Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

Gra ktoś w kampanię i mógłby napisać trochę na jej temat? Jak długie i zróżnicowane są misje? Wszystko jest liniowe czy jakaś swoboda też jest?

 

Także jak to ostatecznie jest z tymi cut-scenkami "na enginie gry"? Są prerenderowane czy w czasie rzeczywistym? Bo o ile beta mi działała spokojnie, tak się zastanawiam jak będzie w przypadku pełnej.

No więc tak. Odpadłem koło 6 rano, zaliczyłem jakieś... hmm... 7 misji około. Pierwsze misie robi się w 10 minut. Ostatnia zajęła mi ich 50. Ale ja obecnie gram na Easy. Chłonę sobie fabułę, a nie przejmuję się poziomem. Wszystkie dotychczasowe filmiki były na enginie gry i w żadnym wypadku nie wygląda to jak crap o którym pisałeś kiedyś. Wiem za to, że za jedną misje będę miał już renderka ładnego ;)

Co do swobody. To wygląda to obecnie tak: wchodzisz do "zakładki" z kolejnymi misjami i masz do wyboru np 2, 3 lub 4. To w jakiej kolejności je zrobisz nie ma znaczenia (a przynajmniej na razie nie miało) bo zrobiłem wszystkie do tej pory. Ale ponoć ma być tak, że zrobienie jednej, blokuje wykonanie innej itp.

 

 

Misje... no więc tak. W jednej przejmujemy wrogie pociągi żeby zdobyć ważne informacje (Gettysburg, SC1), zdobyć kilka artefaktów Protossów (i to nie jest misja typu Ty vs Protoss na mapie - znacznie fajniejsze), zeksterminować zainfekowaną kolonię na planecie na której cykl dnia i nocy jest mega szybki. Za dnia niszczymy zabudowania, w nocy bronimy bazy przed dosłownie setkami przeciwników!. Panowie, po prostu brać, kupować i grać kuffa!! ;)

 

Do fanów: jest Firebat, jest Vulture, jest Wraight jest też Goliath.... czego dusza zapragnie panowie ;)

Graficznie gra po prostu liże jaja.......... to jak wyglądają wybuchy, jak wyglądają wystrzały Marauderów.... poezja.... Nie mam w sobie żadnego "graphic whore" ale SC2 po prostu każe mi powiedzieć "fap fap fap fap" ;p

Posiadam: Quad Core, 4 gb RAM, Geforce GTX 285 1 GB DDR3 i grę mam ustawioną na ultra na każdej możliwej opcji. Nawet nie drgnął mi FPS jeszcze w kampanii.

 

 

 

A ja jeszcze takie pytanie mam,moge sobie spokojnie kupic pudelkowa wersje polskiej wersji,postawic na półce i zamiast grac w polish sciagnac sobie ze strony blizzarda angielska wersje i wklepac cd-key z polskiej wersji i bedzie git?

Tak. Wpisujesz keya na koncie Bnet i ściągasz wersję jaką chcesz. To pytanie padło na ostatnich 3 stronach tematu z 5 razy ;p

 

 

 

 

Dobra, spadam - CU za jakieś 10h xD

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza
Wszystkie dotychczasowe filmiki były na enginie gry i w żadnym wypadku nie wygląda to jak crap o którym pisałeś kiedyś.
Przez engine gry rozumiem to co widzimy podczas właściwej rozgrywki na mapie strategicznej. Nie wiem czego użyli do przerywników ale raczej nie jest to to samo co w misjach - stąd też moja uwaga co do crapowatej grafiki. Dlatego też chciałbym wiedzieć, czy te filmiki są pre-renderowane, czy też w czasie rzeczywistym. Wyglądają one bardzo ładnie - wręcz za ładnie - dlatego obawiam się jak będzie z ich odtwarzaniem. W betę mogłem sobie spokojnie grać z opcjami na medium i high w 1280x1024 i nic jakoś szczególnie nie przycinało nawet przy większej zadymie. Nie mam jednak możliwości sprawdzenia tych przerywników, dlatego interesuje mnie jak to jest w ich przypadku.

 

No chyba, że ktoś byłby na tyle miły i mógł zaoferować key'a do wersji demo, to będę niezmiernie wdzięczny ;).

