Skocz do zawartości

Pochwal się...


ping

Rekomendowane odpowiedzi

zakupy.jpg

Mój nieświęty Graal dojechał! Zacznę od prawego dolnego rogu:

Gaahls Wyrd - Nie będę pisał, że się rozczarowałem bo po występie w Warszawie wiedziałem czego mogę się spodziewać po tej płycie. Jest nudna jak flaki z olejem. W dwóch piosenkach Krystian za(pipi)ał melodyjki od Satyriconu i Taake. Jako wokalista jest już tylko cieniem swojegod awnego ja. Ktoś może tu napisać "ale to jest nowy album! Wszyscy ewoluują! Gaahl chce odkrywać nowe horyzonty!" To po jakiego (pipi)a na koncertach nadal śpiewa piosenki ze swojego okresu w Gorgoroth?! Czuć tam wojnę, nienawiść i lizanie rogatemu odbytu. Tu natomiast mamy czyste wokale i deklinacje co przekłada się na utwory, których możemy spokojnie słuchać z rodziną przy wigilijnym stole. Zamówiłem crystal clear vinyl z Season of Mist i jeszcze coś im się po(pipi)ało i zapomnieli wysłać mi paczki przed premierą za co przeprosili :/ Sama paczka natomiast przyjechała poszarpana z dziurami odsłaniającymi płytę. Na szczęście okładce nic się nie stało.

Lewy dolny róg to Fless - demka z 2017 wypuszczone pierwszy raz na winylu. Wyszło 150 sztuk w czerwieni i tyleż samo w czerni. Zbyt długo się zastanawiałem nad kupnem tej płyty i ominął mnie czerwony kolor, natomiast czarny wyprzedał się dzień później po trzech dniach od premiery. To musi być jakiś kanadyjski kult stworzony przez typa z Basmu. (pipi)owa jakość i tak samo (pipi)owe dźwięki. Będzie w sam raz do kolekcji raw raczej jako ciekawostka (i do "mania) niż do słuchania.

A teraz mój Graal czyli Black Magick SS - SPectral Ecstasy. Jeśli nie wiecie co to jest to psychodeliczny rock z Australii połączony z nazizmem i okultyzmem. Ten nazizm to bardziej troling bo zespół lubi upiększać okładki swoich płyt nieodwróconymi lub odwróconymi swastykami, zielonymi delfinkami itp absurdami dla polewki, ku uciesze fanów i nienawiści wszelkich striggerowanych "poprawnych". Świetnie się tego słucha, mają mnóstwo hitów. Jeśli będziecie mieć okazję zapoznajcie się z ich materiałami bo na pewno warto. Jak zabraknie mi na życie to za swój egzemplarz płyty opłacę rachunki i będę mógł żyć bez zatrudnienia przez dwa miesiące:rayos:

 

 

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, tukan napisał:

62488951_644673112685581_472252676771623

Świetny albume, szkoda że  trochę biednie wydany.

No troszkę się nie zgodzę, album wydany typowo dla Darkthrone, inner jest po prostu śliczny, dobrze wycięty co jest ważne przy chowaniu do koperty. Wnętrze jest z folią no i mój złoty prezentuje się na prawdę pięknie :) widać że robił to ktoś kto ma pojęcie o winylach, do tego zamawiam jeszcze wersję z koszulką.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie! To pierwsze wydanie Peaceville, w którym widzę folię w wewnętrznej kopercie! Pamiętam jak ktoś na IG napisał pod zdjęciem ostatniej płyty Satyriconu (to akurat nie było wydane przez Peaceville ale Nuclearblast), że wolałby jedną płytę zamiast żonglowania dwiema. Satyr się striggerował i odpisał, że tu przecież chodzi o 45 RPM i lepszą jakość dźwięku. Co mi z tych 45 RPM i dwóch płytach skoro wjebali dyski do tak sztywnych kopert, że kiedy się je stamtąd wyciągnęło to całe były porysowane? Wszyscy powinni zacząć pakować płyty w foliowe koperty. Zaoszczędzilibyśmy sobie nerwów i stresu przy wyciąganiu płyt.

