Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki telefon z androidem jest obecnie najlepszy na rynku/podobny do iphona ale w rozsadniejsze cenie?Telefon bedzie uzywany do sluchania muzki,i grania.

 

 

Jaka to jest dla ciebie rozsadna cena? Bo dla jednego to 500zl a drugiego 1500zl.

do 2k

 

Samsung Galaxy S II, wali ip4 na kolana (piękny, duży wyświetlacz :P), chociaż jeżeli przeważałoby u ciebie granie brałbym jednak ip4..., ale na galaxy S II bez konieczności kompresji filmy właściwie w dowolnych formatach możesz oglądać - twój wybór.

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2779&c=samsung_gt-i9100_galaxy_s_ii_16gb

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Jaki telefon z androidem jest obecnie najlepszy na rynku/podobny do iphona ale w rozsadniejsze cenie?Telefon bedzie uzywany do sluchania muzki,i grania.

 

 

Jaka to jest dla ciebie rozsadna cena? Bo dla jednego to 500zl a drugiego 1500zl.

do 2k

 

Samsung Galaxy S II, wali ip4 na kolana (piękny, duży wyświetlacz :P),

 

Wali sie chyba po glowie ze wzgledu na niezoptymalizowanie procesora i mega problemy w grach.

Wyswietlacz jakosciowo tez niewiele lepszy od Retiny.

Odnośnik do komentarza

 

Wali sie chyba po glowie ze wzgledu na niezoptymalizowanie procesora i mega problemy w grach.

Wyswietlacz jakosciowo tez niewiele lepszy od Retiny.

 

Przeczytaj dokładnie, co napisałem..., że się zacytuję

chociaż jeżeli przeważałoby u ciebie granie brałbym jednak ip4..., ale na galaxy S II bez konieczności kompresji filmy właściwie w dowolnych formatach możesz oglądać - twój wybór.

Jeżeli chodzi o wyświetlacz: wybacz, ale 3,5" IP4 do 4,3" S-AMOLED + Galaxy S II ma się nijak... Sprawdzane organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

 

Wali sie chyba po glowie ze wzgledu na niezoptymalizowanie procesora i mega problemy w grach.

Wyswietlacz jakosciowo tez niewiele lepszy od Retiny.

 

Przeczytaj dokładnie, co napisałem..., że się zacytuję

chociaż jeżeli przeważałoby u ciebie granie brałbym jednak ip4..., ale na galaxy S II bez konieczności kompresji filmy właściwie w dowolnych formatach możesz oglądać - twój wybór.

Jeżeli chodzi o wyświetlacz: wybacz, ale 3,5" IP4 do 4,3" S-AMOLED + Galaxy S II ma się nijak... Sprawdzane organoleptycznie.

 

Wybacz, ale dodaj jeszcze ze jak dla kogo. Bo np. dla mnie 4' to MAX a 4,3 to zdecydowanie za duzo. Nie kazdy chce nosic taka krowe w kieszeni.

A to, ze wyswietlacz jest wiekszy i tylko dlatego SGS2 wali iP4 - śmiech.

Odnośnik do komentarza

Samsung Galaxy S II, wali ip4 na kolana (piękny, duży wyświetlacz :P), chociaż jeżeli przeważałoby u ciebie granie brałbym jednak ip4..., ale na galaxy S II bez konieczności kompresji filmy właściwie w dowolnych formatach możesz oglądać - twój wybór.

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2779&c=samsung_gt-i9100_galaxy_s_ii_16gb

 

i nie zapominajmy czy przy użyciu chociażby AVPlayera na IP4 odtwarza dowolny rodzaj filmów z napisami, a StreamToMe umożliwia streaming dowolnego formatu z kompa też razem z napisami po wifi. wszystko da się zrobić na każdej platformie

Odnośnik do komentarza

 

Wybacz, ale dodaj jeszcze ze jak dla kogo. Bo np. dla mnie 4' to MAX a 4,3 to zdecydowanie za duzo. Nie kazdy chce nosic taka krowe w kieszeni.

