Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Będę kupował jakąś grę, lecz nie wiem jaką chodzi mi o coś świeżego i dobrego :( - myśle nad Condemned 2, lecz lekko obawiam się tego "zeschizowanego" klimatu, bo poprostu nie lubie tego typu gier. Czy ten klimat nadal jest taki straszny :lol:? Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi?

Jesli szukasz jakiegos horroru to polecam The Darkness, naprawde dobra gra.

Odnośnik do komentarza

Czy COD4 na PS3 jest tak samo dobre jak na pozostałe paltformy? Chodzi mi o singla.

 

Szukam jakiejś fajnej, brudnej ścigałki bo nie samym GT5P człowiek żyje, co kupić:

 

Colin McRae DIRT czy Motorstorm?

 

Aha, jeszcze jedno: jaka jest w tym momencie najfajniejsza gra z singlem żeby pograć z ziomkiem dwoma padami na jednym TV (co-op, split screen) ?

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

CoD4 jest identyczne jak na x360(nic nie zwalnia,wygląda tak samo),czyli genialny ,choć krótki single player + nieśmiertelny multi

 

Colin i Motorstorm-oba tytuły bardzo dobre,zależy co lubisz,rajdy to bardziej ściganie z samym sobą,MS to rywalizacja z innymi,zarówno w single player jak i multi.

 

Na dwóch

- Resistance

- Army od Two

- Kane & Lynch

Odnośnik do komentarza
lair czy heavenly sword? nie mogę się zdecydować którą kupić najpierw :)

Obie gry niespecjalnie porażające, jeżeli jednak już miałbym wybierać to chyba wziąłbym HS. Gra jest cholernie krótka (ok.8h), na jeden raz, a jeżeli nie przepadasz za slasherami opierającymi się w głównej mierze na mashowaniu i preferujesz bardziej techniczne nawalanki (Ninja gaiden, DMC) to znudzi cię jeszcze nim zdążysz ją ukończyć, ja mniej więcej w połowie gry musiałem się zmuszać żeby dotrwać do końca. Wprawdzie nie można odmówić jej piękna, grafika to najwyższa półka na ps3, muzyka też nie gorsza, ma kilka fajnych patentów (QTE, wykorzystanie sixaxisa podczas walk), ale dla mnie to zwykły średniak ubrany w piękne szaty. Zagrasz, podniecisz się oprawą wizualną, odłożysz na półke, zapomnisz. W Laira grałem krótko, ale szczerze mówiąc jeszcze mniej mnie do siebie przekonał niż HS, monotonia bije z tej gry już po kilku pierwszych godzinach grania. Tak więc bardziej polecam kilkugodzinną przygode z niezbyt urodziwą panną Nariko, ale to już od biedy, jeżeli wcześniej zaliczyłaś prawdziwe mast hevy na ps3.

Edytowane przez HikiQmori
Odnośnik do komentarza
z niezbyt urodziwą panną Nariko,

 

WTF?

 

Dla casual playerow HS jest duzo lepszym wyborem niz DMC czy Ninja Gaiden - ktorych moc wlasnie polega wlasciwie tylko na tluczeniu przyciskow bo cala historia jest mocno naciagana i czasem zenujaca (wyraznie przedzial wiekowy do ktorego sa adresowane jest zaprawde szeroki).

W HS oprocz doskonalej zabawy jest jeszcze sensowna i sensownie pokazana historia.

Dla mnie to HS jest must have nawet przed DMC4.

Dla hardcore playerow byc moze nie, choc znam takich, ktorzy tez ja wyzej cenia.

Odnośnik do komentarza
z niezbyt urodziwą panną Nariko,

WTF?

Jakie WTF? Przecież żadna z niej laska, miałeś wzrok zawieszony cały czas na jej cyckach czy od czasu do czasu zerknąłeś też na jej twarz? Yuck.