 

A co do "biedy" wydania Ciemnego Tronu to trzeba było se zamówić boxa z siedmio-calówkami :kaz:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnie zakupy

 

Hate eternal czczę i uwielbiam

20190619-232003.jpg

Dwa świetne powroty, Possessed chwyta za gardło od pierwszego przesłuchania, Darkthrone zyskuje na kolumnach, świetny album btw

20190619-232036.jpg

Deatspell ciągle cisnę i ciągle nie mam przekonania, Mispyrming miłość od pierwszego przesłuchania

20190619-232120.jpg

Klasyk i ciekawostka 

20190619-232140.jpg

Kumpel namówił mnie do sprzedaży reedycji MC, miałem litość, zamieniłem na first pressy z Electry :cebula:

20190619-232058.jpg

Pierwszy prodiż z perełką Weather Experience i ostatni CHB świetny albumu, powrót do tego co najlepsze z lat 90.

20190619-232210.jpg

Edytowane przez Absolem
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

abbath.jpg

Mutiilation - The Lost Tapes z 2018 roku (Osmose). Jaki raw, założę się, że nie było to nawet masterowane:shieeet:

Nowy Abbath, limitka 500 szt. z Osmose. Na ogół śmieję się z tych limitek w różnych kolorach, których łączny nakład to 10000 ale tutaj chyba to jedyna winylowa wersja, na której dostajemy cover niejakiego zespołu "Bathory" jako bonusowy utwór.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie miałem oczekiwań wobec tego albumu. Ot, dobrze robi za tło. Myślę jednak, że te piosenki zyskają grane na żywo tak jak miało to miejsce u mnie np. z Vltimas. Panowie ze swoim brzmieniem rozpierdalali na Mysticu. Aż wstyd było odwracać się za siebie żeby zobaczyć ile osób na nich przyszło.

Odnośnik do komentarza

W przypadku Vltimas myśle że audytorium opiera się głównie na fanach starego Morbid Angel, niektórzy uważają album Vltimas za niedoszły MA który powinien wyjść w miejsce Illud, to opinia jak najbardziej pobieżna i januszowa bo jeżeli ktoś potrafi odróżnić gitarę od basu to wie ile misternej pracy włożył w partie gitarowe Blasphemer aby w doskonały sposób połączyć styl Mayhem z graniem Treya które dla mnie jest na granicy wirtuozeri jeżeli chodzi o ten gatunek muzyczny. SWM to doskonały album, potrzebuje trochę czasu żeby się przegryźć ale jak już złapie to trzyma na amen. Czekam na zimowy koncert z Abbathem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

tormentor.jpg

TORMENTOR "ANNO DAEMONI". Live album z Budapesztu z 2019 roku. Limit 666 sztuk. Dostępne jedynie w szwedzkim tpl.se No (pipi)a piękne wydanie. 2 x LP, 2 dwustronne plakaty, naklejka, naszywka, CD, DVD i kod do pobrania wersji HD. Świetne brzmienie i zapis za(pipi)istego koncertu. Teraz trochę żal przychodzi, że nie było się na tym Black Silesia feście ale brak prysznica i noclegu jest dla mnie jednak barierą nie do przeskoczenia.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja sprzętu po dwóch latach od ostatniej, w końcu przesiadka na Focale (:fsg:) - Aria 906 zastępują bardzo dobre, ale jednak budżetowe kolumny B&W 602S2. 

Różnica jest absolutnie kolosalna, Focale (:obama:) brzmią ciepło, dynamicznie, szczegółowo, rześko, z ogromną głębią na swój niepozorny rozmiar. 

img_2754x1kg9.jpg

img_2755b4ji2.jpg

Kable kiedyś kulturalnie pochowam. Kiedyś. 

 

Plus kilka z płyt nabytych w ostatnich paru miesiącach:

img_27626uknk.jpg

 

Brzmienie wokalu na Slowly we Rot pierwsza klasa, a Planetary Clairvoyance jeden z najlepszych metalowych krążków z tego roku. 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...