Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozegrałem parę partyjek w multi w SC2. Doświadczenie z grami mam spore - w RTSy gram od dzieciaka, kiedyś nawet w Age Of Empires na lanie za małolata się grało. W Warcrafta 3 też. Jednak to i tak mi nic nie dało - 5 meczy pozycjonujacych i każdy w dupę. Przeraża mnie ta gra. Jestem zbyt mało cierpliwy i nie ogarniam z taką szybkością RTS'a, jak przeciętni gracze SC. CHyba więcej nie będe grał po multi w to żeby się nie frustrować :D

 

Dlaczego nie zrobiłeś w pierwszej kolejności practice meczy z ludźmi online ? (każdy na początku ma do dyspozycji 50 zanim rozpocznie potyczki kwalifikacyjne). Rzuciłeś się na głęboką wodę, bez większej znajomości build orderów z słabym macro i doświadczeniem z singla ? Według mnie to taki strzał w stopę ruszając do walki w ligach.

 

Spróbuj swoich sił walcząc w custom meczach vs AI, zacznij może na medium. Niestety, żeby coś osiągnąć musisz przeczytać parę artykułów na temat strategii, zobaczyć dużo meczy (najlepiej z komentarzem) poćwiczyć nowe techniki, spróbować swoich sił z bardziej doświadczoną osobą która po meczu wyjaśni Tobie wszystkie błędy. Nie powinieneś zniechęcać się porażkami, SC wymaga dużo czasu i cierpliwości ale jak poznasz podstawowe mechaniki rządzące grą to spokojnie będziesz uczył się i wynosił ogromne doświadczenie z każdego meczu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza

Raju, mam narazie tylko triala 7godzinnego wiec nie chciałem rozgrywac tych 50 meczy. Ale zanim się rzuciłem na te 5 meczy pozycjonujacych ogarnąłem każdą rasę tak jak mówisz - potyczka z komputerem na medium. Nic to nie dało :P Ja nie wnikam, może się podszkolę jak kupię pełniaka.

Odnośnik do komentarza

Raju, mam narazie tylko triala 7godzinnego wiec nie chciałem rozgrywac tych 50 meczy. Ale zanim się rzuciłem na te 5 meczy pozycjonujacych ogarnąłem każdą rasę tak jak mówisz - potyczka z komputerem na medium. Nic to nie dało :P Ja nie wnikam, może się podszkolę jak kupię pełniaka.

Posysac bedziesz, az sie po prostu nie wgrasz... nie martw sie... ja tez posysam :D.

Powoli zaczynam cos tam ogarniac (z kazdym meczem - malo ich i tak - o 1-2 bledy mniej) i jak gram 2v2 to juz nie kolega wygrywa calosc tylko i ja ostatnio przylozylem lape do wygranej dla odmiany :P.

Odnośnik do komentarza

OK to ja może kilka porad co do techniki grania. mouse sensitivity jak najwyżej (jednak bez przesady) myszke ogarniamy palcami (terminy claw-grip, fingertip=>google), szybkość przesuwania ekranu 60/70%, defaultowe 30% jest dla żółwi, przekłada się to bezpośrednio na szybkość grania(chyba że używasz wszystkich 10 hotkeyów)... no i najważniejsze , gra wymaga płynnych 60fps do wygodnego grania tak więc grafike ustawiamy w przeciwieństwie do singla jak najniżej się da (pomijam oczywisty fakt mniej detali=lepsza czytelność) dodając linijkę frameratecap=60 w pliku variables.txt (moje dokumenty/sc2). Pozdro&poćwicz

Odnośnik do komentarza

OK to ja może kilka porad co do techniki grania. mouse sensitivity jak najwyżej (jednak bez przesady) myszke ogarniamy palcami (terminy claw-grip, fingertip=>google), szybkość przesuwania ekranu 60/70%, defaultowe 30% jest dla żółwi, przekłada się to bezpośrednio na szybkość grania(chyba że używasz wszystkich 10 hotkeyów)... no i najważniejsze , gra wymaga płynnych 60fps do wygodnego grania tak więc grafike ustawiamy w przeciwieństwie do singla jak najniżej się da (pomijam oczywisty fakt mniej detali=lepsza czytelność) dodając linijkę frameratecap=60 w pliku variables.txt (moje dokumenty/sc2). Pozdro&poćwicz

 

A przez chwilę chciałem kupić Starcrafta II. ;)

 

Starcraft, Warcraft, WoW (a w zasadzie każdy mmorpg), Counter Strike... - gry dla absolutnych noł lajfów. Nienawidzę ich, normalni ludzie sobie nie pograją online. ;P

 

 

Powiedzcie lepiej, czy warto grę kupić dla samej kampanii.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza
Sory to na 7 godzin, ale nie zmienia to mojego pytania.

