Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Albert Wesker

Jak się napisze w wojnach, że Sony ssie pałę to przyjdzie zaraz 30 userów i napisze 20 stron elaboratów, że jednak nie ssie. Ale jak ktoś by chciał uzyskać konkretne informacje - zero kompetentych ludzi. Ale w sumie czego się spodziewałem...

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzasz trochę? To nie jest nasz obowiązek wypisywać Ci opinie nt. każdego sprzętu, jaki wymyślisz. Skąd mamy też wiedzieć, czego oczekujesz od telefonu? Ja np. kupiłem sobie Desire i _Milan_ np. mnie wyśmiał, bo telefon z niego lipny, ale dobre urządzenie do Internetu. Każdy czegoś innego oczekuje, jednemu mały ekran przypasuje, drugi woli wydajność w grach, a trzeciego nie obchodzi więcej niż bateria zdolna wytrzymać 4 dni używania. Weź pod uwagę, że telefonów z Androidem jest już ponad 100, a konsole są dwie. Telefon kupujesz jeden na ok. 2 lata, bo to droga zabawka i dopiero po jakimś czasie można coś konkretnie o nim powiedzieć. Jak chcesz informacji to wbijasz na forum.android.com.pl (chu,jowe forum bo chu,jowe, ale większej skarbnicy wiedzy po polsku nie ma) i czytasz wrażenia użytkowników danych telefonów, odpalasz youtube i oglądasz wideorecenzje, ostatecznie idziesz do salonu i samemu macasz. Pytasz się o stosunkowo nowy mid-end, który dużo kosztuje i mało kto na niego się decyduje i jeszcze masz pretensje, że nikt Ci nic nie opisze. Proszę Cię ;-/.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Telefony nieco tańsze, dla mamy. Zaraz będę sam czytał opinie i testy, ale może tutaj ktoś coś napisze. Do wyboru (wstępnie) m.in. Nokia 2720, 7230, Asha 302, C1, C2, C3, C5-00, C5-03; BlackBerry Curve 8520; różne Samsungi - Galaxy Ace/Mini 2/Y, Omnia W, Player City, Wave 3, 575; SE Live Walkman; HTC Explorer, Wildfire S...

Coś się wybija na plus? Aha, nie chodzi tylko o możliwości, a w szczególności o długo trzymającą baterię.

Odnośnik do komentarza

No... Wave 3 się wybija i to zdecydowanie, jako że większość wymienionych przez Ciebie sprzętów to low lub mid-endy, a to jest prawdziwy high-end, tylko z Badą.

 

Jeśli chodzi o baterię, to Androida ciężko pod tym względem polecić, jako że to są smartfony z GPS, WiFi itd. na pokładzie, z prockami liczonymi w setkach MHz i w ogóle sam system jest tak sobie energooszczędny.

 

Więc może jakaś Nokia? Zależy co mama chce robić, czy dzwonić do 10 osób czy może surfować po otchłaniach sieci i zbijać świnki w Angry Birds. Czy jest w stanie obsługiwać telefon z Androidem/BB OS/Badę?

Odnośnik do komentarza

Obsługiwać będzie umiała każdy system, korzystać z możliwości raczej mniej. Na pewno bateria na pierwszym miejscu musi być, bo jak wybierze telefon z nawigacją i fajnymi grami i będzie musiała codziennie go ładować, to nie będzie zadowolona w ogóle. Teraz chce wymienić, bo ma telefon z ewidentnie zepsutą wręcz baterią (klasyczna komórka wytrzymuje kilka godzin czuwania + parę esów i kilkanaście minut rozmowy), więc najbardziej się ucieszy jeśli znów będzie mogła zapomnieć o ładowaniu na parę dni przy ograniczonym korzystaniu.

Mój poprzedni tel, Samsung 533 miał świetną baterię (choć mnie akurat zawodził w wielu innych kwestiach), 575 to coś podobnego nie?

Odnośnik do komentarza

A jakby odpuścić tego Wave 3, bo nie wiem czy go będą mieli, to jest coś innego ciekawego? Te Galaxy Mini czy igreki są spoko?

 

edit: Dobra, w końcu wybór padł na Nokię 302 Asha, bateria jest całkiem pojemna jak na telefon z niewielkim ekranem, więc nie powinno być tragedii. Klawiatura to dla mamy spora zaleta, bo lubi pisać esy, zaś ekran bez dotyku to nieszczególna wada, ponieważ nie interesuje jej za bardzo dostęp do internetu z telefonu. Poza tym to zawsze świeży model i chyba jeden z droższych telefonów jakie były za darmo z abonamentem.

Wstępnie jest zadowolona.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Poszukuję telefonu na prezent, oto wymagania:

 

- jako, że telefon ma być na prezent to musi być nowy

- cena 600-620zł

- ekran min. 3,2 cale

- niezły aparat (3,2 mpx, autofokus)

- telefon będzie używany głównie do rozmawiania, smsowania, robienia zdjęc, słuchania muzyki, przeglądania neta (w tym gg) i czasami do gier

 

Zastanawiam się nad Samsungiem Galaxy Ace, lecz odrzuca mnie jego pamięć RAM i wyświetlacz (wielkość jest idealna tylko podobna jest pikseloza :confused: ). Dobrym wyborem byłby też SE Live with Walkman lecz wolałbym go uniknąć.