Odnośnik do komentarza

Zainteresowalem sie SC II mimo ze nigdy fanem nie bylem. Teraz pytanie,jesli chce zalapac fabule to lepiej zebym przeszedl cala gierke czy wystarczy jak przeczytam streszczenie fabuly na stronie blizz'a? Czy jednak "doznania" z gry sa nie zastapione?

Ogolnie mozesz sobie na stronce obczaic fabule i tyle styknie ale moim zdaniem warto przejsc kampanie Terran (nie jest trudna) a potem dojsc do 4 misji Zergow zeby zobaczyc naprawde fajnego twista fabularnego.

Odnośnik do komentarza

@Grigori

To jest procesor jednordzeniowy? Bo z tego co wiem przy robieniu SC2 Blizz zrzucił więcej roboty na CPU niż na GPU, właśnie z powodu że prawie każdy ma procesor dwurdzeniowy teraz, ale nie każdy ma pro imba grafikę (tak gdzieś pisał Blizz). Prawdę powiedziawszy to nie wiem i nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Wiem, że był klient bety w sieci ale właśnie taki "piracki" że jedyne co się dało odpalić to siebie samego na mapie, bez przeciwników. MOgłes się rozbudować każdą rasą, mogłeś stworzyć sobie dwie armie i się nawzajem bic itp. Kolega tak zrobił, bo nie dostał keya a chciał sprawdzić czy gra mu pójdzie. Do zainstalowania tego i uruchomienia potrzeba troszeczkę wiedzy informatycznej wykraczającej poza zakres "instaluję wsio w katalogu domyślnym, bo nie wiem jak zmienić", ale z tym raczej nie będziesz miał problemu ;) Mam zapytać skąd miał itp? Może pamięta jeszcze...

 

@Suavek

Wersja Beta już nie istnieje ;) Serwery pozamykane i teraz jedynie normalna wersja gry Cie może interesować. Inna sprawa, że przerywnik pójdzie Ci bankowo - to sama rozgrywka może sprawiać problemy, więc to nie jest żadna forma testu. Jak gra działa to filmik tym bardziej, a to dlatego, że jest to już gotowa animacja - komp nie musi jej przeliczać na bieżąco jak rozgrywki.

Co do filmików na engine gry. Nie rozumiesz o co tutaj chodzi. To nie znaczy że filmik będzie wyglądał jak screen z gry. Grałeś może w MGS4? Grałeś w God of War 3? Grałeś w Gears of War 1 lub 2? Te wszystkie gry mają same filmiki na engine gry. No może God of War ma jeden render, nie pamiętam dokładnie.

Nie bardzo mi się chce, bo jestem w trakcie gry, ale poświęcę się i wkleję Ci coś ;p

 

 

Filmiki sprzed premiery gry, więc pewnie większość widziała, choć zawierają pewne spoilery...

 

- to jest render

- to jest render

 

- to jest cinematic na engine gry. Wygląda jak crap? (to niewielki spoiler bo to jest pierwszy filmik jaki zobaczycie po wciśnięciu NEW GAME - jeszcze przed pierwszą misją)

- kolejny filmik na engine gry (spoiler ale znany sprzed premiery)
Odnośnik do komentarza

Kazuun, chyba za dużo SC2 bo w ogóle przestałeś czytać ze zrozumieniem. No chyba, że ogólnie mylisz pojęcia.

 

Wersja Beta już nie istnieje ;) Serwery pozamykane i teraz jedynie normalna wersja gry Cie może interesować.
No shit Sherlock. Gdybyś jednak trochę poczytał to byś wiedział, że wersje pudełkowe zawierają dwa klucze do wersji demo gry (co jest zdaje się po prostu siedmiogodzinnym trialem/dostępem do pełnej wersji). No bo jednak Demo to nie Beta. Do tej drugiej miałem dostęp i grałem bez problemów, co też pisałem kilkukrotnie.

 

Inna sprawa, że przerywnik pójdzie Ci bankowo - to sama rozgrywka może sprawiać problemy, więc to nie jest żadna forma testu. Jak gra działa to filmik tym bardziej, a to dlatego, że jest to już gotowa animacja - komp nie musi jej przeliczać na bieżąco jak rozgrywki.

Co do filmików na engine gry. Nie rozumiesz o co tutaj chodzi. To nie znaczy że filmik będzie wyglądał jak screen z gry. Grałeś może w MGS4? Grałeś w God of War 3? Grałeś w Gears of War 1 lub 2? Te wszystkie gry mają same filmiki na engine gry. No może God of War ma jeden render, nie pamiętam dokładnie.

