Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Co jako pierwszy tytuł na PS3? Killzone? Heavenly Sword? Uncharted? A moze wszystko naraz?

Dla mnie osobiscie Heavenly Sword to kiła nie z tej ziemi. Grafika - owszem, robi wrazenie, ale tylko na filmikach, podczas gry animacja chrupie niemilosiernie co psuje efekt. Do tego krotki czas gry i malo grywalny system walki klada ta gre na lopatki. Owszem, HS ma wielu wielbicieli, ale radze sprawdzic gre przed kupnem, bo sporo osob(w tym takze i ja) srogo sie na niej zawiodlo.

 

Pozostaje KZ2 i Uncharted. Jesli lubisz FPS'y to lykaj produkcje Guerilla. Ja jednak PS3 kupowalem na poczatku 2008 roku i wtedy wiekszego wyboru nie mialem - postawilem na Uncharted, ktory... absolutnie zniewolil mnie graficznie juz od pierwszych chwil! Trzeci poziom w tej grze gwarantuje opad szczeny - cos niesamowitego. W dodatku sama gra jest cholernie miodna i z pewnoscia nie wystarczy przejsc ja jeden raz.

 

KZ2 z kolei to rasowy FPS. Ta gra takze powala grafika, gameplay'em i klimatem.

 

Najlepiej kupuj PS3 wraz z KZ2 i Uncharted - obie gry chodza za male pieniadze na allegro ;)

Odnośnik do komentarza

Ekhem ! - tutaj używamy tylko sformułwania - Popularny serwis aukcyjny :P.

 

Poza tym zgadzam się z przedmówcą, Uncharted i KZ2 to czołówka, więc tak czy inaczej TRZEBA je wypróbować.

 

Co do Heavenly Sword - Gra może być trudna w odbiorze (w kwestii fabularnej np, jak i natury technicznej - jak na dzisiejsze standardy tytuł nie powala i te chrupnięcia :/), poniekąd dla mnie ta gra jest wciąż świetna, bezpieczniejszym wyborem ze slasherów moim zdaniem jednak byłby DMC4 albo Ninja Gaiden.

Odnośnik do komentarza
Czy ja wiem czy takie niesamowite to replayability.. Mimo wszystko nawet jeżeli Uncharted oferuje 15h gry, porównaj to z Killzone, w którego ponoć można grać i grać. Nie wiem, bo mnie hype na KZ2 nie dotknął, ale jak ktoś lubi się strzelać to ten tytuł, szczególnie w multi, oferuje dużo więcej.

 

To już nie te czasy kiedy grę się wybierało pod kątem długości rozgrywki :lol: (osobiście preferuje intensywne 10-12h w singlu niż tygodnie w multi). Oba wymienione tytuły to najwyższa jakość, ostatecznie jednak należy się odnieść do indywidualnych preferencji (niesamowita przygoda w TPP czy namacalna wojna w FPP) albo wziąć obydwie gry ;)

 

P.S. piszesz, że w K2 "ponoć można grać i grać", rozumiem zatem, że sam w tą grę nie grałeś :huh: Idea tego tematu polega na pomocy w dokonaniu wyboru, poprzez polecenie/odradzenie zakupu tytułów przez nas sprawdzonych a nie plotkowaniu o tym co kto słyszał czy wyczytał :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Odpuściłem po demku, ale sądząc po rozrastającym się temacie Killzone 2 czy ilości graczy, można grać i grać. Wszystko zależy od gustu.

 

To już nie te czasy kiedy grę się wybierało pod kątem długości rozgrywki

Kto tak powiedział? O.o Dla mnie czas gry to nadal dosyć znaczny czynnik. Szczególnie, gdy portfel świeci pustkami zaraz po zakupie konsoli.

Odnośnik do komentarza
bezpieczniejszym wyborem ze slasherów moim zdaniem jednak byłby DMC4 albo Ninja Gaiden.

 

Oczywiscie sie nie zgadzam.

 

Sam fakt ze kolega pyta i rozwaza Heavenly Sword swiadczy ze to gracz niedzielny, ktory nie doceni "swietnosci" tytulow ktore wymieniles i szuka raczej wyjatkowych doznan niz tego co oferuja wymienione przez Ciebie tytuly.

