Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konstant

Lipka. Ale jeszcze się upewnię. To się tyczy wszystkich telefonów z dużym dotykowym wyświetlaczem, nie tylko z androidem, ja?

 

 

Bardziej tu chodzi o wyzywienie energia procesora i ukladu graficznego.

Wyswietlacze nie sa az tak zerne.

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem. Teraz wymieniam telefon i mogę dostać albo Samsunga Monte, albo Sony Ericson Xperię X8.

 

Na początku myślałem, że wybór jest oczywisty - Xperia. Aparat tam w końcu robi lepsze zdjęcia niż mój obecny fon (Samsung J700), ale zacząłem się wahać jak poczytałem parę opinii.

Przeraża mnie to, że ponoć głośniczki tam są ciche i trzeszczą czasami i nie wiem czego się tutaj spodziewać. Czy będzie tak samo cichy jak w Samsungu J700, minimalnie lepiej, czy ciszej? Ogólnie nie słucham telefonu na głos, ale w sumie wpływa to na odbiór dźwięku przez słuchawki.

Kolejną rzeczą jest rzekoma słabość baterii w tym telefonie. Wiadomo, nie potrzebuje jakiejś mega super wytrzymałej baterii, co mi wytrzyma miesiąc bez dawki prądu. Ale część osób pisała, że baterii ledwo starcza na 1 dzień. Nie ukrywam, dla mnie to ważne, bo od października będę na studiach daleko od domu i założę się, że przynajmniej mama będzie mnie bombardować telefonami, do tego planuję korzystać z Wifi w tym telefonie (gdybym wziął Xperię oczywiście). Zazwyczaj nie smsuje dużo, ale nie wiadomo co będzie na studiach.

 

Dodam tylko, że nie planuję grać na tym telefonie. Owszem, mam parę gierek na moim obecnym staruchu, ale grywam raz na ruski rok. Wiem, że w Xperii jest system Android, ale gierki typu Angry Birds mnie nie ciągną. Dla mnie telefon ma służyć przede wszystkim do rozmawiania, smsowania i odtwarzania muzyki.

 

Wymieniam telefon, bo niby mój obecny jest w dobrym stanie i prawie spełnia wszystkie funkcje. Prawie. Bo ma skłonności do wyrzucania z sieci. O ile w moim mieście tego problemu aż tak nie mam - wywali mnie tylko nad jeziorem, a w mieście to wywaliło mnie tylko niedawno, tak jak jestem na wakacjach u rodziny na Podlasiu to cała rodzina ma tam zasięg (wszycy jesteśmy w Orange), tylko ja nie. W miarę dużym miasteczku zasięg powinienem mieć 5 kresek, a ledwo go mam na schodach w domu kuzyna i do tego nie mogę się ruszać wtedy. A na wsi dziadków to już w ogóle porażka, bo o zasięgu mogę zapomnieć i jak po tygodniu pojade do mniejszego miasteczka (inne, niż te opisane wyżej) to nagle jestem zasypywany smsami, powiadomieniami itd.

 

Będę wdzięczny za pomoc w doradzeniu. Ciągnie mnie do tej Xperii, podoba mi się, tylko pytanie, czy się na nim nie zawiodę?

Odnośnik do komentarza

Co do głośności, nie mam zdania.

 

Ale jeśli chodzi o baterię, możesz być pewien, że X8 będzie trzymać gorzej od Monte. Android nie jest jakiś strasznie energooszczędny, a z autopsji wiem, że jak się ma "wszystkomające" telefony to się też z nich więcej korzysta, a to skutkuje szybszym schodzeniem baterii. W teorii mój HD2 przez noc trwającą 8h zużywa 5% baterii, więc łatwo sobie policzyć, że wytrzyma 160h bez używania go (a więc praktycznie tydzień). Tyle samo, co te stare Nokie i SE, który wszyscy tak rzewnie wspominają. Ale ładuję telefon praktycznie co dzień-dwa. Dlaczego? Bo bez przerwy coś na nim robię i bateria schodzi o wiele, wiele szybciej. I wiem, że to nie tylko moja przypadłość. A więc to pozorne skrócenie czasu życia dzisiejszych telefonów ma swoje źródła też u samych użytkowników ;).

