Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

mając na swojej liście Thiefa, Castlevanie LoS2,  Splinter Cell Blacklist, Remember Me, AC Black Flag, które dwie wziąć w pierszym rzędzie?

 

Zależy, co lubisz, ale największą wartość w stosunku do ceny posiada pewnie Assassin's Creed IV Black Flag, a jako drugi tytuł wahałbym się między Thief a Castlevanią.

Remember Me to dobry tytuł, ale bez rewelacji, a Splinter to taki tytuł bez polotu (zupełnie nie ma startu do części z poprzedniej generacji), choć również poprawny.

Odnośnik do komentarza

Ok, sprawa wygląda następująco - do dziś nie kupiłem PS3, gdyż w przeciwieństwie do takiego PS2 czy handheldów zwyczajnie przez długi czas nie widziałem na nowszych konsolach stacjonarnych zbyt wielu gier dla siebie, które uzasadniłyby inwestycję. No ale przymierzam się powoli do nadrobienia zaległości i tym samym zastanawiam w co się zaopatrzyć. Niestety, mam problemy... Gust może mam specyficzny, więc wymienię mniej więcej z głowy co by mnie interesowało na chwilę obecną.

 

"Must Have"

Persona 5 (gdy wyjdzie)

Metal Gear Solid HD Collection

Metal Gear Solid 4

Gundam Extreme VS (Full Boost)

Super Robot Taisen 2nd OGs

The Last of Us (bardziej z poczucia obowiązku, niż samych chęci...)

 

"Może kiedyś/za grosze"

Silent Hill HD Collection

Zone of the Enders HD Collection

Tekken Tag Tournament 2

Dead or Alive 5

Dragon's Crown

Resonance of Fate

God of War 3

 

I... to właściwie tyle co mi przychodzi do głowy. W dodatku nie wszystko na raz, tylko w miarę łapania okazji. No i się zacząłem zastanawiać co jeszcze by było wartego ogrania z typowych exclusive'ów - nawet nie tyle PS3, co stacjonarkowych.

 

NIE interesują mnie multiplatformy obecne na PC. NIE interesują mnie pozycje pokroju Uncharted, Killzone czy Infamous, ani generalnie żadne amerykańskie strzelanko-siekanko-skakanka. Otwarty za to jestem na pozycje japońskie - także w języku japońskim, które nie wymagają jego znajomości do dobrej zabawy.

Generalnie najbardziej gustuję w RPG i strategiach, ale innymi gatunkami też nie pogardzę. No i dodam, że stawiam głównie na gameplay. Dobrą fabułą nie pogardzę, ale w formie uzupełnienia gry, a nie interaktywnego filmu (dlatego nie wymieniam Heavy Rain czy Beyond). Nie trawię jedynie sportówek, platformówek i wyścigów innych niż Burnout.

 

Zwracam się tym samym z pytaniem - co byście mogli polecić podpadającego pod opisane kryteria? Zdaję sobie sprawę, że mogą się wydać dość nietypowe, no ale kiedyś te zaległości trzeba będzie nadrobić, a szkoda by było pominąć coś ciekawego, czy mniej rozreklamowanego. ;)

Odnośnik do komentarza

Dragons Dogma,a najlepiej to wersje Dark Arisen :teehee: długie,dużo pierdół,fajny armor design i w ogóle swiat.A i ten tego,smoki po japońsku
I ma też japońskie głosy jak kogoś denerwują angielskie.
Możesz jeszcze spróbować Folklore,pomachasz sobie Sixaxisem/DS3 albo Valkyria Chronicles.Więcej mi do łba nie przychodzi na razie :sweat: 
Ni no kuni jeszcze ale to na 3dsie było to nie wiem

Edytowane przez banzai
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Hmm ja bym rzucił takim tytułami jak

 

Ni No Kuni

Vanquish

Bayonetta (bo wiem, że ci się Rising podobał, szkoda, że port skopany na ps3 jest)

Lollipop Chainsaw

Okami HD

Demon's Souls

Yakuza 3&4
Dragon's Crown
Disagea 4

Catherine
Eternal Sonata
Valkyria Chronicles

 

ale no może są tutaj bardziej zapaleni fani jap gierek niż ja więc trzeba poczekać na ich głosy

Odnośnik do komentarza

Zupełnie zapomniałem o takich pozycjach jak Valkyria Chronicles, Catherine, Vanquish czy Bayonetta. Dragons Dogma także może być w moim guście - coś mi świta, że kiedyś oglądałem jakieś materiały z tego.

 

Co do pozostałych, to raczej na drugi plan, gdyż widzę w wielu z nich jakieś "ale". Np. Disgaea, nawet jedynki nie przeszedłem, choć mam. Eternal Sonata czy Ni No Kuni zbyt cukierkowe i nie wiem czy się przekonam, zaś Okami mam jeszcze na PS2 i prawdę mówiąc nigdy nie mogłem się do tej gry zmusić...

Odnośnik do komentarza

Z taktyków masz 4 części SRW( 1 część to remake z NESa), 3 Tears to Tiara ( w przeciwieństwie do PC-towego oryginału to są tRPG).

Z gier NISA zamiast przereklamowanej Disgaey ciekawsze jest The Guided Fate Paradox.

 

Cyfrowo możesz sprawdzić Legasiste( po dużych obniżkach cen)  i Tokyo Jungle ( też po obniżkach).

 

Z nie japońskich gier powinieneś zerknąć na Under Siege  oraz Rainbow Moon.

 

Jak dostaniesz do 30zł to możesz zobaczyć White Knight Chronicles 2 .

 

Z gier nie związanych rpgowo polecam niedocenianego Puppetera.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kto może polecić jakąś grę diital only w okolicach 50-70 PLN która jest dobra do kooperacji? Bardziej preferowałbym gry które:

 

- wymagają czasem kombinowania

- nie ma levelowania (lub jest tak skonstruowane, że w każdej chwili można się dołączyć i grać)

- nie mają problemów z siecią

 

Odpadają: gry które były w zrewolucjonizowanym PS+ , MGS: PW, Dead Nation, Dungeon Hunter: Alliance

 

Gatunek dowolny. Rywalizacyjne trochę mniej mnie interesują... :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...