Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można mając Androida mówić "jakimś cudem" ;/. W tym systemie można wszystko kontrolować, jak chcesz to możesz mieć statsy co do bajta jaka aplikacja ile transferu zużyła, a jeśli chodzi o baterię to kuźwa nawet napięcie można mierzyć by wiedzieć, kiedy było większe zużycie (nie mówiąc o dokładnym monitorowaniu procesów, które potrafią wybudzać telefon z deep sleep). Im dłużej siedzę w tym wszystkim, tym bardziej widzę, że nie dla każdego jest Android.

 

"Jakimś cudem" te same strony ważą 2x więcej, jasne. A nie wpadłeś na to, że mając nowszy telefon używasz go więcej? To samo jak ktoś nagle z Nokii 3310 przesiada się na coś z dużym dotykowym ekranem, i marudzi, że musi ładować tego samego dnia wieczorem - tylko ile minut dziennie używał Nokii, a ile teraz się gapi w ekran nowego smartfona?

Odnośnik do komentarza

Xperia ray czy Neo V?

 

Telefon ma mi służyć prócz standardowych czynności do słuchania muzyki, przeglądania neta i sporadycznego szpila w FIFĘ czy jakieś Angry Birds. Wiem, że Neo V ma większy ekran, ale mógłbym przeboleć ten mniejszy w ray o ile te 3.3 o ile wystarcza on do wygodnego pisania sms czy przeglądania neta. W trzymaniu baterii jest jakaś różnica między tymi modelami? I czy z obudową neo jest faktycznie tak źle tj. trzeszczy i się mocno rysuje?

Odnośnik do komentarza

Również od tygodnia bawię się Neo V i nie mogę złego słowa powiedzieć, mini centrum dowodzenia wszechświatem w kieszeni. Nie bardzo rozumiem te narzekania na rysującą się obudowę czy tam ekran. Jeśli chodzi o szybkę, to co prawda nie ma gorilla glass, ale tak jak napisał Yeti, jest fabrycznie przyklejona folia. Zresztą jak się nosi w kieszeni tylko telefon, tak jak bozia przykazała, to od czego niby miałby się porysować ?

Odnośnik do komentarza

Dobra, teraz czas na mnie. Czy są jakieś sensowne smartfony za ok. 300 zł? Mam bardzo ograniczony budżet, a już bez smartfona wytrzymać nie mogę.

  • Absolutnie nie zależy mi na grach.
  • Telefon ma być głównie do Internetu, więc dobrze by było, jakby to w miarę sprawnie działało
  • Wideo raczej nie oglądam na telefonie
  • Bateria to rzecz drugorzędna w tym przypadku

Sprzęt ma być po prostu na miesiąc-dwa, bym wytrzymał do zakupu czegoś normalnego. Nie obchodzi mnie, czy nowe, czy stare, czy używane. Ekran dowolny, klawiatura mile widziana. Może być Android albo WM, byleby działało to w miare sensownie. Jest coś, co spełnia w/w kryteria?

Odnośnik do komentarza

No cudo z tragicznymi katami widzenia ekranu. Rzeczywiscie rewelacja.

 

Yacek oglądasz z rodziną telewizję na tym telefonie w salonie ?

 

kto normalny korzysta z telefonu pod kątem 60 stopni ?

 

 

W dobie fajnych telefonow dotykowych żalem jest telefon, ktory zmienia kolory pod wplywem samego nim ruszania w rece, czgo nie mozna powiedziwec o innych telefonach. Nie o taka polske walczylismy.

Odnośnik do komentarza

Za 200zl masz X8, wgrasz custom roma jakiegos i bedzie spoko. w kazdym razie jak dla mnie za ta cene bylo spoko ;D

 

Starałbym się tego akurat modelu uniknąć, bo wyjątkowo mi nie przypasił (ma go moje rodzeństwo), ale z drugiej strony jak się nie ma miedzi to nie ma co wydziwiać. Jakieś jeszcze propozycje? Czy jakieś stare truchła z WM warte są w ogóle interesowania się nimi? Jakieś jeszcze Androidy? Ostatnimi czasy w ogóle low i mid-endami się nie interesowałem i teraz nie mam pojęcia jak to wygląda O_o.

Odnośnik do komentarza

a ja mam pytanie o telefon dla znajomej

nie wiem w sumie po co jej smartfon, chyba do czytania biblii (jest uber religijna) , do tego akurat znajdzie sporo aplikacji w markecie

 

z jej wyborów zawęziłem do 2 i mam pytanie ktory lepszy?

 

htc desire C czy xperia U?

 

desire C niby jest z niższej półki, ma o wiele gorszą rozdziałke i procka, ale ja ogolnie lubie htc i ufam im, wszystkie ich telefony jakie mialem w reku byly spoko

 

natomiast o xperii slyszalem rozne rzeczy, i mimo ze ten model niby wygrywa z desire C prawie wszystkimi bebechami to nie mam zaufania (np nie wiem jak jest z precyzją ekranu przy pisaniu?)

 

 

ktoś cos doradzi?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Jadę do salonu za godzinę po telefon. Abonament około 50-70 zł, sieć dowolna. Potrzebna mi nawigacja, internet i dobra bateria. Nie potrzebuję gierek i innych pierdół. Na telefon chciałbym max 100 wydać. Myślę o Nokia Lumia 610 albo Sony Xperia U. Co możecie powiedzieć o tych modelach? Słyszałem, że w telefonach z androidem mapy pobierają się w locie z internetu, coś takiego by mi wyczerpało limit szybko chyba. Jestem totalnie zielony w dziedzinie telefonów, od lat używam Nokia E51 :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...