Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Po pierwsze iPhone'y w dalszym ciągu wysoko stoją (a niedługo premiera iPhona 5), a po drugie to nie są multimedialne telefony. Podobnie jak pozostałe urządzenia napędzane iOS'em. I to mówię ja, właściciel 2 maszyn na iOS i jednej na Snow Leopardzie. Po prostu szukaj czegoś na Andku. Za tę cenę będzie w czym wybierać. I to często wśród nówek.

Odnośnik do komentarza

Drogi forumku

W związku z ostatnią promocją w Orange skorzystałem z opcji przedłużenia umowy i wziąłem Motorolę Defy za 1zł (obniżka o 600 zł i jedyny sensowny wybór). I teraz waham się czy sobie ją zostawić (byłby to mój pierwszy telefon z androidem, więc nie mam porównania do innych modeli) czy sprzedać, dołożyć trochę pieniędzy i kupić coś innego. Do tej pory myśląc o nowym telefonie skupiałem się głównie na tych modelach z rozsuwaną qwerty, ale w końcu doszedłem do wniosku, że skoro na iPodzie Touch nie przeszkadza mi klawiatura ekranowa i dosyć wygodnie mi się na niej pisze, to nie ma co ograniczać się na siłę do telefonów z rozsuwaną klawiaturą (których w Orange jest jak na lekarstwo ;) ). Jeśli chodzi o Defy to na jesieni wychodzi jej odświeżona wersja z prockiem 1ghz (w obecnej Defy można podkręcić z 800mhz na 1ghz), większą baterią i androidem 2.3. Co prawda Orange twierdzi, że w sprzedawanej Defy jest już gingerbread, ale do tej pory nie wyszła oficjalna aktualizacja, więc albo wyniknie coś z połączenia Google i Motoroli, albo będzie trzeba użyć gingerbreada dla Defy+, który podobno już wyciekł.

Wracając do telefonu to jestem w stanie dać max. 1000 zł. za nowy egzemplarz. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego od tej Motoroli?

 

I jeszcze jedno pytanie :) Czy obecne ekrany pojemnościowe (np. w Defy) dorównują temu ekranowi z iPhone'ów/iPodów?

Edytowane przez Soq
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad zmianą telefonu . Chciałbym żeby telefon miał system android . Zaciekawiły mnie htc wildfire i htc wildfire S . Możecie coś napisać o nich więcej jak z wygodą jest naprawdę ? Przeczytałem dużo ich recenzji i na yt parę filmów . Nie mogę się zdecydować czy brać na kartę czy abonament . Budżet to jakieś 600 zł Internety i gps najważniejsze . Może macie jakieś inne ciekawe telefony np. Samsung z androidem ? Sony ericsson raczej odpada bo w moim budżecie jest chyba tylko xperia x10 ale to raczej kiepski telefon w porównaniu z wildfire i wiildfire S .

Edytowane przez Stradlin
Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Zastanawiam się nad zmianą telefonu . Chciałbym żeby telefon miał system android . Zaciekawiły mnie htc wildfire i htc wildfire S . Możecie coś napisać o nich więcej jak z wygodą jest naprawdę ? Przeczytałem dużo ich recenzji i na yt parę filmów . Nie mogę się zdecydować czy brać na kartę czy abonament . Budżet to jakieś 600 zł Internety i gps najważniejsze . Może macie jakieś inne ciekawe telefony np. Samsung z androidem ? Sony ericsson raczej odpada bo w moim budżecie jest chyba tylko xperia x10 ale to raczej kiepski telefon w porównaniu z wildfire i wiildfire S .

 

 

OMG X10 jest kiepski w porownaniu do WF ?

Ludzie...

 

@Grigori -

Xperia NEO, Motka Defy

Odnośnik do komentarza

Defy, gumowa ohyda, to go skreśla w przedbiegach.

Ta Neo ma praktycznie identyczne parametry jak arc, tylko mniejszy ekran i jest bardziej tłusta. W tej cenie wziąłbym jednak Desire S, a +100 zł jest arc. Czekam na dalsze opinie i sugestie, ale koniecznie z argumentami a nie tylko wyliczanki.