Edytowane przez grzes!ek*ps2
Odnośnik do komentarza

Witam

Jako, że w rynku tel. komórkowych jest trochę zacofany, potrzebuję pomocy. Skłaniałbym się głównie ku smartphonom, lecz na inne propozycje też jestem otwarty. Moje wymagania:

 

-klawiatura QWERTY, może być rozsuwana.

-Wifi

-W miarę dobry aparat

-Czas pracy baterii co najmniej 2-3 dni.

-sprawny interfejs

 

Kwota, jaką dysponuję to 700-800 zł. Mam na oku HTC Desire Z. Co o nim myślicie?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza

Desire Z zawodzi w punktach: czas pracy baterii, sprawny interfejs oraz (dla mnie) w miarę dobry aparat.

Sprecyzuj co masz na myśli mówiąc "w miarę" sprawny aparat, "sprawny" interfejs. Masz na rynku jeden telefon z QWERTY z WP7, iOS nie posiada takich sprzętów, wszystko z dzisiejszych czasów co ma QWERTY ma też Androida. Są jeszcze prehistoryczne sprzęty z QWERTY na WM, jest też kilka modeli na Badzie no i wiadomo, dumbphone'y. Tylko skąd ja mam wiedzieć, czy Ty wolisz Androida, WP7 czy może Nokia Ci podchodzi O_o.

 

Tych telefonów nie ma tak dużo, albo ogarnij to sam albo doprecyzuj wymagania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam

Jako, że w rynku tel. komórkowych jest trochę zacofany, potrzebuję pomocy. Skłaniałbym się głównie ku smartphonom, lecz na inne propozycje też jestem otwarty. Moje wymagania:

 

-klawiatura QWERTY, może być rozsuwana.

-Wifi

-W miarę dobry aparat

-Czas pracy baterii co najmniej 2-3 dni.

-sprawny interfejs

 

Kwota, jaką dysponuję to 700-800 zł. Mam na oku HTC Desire Z. Co o nim myślicie?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

Nokia E6, E7 -obie na symbianie belle, obie mają świetne aparaty, pierwsza ma qwerty jak blackberry, druga -rozsuwane.

Z tego co się orientuję charakteryzują się dość długim czasem działania na baterii (jak na dzisiejsze czasy)

 

1111 postów :o

Edytowane przez Andreal
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kwota, jaką dysponuję to 700-800 zł. Mam na oku HTC Desire Z. Co o nim myślicie?

 

Mam i polecam. Bateria trzyma 2 dni, ale trzeba brać pod uwagę że w ogóle na nim nie gram. Klawiatura jest ok, po zdjęciach może się wydawać że mechanizm od klawiatury jest kruchy ale po roku użytkowania jest dalej w porządku. Ma słabszy procesor niż większość htc ale czy to jest wada czy nieistotny szczegół zależy już od personalnych wymagań.

Odnośnik do komentarza

Witam

Jako, że w rynku tel. komórkowych jest trochę zacofany, potrzebuję pomocy. Skłaniałbym się głównie ku smartphonom, lecz na inne propozycje też jestem otwarty. Moje wymagania:

 

-klawiatura QWERTY, może być rozsuwana.

-Wifi

-W miarę dobry aparat

-Czas pracy baterii co najmniej 2-3 dni.

-sprawny interfejs

 

Kwota, jaką dysponuję to 700-800 zł. Mam na oku HTC Desire Z. Co o nim myślicie?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

SE Xperia Mini Pro.

http://android.com.pl/telefony/sony-ericsson/2236-sony-ericsson-xperia-mini-pro.html

 

Powinienes w tych granicach do 8 stów wyhaczyc.

 

SE Xperia Pro

http://android.com.pl/telefony/sony-ericsson/2216-sony-ericsson-xperia-pro.html

 

Tu już troche ciężej by było w tej cenie wyszukac.

 

Moim zdaniem 2 najlepsze QWERTY na rynku obecnie.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Dzięki za zainteresowanie.

 

Wracając do tematu, mówiąc 'w miarę dobry aparat' miałem na myśli taki, który robi dobre zdjęcia, ale bez fajerwerków, czyt. tak jak w Iphone 4s, czy Xperia Arc s, bo wiem, że te robią fenomenalne zdjęcia.

 

Nokia E6 mi się spodobała, ma ktoś może jakieś doświadczenie z tym aparatem ? Jak działa ekran dotykowy ?

 

Może zmienię trochę swoje preferencje. Powiedzmy, że rezygnuję z QWERTY, jakie smartphony proponujecie w cenie 7-8 stówek ? Ewentualnie do 1000 zł.

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza

W E6 ekran jest pojemnościowy, czyli jak w większości dzisiejszych smarftfonów; ochronę stanowi Corning Gorilla Glass

 

Bez qwerty: Lumia 800, ale przy ostrym użytkowaniu zapomnij o baterii na kilka dni.

 

I dopisz jaki system preferujesz.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...