Skocz do zawartości

House MD


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli ósmy sezon zaczyna się mijać z celem. Przypadki medyczne są już kompletną fantastyką, a postacie to już zataczają koło. House próbujący odbudować nogę? Czekaj, czekaj...to już czasem nie było 3 sezony temu?

 

 

Dokładnie to. Nie śledziłem 7 sezonu House'a bo byłem w(pipi)iony jak c(pipi) rozwiązano motyw z psychiatrykiem w 6. House stał się nudny a wróciłem do niego tylko ze względu na to że myślałem że 7 sezon to już definitywny koniec. Nawet cięte teksty Greg'a już nie są takie cięte.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie ten odcinek to kpina jednak jeśli chodzi właśnie o realizm, operacje w domu, wycinanie sobie guzów czy tam raka i za tydzień juz wszystko będzie w porządku? No (pipi)

 

pierwsze sezony miały świetne przypadki, gdzie rozwiązanie było cholernie ciekawe i zaskakujące, potem to popadło w taki schemat, że aż męczy

 

i teraz jeszcze cuddy nie bedzie, coś nie widzę tego.

Odnośnik do komentarza

Z całego odcinka to właśnie "zrób to sam" w wannie było najciekawsze, chociaż głupie. Bo przecież przypadek był tylko banalnym pretekstem do tego, żeby Hadley i Chase zaczęli się ruchać. O rozterkach judka nie wspominam, bo to jest najbardziej żenujący wątek w historii tego serialu. Chyba nawet drama z zabiciem dyktatora Ugandy i związane z tym perturbacje małżeńskie nie były tak idiotyczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Te ubrania chronią tarczyce i inne dość wrażliwe narządy przed promieniowaniem. Bo zazwyczaj jest to zwykle prześwietlenie, a kontrast który oni wstrzykuja ujawnia np. zatorowane naczynia.

 

no powiedzmy :rolleyes: chroni wszytskie narządy wew. przed promieniowaniem ( czemu wg Ciebie tarczyca jest bardziej narażona na promieniowanie? :turned: ) normalnie zdjęcie rentgenowskie jest robione w specjalnym zabezpieczonym pokoiku (klatka faradaya itp) a radiolog jest w odzielnym pokoiku, w serialu lekarze sa przy pacjencie więc musza ograniczyc promieniowanie. pytanie czemu pacjent nie ma czegos takiego :teehee: (no wiadomo ze lekarz jest ważniejszy :potter: )

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Klatka faradaya chroni przed promieniami rentgena? Ciekawe.

 

woogle w Hausie oni tam nie robią rtg tylko obrazowy rezonans magnetyczny ( i tu klatka faradaya) Doneth mnie podpuścil z tym rtg a ja to łyknołem. my bad.

Odnośnik do komentarza

Ale Yabollek nie pytał o rezonans tylko o angiografię, która jest pod względem działania najzwyklejszym rtg. A powiedziałem o tarczycy, żeby uargumentować czemu jest ten strój " z golfem". Zresztę tarczyca jest stosunkowo wrażliwym na promieniowanie jonizujące organem. Ale prawda. Strój ma chronić wszystkie narządy.

Edytowane przez Doneth
Odnośnik do komentarza

pytanie czemu pacjent nie ma czegos takiego :teehee: (no wiadomo ze lekarz jest ważniejszy :potter: )

 

To dopiero zagadka! Myślę, że to świetny pomysł na jeden z odcinków 8 sezonu. Czy chodzi o oszczędności? Może lekarze specjalnie wywołują nowotwory u pacjentów, żeby potem zarabiać na ich leczeniu?

 

A może - choć wiem, brzmi to mało prawdopodobnie - taki lekarz podczas swojej pracy regularnie przeprowadza podobne badania, a pacjent "napromieniowywany" jest tylko raz i w tym wypadku szkodliwość jest znikoma?

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

ja je.bie co za (pipi)nia,

 

 

house leczy jakąś rumunkę, w sumie wątek (pipi)owy strasznie, nawet nie wiem czy ją wyleczył czy nie, tauba żona jest w ciązy co chyba nikogo nie obchodzi, house wjechał w dom cuddy po czym pojechał na plażę.

 

Mogliby na tym odcinku zakończyć serial.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...