Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ano rzeczywiście, miałeś Legend, pamiętam. No to lekki fail zrobiłem ^^'.

 

Prawda, HD Mini to bardzo ładny telefon. Szkoda, że nie udało im się na nim zainstalować Androida tak jak na HD2, że wszystko działa. Gratia to niby bliźniak, ale chyba już nie taki ładny i fajny. Ale do dzwonienia i wyglądania w sam raz, szkoda tylko, że taki drogi.

 

Z ekranem masz rację, lepszego od Apple nikomu się nie udało jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza

O proszę jaka konwersacja :D

 

Hmm, no dobra. Ta Milestone trochę mi nie pasuje jednak. Weźcie też pod uwagę że nie będę wykorzystywał tego fona na 100% czyli jakieś nowe softy to raczej nie dla mnie. No chyba że to jest konieczność żeby pograć w jakieś gierki bo w sumie nie wiem gdzie się kupuje np. gry na iPhona. W AppStore a on jest w komórce czy jak? :D No dobra. To bym wziął tego iPhona 4. I teraz pytanko czy wersję różnią się tylko pamięcią czy czymś jeszcze? Bo są widzę 8GB, 16GB i 32GB. Ten 32GB się nie muli? I w ogóle da się zapełnić 32GB pamięci? Ba, 16GB nawet. 8GB to raczej odpada, żeby mieć ten komfort. A jak jest z rysowaniem? Bo widzę że ekran jak i tył świecą się jak psu jajka, a przy wkładaniu, wyciąganiu z kieszeni może się szybko porysować, a te bamberskie folie to raczej nie dla mnie :/ Tzn. na ekran pewnie będzie trzeba przykleić. Nie wiesza się ten iPhone? Bo mój wuja chyba z 2 lata temu miał iPhona (pewnie jakąś starą wersje) i narzekał że tyle zapłacił a ciągle mu się wiesza :) No to w sumie na teraz tyle ;)

 

Bo chyba Xperii Play nie miał nikt okazji jeszcze przetestować? Ten rozsuwany gamepad bardzo mi się podoba, ale czy jest on warty tych pieniąchów co iPhone 4? :)

Odnośnik do komentarza

Mam Ipoda touch 8gb i latwo to zapelnic- jak wiesz, ze bedziesz gral w gry, te 16 musisz miec i 4 jest w 8? Myslalem ze tylko 16 i 32gb.

Nie pamietam ile co mialo, ale mam okolo 160mp3 na ipodzie, do tego wrzucilem SF4, Devil May Cry,Broken Sword 2 i cos jeszcze - miejsca brakowalo.

BS2 ma chyba cos okolo 700mb.

Czekam na 5, bo ma byc unibody- jeden element alu jak ipad,ipod touch czy macbooki- imo najlepsze rozwiazanie i pierwszy ajfon byl chyba najlepszy. 3g i 3gs troche porazka, mydelniczka wyglada moze ok , ale rysuje sie od patrzenia. Mimo, ze nie jestem juz onanista sprzetowym, bo doszedlem do wniosku ze sprzet jest dla mnie, a nie ja dla sprzetu- wiec po pol roku tyl ajfona 3g matowieje i wyglada to malo schludnie.

Pomyslal bym nad tym HTC incredible jeszcze. Android nie ma tylu aplikacji co appstore, wiekszosc jest zwyczajnie gniotem , a jeszcze wieksza aplikacji jest malo udana podrobka apssow u apple. NA chwile obecna lider, ale przyszlosc bedzie nalezec do androida.

 

I na andku brakowalo mi tej aplikacji:

 

 

Fajny chillout, czasami sobie puszczalem i koilo to moje nerwy LOL

 

I jedna z lepszych gierek dla mnie :

 

 

Ok, bierz tego ajfona jak masz kase :P

Za 1900 kupisz bez problemu- nowka zapakowana bez sim locka. Mysle, ze jak sie postarasz i trafisz na kogos z cisnieniem na szybka gotowke, to za te 1750 dorwiesz.

 

Olej wymysl od sony, bo skonczy to jak PSPGO!. Granie malo wygodne wg opini na necie, gierek 5 i nie wiadomo jak to sie rozwinie, bo sciagniec tyle co kot naplakal. IMO skonczy to jak w/w PSPGO!. Sony to nie apple, nie ta marka i nie maja tego powera w gadaniu , wiec nie potrafia wcisnac ponownie tego samego w ladnej obudowie- Ten telefon oferuje gry z PSX, a ludzie chca nowosci, a nie gier sprzed 10 lat ;) A apple to wiesz..... wydaja telefon zacofany w zasadzie, po roku dodaja funkcje 3g ktora u konkurencji jest od paru lat i oglaszaja jaki wypas, bo masz 3g i ludzie ida kupic. Pozniej dodadza pare cyferek w specyfikacji robia 3gS od speed- znaczna poprawa dzialania i w ogole kosmos- ludzie ida i kupuja :D Takie rzeczy tylko w apple.

Edytowane przez luck1985
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może nawet wyciągnę za jakieś 1500zł albo mniej bo w lipcu kończy mi się umowa, zagadałbym z nimi, przedłużyłbym sobie i dali by mi nowy telefon, tylko nie wiem ile w Orange musiałbym dopłacić do tego iPhona. Ok potwierdzone, biorę tego iPhona 4, jak nie od Orange to kupię gdzieś w sklepie.

