Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie można androida wgrać na tego htc np? Pytam bo nie mam zielonego pojęcia :) Ogólnie to rzućcie mi jakieś modele które polecacie, ja tu czytam tego tematu trochę, albo forumek dajcie jakiś gdzie mogę się zagłębić w lekturę bardziej.

Odnośnik do komentarza

Na Diamonda 2, Topaza, Blackstone'a, Rhodium, Leo, Photona i inne z rodzinki HTC działających na WM można odpalić Androida z karty SD przez loadera linuksowego kernela zwanego HaRET. Nie jest to natywny Android, ale jest całkiem blisko. WM jest praktycznie całkowicie wyłączany a jedyna różnica między takim a takim Androidem jest lokalizacja plików systemowych. Największy problem jest z różnorakimi sterownikami i bibliotekami - na pewno na każdym z tych telefonów nie działają pierdoły typu aparat, diody LED czy inne akcelerometry. Kolejnym problemem jest niestabilność, szybkie zjadanie baterii i częste mikro-zwiechy związane z długim dostępem do karty pamięci. Tak więc Android na X8 >>>> (czyt. dużo w (pipi) lepszy) Android przez HaRET na starym WM. To rozwiązanie chyba tylko na HD2 dawało radę przez jakiś czas. Poszukaj na YT filmiki jak Android działa na np. Touch Pro 2 - ogólnie słabo jak na taki sprzęt.

 

Na HD2 (Leo) i HD Mini (Photon) Cotulla ze swoim Dark Forces Team stworzył MAGLDR - narzędzie, które pozwala wywalić z NANDu (wewnętrznej pamięci telefonu) Windę i całkowicie ją zastąpić Androidem. Na HD2 to śmiga i zapieprza jak głupie, wszystko działa, zostało już tylko kilka małych bugów do wyeliminowania. A przy okazji HD2 stał się naprawdę mocnym fonem z Androidem wciągającym wszelkie Legendy, Hero, X8, Swifty itd. noskiem. Ale ten sprzęt to raczej nie półka cenowa, o którą pytałeś. Na HD Mini już nie jest tak wesoło, bo Cotulla stworzył tylko MAGLDR na ten sprzęt by pokazać, że się da, zostawiając większość rzeczy niedziałających.

 

Nie pakuj się w zabytki typu X1, serio. Już byle X8 lepsza od tych wszystkich smartfonów z WM. Aby brać się za WinMo trzeba naprawdę tego chcieć i wiedzieć co się robi, w przeciwnym wypadku NIE POLECAM.

Odnośnik do komentarza

A win 6.5 nie jest już dosyć najsowym softem? Bo da się go na x1 wrzucić, a jak na taki hajs, czyli 350 zł to te x1 trochę rządzi, nie kminie tych HTC w ogóle, touch 2 chyba mogę za ten hajs wyciągnąć, tylko już nie wiem czy to jest na winmo, czy nie. Czy jest lepsze niż x1, w ogóle wiem tylko, że wyglądem przegrywa na 100% :)

 

Pytanie takie: odpalam jakąś tam opere na tym x1 - mogę oglądać YouTube? Wiem, że są jakieś appy do oglądania go wygodniej, ale przydatność przeglądarki w telefonie oceniam właśnie w ten sposób czyli "czy działa 'jutube'". :) Gierki jakieś we flashu da rady odpalić przez www, czy mogę o takich bajerach zapomnieć? Tak pytam, bo w sumie NIGDY nie miałem nic na win mobile, a androidem to tylko nie wiem, smsy pisałem i bawiłem się plejerem muzyki, nigdy mnie fony nie jarały, a teraz chce coś kupić by poszperać w necie jak nie mam co robić w pracy :)

 

A x8 przestała mi się podobać wizualnie gdy zobaczyłem x1 :) W ogóle zachciałem mieć klawesyn w qwerty, htc touch pro chyba jeszcze za ten hajs z qwerty mogę mieć, ale on też na windzie.

 

Co do HD2 to wiem, że to ponoć największy rozrabiaka jeżeli chodzi o łindołsy, ale on właśnie zdecydowanie za drogi :P A poza tym jakbym miał hajsu więcej to może jakiegoś MAJLSTOŁNA albo omnie 2 bym łyknął już na androidzie, nie było by lepiej niż ten hd2? ale to pytanie retoryczne bo więcej nie zamierzam wydawać :)

Odnośnik do komentarza

Omnia 2 może i jest lekko lepsza pod względem ekranu od HD2, ale przegrywa we wszystkim innym na całej linii. Nie wiem nawet od czego zacząć ;). Nie ma tego wsparcia, nie ma HTC Sense na WM, nie ma możliwości wgrania Androida do NAND itd. itp. Milestone ma klawiaturę. I tutaj kończą się wszelkie zalety nad HD2 ;).

