylowalert, sense 6 lockscreen mods, sense 6 toolbox, xposed statusbar mods

 

ja generalnie nie intaluje na telefonie zadnych apek co jakis czas - mam kilka wlasnych wgranych i to wszystko, wiecej nie potrzebuje ani nie testuje, reszta jest ze stockowego Sense. Sleep mode włączone i od 15% włącza mi się automatycznie extreme power saving i na takim konfigu robię 2 dni, jak mało grzebie w telefonie to wtedy 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza

Aparat chyba tez jest lepszy chociaz te mpx o niczym nie swiadcza. Ja bym generalnie doplacil do zwyklej z3 ale rozumiem ze dla niektorych osob to moze byc zbyt duzy telefon. Mi osobiscie sie wydawal maly jak patrzylem ale moze dla tego ze na codzien uzytkuje note'a.

 

Swoja droga niezła klapa z tym iphonem 6 w weekend odwiedzilem z ciekawosci 2 ispoty i w kazdym wystawiony az 1telefon byl i oczywiscie ludzi wiecej niz m2 w sklepie. Za to w brandowym sklepie samsunga wystawione 10 noteow 4 premierowo elegancko kazdy mogl sobie potestowac bez problemu i nadmiernego czekania. Co nie zmienia faktu ze nie zdecydowalbym sie na zaden z tych telefonow bo nie widze w nich nic czego by juz nie bylo dajmy na to w note3. Ale jak ktos ma parcie na nowinki to note4 wyglada i prezentuje sie na zywo bardzo dobrze ip6+ rowniez calkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza

Tymi megapixlami to bym się specjalnie nie sugerował. Miałem iP4s który miał aparat 8mpix, i Note II który też ma 8mpix. Iphone robił zdecydowanie lepsze zdjęcia.

 

Również miałem obydwa modele i moj note robi zdecydowanie lepsze zdjęcia więc to chyba kwestia stylu robienia też ale fakt faktem obydwa są porównywalne i iphony mają bardzo dobre o ile nie najlepsze aparaty na rynku telefonow.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zajrzałem gdzieś do Szajsunga, pobawiłem się Note4 i SGS5 (wcześniej nie miałem za bardzo kiedy i gdzie) i..., tak napiszę to... ten touchwiz już tak źle się nie prezentuje jak kiedyś ;-) Nie sądziłem że coś z tym zrobią. Dalej przytnie tu i tam ale jakoś te pastelowe kolory lepiej sie sprawdzają. Ładnie się prezentuje, może ma znaczenie KitKat pod spodem. Natomiast nie widzę dalej sensu przesiadać się z SGS4 z czystym Andkiem. Wszystko działa znakomicie więc nie ma po co :-)

Odnośnik do komentarza

@NemoKOF - nie podejrzewam Samsunga o to żeby nagle zaczęli przykładać szczególną uwagę do optymalizacji softu, więc też skłaniam się ku stanowisku że zasługi w tej materii leżą raczej po stronie OSu. Ale takie podejście do tematu mi się podoba. Gugiel stara się żeby ich system chodził jak najlepiej na nie takich znowu mocnych słuchawkach, podczas gdy konkurencja spod szyldu japka raczej próbuje sukcesywnie u(pipi)ać swoje starsze urządzenia tym samym wyciągając z kieszeni klientów kasę za nowsze modele.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, wujek Gugiel celuje w masowego klienta łącznie z chinami i indiami a tam MASOWY odbiorca nie kupi iPhone'a jak zobaczy że kosztuje jego 4 pensje. Także trochę inny model biznesu. Dla Gugela Android to w sumie trojan żeby sprzedawać swoje usługi i odcinać kupony w sklepie Play. Mają problemy w chinach bo tam ich usług są zakazane ;-) no ale co zrobić. Duża cześć Androida jest w projekcie AOSP, kernel Linuxa też jest za free także w sumie możesz sam go ściągnąć, skompilować i odpalić jak umiesz (co zresztą robi Xiaomi i Lenovo w Chinach) i tyle. Gugiel się boi, że wyhodują sobie przeciwnika na własnej piersi więc starają się jak mogą zablokować taką możliwość. Tak powstał program Android One czyli zapewnienie softu, aktualizacji i takich tam dla producentów np. w Indiach. Ma to m. in. zapobiec powstaniu takiego przeciwnikach w Indiach gdzie usługi Google nie są zablokowane. Google chce być jak Microsoft - oni chcą robić cały soft a producenci będą głównie konkurować ceną i uzależniać świat od softu Wujka :-) Tak to wygląda wg. mnie. Ma to swoje plusy jak standaryzacja i ma minusy jak jakość, bo jak możemy głównie ceną i jakością konkurować to jakoś tak drogie, dobre jakościowo rzeczy przestają się dobrze sprzedawać. Kup kurde laptopa który działa mniej więcej tak długo jak Mac na baterii i jest z sensowych materiałów... Miał takie Samsung i... wycofał się praktycznie z Europy z laptopami bo nie schodzą. Mam ich lapka sprzed 2 lat za duże jak na kompa pieniądze i kurde po ponad 2 latach bateria ma 82% pierwotnej pojemności. W Dellach tanich w firmie potrafią paść po 7 miesiącach i trzymać 2 minuty. Lipa :/