 

A rozumiem że wszystkie aplikacje/gry które można tam wrzucić są dodatkowo płatne. Kasę wrzuca im się tak jak np. do PS Store, czyli kartą czy jak? :D

Odnośnik do komentarza

Masz ikonke Appstore i tam masz sklep z aplikacjami- sa darmowe i platne. Mozesz wybrac sobie platne czy darmowe, najczesciej sciagane itp.

Placisz karta i chyba mozna miec gift card- kod i po podaniu masz iles $ na wykorzystanie.

Nie wiem jak to dziala, bo ja mialem jalibreaka- ja te gry tylko sprawdzalem, nie gralem w to jakos dlugo. Najczesciej rzucalem papierkiem do kosza na smieci- a to darmowa gierka.

A jak bedziesz mial doplacac nie wiadomo ile, to olej ich. Kup sobie normalnie na aukcji- wyrwiesz taniej , bo maja sim orange mozesz szukac w tel z sim lockiem na orange- a tutaj sprzedawca ma mniejsze mozliwosci sprzedania, bo kupi go tylko taka osoba jak Ty, a nie kazdy. Sim locka mozna zdjac, ale kazdy nowy update moze zablokowac na nowo, a sciagniecie moze sprawic problem po aktualizacji.

A od sieci wezmiesz za free najdrozszy gniot jaki maja i go opchniesz ;)

Edytowane przez luck1985
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ok, krótka piłka.

Kończy się umowa w tym tygodniu i trzeba jakiś telefon wybrać. Nie mam zamiaru wydawać zyliarda złotych na telefon z abonamentu, dlatego mój wybór ograniczył się do dwóch modeli:

 

Samsung Galaxy 551

SE Xperia X10 mini pro

 

oba mają normalną wysuwaną klawiaturę, co jest podstawowym wymogiem, nie mam zamiaru się użerać z dotykowym pisaniem ;p

 

Chyba że macie jakieś inne propozycje fonów, które można kupić po opchnięciu któregoś z wziętych, to proszę o podanie.

Odnośnik do komentarza

Panowie mam pewien problem, a mianowicie dosyc mocno porysowalem ekran od telefonu, ma ktos jakis sposob, albo namiary na serwis, gdzie usuwaja tego typu problemy ? Telefon jest na gwarancji, ale czy tego typu uszkodzenia moga byc naprawiane na gwarancji ?

 

Warstwy wierzchniej serwis ci na podstawie gwarancji nie wymieni, jeżeli jest to szkło możesz spróbować wypolerować powierzchnię (właściwie tworzywo sztuczne również) jakimiśtam środkami, na xda-developers.com jakiś człowiek swego czasu zamieścił swego rodzaju tutorial przywracania do życia ekranu z galaxy S chyba. Poszukaj, powinieneś coś w sieci znaleźć

Odnośnik do komentarza

Polerowanie szkła jest bez sensu bo raz, że równo się nie wypoleruje, dwa, że będzie to skutkować soczewką'.

Jedyna opcja to kupić oryginalny front i wymienić, albo czekać az telefon się zepsuje i wysłać na gware - w 90% wymieniają od ręki na nowy egzemplarz. Koledze oddawałem do orange 2 razy jego iphona i dwa razy dostał nowego, i dwa razy się wku rwiał bo zawsze naklejał drogą folie na ekran i zapominał ją sciągać przed oddaniem.

Odnośnik do komentarza

Polecam Nokię E52. Telefon z pewnością jest solidny (metalowa obudowa), do dzwonienia nadaje się idealnie (chociaż bywają niestety drobne problemy z zasięgiem), do słuchania muzyki i przeglądania Internetu przeciętny (ujdą jeszcze strony przystosowane pod mobile), proste gry na symbiana i niezbyt zaawansowane foty (brak auto-focusa) też dadzą radę. No i jest niewielki, a przy odrobinie szczęście znajdziesz w kwocie jaką szukasz.

Odnośnik do komentarza

Ja E52 odradzam bo na trzy które leżą u mnie na chacie, wszystkie prędzej czy poźniej miały problemy z głośnikiem i mikrofonem. I "metalowa" jest tylko tylna klapka, reszta jest z plastiku.

 

Polecić od siebie za to mogę starusieńkiego Samsunga F480, który spełnia wszystkie wymogi poza netem w sumie (aparat ze zmianą ISO do 400, AF, pełno trybów, 5 mpix), bo strony śmigają ale nieraz to mordęga. Wytrzymałościowo tez nieźle bo po kąpieli w wannie nic się nie stało, tak samo lecąc kilka razy na glebę.

Oczywiście jak nie przeszkadza Ci dotykowy wyświetlacz, który trzeba obsługiwać palcem, rysiki odpadają.

Aha i cena to circa 250 zł.

Edytowane przez Gawlick
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szczerze wątpię, współczesne androfony są zbyt energożercze. Mój rekord na Galaxy S to 48h, 3g wyłączone, wifi nie używane, taktowanie procesora obniżone o 200MHz, korzystałem jedynie z podstawowych funkcji.

 

Zawsze można dokupić "grubą" baterię - opcja nieestetyczna, lub akumulator z panelami słonecznymi działający jak ładowarka - opcja "biwakowa" sympatyczniejsza :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...