 

tu jest najnowszy cennik ery, telefoniki sporo potaniały z dnia na dzień - http://www.t-mobile.pl/r/repo1/documents/t_sa/D0000684001_Zalacznik_cenowy_Wymina_tel.pdf

Co najbardziej absurdalne, arc w tej ofercie jest za 1149 (dla stałego klienta), a dla kogoś kto przyjdzie z ulicy i weźmie tańszy o kilka złotych abonament (różnica 20 darmowych minut) jest za 999. Fajnie tam mają.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Olewa jak? Updaty są przez ostatnie pół roku jak śledzę temat tego telefonu regularnie. Ten Desire S zły nie jest, ale arc jest jednak telefonem z jednej półki wyżej który dziwnym trafem u tego operatora jest teraz w podobnej cenie. Rozwiń temat skoro wiesz coś na ten temat więcej. ;)

Odnośnik do komentarza

moj iphone 3g po 3 latach powoli umiera ;) wiec pora na cos nowego problem taki ze nie mam zamiaru brac telefonu na abonament a wydawac tyle hajsu na iphone 4 tez sie zabardzo nie kalkuluje ;) ogolnie duzo pisze maili wiec zamiast dotykowego ekranu wolalbym klawiature qwerty myslalem nad

 

blackberry curve 9300

nokia e72 / e5

samsung galaxy pro

sony ericsson xperia jakis slider ;) x1, x2, x10 ?

 

chyba ze cos innego moze byc klawiatura wysuwana ;) a najwazniejsze zeby byly mapy googla bo to dosc pomocna zabawka no i zeby byl szybki ;)

Odnośnik do komentarza

@Grigori

 

Nie wiem jak obecnie wyglądają ich kontrakty ale pamiętam, że jeszcze jakiś czas temu SE jako ostatnie dostawało jakiekolwiek zmiany. Czy było to uwarunkowane umowami czy zwyczajnie SE traktowało temat po macoszemu to nie wiem ale cały czas mam w pamięci, że jeśli bym chciał brać telefon, który będzie przyszłościowy to nie powinien to być SE.

Podobnie zresztą jest z HTC z tą tylko różnicą, że o ile dostają oni support jako pierwsi (zaraz po flagowym modelu Google) o tyle sami olewają dany model średnio po pół roku od wypuszczeniac co jest z lekka irytujące, bo ich telefony to w większości coś więcej niż budżetówka za złotówkę a jak ktoś decyduje się na zakup zabawki za 2k to raczej by chciał odrobinę zainteresowania po zakupie a nie tylko przed. Plusem HTC jest olbrzymia scena na xda więc nawet jak oleje Cię sam producent to przy odrobinie wprawy możesz wszystko zmodować samemu. Jak to wygląda u SE? Taki bardzo popularny X8 ma ze 4 romy na krzyz i z tego co pamiętam nawet nie złamano hboota.

Odnośnik do komentarza

Nie powiedziałbym, że SE ma zły support. X10 od 1.6 doszło do 2.3. HTC jest IMO tragiczne pod tym względem, każdy telefon dostaje mniej więcej jeden update, i to jeszcze prawie zawsze rodzony w bólach i przekładany przez długie miesiące.

 

@Manor Jasne, można się posiłkować programami, ale jest najprostszy sposób: Jak chcesz mieć dzwonki do wyboru, to umieszczasz je w folderze /sdcard/media/ringtones. Można też umieścić plik dźwiękowy w /sdcard/media/notifications, /sdcard/media/alarms, jeśli odpowiadająco chcesz mieć własny dźwięk powiadomienia lub budzika.

Odnośnik do komentarza

Nie powiedziałbym, że SE ma zły support. X10 od 1.6 doszło do 2.3. HTC jest IMO tragiczne pod tym względem, każdy telefon dostaje mniej więcej jeden update, i to jeszcze prawie zawsze rodzony w bólach i przekładany przez długie miesiące.