 

Wracając do WinMo na X1 - Opera 9.7 to IMO jedna z lepszych mobilnych przeglądarek, zawsze jak mam WinMo na HD2 to muszę chociaż na chwilę odpalić sobie jakąś stronkę bo lubię sposób w jaki one wyglądają właśnie na Operze. Filmiku na jutube wewnątrz przeglądarki sobie nie obejrzysz, flash to cholernie zasobożerna sprawa.

 

WM 6.5 to naprawdę dobry soft. Ba, jako system uważam Windows Mobile (ale z HTC Sense) jako lepszy, niż goły Android. Ale tutaj wszystko rozbija się o aplikacje. Androida mogę w godzinkę tak dopieścić zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności, że głowa mała! I to bez PC. A na windzie... może ze 3 .caby w tym czasie znajdziesz :P. Przesadzam może, bo WM ma dużą bazę aplikacji, a możliwości customizacji jeszcze większe od Androida (można każdą pierdołę zmienić) - ale jest to dalece, dalece bardziej trudne. Wszystko jest harde, znalezienie tego zajmuje masę czasu a stabilne to jak dwumetrowy domek z kart. Problem z tymi wgrywanymi ROMami jest taki, że... często są z nimi problemy.

 

Najlepiej by było, jakbyś sobie na yt obadał jak te systemy wyglądają, a już w ogóle jakbyś mógł pomacać słuchawkę z WM 6.5. Albo przynajmniej napisz czego konkretnie oczekujesz od fona i do czego będzie Ci służył.

 

X1 ma fajną klawiaturę i wygląda spoko, to prawda. Szeni go miał (lub nadal ma), możesz zagadać o konkretną opinię. A mi możesz dać plusa.

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Ktoś Ci za to proszenie o plusa dał minusa :D Ale uratowałem Cie! ;)

 

Więc tak, no tel tak jak mówię, do siedzenia na necie i może pyknięcia w jakąś głupią gierkę, gdy przez godzinę siedzę i nie mam co robić. Najbardziej to chciałbym dual sima, ale wiem, że nic dobrego za ten hajs nie będzie, więc już to pomijam. To co widziałem na yt z win 6.1 w x1 nawet mi odpowiada, przeglądarka, jakieś tam gie gie, to mi styka. Lubię się bawić w upiększanie systemu itp. więc to dla mnie nie problem, że jest trudno i długo, tylko nie byłem pewien czy ten winMo jest fajny, ale oglądam i oglądam i co raz bardziej mnie przekonuje, a nakładeczkę tą od HTC wrzucić można jako jeden z paneli i jest miód :)

 

Tym bardziej historia prezentuje się tak, że to w sumie telefon do kwietnia, wtedy mi się kończy aktualny abo i znowu będę coś brał :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właściwie... do Internetu wyświetlacz 480x800 jest (kiedy w X8 i wszystkim innym z tej półki jest "tylko" HVGA - 240x320). GG jest, Opera jak już mówiłem bardzo daje radę (jest też oczywiście wydanie Mini, które również daje radę). Klawiatura do pisania przez komunikatory/smsów nadaje się jak cholera. Modyfikować można masę rzeczy, wsparcie jakieś powinno być. Jeśli widziałeś, jak to działa i nadal Ci się podoba - w takim razie nie zastanawiaj się. Za te pieniądze to naprawdę dobry sprzęt. W końcu kiedyś to był high-end.

 

BTW - ten SE tak naprawdę to telefon od HTC :).

BTW2 - widzę ktoś serio bierze sprawę plusów xD. Też dostałeś -1 ;).

 

EDIT: Oglądam sobie filmiki z tym Xperia X1 na necie i wiesz co... będziesz zadowolony :). Łykaj bez większych wątpliwości!

W ogóle WM to interesujący system. Tylko tak źle zoptymalizowany i opuszczony już przez większość dużych graczy...

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

 

Wracając do WinMo na X1 - (...) Filmiku na jutube wewnątrz przeglądarki sobie nie obejrzysz, flash to cholernie zasobożerna sprawa.

 

 

Miałem przez długi czas X1 i yt w przeglądarce działa. Jednakże aby tak było trzeba zaopatrzyć się w custom roma (w moim przypadku był to Energy rom).