 

Tak szczerze - jeśli naprawdę szukasz telefonu, który będzie służyć do naprawdę podstawowych funkcji, to X8 nie ma praktycznie żadnej przewagi nad Monte. Może lepsza czułość dotyku i takie rzeczy, ale... ostatni dumbphone Samsunga (jak się mawia o Monte) spełni swoje zadanie równie dobrze jak X8. Zaletą tego drugiego jest Android i wszystkie dobrocie z tym związane, ale z tego nie chcesz korzystać, więc jakby to się niweluje.

 

Ale ogólnie to bardzo porządny telefonik. Sam, gdybym nie miał teraz HD2 i miałbym kupić sobie mid-enda, to brałbym X8.

Odnośnik do komentarza

Samsung Monte 1 : 1 Xperia X8. Wyrównana walka.

 

Oba sa raczej ogolnie slabe - nie masz opcji na cos innego ?

 

Prawdę mówiąc to tylko te 2 telefony coś mi się zaszyły do głowy, bo ogólnie na telefonach się nie znam to raz. Dwa, że szukam telefonu w miare fajnie wyglądającego, żeby mi się podobał, a nie z klawiaturą na 50 przycisków albo wysuwaną (jak np. ma moja siostra w swojej Nokii), albo nie wiadomo jakie jeszcze wynalazki. Po trzecie nie chce dopłacać do telefonu - mogę dać złotówkę za telefon, ale nie mam zamiaru dopłacać powiedzmy 200 zł do jakiegoś telefonu, bo jest nowszy, czy bardziej wypasiony pod względem gier.

Ale oczywiście jak masz swoje propozycje, co do telefonów to zamieniam się w słuch i pomyśle nad tym :)

Odnośnik do komentarza

Samsung Monte 1 : 1 Xperia X8. Wyrównana walka.

 

Oba sa raczej ogolnie slabe - nie masz opcji na cos innego ?

 

Prawdę mówiąc to tylko te 2 telefony coś mi się zaszyły do głowy, bo ogólnie na telefonach się nie znam to raz. Dwa, że szukam telefonu w miare fajnie wyglądającego, żeby mi się podobał, a nie z klawiaturą na 50 przycisków albo wysuwaną (jak np. ma moja siostra w swojej Nokii), albo nie wiadomo jakie jeszcze wynalazki. Po trzecie nie chce dopłacać do telefonu - mogę dać złotówkę za telefon, ale nie mam zamiaru dopłacać powiedzmy 200 zł do jakiegoś telefonu, bo jest nowszy, czy bardziej wypasiony pod względem gier.

Ale oczywiście jak masz swoje propozycje, co do telefonów to zamieniam się w słuch i pomyśle nad tym :)

 

Samsung Wave jest dobry - ladny ekran, alu obudowa i robi ladne zdjecia i bateria jest przyzwoita. Poza tym najwazniejsze: dzwoni i wysyla smsy bez problemu. W takie cos bym celowal jezeli nie kreca cie te wszystkie androidy i grzebania w nich.

Odnośnik do komentarza

Dobra mam tę listę. Za 1 zł mogę mieć (biorę abonament za 59,99 zł):

* Samsung Monte

* SE Xperia X8

* LG GT540 Swift

* LG P350 Swift ME

* Orange San Francisco

* LG GD510

* LG A310

* LG GT505

* SE W100 Spiro

 

Za niewielką dopłatą (do 50 zł):

* Samsuns S5230 Avila z nawigacją

* Samsung Galaxy mini S5570

 

Teraz się wezme za przejrzenie tych telefonów w internecie, by listę nieco wyszczuplić przy następnej edycji. To dla przypomnienia - ja szukam fona do rozmawiania, smsowania, żeby nie miał problemów z zasięgiem i kiepskiej baterii. Bluetooth powinien mieć, a za Wifi bym się nie obraził.

 

EDIT: Dobra, lista wyszczuplona o połowę. Zostawiłem pare LG, choć przyznam szczerze, że nie mam zaufania do tej marki. Moi znajomi mieli LG i zawsze im się niszczyły w dziwny sposób.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

No jezeli dla Ciebie glownymi argumentami jest po prostu dzwonienie, pisanie, wifi i ogarnieta bateria to Monte jest lepszym wyborem niz X8. Fakt, ze ma Androida ktory jest fajny i ma sporo mozliwosci, ale skoro Ciebie to nie interesuje to po co sie w to bawic kosztem wytrzymalosci baterii? Moj brat dostal po mnie to Monte i dalej sie trzyma bez problemow, a on nie narzeka.