 

Dla casual playerow HS jest duzo lepszym wyborem niz DMC czy Ninja Gaiden - ktorych moc wlasnie polega wlasciwie tylko na tluczeniu przyciskow

Ale za to jakim tłuczeniu, przy tych grach nie wystarczy po prostu nawalać na przemian w dwa przyciski z jak największą prędkością, wymagana jest wprawa i bardzo dobra znajomość systemu, perfekcja przy wykonywaniu poszczególnych kombinacji, taktyki na przeciwników, przy czym nawet lamer przy odrobinie samozaparcia mógłby odnaleźć się tu bardzo szybko. W HS po prostu chodzisz i rżniesz czasem odpalając jakiąś bajerancką akcje, bez polotu i krzty finezji. Tutaj masz racje, dla casual playerów będzie to dobra zabawa, ale nawet takim graczom znudzi się bardzo szybko, bo ile można iść przed siebie tak naprawde nie robiąc nic poza podziwianiem efektownej sieki na ekranie?

 

bo cala historia jest mocno naciagana i czasem zenujaca (wyraznie przedzial wiekowy do ktorego sa adresowane jest zaprawde szeroki).

 

A w HS jaka ona jest? Może nie żenująca, może nie naciągana, ale nudna na pewno. Przez całą przygode dzieje się niewiele, zaskakujących zwrotów akcji jak na lekarstwo, a niektóre postacie są jeszcze bardziej idiotyczne i przerysowane niż w serii MGS (mam na myśli głównie bossów). DMC jest cholernie płytki, mocno komiksowy, ale tam przynajmniej coś się dzieje. I tak samo w NG.

 

W HS oprocz doskonalej zabawy jest jeszcze sensowna i sensownie pokazana historia.

Dla mnie to HS jest must have nawet przed DMC4.

Dla hardcore playerow byc moze nie, choc znam takich, ktorzy tez ja wyzej cenia.

Sensowna historia...niech będzie, jest nudna, ale sensowna. Nie lepsza niż w innych tego typu grach. No, ale jest sensowna, grunt to sensowność. W końcu to klucz do udanego scenariusza, nieprawdaż?

Tylko zarówno HS, NG jak i DMC to slashery, a decydując się na granie w slashery mało kto zwraca uwagę na przedstawioną historię, w takich grach chodzi głównie o rżnięcie, a w pod tym względem znacznie lepiej wypadają przygody Ryu i Nero. Tak więc kto ma ochote przede wszystkim oglądać ładne widoki przy minimalnym wysiłku niech bierze Heavently, kto chce naprawde grać radze spróbować Ninja Gaiden tudzież serii DMC, raz że te gry mają swój własny unikalny, zapadający w pamięci charakter, a dwa że nie nudzą się tak szybko. Heavently Sword nie ważne jakby ci nie przypasiło przy pierwszym podejściu to i tak już po paru dniach zacznie kurzyć się na półce.

Odnośnik do komentarza
Heavenly Sword. Zdecydowanie.

Lair jest troche zbyt chaotyczny. Natomiast HS to arcydzielo. Nie opieralbym sie na opiniach kogos kto gral pare minut ;P

 

Posiadam obie. Od HS nie moglem sie oderwac. Poziom trudnosci bossow potrafi przytrzymac przy grze dosc dlugo. Historia jest przepiekna i smutna.

 

 

HS właśnie skończyłem i mam ochotę pograć w coś w klimatach fantasy, dlatego zastanawiam się nad Lair.

 

BTW ciekawe czy powstanie jakaś killerska część Władcy Pierścieni na next-geny, po możliwościach jakie pokazała HS można by się spodziewać czegoś klimatycznego.

Odnośnik do komentarza
DMC jest cholernie płytki, mocno komiksowy, ale tam przynajmniej coś się dzieje. I tak samo w NG.

 

 

<...>

 

, kto chce naprawde grać radze spróbować Ninja Gaiden tudzież serii DMC, raz że te gry mają swój własny unikalny, zapadający w pamięci charakter, a dwa że nie nudzą się tak szybko. Heavently Sword nie ważne jakby ci nie przypasiło przy pierwszym podejściu to i tak już po paru dniach zacznie kurzyć się na półce.