A to, ze wyswietlacz jest wiekszy i tylko dlatego SGS2 wali iP4 - śmiech.

 

 

Ech, kłócić się nie będę, bo i nie ma właściwie o co, zarówno SGS II jak i IP4 spełniłby moje osobiste oczekiwania (z którymi jak na razie SGS sobie jako tako radzi), dla mnie większy wyświetlacz jest na plus ze względu na sposób wykorzystywania przeze mnie urządzenia, olbrzymim plusem (oczywiście dla mnie) jest możliwość bezproblemowego przesyłania plików z komputera do urządzenia bez konieczności zaangażowania dodatkowego oprogramowania (itunes). Większość rzeczy i tak testuję/ściągam w pracy (słabe łącze w domu i właściwie brak czasu na dodatkową zabawę), a nie bardzo mi się widzi instalacja dodatkowych rzeczy na służbowym, bądź co bądź, sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

A co brać forumowa poleci z telefonów do 300-400 zł z wi-fi i androidem ? Obecnie używam Nokii 5530 ale, jakby to powiedzieć, jest to jeden z najgorszych telefonów jakie użwałem.

 

Tak jak już wspominałem szukam czegoś z wi-fi i androidem. Wcześniej używałem Sony Erricsonów i myślałem nad którąś Experią albo ew. telefonem od HTC.

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny powtórzę: wszystkie telefony z Androidem posiadają komplet dodatków typu Wi-Fi, GPS, akcelerometr. To jest wymóg.

 

Do 300-400 zł? Chyba warto rozejrzeć się za ZTE Blade, w tej cenie będzie to najlepszy możliwy wybór. Ew. SE Xperia X8, też godny telefonik za nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Naprawde nie rozumiem o co chodzi ludziom z tym ze niby w Andku trzeba sie grzebac itd, nie ma niczego na tacy.

 

WTF? Mam Galaxy S, nic sie nie grzebalem, wszystko dziala tak jak trzeba, wszystko jest gicior. Wiec o co chodzi ja sie pytam?

 

 

Sprawdz jakis rom MIUI to nie bedziesz chcial juz wiecej widziec na oczy syfnej Samsungowej nakladki.

Odnośnik do komentarza

Panowie chcialem zapytac o taka rzecz.Potrzebuje w miare taniego telefonu (300-400 zl).

-Fajnie jakby dalo sie jeszcze w miare wygodnie czytac ebooki (na psp czytalo mi sie calkiem fajnie,na S. Avila to juz tragedia),ale to juz opcjonalnie.

-Fajnie jesli telefon mialby Androida.

-GPS

-WiFi

- granie w gry mnie raczej nie interesuje na fonie

 

Z takiego wstepnego rozeznania to jestem zainteresowany HTC Magic albo LG Swift.No chyba ze ktos moze cos polecic cos innego w podobnej cenie? Jak ewentualnie z czytaniem ebookow w tych fonach?Da sie jakos w miare wygodnie czytac?

Z tego co czytalem to oba telefony maja google maps,a to mnie nie interesuje (pobieranie map z netu przy kazdym polaczeniu).Znalazlem pare nawigacji gps na Androida i mam takie pytanie.Niestety nie kazdy program ma pelna wersje testowa (pelna funkcjonalnosc ale tylko na kilka dni,a pozniej np. program przestaje dzialac),a czesc wersji testowych ma okrojone funkcje.Czy mozna na Androida instalowac "kopie bezpieczenstwa" roznych programow ,czy trzeba cos przerabiac w sofcie aby taki soft moc zainstalowac?Np.kupuje telefon w salonie Play i mam tam zainstalowany "oryginalny" soft Play.Czy po przyjsciu do domu moge odrazu instalnac na nim jakis nie do konca legalne aplikacje czy musze cos zmieniac w sofcie albo romie? Szczerze mowiac nie chcialbym utopic kasy na cos z czego nie bede zadowolny i potrzebowalbym pare dni przetestowac jakies nawigacje i wtedy kupic ta ktora najbardziej mi bedzie odpowiadac.

