Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Xperia S, po dwóch latach użytkowania jest gównem obesranym i szybko z demona prędkości zamieniła sięw  leniwego kocura, który czasem coś tam podrapie. Zdecydowanie lepiej inwestować w WP jeśli chcemy tani telefon. Andki sprawdzają się tylko na topowych słuchawkach. 

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Nie siedze w temacie a żona dosyć pilnie potrzebuje telefonu. Ma to być jej pierwszy smartfon, więc wymagania praktycznie zerowe. Oprócz telefonowania w użyciu bedzie tylko aparat foto i internet. Ekran nie musi być duży, wazniejsza jest długość pracy na nieładowanej baterii. Budżet około 500 zł. Jest coś oczywistego w tym zakresie?

jak koledzy wyżej, wiem że budżet 500 ale dołóż troszkę i kup Moto G chyba najrozsądniejszy wybór.

Odnośnik do komentarza

Poczytałem chwile i faktycznie tel z WP wydaje sie lepszym wyborem dla kobiety nie korzystającej z tony aplikacji oraz gier (tych w ogóle nie bedzie). Telefon ma być stabilny, prosty w obsłudze i działać szybko na podstawowych funkcjach. Tylko jeszcze jakość robionych fotek moze byc dodatkowym kryterium wyboru. No i tutaj w oczy rzuciła mi sie Lumia 820 ale widze, że ta chodzi na win 8 a ponoć 8.1 jest dużo wygodniejszy... Hmm chyba musze jednak głębiej sie wczytać a chciałem tego uniknąć bo jak zwykle w przypadku elektroniki zajmie mi to miesiąc i zmusi do podwojenia budżetu :)

Odnośnik do komentarza

Użytkuję Lumię 625 i trzeba przyznać, że mimo pewnych bolączek Windows Phone 8.1 to świetnie zoptymalizowany system. Jakby kolega Lipert chciał zakupić służę pomocą :)

Wcześniej pytałem o Lumie 635. To chyba to samo co Twoja tylko że z LTE.

Jak aparat? Brak lampy pewnie daje po (pipi)e? I co najważniejsze dla mnie jak z jakością muzy przez słuchawki?

Odnośnik do komentarza

 

Użytkuję Lumię 625 i trzeba przyznać, że mimo pewnych bolączek Windows Phone 8.1 to świetnie zoptymalizowany system. Jakby kolega Lipert chciał zakupić służę pomocą :)

Wcześniej pytałem o Lumie 635. To chyba to samo co Twoja tylko że z LTE.

Jak aparat? Brak lampy pewnie daje po (pipi)e? I co najważniejsze dla mnie jak z jakością muzy przez słuchawki?

 

Posiadam Lumię 625 - obsługuje LTE (635 - nie), ma czuły ekran (do obsługi w rękawiczkach), przyciski systemowe na obudowie (635 - zablokowana na stałe część wyświetlacza po odblokowaniu ekranu) i stosunkowo niską rozdzielczość ekranu (mi wystarcza, piksele widać tylko jak się naprawdę mocno przyjrzeć).

Telefon ma lampę błyskową, nie wiem skąd te bzdury, że Lumie są jej pozbawione. Jakość zdjęć przeciętna, nie ma co marzyć o jakości z iPhone'a albo Lumia 930 (świetny, jasny obiektyw). Ja robię głównie zdjęcia dokumentów i tutaj sprawuje się bardzo dobrze. Przy kiepskich warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą kiepskie i z szumami, ale aplikacja Nokii pozwala ustalać praktycznie wszystkie parametry przy robieniu foty (dla miłośników grzebania).

Muzyka okej, ale ja jestem z gatunku tych, co im słoń nadepnął na ucho. Jest też radio FM, w razie potrzeby systemowy korektor, więc powinieneś być zadowolony. 

Myślę, że w przedziale cenowym do 700 zł jest to całkiem sensowny telefon. Ja robiłem przesiadkę z Androida i pomimo uboższego sklepu z aplikacjami wreszcie nie muszę klnąć pod nosem na zamulający telefon ;)

Odnośnik do komentarza

Niektóre Lumie mają lampę, niektóre nie, wiadomo. Tamten omawiany tu model akurat nie ma. O zdjęciach mówiłem, że są dobre jak na taką cenę. Nie ma sensu porównywać z telefonami za 1500 zł.

 

Dźwięk nie jest mocną stroną Nokii. Obecnie właściwie cała konkurencja ma zazwyczaj w swoich flagowcach układy audio wysokiej jakości - Xperie Z, HTC One M8, LG G2, oczywiście iPhone, nowe Samsungi Galaxy; je wszystkie na średnich słuchawkach i bez wyjątkowo czułego ucha już zazwyczaj będzie trudno rozróżnić, Nokia to nie ten poziom. Ale testy szumów, rozpiętości tonalnej itd. nie są absolutne - różni ludzie czasem mają zaskakująco inne opinie, zależy chyba jakie brzmienie kto lubi.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej ciągnie mnie w strone "chińczyków" czy też klonów. Nie mam specjalnych wymagań jezeli chodzi o tel prócz tego by chodzilo wszystko bez lagów. Sprzedaje moją Xperie T (400 zł max) i chyba sie skusze na :
 

- Elephone P6000 (bedzie mieć Andka 5.0)

- Elephone G7.

 

Ciekawy jest też THL 5000 (bateria 5000 mah - wg recenzjentów potrafi wytrzymac 4-5 dni przy całkiem ostrym użytkowaniu).

 

Tel do max 200 Euro.

Odnośnik do komentarza

3g ponoć działa a model p6000 ma 4g.

 

http://www.coolicool.com/elephone-p6000-mtk6732-64-bit-quad-core-50-inch-hd-screen-android-44-4g-lte-smartphone-g-35298

 

Nemo co sądzisz ? Wiem ze mediatek nie rowny snapom ale jak patrze na moja 2 letnia przygode z SONY to tel do 800 zł spokojnie mi wystarczy by odpalił pare apek na krzyż , rozmowy i smsy, GPS i czasami net. 

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przyszedł czas na zmiany i tu się zastanawiam nad:

WP - lumia 820 - chyba jedyny sensowny i w miarę tani tel na WP

iOS - Iphone 4s - daje jeszcze radę?

Android - i tu chyba tylko nexus 4 pasuje 

Blackberry Q5 -całkiem sympatyczna słuchawka konieczna jest usługa BIS czy jak się to zwie?

 

Z powyższych nie znam tylko systemu, na którym działa Blackberry.

 

Budżet do 1000 zł, ale zapach cebuli dziś czuję, więc im taniej, tym lepiej, bo i tablet wypadałoby wymienić.

 

Potrzebny mi telefon działający od razu z pudła, bez zabawy w duperele, bo już mnie to nie kręci, ma nie mulić, chodzić jak burza i starczyć mi na co najmniej rok, nie chcę też mega kafli, bo kieszenie mam za małe.

 

Ma też może ktoś orientację, jak z cenami w Niemczech? Chodzi mi o 4s i nexusa 4.  Wygląda na to, że są porównywalne jak w Polsce.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...