Przeczytałeś te dwa akapity przed wysłaniem? Chyba nie.

 

Cut-scenki typu intro i inne bzdury to pre-renderowane animacje CGI. Nie musisz mi tłumaczyć, że moc sprzętu nie ma tutaj nic do rzeczy.

Są jednak w grze cut-scenki najwyraźniej renderowane w czasie rzeczywistym. Nie jest to jednak engine właściwej gry, bo w tej raczej nie masz jednostek o fotorealistycznej grafice. Cut-scenki na enginie gry to miałeś w WarCraft 3, jak tutaj -

. Teraz już chyba rozumiesz co miałem na myśli mówiąc o crapowatej grafice?

Do cut-scenek między misjami wykorzystany został najwyraźniej jakiś inny silnik, nie przeczę. Dlatego interesuje mnie jak ma się sprawa wydajności, gdyż o ile beta nie sprawiała mi na obecnym sprzęcie żadnych problemów, tak jeśli chodzi o te przerywniki stwierdzić niczego nie mogę - no bo sam mówisz, że renderowane są one w czasie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza

przeszedlem z 7 misji i musze przyznac ze sa standardowe jak byly w starcraft 1. duzo wiecej frajdy daje zdobywanie achievmentow w nich, wtedy gra wymaga wiecej uwagi i strategi. pamietacie np w jedynce misje gdzie trzeba bylo czekac 30 min az przyleci mengs nas zabrac z mar sara i nudziliscie sie tak bardzo ze nadmiarem wojsk zniszczyliscie wszystkie bazy zergow zamiast biernie czekac za bunkrami? jesli to pamietacie to wbijanie tych achievmentow jest dla was. polecam na poczatku kazdej misji zobaczyc czego wymagaja i starac sie spelnic jak najwiecej za jednym przejsciem. od razu fun wiekszy :)

polecam wszystkim granie na hard bo dzieki temu AI jest lepszy, bardziej agresywny, pojawiaja sie dodatkowe mechaniki w trakcie misji i jest wyzszy game speed (zagralem jedna misje na normal i bylo jak dla mnie za wolno, odpalcie gre na multi w speed normal a potem w fastest to zrozumiecie o co mi chodzi)

Odnośnik do komentarza

O bete się pytać nie musisz, jak mi jednoznacznie powiecie, że takie siedzenie pół nocy nad konfiguracją jest dla mnie jedyną opcją, to wówczas to zrobię.

 

Za to zainteresowało mnie to co napisał Suavek. Może znalazłby się ktoś, kto odstąpiłby ten klucz do triala?

Wez sobie zassaj ta bete z netu. Fakt, ze jedyne co to bedziesz sam na mapie z mozliwoscia pelnego rozwoju drzewek technologicznych ale narobisz sobie 50 crusierow i zobaczysz czy ci muli :D A tak serio to ta beta oferuje rowniez opcje walki z AI (fakt ze debilna ale zawsze cos).

A co do instalacji to bedziesz laps jak sobie z tym nie poradzisz. No chyba, ze ty tylko konsole i nigdy nie crackowales gierki na pc ;) O ile mnie pamiec nie myli to w tym temacie ktos dawal linki do wiadomo czego wiec poszperaj.

Odnośnik do komentarza
No chyba, ze ty tylko konsole i nigdy nie crackowales gierki na pc ;)

Sugerowanie, że piracenie to rzecz normalna, którą każdy powinien praktykować...

 

Dreamcaster, napisz coś więcej. W jakim sensie nudy? Tylko to, że poziom trudności za niski, czy coś jeszcze?

 

Gattz, nie da się zmienić w opcjach prędkości gry w singlu? Tylko przez zmianę poziomu trudności?

Odnośnik do komentarza

Ja mam dużo słabszego laptopka i beta mi na nim leeeedwo działała, mimo najniższych detali i wyłączenia wszystkich "bajerów", przez co gra wyglądała, hm... dość ubogo. Tak że na twoim miejscu bym kupna nie ryzykował. Wyinstalowałem i nie wiem, czy ta beta jeszcze działa... Jakieś demo czy torrent pewnie jest do zassania, obczaj.