DMC4 jeszcze ujdzie i sam chetnie polece bo gra ma cos w sobie co wciaga i powoduje ze idzie sie do konca. Nawet surrealistyczna fabula jest ciekawa.

NGS? Hmmm porazka na calej linii. Gra dla wielbicieli slasherow (bez fabuly) tylko i ewentualnie wielbicieli walki ze swoimi slabosciami na padzie...

Odnośnik do komentarza

To co sie pytasz? Powinienes wiedziec :P.

 

Ja jestem graczem niedzielnym i jestem z tego dumny! :]

 

Jak w DMC lubiles masterowac i zbierac klejnoty i glownie to Cie bawilo, to faktycznie Heavenly Sword moze (ale nie musi) Cie rozczarowac.

Jesli jednak do tego lubiles kolorystyke calej historii, bawily Cie postacie i ciekawilo Cie co bedzie dalej to HS jest gra dla Ciebie.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Prototype jest niepewny. Nie wiadomo co z tego wyjdzie chociaż ja złożyłem preordera i oczekuje hitu. Nie wiem jak można grać w MGSy, które w moim odczuciu są mocno gówniane, ale skoro lubisz taki klimat to może ci przypasuje. Poza tym zawsze to stówka w kieszeni (Prototype będzie kosztował koło 200).

 

Chronicles of Riddick... grałem w wersje PCtową, więc mogę cię zapewnić, że cały oryginalny content jest na wysokim poziomie, nie wiem natomiast jak jakościowo stoi Dark Athena. Natomiast Fallout3 to gra straszliwie rozbudowana i zapewniająca dużo więcej zabawy (czasowo) niż Riddick. Ja bym wziął Riddicka, a F3 na kompa bo są mody. Jeżeli nie masz takiej możliwości to weź F3.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Od takiej, w którą nie zagrasz na innych systemach (oklepane pytanie - oklepana odpowiedź ;))

 

- Uncharted Drake's Fortune,

- MotorStorm/Pacific Rift,

- LBP,

- Killzone 2,

- Ratchet & Clank ToD (choć osobiście się zanudziłem, będąc fanem serii)

- Folklore.

 

Masz tu przekrój przez gatunki :)

 

P.S. BONUS:

 

- BioShock,

- Dead Space,

- Street Fighter IV.

Odnośnik do komentarza

Siemanizacja!

 

Przymierzam się aby nadrobić COD5 WOW ale mam dylemat. Chodzi o to, że grałem z 2 misje na pc na full ustawieniach, a dochodzą mnie głosy, że grafika na ps3 w COD5 to straszna przepaść pomiędzy full detalami z PC?

 

Czy ktoś grał w obydwie wersje? czy naprawdę jest taka różnica. Wiecie dla mnie grafa nie jest najważniejsza ale wiadomo z zachowaniem zdrowego rozsądku.

 

 

pozdro i z góry dzięki za jakąś sensowną opinie.

Odnośnik do komentarza

Miałem (nie)przyjemność grania w CoD5 na moim PieCu na full detalach i grafika jest dość przyjemna dla oka, ale nie ma mowy o jakiś ekscesach na temat oprawy. Standardowo wyższa rozdziałka, lepsze tekstury, AA i nic więcej, szczerze mówiąc można nie rozróżnić czy to wersja na PC czy na PS3, bo wyglądają mniej więcej tak samo oprócz wspomnianych różnic. W wersji na PC nie ma też za wiele do roboty, bo achievementów tu nie uświadczymy.

Odnośnik do komentarza

Panowie mam dylemat: Fallout3, Tomb Raider U, Street Fighter 4, GRID, PES2009 - na tę chwilę mogę sobie pozwolić na 2 tytuły z tej grupy. Słyszałem, że PES jest słaby [obczaiłem tylko demko,ale to trochę mało żeby w pełni ocenić całą grę], ale mam już dość ciorania w PESa 2008 na PS2 vs CPU [ileż można? ;) ]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...