Poza tym, powiem Ci, że ja drugi raz nie pchałbym się w X1. Jest to archaiczny system i używanie go raczej bardziej wkurza niż cieszy. Może i jest on w miarę szybki na WM 6.1, ale za to dużo traci na wyglądzie. Niestety w tej wersji Windowsa baaaardzo często trzeba korzystać z rysika, bo niestety wszystko jest strasznie małe. WM 6.5 jest już bardziej "touch friendly", ale w moim przekonaniu nie jest to system na w/w telefon (po prostu Xperia lubi na tym systemie zwolnić i zamulać). IMO nie ratuje go nawet systemowa klawiatura qwerty :(

Edytowane przez timo86
Odnośnik do komentarza

ja będę coś knuł w nim non stop, to pewne :D Podoba mi się z wyglądu, win 6.5 podoba mi się ogólnie, nie wiem jak działa na x1 tylko tyle ile na yt widziałem, co mi odpowiadało teoretycznie.

 

Co ważne (wg mnie) jedyny "smarfon" jaki miałem wczesniej to nokia 6680 więc... Chyba przesiadka z takiego czegoś (teraz mam w ogóle lg gs101 xD, bo zalałem swego SE w910) na x1 to chyba duży skok? A tak jak mówię, coś naprawdę konkretnego będę atakował w kwietniu.

 

A chciałbym - naprawdę - win7MO, podoba mi się BARDZO, ale pewnie android będzie miał jakieś skiny czy coś w ten deseń windowsowski, bo to jest po prostu piękne :) I za te pół roku coś już sobie wybiorę naprawdę co będę chciał, a nie na co mnie będzie stać :)

Odnośnik do komentarza

No pewnie, że SGS2 to super sprawa, ale do 350 zł raczej nie wyhaczy żadnego ;).

 

Oran, tak mi się teraz przypomniało. A może HTC Dream aka Era G1? Pierwszy telefon z Androidem, stary ale bardzo jary. Do dzisiaj tęsknię za jego klawiaturą QWERTY.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie brzydkie to to, widziałem już, tym bardziej, że chyba jakieś tam htc pro bodajże jest już lepsze a za ten sam hajs (lepszy proc? Nie wiem, ale włączyłem sobie porównywarkę jakąś) i ogólnie nie wiem czemu ale śmierdzi mi chińszczyzna bardzo.

Odnośnik do komentarza
Szku.rwa. Wziąłem tego HTC Desire Z w playu, wszystko pięknie, to mój pierwszy kontakt z androidem (nie no, oczywiście bawiłem się parę razy wcześniej na komórkach znajomych), wi-fi zahulało od razu i z 3 godziny chyba siedziałem w necie i sprawdzałem jak wszystko fajnie śmiga. Problem pojawił się po włożeniu karty SIM (od razu nie wkładałem, czekałem aż uruchomi mi się nowa taryfa). Po paru minutach fon sam się resetuje i ponownie uruchamia ;/. No masakra. Niestety nie miałem jak sprawdzić jak jest na innych kartach, czy to problem karty czy oprogramowania komórki. Nie chcąc tracić czasu poleciałem do playa i oddałem na gwarancji. Ku.rwa, to bolesne mieć wypasiony fon przez 2 dni i stracić go teraz na 2 tygodnie.

 

Tak jak myślałem, telefon był ok, trzeba było wymienić kartę. Jakbym nie upomniał się o sprawdzenie innej karty to znowu by mi wysłali do serwisu i nic nie zrobili.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie brzydkie to to, widziałem już, tym bardziej, że chyba jakieś tam htc pro bodajże jest już lepsze a za ten sam hajs (lepszy proc? Nie wiem, ale włączyłem sobie porównywarkę jakąś) i ogólnie nie wiem czemu ale śmierdzi mi chińszczyzna bardzo.

 

Najpiękniejszy ten telefon nie jest. Wykonanie jest solidne - ten sprzęt jest praktycznie pancerny. Wykonanie jest niezłe, ale telefon ma tendencję do trzeszczenia. A jeśli chodzi o wydajność, to nie daj się zwieść porównywarkom ;). Ten telefon, chociaż jeden z gorszych (no bo najstarszy) z Androidem, wciąga noskiem wszystko na Windows Mobile (no może oprócz telefonów z 1 GHz, ale te i tak na WM mają problemy ze stabilnością). 528 MHz na Androidzie 1.6 naprawdę dawało radę. Wszyscy po przesiadce na Androida wychwalali go pod niebiosa, obejrzyj sobie/poczytaj recenzje G1. Dopiero od czasu Androida 2.0+ telefon przestał wyrabiać, a to i tak ze względu na małą ilość pamięci RAM (ledwo działający multitasking).