Odnośnik do komentarza

Ja mam dokładnie to samo... Przeszukałem neta i wiele osób ma ten sam problem. Podobno jakiś problem jest z serwerami i ma działać od 18.00, ale nie wiem jaka strefa czasowa. Narazie zostało tylko czekanie... Ehh nie ma to jak konsola, nie ma takich problemów...

Zwróciłeś uwagę jakie forum czytałeś? US, EU? To pewnie była godzina 18:00 dostosowana do jego regionu.

Co do samych problemów z grą. Zdarzyło mi się dwa razy zobaczyć info ze zostałem wylogowany z Bneta i synchronizacja achievmentow wyłączona do czasu najbliższego logowania. Aż sprawdziłem, czy mi net nie padł ale nie... wsio ok było. Po jakichś kilku minutach samo "wstało".

 

 

Ktoś się bawił multi już jakoś więcej? BO ja nie odpaliłem jeszcze....

Odnośnik do komentarza

dla SC2 zarzucam na moment PS3.

 

Klucz kupiłem na allegro i zasysam klienta - idzie ładnie bo ok. 1 MB na sekundę. Za godzinę pewnie zacznę instalację.

 

Mam nadzieję, że mój nie najnowszy procek Q6600 (4 rdzenie) zrekompensuje trochę dziadowską x1950pro i gra jako tako zagra w 1280 na 1024

 

PS. Zanim pobrałęm grę zmieniłem wersję na eng - czy jak się rozmyślę będę mógł wrócić do pl?

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza

PS. Zanim pobrałęm grę zmieniłem wersję na eng - czy jak się rozmyślę będę mógł wrócić do pl?

Zawsze. Możesz sobie wziąć francuska, niemiecka i hiszpańska... wedle woli - każda wersja EU będzie działała z kluczem EU. Wersja gry tylko od instalki zależy. Nie mam pewności jak by to wyglądało jak byś chciał wersje US. Czy klucz może być EU tez czy już ten dla wersji US.... nie mam pojęcia czy to ma znaczenie.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

# AsRock 939N68PV-GLAN # AMD Athlon 64 3500+

# Palit Radeon HD 4670 1GB # 4x512MB Kingston DDR

 

Warto w ogóle się interesować SC2? Chociażby dla singla, bo multi raczej nie tykam (w rtsy mnie karają). Wiem że procek to tragedia ale reszta jest jeszcze w miarę. Gierki 2006-2007 chodzą elegancko, nie wiem jak późniejsze bo od tamtego czasu kompletnie porzuciłem PC. Ponoć do egzemplarzy są kody na wersje demo - mógłby ktoś takim zarzucić? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

No więc jestem po pierwszych testach. Moim zdaniem gra utrzymała klimat jedynki - od razu rzuca się w oczy bardzo dobra grafika. Ale chyba największym atutem jest grywalność. Nie zmieniono techniki, systemu gry i interface'u - to bardzo duży plus. Majstrowanie przy tym skończyło by się pewnie porażką. Tak było w przypadku mojej ulubionej Dawn of War. Druga część jest beznadziejna - chociaż ciągle trzymam ją na dysku.

 

@MaZZeo

Myślę, że gra będzie Ci działać rewelacyjnie - jak masz jakiekolwiek wątpliwości to wpisz w google "Can I run it" i na stronce, którą znajdzie zrób test z komputera na którym grasz (użyj Internet Explorera". Ale w ciemno powiem, że z takim prockiem, grafiką i ilością pamięci powinno działać dobrze.

 

Mój sprzęt tez jest już muzealny. Kupowałem go chyba w 2007 r. jak wchodził Wiedźmin. Procesor mam dobry i 4GB pamięci, ale karta jak pisałem powyżej marna. A jednak gra chodzi mi w prawie maksymalnych detalach (high tekstury - reszta ultra) z tym, że przy rozdzielczości natywnej monitora 1280x1024. Przy większej pewnie nie byłoby już tak różowo.

 

@tomci23

Mam UPC 30Mbit :) za 90zł w Wawie takie cuś oferują. To i tak wolno - bo po kablu idzie mi ok. 2,1 MB na sekundę.

Odnośnik do komentarza

TFUM6.png

 

Spoko. Ciekawe, czy któryś z moich znajomych już gra. Chciałbym się czegoś dowiedzieć o kampanii, a na razie nikt chyba jeszcze w nią nie może grać.

 

Aż człowiek ma ochotę kupić nowego kompa, ale dla jednej gry wydać parę tysiaków? Poczekam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...