Odnośnik do komentarza

no spróbuj, ja wcześniej długo siedziałem na Trickdroid 8.0 opartym chyba na wersji 4.2 i gdzieś tak w kwietniu 2014 zmieniłem w końcu na AR, mimo że teraz jest trochę nowszy to nie zmieniam i czekam na 5.0

 

jedyne co mnie irytuje, to w HTC nie ma żądnych opcji do tego, to czułość ekranu, ledwo palca zbliżysz do szyby to już coś się włącza, jak nie ikonka to coś innego - ios pod tym względem lata świetlne do przodu. W swoim htc ciąglęcoś przypadkowo włączam jak operuje telefonem w aucie albo przy chowaniu. Strasznie jest to czułe, za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zajrzałem gdzieś do Szajsunga, pobawiłem się Note4 i SGS5 (wcześniej nie miałem za bardzo kiedy i gdzie) i..., tak napiszę to... ten touchwiz już tak źle się nie prezentuje jak kiedyś ;-) Nie sądziłem że coś z tym zrobią. Dalej przytnie tu i tam ale jakoś te pastelowe kolory lepiej sie sprawdzają. Ładnie się prezentuje, może ma znaczenie KitKat pod spodem. Natomiast nie widzę dalej sensu przesiadać się z SGS4 z czystym Andkiem. Wszystko działa znakomicie więc nie ma po co :-)

 

Tez bym nie widzial sensu sie przesiadac, sam mam note2 i wszystko smiga lepiej niz na wielu mlodszych modelach i w sumie gdyby nie fakt ze kilka usterek ma ale zrobionych przeze mnie bardziej jak zarysowania, lekko uszkodzony ekran itp to chyba bym go zostawil jeszcze na conajmniej rok. A tak to mysle o zmianie ciekawie sie prezentuje s5 active jak patrzylem pytanie czy faktycznie jest takim solidnym klockiem ktorego ciezko uszkodzic, bo jezeli tak to z tymi bebechami byl by dla mnie idealnym rozwiazaniem bo jakos takiego pecha mam ze zawsze mi spadnie telefon, ekran sie uszkodzi gdzieniegdzie itp. A nie bede w telefonie wartym okolo 800 wymienial ekranu za 600;)

Odnośnik do komentarza

Hmm telefonik używany przez żonę od czerwca właśnie dał o sobie znać. Padł mikrofon, sam z siebie. Telefon zadbany, noszony w pokrowcu. Po ogarnięciu for i problemu Note 2 to bardzo delikatny sprzęt :/

 

Jest gwara ale sama idea już mi się nie podoba. Telefon idealny chyba tylko do używana w sterylnych warunkach, nawet nie w rękach, jeno na stole. Oddam i zobaczymy co powiedzą. Problem z softem opada. Twardy reset, fabryczne ust i reinstal systemu nic nie pomogło. Będzie to raczej moja ostatnia zabawa z Samsungiem tak jak już skreśliłem LG. Chyba pora na Sony.

Edytowane przez ChevChelios
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...