 

Sorrki za lamerskie pytanie, ale poki co jeszcze nie doczytalem na ten temat.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak ewentualnie z czytaniem ebookow w tych fonach?Da sie jakos w miare wygodnie czytac?

 

 

Na Magicu się czyta bardzo przyjemnie (używam aktualnie FBReader), więc na innych smartfonach będzie tylko lepiej. ;)

 

 

 

 

 

 

Czy mozna na Androida instalowac "kopie bezpieczenstwa" roznych programow ,czy trzeba cos przerabiac w sofcie aby taki soft moc zainstalowac?Np.kupuje telefon w salonie Play i mam tam zainstalowany "oryginalny" soft Play.Czy po przyjsciu do domu moge odrazu instalnac na nim jakis nie do konca legalne aplikacje czy musze cos zmieniac w sofcie albo romie? Szczerze mowiac nie chcialbym utopic kasy na cos z czego nie bede zadowolny i potrzebowalbym pare dni przetestowac jakies nawigacje i wtedy kupic ta ktora najbardziej mi bedzie odpowiadac.

 

 

Tak, instalowanie aplikacji występujących poza Android Market jest bezproblemowe - istnieje masa stron z *apk, które można sobie instalować na telefonie. Z Marketu musisz tylko pobrać jakiś program do przeglądania plików na karcie (Astro, Linda) i wtedy po kablu na tą kartę, po czym instalacja. ;) (można jeszcze to zrobić poprzez adb, jednak jak się nie interesujesz jeszcze, to lepiej pobrać już ten menedżer plików z marketu ;)). Więc nie, nic nie musisz grzebać w telefonie. ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Nie powiem, ale napaliłem się, żeby we wrześniu kupić sobie Galaxy S II. Zwłaszcza że w play w abonamencie 65 zł, z netem, stoi za 1349, więc chyba znośna cena jak za taki kombajn.

 

 

1349zl? Znosna cena? Jak na allegro mozna kupic juz za 1500-1600zl?

ROTFL. Zreszta Samsungi tak trzymaja cene jak koreanskie auta.

Odnośnik do komentarza

Nie powiem, ale napaliłem się, żeby we wrześniu kupić sobie Galaxy S II. Zwłaszcza że w play w abonamencie 65 zł, z netem, stoi za 1349, więc chyba znośna cena jak za taki kombajn.

 

 

1349zl? Znosna cena? Jak na allegro mozna kupic juz za 1500-1600zl?

ROTFL. Zreszta Samsungi tak trzymaja cene jak koreanskie auta.

 

 

Może nie napisałem wszystkiego. Mi się kończy umowa we wrześniu i biorę znowu abonament, zapewne w playu, więc dla mnie cena 1500-1600 zł nie jest żadnym argumentem, skoro i tak planuję brać fona w abonamencie pewnie.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Nie powiem, ale napaliłem się, żeby we wrześniu kupić sobie Galaxy S II. Zwłaszcza że w play w abonamencie 65 zł, z netem, stoi za 1349, więc chyba znośna cena jak za taki kombajn.

 

 

1349zl? Znosna cena? Jak na allegro mozna kupic juz za 1500-1600zl?

ROTFL. Zreszta Samsungi tak trzymaja cene jak koreanskie auta.

 

 

Może nie napisałem wszystkiego. Mi się kończy umowa we wrześniu i biorę znowu abonament, zapewne w playu, więc dla mnie cena 1500-1600 zł nie jest żadnym argumentem, skoro i tak planuję brać fona w abonamencie pewnie.

 

 

Dalej nie rozumiem twojego toku rozumowania.

Czemu nie wezmiesz jakiegos telefonu z normalna cena? Przy takim abonamencie telefonik mozna sprzedac z niezlym zyskiem a kase przeznaczyc na chociazby tego SGSII.

No chyba ze nie masz na co kasy wydawac :potter:

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...