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze od siebie jedyny jak dla mnie mankament G1 - kiepskiej jakości trackball, z jego wymianą też ciężko, części zamienne są kiepskiej jakości, chociaż obudowy podrabiają ładnie.

A G1 jest świetny, sam miałem w niego się zaopatrzyć (kupić od brata), ale w międzyczasie trafił mi się tani SGS (którego też już nie mam :) ), dobry do emulacji (raczej starszych maszynek), scummvm też chodzi pięknie, nie licząc problemów z trackballem, pociągnie też filmy, aczkolwiek raczej po odpowiedniej konwersji.

Odnośnik do komentarza

Kupiwszy X1 na szczescie na ogladanie WM skazany nie jestes. Sa 2 sensowne opcje (nakladki na WM):

1. Sense - wersja z tego co pamietam 1.0 max. Osobiscie bardzo nie lubie, bo jest niewygodny, ale smiga spoko.

2. SPB Mobile Shell - cudo programistyczne, platne, ale sobie ukradniesz, masz do tego kilkanascie skinow, znajdz sobie na XDA podforum 'Windows Mobile Themes', w tym takie udajace Win7, ale tych akurat nie polecam.

 

Obecnie mam czysty rom z wm6.1, proc podkrecony do 652 mhz (z 528), stockowe potworki w rodzaju klawiatury ekranowej czy aplikacji do SMS wymienione na ladniejsze, cala reszta dzieje sie przez wspomniany SPB ze skinem udajacym Androida. Do netu Opera Mini. Wady: gry mozna na palcach reki zniczyc, brak ani jednego porzadnego odtwarzacza muzyki bez zadnych brakow - dlatego uzywam fabrycznego od Sony, ktory ma bajerancki design a'la PSP. Pytaj o co chcesz, chetnie pomoge.

Odnośnik do komentarza

to mam ta x1, nawet z niej teraz pisze :) z xda wzialem roma na 6.5 winde, chyba 826x sie on zwie. Fajny w sumie, wyglada jak htc. mic mi nie muli w sumie, ale nie wiem bo porownania nie mam do niczego. Fingerkeyboard mam wgrane np, ogolnie bardzo fajna zabawkaa. musze obudowe nowa kuic i baterie najchetniej taka za 80 zl z allegro co ma prawie 2000 amper (miniamperogodzin czy jakos tak, wiadomo o co chodzi). warto taka kupic?

Odnośnik do komentarza

Kupiwszy X1 na szczescie na ogladanie WM skazany nie jestes. Sa 2 sensowne opcje (nakladki na WM):

1. Sense - wersja z tego co pamietam 1.0 max. Osobiscie bardzo nie lubie, bo jest niewygodny, ale smiga spoko.

2. SPB Mobile Shell - cudo programistyczne, platne, ale sobie ukradniesz, masz do tego kilkanascie skinow, znajdz sobie na XDA podforum 'Windows Mobile Themes', w tym takie udajace Win7, ale tych akurat nie polecam.

 

Obecnie mam czysty rom z wm6.1, proc podkrecony do 652 mhz (z 528), stockowe potworki w rodzaju klawiatury ekranowej czy aplikacji do SMS wymienione na ladniejsze, cala reszta dzieje sie przez wspomniany SPB ze skinem udajacym Androida. Do netu Opera Mini. Wady: gry mozna na palcach reki zniczyc, brak ani jednego porzadnego odtwarzacza muzyki bez zadnych brakow - dlatego uzywam fabrycznego od Sony, ktory ma bajerancki design a'la PSP. Pytaj o co chcesz, chetnie pomoge.

 

Jak to brak odtwarzacza? A Mort Player? Kupa skinów do wyboru, fajne rozwiązania.

Slide2play - pewnie gdzieś z archiwów będzie można caba zassać.

GSPlayer - prosty, bez wodotrysków, do obsługi raczej rysikiem lub sprzętowymi przyciskami (konfigurowalne)

Nitrogen - oparty na GSplayer, ładnie wygląda, palcoprzyjazny

 

I do filmów polecam gorąco TCPMP :)

Odnośnik do komentarza

Mam obecnie już dość wysłużonego iPhone 2G i zastanawiam się nad zmianą na coś nowszego. Interesują mnie telefony tak do 1000zł. W tej cenie można kupić iP3GS, ale czy jest on wart swojej ceny? Jak wypada w porównaniu do iP4? Dużo od niego odstaje? A może w tej cenie jest coś innego wartego uwagi? Zależy mi na dość multimedialnym telefonie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...