 

@Manor Jasne, można się posiłkować programami, ale jest najprostszy sposób: Jak chcesz mieć dzwonki do wyboru, to umieszczasz je w folderze /sdcard/media/ringtones. Można też umieścić plik dźwiękowy w /sdcard/media/notifications, /sdcard/media/alarms, jeśli odpowiadająco chcesz mieć własny dźwięk powiadomienia lub budzika.

 

 

może trochę lamię, ale nie potrafię się dostać z poziomu komputera do katalogu z muzyką zapisaną fabrycznie na htc. Używam fabrycznego HTC sense, nie ma takich folderów o jakich piszesz, ani podobnych. W ogóle wkurza mnie że już moja nokia 6220 c na symbianie miała pełny dostęp do plików i programów na samej komórce, a na androidzie du.pa, żadnego explorera.

Odnośnik do komentarza

Ale do karty pamięci dostęp na pewno masz :). Więc utwórz sobie folder /media bezpośrednio na karcie pamięci, w nim /ringtones, /alarms i /notifications, a następnie powrzucaj swoje pliki dźwiękowe.

 

Jeśli byś chciał mieć dostęp do systemu plików w telefonie, wymagany jest root i odpowiedni menedżer plików, np. ES File Explorer albo (płatny) Root Explorer. Ale to już inna bajka i do dzwonków to średnio potrzebne ;).

Odnośnik do komentarza

Ale do karty pamięci dostęp na pewno masz :). Więc utwórz sobie folder /media bezpośrednio na karcie pamięci, w nim /ringtones, /alarms i /notifications, a następnie powrzucaj swoje pliki dźwiękowe.

 

Jeśli byś chciał mieć dostęp do systemu plików w telefonie, wymagany jest root i odpowiedni menedżer plików, np. ES File Explorer albo (płatny) Root Explorer. Ale to już inna bajka i do dzwonków to średnio potrzebne ;).

 

heh, no właśnie po podłączeniu telefonu do kompa nie mam dostępu do karty SD, czego nie rozumiem. Będę musiał znaleźć przejściówkę do karty micro sd i bezpośrednio na niej zadziałać. No właśnie, czemu jak podłączam telefon pod USB to nie znajduje mi osobno karty SD jako oddzielnego przenośnego dysku?

Odnośnik do komentarza

Po podłączeniu telefonu sprawdź w menedżerze pod jaką nazwą widnieje - jeśli Android USB device to wina jest po stronie telefonu, jeśli USB device to musisz zainstalować sterowniki ze strony HTC.

A jak nie chcesz tworzyc dodatkowych katalogów to zwyczajnie skorzystaj z tego programu, który poleciłem Ci na poprzedniej stronie - waży niewiele a jest całkiem przydatny.

Odnośnik do komentarza

Już doszedłem w czym problem. Trochę lipa, bo jak podłączam komórę to jako dysk przenośny wyszukuje mi samą kartę, nie mam natomiast dostępu do samej komórki. Ściągnąłem ES file explorer i już mogę przeglądać zawartość fona, ale nie mogę nic edytować.

 

A co do samego dzwonka - wrzuciłem na sd do folderu media / audio / notification, tak jak mówił raven raven. I dopiero chyba po ponownym uruchomieniu fona zatrybiło i mam w dzwonkach to co chciałem ;].

 

W każdym razie dziękuje wam za rady, sprawdzę jeszcze tego rings extended przy okazji. Mówisz greah że to jest powłoka? Czyli nie aplikacja tylko nakładka jakaś na HTC sense? Czy wtedy mam normalnie też dostęp do fabrycznego interfejsu?

Odnośnik do komentarza

Raczej greahowi chodziło o to, że w momencie kliknięcia "Wybierz dzwonek" będziesz miał dwie aplikacje, które będą mogły ukończyć akcję: dotychczas domyślny System Android albo nowe Rings Extended. Twoje HTC Sense powinno zostać nietknięte.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...