Skocz do zawartości

Pochwal się...


ping

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maciucha napisał:

:obama:

 

jeszcze sie wkrece w bootlegi na winylach z empress valley i dopiero bedzie

Absolem, nie chce cie martwić ale jeszcze How the West Was Won brakuje (no i w sumie Celebration Day) :rayos:

Z Zeppelin mam wszystko co chciałem, gdzieś z tyłu głowy mam jeszcze BBC sessions bo pełno tam fajnego materiału ale live znam i mam o wiele lepsze bootlegi od tych dwóch ostatnich oficjalnych wydawnictw. 

Godzinę temu, Ölschmitz napisał:

dajcie jakies tipy jak kupowac na discogs z japonii. sprawdzeni sprzedawcy, jak nie przeplacic itd.

Teraz już za każdym razem przepłacisz bo Discogs automatycznie dolicza podatek VAT na transakcje z Japonii, UK czy USA więc kupno za pośrednictwem Discogs to już tylko dla desperatów. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ölschmitz napisał:

im się często zdarzało nie być w formie chyba

:) to raczej trzymaj się oficjalnych wydawnictw live, bootlegi są dla tych którzy nie słyszą słabej formy ;)

 

1 godzinę temu, Ölschmitz napisał:

jakas inna opcja na japonczyki

Patrz na płyty z lokalizacją w Niemczech albo gdzieś w Europie bo tak jak pisałem, od dwóch tygodni import z Japonii nie ma większego sensu ze względu na koszty, możesz patrzeć jeszcze na olx ale jak się rekiny biznesu zorientują z vatem to ceny pójdą w górę ostro a i tak już tanio nie jest. Kupowanie w Europie płyt z Japonii też wiąże się z ryzkiem stanu płyty/koperty. Sprzedawcy z Japonii często zaniżają stany więc większość zakupów stamtąd to płyty w stanie sklepowym, często mające kilkadziesiąt lat na karku.   

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ölschmitz napisał:

kurde, ja nie jestem fanem bootlegów zeppelinów. im się często zdarzało nie być w formie chyba.

 

ktorys konkretny polecisz?

 

i jeszcze @Absolem jakas inna opcja na japonczyki? mam kilka albumow w backlogu ktore bym chcial miec z paskiem

Ogólnie rzecz biorąc do 1972r to w sumie cokolwiek odpalisz i będą w formie, kwestia jakości nagrania. W 1973r już było kilka off nights, w 1975r podobnie, no 1977r to w większości festiwal spyerdolenia, ale kilka koncertów im się udało, 1979r - 2xKnebworth to wiadomo, całkiem fajne koncerty no i przed nimi mieli kilka rozgrzewkowych w kilku miastach w Europie, ale to dla pasjonatów bootlegów raczej :D. 1980 i ostatnia trasa to specyficzna sprawa, raczej dla hardcorowych fanów. :shieeet:

 

Ogólnie imo oficjalne How The West Was Won to ich najlepsza koncertówka (chociaż niektórzy narzekają na mix i w sieci można znaleźć fanowską poprawkę nazwaną How The West Was Redone). Z bootlegów pierwsze co mi przychodzi do głowy to "Live on Blueberry Hill" z 1970r, September 24, 1971 Budokan Hall, Tokyo, Listen to this Eddie z 1977r.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, pozwolę sobie to tutaj wrzucić :)

Dziśiaj rano w końcu przyszło :

20210720_103129.thumb.jpg.76b97941024d11b6d59d8441ffb4bfd3.jpg

 

 W zasadzie żeby nie Gunship, to nawet bym pewnie nie wiedział o tym, dla mnie póki co GOTY albumie, no imo zdecydowane muzyczne nr 1 tego roku. W cyfrze obsłuchane przy premierze, i cenię go za różnorodność. Od ciężkich metalowych riffów, przez utwory jakby żywcem wyciągnie z ost dowolnego THPS i łagodny "Kissing in the Rain" aż po oczywiście metalowo-synthowy "Berserker". Ulubiony kawałek : "Meet Me In the Fire" . 

 

 Ok, mięsko... to wydanie :obama::

20210720_112541.thumb.jpg.aa3713402310ce3ed602f83f711dfe9f.jpg

 

20210720_112743.thumb.jpg.103e911473aff4e45847692089e10700.jpg

 

20210720_112626.thumb.jpg.8691bcfcfd37f89cf48b9cf825f00da9.jpg

 

20210720_113024.thumb.jpg.ea9b6fe860cd8ca750ae2994eea3e26f.jpg

 

20210720_113224.thumb.jpg.7a249050ef12b55e4f1a51c18f8d9b5f.jpg

 

20210720_113544.thumb.jpg.d996c445307c3257d26f8249b12d0cd4.jpg

 

20210720_113102.thumb.jpg.24467d87fe08bf95d29c15c8b33a9e45.jpg

 

koń sam się wali :ohboy:

 

Spoiler

20210720_114746.thumb.jpg.6936d227b6d82df8624eb7e428c2175e.jpg

 

teraz mój wewnętrzny geek nie pozwoli mi zaznać spokoju :dry:, i pewnie będę polować na brakujące 8 kart ^^

 

Edytowane przez alb84
  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
43 minuty temu, Absolem napisał:

@maciucha piękny zestaw i widzę że masz na półce moją ulubioną biografie Życie Richardsa. Na podstawie tej książki byłby srogi serial. Kapitalna pozycja. 

No mam nadzieję, że po śmierci Keitha coś nakręcą na podstawie tej książki, bo aż się prosi :banderas:

 

W sumie cały czas mnie gila żeby kupić jeszcze Led Zeppelin by Led Zeppelin, ale mam wrażenie że to prawie to samo co Jimmy Page by Jimmy Page i jakoś tak szkoda tych 250zł.

Masz może obie żeby rzucić trochę światła na ten temat?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Absolem napisał:

Jeżeli chodzi o Zeppelinów ograniczyłem się tylko do polskojęzycznych pozycji więc niestety nie pomogę ale za to na Stonesów mam odpał i sporo fajnych książek z zagranicy z różnych okresów i stron świata. 

Nawet nie będę pytał o szczegóły, bo wystarczy mi już jedna studnia bez dna :rayos: 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

dissection.jpg
Oficjalna reedycja Dissection z 2013 roku. Album Live ze Sztokholmu zarejestrowany w 2004. Ktoś wystawił to na Allegro za 199 zł nówkę w folii. Pamiętam, że kilka lat temu ta płyta leżała na tym serwisie dłuuuugi okres czasu a ja jej nie kupiłem i bardzo tego żałowałem. 199 PLN za reedycję? Jeśli ktoś orientuje się jak wygląda sprawa z wydawnictwami tego zespołu to wie jaki to obecnie biały kruk.

 

Biografia Bathory, wydanie polskie. Dodruk (podobno 100 sztuk), który kosztował mnie ok 160 zł z paczkomatem. 

Mam też ostatni album Moniki Brodki z autografem ale kupiłem go wcześniej i zapodział się gdzieś pomiędzy albumami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...