 

Musisz się uśmiechnąć do kogoś kto kupił pełną pudełkową wersję, razem z grą dostaliśmy 2 kody umożliwiające znajomym pobranie wersji demo. To pytanie chyba już się 10x powtórzyło w tym temacie ...

To się uśmiecham :):):):):):):):)

Mogę się wymienić kodem na sackboya do mod racers na ps3 :)

Odnośnik do komentarza
Powiedzcie lepiej, czy warto grę kupić dla samej kampanii.

 

dla samej kampanii szkoda kasy. mimo, że kampania świetna to jest to gra typowo pod multi. (chyba, że nie zaboli Cię taki wydatek dla 20h zabawy)

 

 

lepiej ściągnąć cracka :P

 

 

co do noł lifów to myślę, że to trochę przesada. racja, że nie da się w tą grę wygrywać bez ogarniania, ale bez przesady.

przejście kampanii + ogarnianie jednostek + ogarnienie kilku bulidow = bez problemu wygrywanie w niższych ligach.

chętnie pomogę jeżeli chodzi o teorie (jakieś bulidy czy podstawy). przy większym ograniu można na loozie wbijać w silver czy gold.

 

tyle, że to jest nudne:D polecam wszystkim gry 2v2/3v3/4v4, szczególnie jak się ma z kim grać w teamie, chociaż random też jest ciekawy, choć czasem frustrujący - jak się trafi totalny noob albo jakiś no life...

takie gry są o wiele ciekawsze. jest więcej możliwości, bo nie ma typowych bulidów szczególnie w grach 3v3 i 4v4. większość, nawet pro, gra to dla fun-u i tak to trzeba traktować.

 

po wakacjach jak będę miał kasę to chętnie z kimś pogram. głownie 2v2, ale może się w końcu przekonam do 1v1.

 

a i też chętnie przyjmę triala:) mogę w zamian pograć z darczyńcą kilka godzin 1v1 czy inne.

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

Kazuun nie graj UMS ;P niczego Cie nie nauczą ;) grind ladder hard!!!!1one

Hmm, a skąd Ty siusiaku wiesz w co ja gram ? ;p To gdzieś jest pokazane? Bo na Friend Liscie widzę tylko czy online czy nie.

 

Ja gram ostatnio więcej z kompem - ćwiczę sobie jechanie Harda. I raz go pojadę bez masełka, a next rundę on mnie jedzie. Repetition mi trza, bo raz builda zrobię sobie w 4 minuty, a raz mam na zegarku już 5 i wciąż nie "gotowe". USM (nie ma to jak jakiś fajny TD) sobie pykam między ćwiczeniem z kompem, graniem w kampanie ponownie i paroma ladderami. Magiczne 5:10 :(

 

Ale ja nigdy nie byłem imba no i mam jakoś nawyk do grania meeeeeeeega defensywnie w RTSach. Zawsze "boję się" wyjść poza rampę ;p

Odnośnik do komentarza

OK to ja może kilka porad co do techniki grania. mouse sensitivity jak najwyżej (jednak bez przesady) myszke ogarniamy palcami (terminy claw-grip, fingertip=>google), szybkość przesuwania ekranu 60/70%, defaultowe 30% jest dla żółwi, przekłada się to bezpośrednio na szybkość grania(chyba że używasz wszystkich 10 hotkeyów)... no i najważniejsze , gra wymaga płynnych 60fps do wygodnego grania tak więc grafike ustawiamy w przeciwieństwie do singla jak najniżej się da (pomijam oczywisty fakt mniej detali=lepsza czytelność) dodając linijkę frameratecap=60 w pliku variables.txt (moje dokumenty/sc2). Pozdro&poćwicz

 

A przez chwilę chciałem kupić Starcrafta II. ;)

 

Starcraft, Warcraft, WoW (a w zasadzie każdy mmorpg), Counter Strike... - gry dla absolutnych noł lajfów. Nienawidzę ich, normalni ludzie sobie nie pograją online. ;P

 

 

Powiedzcie lepiej, czy warto grę kupić dla samej kampanii.

bzdura, po ta sa ligi, zeby czlowiek mogl zagrac z ludzmi na jego poziomie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...