Odnośnik do komentarza

iPhone4 - łatwość i szybkość hackowania nieporównywalna do androida na, którym trzeba "rezać'. Chcesz nawigacje to porpostu odpalasz Installous i wybierasz jaka Ci sie podoba i sciągasz. Na androidzie jest za dużo je bania, żeby ogarnąć proste rzeczy. W iPhonie wszystkie tweaki, hacki, gry i aplikacje są podane jak na tacy.

 

 

Btw właśnie ściągnąłem kultowego Drivera na iP - gra ryje beret pozytywnie.

Odnośnik do komentarza

Samsunga ludzie potraktują jako zwykły telefon, Iphone'a mogą chcieć ukraść ;d

 

A propo's mojego wyboru - zdecydowałem się jednak na Xperię. Lepiej mi się trzyma w dłoni, a i znajomy namówił mnie w sprawie Androida objaśniając mi co to jest konkretniej i co mogę na tym wgrywać, a wychodzi na to, że nie tylko gierki, ale również pare aplikacji, które mogą się przydać. W każdym razie dziękuję wam za pomoc i za dyskusję ;)

Odnośnik do komentarza

Samsunga ludzie potraktują jako zwykły telefon, Iphone'a mogą chcieć ukraść ;d

 

A propo's mojego wyboru - zdecydowałem się jednak na Xperię. Lepiej mi się trzyma w dłoni, a i znajomy namówił mnie w sprawie Androida objaśniając mi co to jest konkretniej i co mogę na tym wgrywać, a wychodzi na to, że nie tylko gierki, ale również pare aplikacji, które mogą się przydać. W każdym razie dziękuję wam za pomoc i za dyskusję ;)

 

No tak, zapomniałem, że złodzieje wybrzydzają przy kradzieży.

Odnośnik do komentarza

iPhone4 - łatwość i szybkość hackowania nieporównywalna do androida na, którym trzeba "rezać'. Chcesz nawigacje to porpostu odpalasz Installous i wybierasz jaka Ci sie podoba i sciągasz. Na androidzie jest za dużo je bania, żeby ogarnąć proste rzeczy. W iPhonie wszystkie tweaki, hacki, gry i aplikacje są podane jak na tacy.

 

 

Btw właśnie ściągnąłem kultowego Drivera na iP - gra ryje beret pozytywnie.

 

No tak, ale jest problem ceny i brakujących ficzerów w telefonie, dla mnie brak reorganizacji kolumny z tekstem w przeglądarce tak, by nie trzeba było przewijać lewo-prawo to skandal. Zresztą, z tym łamaniem Androida to na każdym telefonie jest inaczej. Jak już się to ogarnia, to można w 30 minut od zera postawić wszystko co się chciało.

 

A poza tym to coraz bardziej mnie jara sam iOS, jak i iPhone. Czwórka nie dla mnie, 3,5 cala w porównaniu z obecnym 4,3 jakie posiadam to zabawka, używać tego nie umiem, choć się staram. Następny iPhone z 4-calowym ekranem będzie dla mnie naprawdę poważnym konkurentem dla Androida. Szczególnie, że mam już trochę też dosyć je,bania się z Androidem. Większych problemów nie ma, ale iOS podczas używania jest wyraźnie bardziej dopracowany i człowiek odczuwa większą przyjemność podczas używania.

 

No a sytuacja z kompatybilnością appsów (konkretnie gier, bo zwykłe appsy jak na razie śmigają na wszystkim od G1 po SGS2 pod warunkiem posiada kompatybilnej wersji systemu) to już w ogóle śmiech na sali. To co się teraz porobiło: Tegra 2, Samsungowy procek, Snapdragony, PowerVR i każdy układ ma chyba swoje ekskluzywne gry, a i tak się kończy na tym, że po roku można telefon do śmieci wywalić (jak to mają posiadacze SGS teraz). Na iP3GS do teraz wszystko śmiga top-notch, no (pipi).

Odnośnik do komentarza
Gość konstant
i tak się kończy na tym, że po roku można telefon do śmieci wywalić (jak to mają posiadacze SGS teraz)

 

o co kaman? (myślę o kupnie tego fona)

 

 

Wyolbrzymione troszke... Bo akurat SGS to bardzo wydajny telefon, najmocniejszy jednordzeniowiec. Ale fakt, ze rynek smartphonow idzie bardzo szybko do przodu (wg. zdecydowanie za szybko) i sprzety starzeja sie w oczach.

 

Ogolnie porownal bym to wszystko (patrzac na gry i ich wymagania) do PC - Android & konsole - iPhone.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...