 

 

NG mnie po prostu znudzil i kurzy sie na polce. Mysle ze to przez unikalny charakter i ze cos sie dzieje. Kiedys pewnie wroce jak juz naprawde nie bede mial co robic...

 

Do DMC owszem chetnie powracam, podobnie do HS. Tyle ze jesli chodzi o nude w historii to tluczenie tych samych bosow po 3/4 razy naprawde jest zajmujace w DMC4. Gdzie nie pojde to te same okolice i ci sami bossowie... A zabawa glownie polega na tym zeby robiac ciagle to samo robic to za pare punktow wiecej...

 

Podoba mi sie ze dopatrzyles sie jeszcze w tym wszystkim finezji... Na dodatek ma to byc cos co odroznia te gry od HS.

 

Zakoncze, ze o gustach sie nie dyskutuje, do czego mozna dojsc gdy mowisz ze Nariko nie jest piekna. Pytanie sie tylko cisnie czy w ogole grales w HS?

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki problem że szukam jakiegoś dobrego slashera (czyli mnóstwo wrogów, łupaniny, i możliwość dołączenia qmpla - opcjonalnie :P). Mój wybór stoi między Dynasty Warriors 6 a Viking: Battle of Asgard. Które powinienem wybrać ?? (żeby nie było, słyszalem wiele złego nt serii DW, ale mi ona chyba nigdy sie nie znudzi, miałem do czynienia z czwórką na PC :D).

Odnośnik do komentarza
Ale chodziło raczej o Exclusive'y Ilona :D. Moniga z exclusive'ów to może Ratchet, GT5, Uncharted, Resis bądź MotorStorm?

burnouta już obcykałam na 360. ratcheta i uncharted mam. gt5 proloque... wolę poczekac na pełną wersję :P jak na razie zdycha mi wysłużony czytnik w ps2 więc kaska pójdzie na nowy zamiast na grę... właśnie jestem w trakcie rozkręcania małego czarnucha ;D

w każdym razie dzięki za porady

Edytowane przez MoniqaPS2PSP
Odnośnik do komentarza
Zakoncze, ze o gustach sie nie dyskutuje, do czego mozna dojsc gdy mowisz ze Nariko nie jest piekna. Pytanie sie tylko cisnie czy w ogole grales w HS?

Gusta. Czasem wypada odsunąć je na bok i spojrzeć obiektywnie, 'na trzeźwo'. Ja patrze obiektywnie na Nariko i widze kobiete z ładnym ciałem i brzydką twarzą. Nie rozumiem jak można nazwać ją piękną kobietą patrząc tylko pod kątem samego ciała nie zwracając uwagi na twarz (Pamele Anderson też określisz mianem pięknej?). Tak samo nie rozumiem jak można nazwać HS bardzo dobrą grą, czy o zgrozo - hitem, patrząc tylko pod względem graficznym, nie zwracając uwagi na całą reszte. W końcu, czym innym miałaby zachwycić ta gra? Rozbudowanym systemem? Przemyślanymi walkami? Wspaniałym scenariuszem? DMC i NG mają swoje wady, niektóre nawet bardzo rażące, ale generalnie jako gry spisują się lepiej. Mają do zaoferowania graczowi znacznie więcej niż taki HS. Prawda jest taka że większość graczy kupi Heavently Sword tylko po to żeby popodniecać się jej możliwościami graficznymi, bo do grania na dłuższą mete sie nie nadaje. Bardzo przeciętny slasher w ładnym opakowaniu. Tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza

HS jest dobra gra ale za te 5h gry nie dalbym za nia 200zl. Bardzo mi sie spodobal Uncharted ale tez dosyc krotki, choc grafika moze i czasami zbyt kolorowa to zapiera dech w piersiach. Najwiecej czasu spedzilem z CoD4 i musze powiedziec ze ta gra poprostu zamiata (jesli masz podlaczona konsole do neta). Jesli ktos lubi bajki to Ratchet & Clank wciagnie gracza na dlugie godziny i nie dziwie sie bo ow gra jest jednym z najlepszych exclusiwow w obecnej chwili na ps3.

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...